Eve gelen yardimcilar

Eve gelen temizlik icin yardimcilari cok sık degistirme taraftari degilim hem eve alismasi acisindan hem güvendiğim kisiler oluyor ben evde yokken de temizler giderlerdi, 5 senede belki toplam 2 3 kisi degistirdim ama her gelen cok nazli. Degistirme sebeplerim de kendileri saglik sebepleri ile artik temizlik isi yapmayacaklarini soyleyip ayrildi.

Nazli derken mesela haftalik 3+1 eve 1500 tlye hem tam gun gelip hem camlara girmeyi istememek ya da dikkat ettigim seyleri söyleyince imalarda bulunmak”evet takintilisiniz biliyorum gibi” asiri sinirimi bozuyor.
Temizlik kovalarini yer cam kapi olarak ayiriyorum soyluyorum bir sonraki gelmede dikkat etmiyorlar. Ev terliklerini defalarca ayakkabiliga koyma diyorum yine gidip disarda giyilen ayakkabilarin ustune koyuyorlar gibi artik basedemiyorum kendim yapmaya gucum ve zamanim yetmez. Herkes mi boyle isini duzgun yapan yok mu? Sizce fiyat mi düşük kaliyor?Tadilata girdi evim 3 gun ust uste cagirdim yine yetistiremedi ustelik ben de yardim ettim.Yine de çok kötü bırakılan yerler vardı. Guvenecek biri de zor bulundugu icin gecistirmeye calısıyorum bazi seyleri ama kendimi enayi gibi hissetmeye başladım. Çalışıyorum ama gebelik sebebi ile izindeyim ise donunce napcam bilmiyorum. Temizliğe gelenlerde yeni moda mı başladı bir kere gelip baştan savma yapıp gününü bitirip para kazanmak sonra bir daha ister çağır ister çağırma modunda olmak gibi?
Taşınırken bir hanfendi tutmuştu 2000 liraydı az almaya dışarı çıktım geldiğimde evde sigara içiyordu Tüller falan takılmıştı salonun ortasında oturup keyif yapıyordu çok şaşırmıştım bir şey söylemedim dahada çağırmadım temizliğindende memnun kalmadım silip süpürüp kaçmak istiyorlar. Silip süpürmeyi bizde yapıyoruz detay için tutmuştum ama arkasından ben detaylı temizlik yaptım artık böyleler bence yada bana hep öyld denk geldi🤷🏼‍♀️

Size bişey diyeyim mi, rahat olunca sizi daha çok sevip daha güzel yapıyorlar temizliği bence. Kasınca uyuz olup inadına yapmıyorlar.

Ben haftada bir ya da duruma göre 2 yarım gün alıyorum. Geçen baktım halıları kaldırıyor abla ya ne uğraşıyorsun o kadar süpür geç dedim. Bir sonraki gelişinde bütün mutfak dolaplarını indirip silmiş ki anlaşmamızda yok, saat 4’tü çıktığında 1’de çıkması gerekiyor. Bu kadınlar rahat oldukları evi benimseyip kendi evleri gibi temizliyorlar. Kesin bilgi, yayabiliriz.
Yemin ederim evi bırakıp evden çıkıyorum çoğu zaman rahatsız olmasın diye 🤣 sadece bir kaç olması gereken şeyi söyledim söylemezsem ölürdüm o terliğin ayakkabılıkta ne işi var her gelmede görüp çıkarken kibarca söylüyorum yıkamak zorunda kalıyorum diye yok vallahi ertesi hafta yine koyuyor 😭 bir de kovaları ayırması gerekmez mi

Taşınırken bir hanfendi tutmuştu 2000 liraydı az almaya dışarı çıktım geldiğimde evde sigara içiyordu Tüller falan takılmıştı salonun ortasında oturup keyif yapıyordu çok şaşırmıştım bir şey söylemedim dahada çağırmadım temizliğindende memnun kalmadım silip süpürüp kaçmak istiyorlar. Silip süpürmeyi bizde yapıyoruz detay için tutmuştum ama arkasından ben detaylı temizlik yaptım artık böyleler bence yada bana hep öyld denk geldi🤷🏼‍♀️
Ay ağlardım sigara görseydim :KK43: en nefret ettiğim şey.

