Evi bırakıp ailemin yanına geldim ve boşanma sürecine girdim

aasd

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2023
53
14
33
Evi bırakıp ailemin yanına geldim . Eşim suçlu 1 yıldır çok uğraştım düzelsin diye ama yalanları beni yordu .
10 gün oldu sadece arıyor ve ben açmıyorum annemi babamı aramak yada annemlere gelip konuşmak bir çiçek bile yollamak yok sadece beni arayıp eve gel konuşalım nasıl dersen öyle olsun dedi ama öyle gideyim işte o yok dese de çabalayıp konuşayım yok ailesi de ailemi aramıyor ve boşanmayı gerçekten pişman olmadığını düşünerek başlattım sizce pişman olmuş mudur haklı mıyım?

Bence sorunun cevabını kendiniz biliyorsunuz zaten, pişman olsa bunu size hissettirirdi. Madem bi kere çıkmışsınız evden bunu değerlendirin, değiştiğini ispat etsin, sizi inandırmak için çabalasın. Anladığım kadarıyla siz boşanmak için değil blöf yapmak için çıktınız evden ve barışmaya gönüllüsünüz.

Evi bırakıp ailemin yanına geldim . Eşim suçlu 1 yıldır çok uğraştım düzelsin diye ama yalanları beni yordu .
10 gün oldu sadece arıyor ve ben açmıyorum annemi babamı aramak yada annemlere gelip konuşmak bir çiçek bile yollamak yok sadece beni arayıp eve gel konuşalım nasıl dersen öyle olsun dedi ama öyle gideyim işte o yok dese de çabalayıp konuşayım yok ailesi de ailemi aramıyor ve boşanmayı gerçekten pişman olmadığını düşünerek başlattım sizce pişman olmuş mudur haklı mıyım?
Konu nedir ne değildir bilemem ama bildiğim tek bir şey var o da insanlar değişmez,bulunduğu duruma göre işine geleni söyler,numara yapar ve yalan söyler,insanın karakteri neye müsaitse onu yapar,kişiliği neye müsaitse öyle davranır,birdenbire aydınlanma yaşayıp 40 yıllık huyunu suyunu kimse değiştirmez istesede yapamaz çünkü o insanın fıtratı bu,yalan söyleyip ikna eder,sonra yeniden devam eder olduğu kişi olmaya,eğer dönecekseniz bunu bilerek dönün,aldatan yine aldatır,yalan söyleyen hep söyler,kumar oynayan oynamaya devam eder vs.kimse kimseyi terbiye edip,cezalandırıp onu değiştiremez.

Pişman olan adam kapına gelirdi bu ayağına çağırıyor oturduğu yerden, istediğin olsun ama onu da totonu kaldır sen yap diyor.

Evi terk ettiğiniz için kusurlu sayilabiliyorsunuz yanilmiyorsam. Cabalarsa gidecek gibisiniz. Cabalamamasina uzuluyorsunuz. Blöf yapiyorsaniz bir daha denemeyin evlilikte anlamsizlasiyor ciddiyseniz de ailesi değil eşinizi çağırıp oturup konuşun.

Verdiğiniz kararlarda net olun neden ailenizin yanına gittiniz? Eşiniz pişman olur sizi ikna eder diye mi ? Beklentiye girmemen gerekir artık boşan.

Verdiğiniz kararlarda net olun neden ailenizin yanına gittiniz? Eşiniz pişman olur sizi ikna eder diye mi ? Beklentiye girmemen gerekir artık boşan.
Verdiğim karar da netim ama bu evlilik sevgililik gibi değil . Tabiki yuvamı yıkmak istemiyorum ama mecburum yaptıklarından dolayı belki bir ümit düzelir diye düşündüm ama nafile kendini kaldırıp gelmedi bile şimdi zaten dava açtım.
Ama yine de değersiz hissettim bir yilimi verdim insan hiç koşmaz mi ya

Bir yılımı verdim muhabbetini gerçekten anlamıyorum. Bir yıl verdim daha da vermiyim diye ayrılmanız gerekli bence. Üzgünüm ama güvenmediğiniz bir adamla yuva olmaz. Adam sizin döneceğinizden o kadar emin ki birkaç kez aramış gel demiş, eve gideceksiniz herşeye tamam diyecek sonra bildiğini okumaya devam edecek. Sonra çocukla ortada kalmış bir kadın göreceğiz. Çocuğun mamasını, bezini kumarda yiyecek. Evlerden uzak. Bu böyle gitmez. Geleceğinizi görmek isterseniz konu sahiplerinin dertlerini okuyun, hepsi benzer.

Verdiğiniz kararda netsiniz doğru. Karar pişman olsun geri döniyim. Ayrılıyım değil. Gerçekçi olun. Kendinize acımasız olmak çok iyi olabilir

Verdiğim karar da netim ama bu evlilik sevgililik gibi değil . Tabiki yuvamı yıkmak istemiyorum ama mecburum yaptıklarından dolayı belki bir ümit düzelir diye düşündüm ama nafile kendini kaldırıp gelmedi bile şimdi zaten dava açtım.
1 yıl çok mu uzun geldi size?düşünsenize 20 sene geçmiş adam aynı degişim yok.
Ozaman ne yapacaktınız?
Çiçek böcekle lafla özürle olmaz bu evlilik hataları kabul edip düzelmesi lazım

Zamanla aşarsınız bu duygularıda boşverin sizin değerinizi bir adam belirlemiyor.

Millet 40 yılını veriyor yine de koşmuuyorlar

Peki evi terk ettiğinizden eşinizin haberi var mı? Burdan bakınca yok gibi duruyor da.

Adam zahmet buyurup kıçını dahi kaldırmamış yerinden. Siz hala çiçek yollamak diyorsunuz.

Adam sizi iplemiyor bile. Umrunda bile olmamış. Anlayabiliyor musunuz?

X