150 metrekare evimi 1 günde tertemiz yapıyor benim yardımcım. Her hafta cam silmiyor tabii ki, bir hafta cam sildiyse diğer hafta mutfak dolaplarını diğer hafta halıları koltukları vs siliyor. Ben ona bıraktım artık tamamen. İkiz bebeklerim var ve o da bebişler için en güzel ve temiz şekilde yapmaya çalışıyor zaten. 1000 tl veriyorum haftalık
Bazen misafirim falan varsa yemek yapmaya da çağırıyorum. Elinden normal yemek de, hamur işi tatlı vs de geliyor. Tam gün sürmüyor işi ama ben o zamanlarda da tam gün ücreti 1000 tl veriyorum.
Çook şanslısınız ne güzel darısı bana. Yerleri nasıl siliyor mop ile değil mi? Benim o şekilde ama süpürgelikler kalıyor tabi öyle olunca

Yemin ederim evi bırakıp evden çıkıyorum çoğu zaman rahatsız olmasın diye 🤣 sadece bir kaç olması gereken şeyi söyledim söylemezsem ölürdüm o terliğin ayakkabılıkta ne işi var her gelmede görüp çıkarken kibarca söylüyorum yıkamak zorunda kalıyorum diye yok vallahi ertesi hafta yine koyuyor 😭 bir de kovaları ayırması gerekmez mi
Benim ev terlikleri ayakkabılıkta duruyor ayrı bir rafta. O yüzden bilemedim. Başka yer gösterdiniz mi?

Kovalarla da ilgilenmiyorum valla. Kafasına göre takılıyor. Sonuçta vileda kovası belli. Aynı kovayla camı kapıyı silerse çok umurumda olmaz benim 😂

Eve gelen temizlik icin yardimcilari cok sık degistirme taraftari degilim hem eve alismasi acisindan hem güvendiğim kisiler oluyor ben evde yokken de temizler giderlerdi, 5 senede belki toplam 2 3 kisi degistirdim ama her gelen cok nazli. Degistirme sebeplerim de kendileri saglik sebepleri ile artik temizlik isi yapmayacaklarini soyleyip ayrildi.

Nazli derken mesela haftalik 3+1 eve 1500 tlye hem tam gun gelip hem camlara girmeyi istememek ya da dikkat ettigim seyleri söyleyince imalarda bulunmak”evet takintilisiniz biliyorum gibi” asiri sinirimi bozuyor.
Temizlik kovalarini yer cam kapi olarak ayiriyorum soyluyorum bir sonraki gelmede dikkat etmiyorlar. Ev terliklerini defalarca ayakkabiliga koyma diyorum yine gidip disarda giyilen ayakkabilarin ustune koyuyorlar gibi artik basedemiyorum kendim yapmaya gucum ve zamanim yetmez. Herkes mi boyle isini duzgun yapan yok mu? Sizce fiyat mi düşük kaliyor?Tadilata girdi evim 3 gun ust uste cagirdim yine yetistiremedi ustelik ben de yardim ettim.Yine de çok kötü bırakılan yerler vardı. Guvenecek biri de zor bulundugu icin gecistirmeye calısıyorum bazi seyleri ama kendimi enayi gibi hissetmeye başladım. Çalışıyorum ama gebelik sebebi ile izindeyim ise donunce napcam bilmiyorum. Temizliğe gelenlerde yeni moda mı başladı bir kere gelip baştan savma yapıp gününü bitirip para kazanmak sonra bir daha ister çağır ister çağırma modunda olmak gibi?
Temizlik kovalarını yer, cam, kapı olarak ayırmak mi ? İmada bulunmamış ki dümdüz gerçeği söylemiş takıntılısınız. Sizin kriterlerinize uyan birini bulabileceğinizi sanmıyorum. Bence en mantıklısı evde olduğunuz gün çağırıp sürekli kontrol etmek yaptıklarını.

İşinin ehli birisi tüm günde bütün evi halleder aslında. 3+1 evim ben cam kapı mutfak dolabı(dıştan) evi supur sil 2 banyo 1 WC ve toz bir günde yapabiliyorum. 1500 de fena değil bence yani. Ama işte herkes özenli yapmıyor maalesef. O kadar çok talep gördükleri içinde memnun ol veya olma çok umursamayani oluyordur illa ki.

Yok öyle evde değerli şeyim olmuyor da emanet edip çoğu zaman evden çıkıyorum içimin de rahat etmesini istiyorum güvenlik açısından tanıdığım bildiğim düzenli biri olsun istiyorum o sebeple

Temizlik kovalarını yer, cam, kapı olarak ayırmak mi ? İmada bulunmamış ki dümdüz gerçeği söylemiş takıntılısınız. Sizin kriterlerinize uyan birini bulabileceğinizi sanmıyorum. Bence en mantıklısı evde olduğunuz gün çağırıp sürekli kontrol etmek yaptıklarını.
Cam ya da yer kovasını kapılara veya toz almak için evi içine kullandırıyor musunuz ki? Ben mi yanlış yapıyormuşum?

Terlik konusunda haklısıniz bence ama kovalar konusunda aynı şeyi soyleyemiycem. Tamam hadi yer silme kovan ayrı olurda cam ve kapı silme kovası neden ayrı olsun ki?
Camların dışını silince kapkara su çıkıyor sonuçta onu çalkalayıp kaldırıyor öylece. Sonraki gelmede aynı kovayla evin iç kapılarını silmesin bence. Ben dikkat edip söylüyorsam dikkat etmeli diye düşünüyorum

En son gelen kadın halıları supurmedi daha ne diyeyim... sürekli şikayet ediyorlar, evin duvarlarını boyattik, diyor ki bu ev inşaat daha fazla para istiyorum, insaatlik bir yani da yok duvar silmeyeceksin boyattik zaten... çok doluyum ya

İşinin ehli birisi tüm günde bütün evi halleder aslında. 3+1 evim ben cam kapı mutfak dolabı(dıştan) evi supur sil 2 banyo 1 WC ve toz bir günde yapabiliyorum. 1500 de fena değil bence yani. Ama işte herkes özenli yapmıyor maalesef. O kadar çok talep gördükleri içinde memnun ol veya olma çok umursamayani oluyordur illa ki.
Sıkmadan kibarca isteklerimi söylüyorum o da yazdıklarımdan çok fazla birşey değil.Kendimce dikkat ettiğim bir kaç şey ama şans işi işte demek ama memnun olmayan çoğunlukta okuduğum kadarıyla

Camların dışını silince kapkara su çıkıyor sonuçta onu çalkalayıp kaldırıyor öylece. Sonraki gelmede aynı kovayla evin iç kapılarını silmesin bence. Ben dikkat edip söylüyorsam dikkat etmeli diye düşünüyorum
Yani sizin beklentileri karşılayacak bir temizlikçi bulmanız biraz güç. Hangi yardımcı buna dikkat eder ki? Her hafta aynı kisiyi düzenli alsanız belki bir yerden sonra oturur ama çok öyle dikkat eden insana yardımcı her hafta gelmek istemez. Ben camları sildigim kovayi yıkayıp kapıları silme suyu yapıyorum şahsen.

En son gelen kadın halıları supurmedi daha ne diyeyim... sürekli şikayet ediyorlar, evin duvarlarını boyattik, diyor ki bu ev inşaat daha fazla para istiyorum, insaatlik bir yani da yok duvar silmeyeceksin boyattik zaten... çok doluyum ya
Çok talihsiz olmuş halı süpürmeyecekse ne yapacak resmen gününü geçirmiş

Bana gelenler de asla duş wc temizlemiyor suyla ıslatıp gidiyorlar doğru düzgün bir cifleme filan yok

Cam ya da yer kovasını kapılara veya toz almak için evi içine kullandırıyor musunuz ki? Ben mi yanlış yapıyormuşum?

Balkon yıkanacaksa da aynı kovayı kullanıyorum hatta. Evde kaç kova olabilir ki? Bi bu işler için kova, bir Vileda kovası işte. Mutfakta yok mesela, leğen var onda küçük.

Ama ben de çok güvenilir kaynak değilim yani, her yeri sleepy ile silip geçen bir tipim sjdjsjsj

İyi kadın bulmak zor, bizim abla da beni savsaklıyordu, meğer başkası haftada 3 gün alınca ona güvenmiş beni sallamamaya başlamış. Öbür tarafla yolları ayırınca maşallah arı gibiydi bu hafta :KK70:

Herkesin bi iş yapma tarzı oluyor, bir temizlik anlayışı oluyor. O gün sizin çalışanınız diye bütün alışkanlıklarını değiştirmek zor geliyordur haklı olarak ve parasına değmeyeceğini düşünüp tekrar gelmiyorlardır. Mesela siz de mesleğinizi yaparken her amirin patronun tarzına göre kökten değiştirmezsiniz iş yapma stilinizi, öyle düşünün. Asla sizi suçlamak için söylemiyorum sizin temizlik anlayışınız fazla ayrıntılı ve genelden daha yüksek standarttaysa ya kendiniz yapacaksınız ya da evrenin size ruh eşiniz bir yardımcı göndermesini dileyeceksiniz.

Ben takıntılı ya da titiz bir insan olmadığım için sanırım ablalar benden memnun ben ablalardan memnunum. Kendim yapsam daha iyisini yapamayacağım için allah razı olsun modundayım 😂
Aynı ben. Bazen bi şeyler gözüme gözüküyor, derhal diğer kısımların benim yapıp yapacağımdan daha temiz olduğunu görüp çarkediyorum. Çok minnettarım bu ablalara arkadaşlara

Bana aylık gelıyor
Pek işini duzgun yapmadı cok degıstım
Radyatorler silinmiyor
O silinse kapı arkasına toz ıtılmıs oluyor
Mutfak dolaplarının pervazı cıkarılıp altı sılınmelı silmeden gıtmıs
Duvarı sıl dedım duvarlar gayet tozlu
Bırinde de beni aradı temızlık bitti hanımefendi dıye
Geliyorum kontrol edeyim oyle cık dedım

Geldım kapıda bekliyor
Anahtarım yok neden cıktın dıyorum gecikince cıktım dıyo
Nıye beklıyosun gitseydin cıktıysan o zaman dıyorum parayı elden verirsin dıye dıyor

Ben kontrol etmeden para fılan odeyemem bu emri vaki ne dıyorum
Ben sana guvenıyorum ama dıyor

Cogunun tahtası eksik, iş ahlakıda pek olmayan insanlar bence

X