Evi cekip ceviremiyorum!!!

bu arada biraz reklam yapim
temizlikle alakalı bir konuda ben açtım, kendi ailesiyle sorun yaşayanlar bölümünde ama kimse pek uğramıyo oralara
bi el atsanız bi yardım etseniz bana :KK9:

Ev işi yapmayı sevdiğini söyleyen ve her ev işi yaptığında söylenen bi annemi tanıyorum,ev işi nasıl sevilebilir anlamadım,param yetse sürekli yatılı kadın alırım:)ama imkanlarım ölçüsünde kadın alıp kendim uğraşıyorum bazı şeylerle de...bunla övünmek de inanılmaz komik geliyor..forumu az az okudum,olay kopmuş.ama ben zaten forumlarda kadınları anlamakta güçlük çekiyorum:)Herkes keyfine göre takılsın bence.Benim evim kirli olsuğunda cinnet noktasına geliyorum,ama kendim yapsam bile iyi bir temizlikçi kadar yapamıyorum.Çünkü başta terlemekten nefret ediyorum:)O yüzden her zaman tercihim iyi bir temizlikçi:):KK6:

Ev işi yapmayı sevdiğini söyleyen ve her ev işi yaptığında söylenen bi annemi tanıyorum,ev işi nasıl sevilebilir anlamadım,param yetse sürekli yatılı kadın alırım:)ama imkanlarım ölçüsünde kadın alıp kendim uğraşıyorum bazı şeylerle de...bunla övünmek de inanılmaz komik geliyor..forumu az az okudum,olay kopmuş.ama ben zaten forumlarda kadınları anlamakta güçlük çekiyorum:)Herkes keyfine göre takılsın bence.Benim evim kirli olsuğunda cinnet noktasına geliyorum,ama kendim yapsam bile iyi bir temizlikçi kadar yapamıyorum.Çünkü başta terlemekten nefret ediyorum:)O yüzden her zaman tercihim iyi bir temizlikçi:):KK6:

valla temizlikçilerde başında durmadığın zaman baştan sağma yapabiliyorlar ben bir keresinde kalabalık arkadaş grubu gelecekti ve çalıştığımdan herşeye zaman bulamayacağım hem çay yanına yiyecek hem akşam yemeği hazırlayacağımdan kadın aldım söyledim yapacaüı yerleri banyonun duvarının yarısını silmişt yarısı duruyordu renk farkı bariz belli olıuyordu, küvetin kenarları hiç temizlenmemişti, fayans aralarında da en çok yapılması gereken yerler duruyordu. Vitrin camlarımla tamamen gölgeler vardı. Dalgalı dalgalı. Bir tek toz ve süpürme iyi yapılmıştı bir de balkon ne yaptysa artık. Parasını da baştan vermiştim ben işten geldiğimde gitmiş olacaktı çünkü. Ama telefon açıp bir güzel söylemiştim söyleyeceğimi o ayrı mesele. Ben öviniyorıum kusura bakmayın. İşyerinde yaptığımız işlerle, mesleğimizle övünüyoruz çünkü emek harcıyoruz. Öğrendiklerimizi uyguluyoruz. Benim için evde öyle. Yaptğım bir yemeği ya annemden ya tv den netten öğreniyorum ve kotarırsam mutlu oluyorum. Elbette ev işi yorucu ama imkanımda olsa kendime yetebilmey istiyorum bu hakkımı çocuk olduğunda o da bariz yerlerde olmak üzere kullanmak istiyorum. Tabii ki kadı almakta bir hak bayan için. Ana benim dediğin hiç ev işi yemek nedir bilmeyen bilmekte istemeyen insanlar. Ben arkamı kimseye toplatmak istemiyorum. Yarın ne olacağımız belli olmaz bileyim çocuğuma da öğreteyim kızım olursa belki durumu iyi olmayacak, belki eşi talep edecek tabii ki okutacağım meslek sahibi yapacağım ama bu işleri de öğretmek istiyorum.

valla temizlikçilerde başında durmadığın zaman baştan sağma yapabiliyorlar ben bir keresinde kalabalık arkadaş grubu gelecekti ve çalıştığımdan herşeye zaman bulamayacağım hem çay yanına yiyecek hem akşam yemeği hazırlayacağımdan kadın aldım söyledim yapacaüı yerleri banyonun duvarının yarısını silmişt yarısı duruyordu renk farkı bariz belli olıuyordu, küvetin kenarları hiç temizlenmemişti, fayans aralarında da en çok yapılması gereken yerler duruyordu. Vitrin camlarımla tamamen gölgeler vardı. Dalgalı dalgalı. Bir tek toz ve süpürme iyi yapılmıştı bir de balkon ne yaptysa artık. Parasını da baştan vermiştim ben işten geldiğimde gitmiş olacaktı çünkü. Ama telefon açıp bir güzel söylemiştim söyleyeceğimi o ayrı mesele. Ben öviniyorıum kusura bakmayın. İşyerinde yaptığımız işlerle, mesleğimizle övünüyoruz çünkü emek harcıyoruz. Öğrendiklerimizi uyguluyoruz. Benim için evde öyle. Yaptğım bir yemeği ya annemden ya tv den netten öğreniyorum ve kotarırsam mutlu oluyorum. Elbette ev işi yorucu ama imkanımda olsa kendime yetebilmey istiyorum bu hakkımı çocuk olduğunda o da bariz yerlerde olmak üzere kullanmak istiyorum. Tabii ki kadı almakta bir hak bayan için. Ana benim dediğin hiç ev işi yemek nedir bilmeyen bilmekte istemeyen insanlar. Ben arkamı kimseye toplatmak istemiyorum. Yarın ne olacağımız belli olmaz bileyim çocuğuma da öğreteyim kızım olursa belki durumu iyi olmayacak, belki eşi talep edecek tabii ki okutacağım meslek sahibi yapacağım ama bu işleri de öğretmek istiyorum.

ben şimdiye dek baştan savma iş yapmayan temizlikçiye rastlamadım zaten....o yüzden artık eve kadın almıyorum...elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum ..ancak pencere falan silemem..onun için tutarım temizlikçiyi..bir de kapıları,gardropları falan sildiririm....

ben şimdiye dek baştan savma iş yapmayan temizlikçiye rastlamadım zaten....o yüzden artık eve kadın almıyorum...elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum ..ancak pencere falan silemem..onun için tutarım temizlikçiyi..bir de kapıları,gardropları falan sildiririm....

evt işte bence de zorunlu durumlarda bizi çok yoracak işlerde alabilriz ama tamamen işten güçten, yemekten elini çekmek hoş gelmiyor bana. O evin kadınıysam biraz elim olması lazım o evde. Ayrıca tamam durumumuz iyi ama çok çokta mükemmel değil yani villalarda, konaklarda oturanlar kadar hiç değil. Harcamalarımızı yapıp, kenarımıza para koyabilioruz şükür. Ve ben kenarıma koyabileceğim kendim çocuğum için harcayabileceğim parayı bir yer silsin bir ütü yapsın, süprsün, toz alsın diye başkasına veremem bende çalışıyorum ve param kıymetli yani bu zamanda geçinmek zor yarın ne olur belli olmaz. Eşim herzaman başımda olur mu o da belli olmaz. 5. kat evimin camlarını çıkıp siliyorum ben. Herkes elbette silmek zorunda değil. Eşim defalarca bu işler için kadın alalım dedi ama elim ayağım tutuyor yaparım diyorum bir günümü sadece ona ayırıyorum mesela ve bence düzenli iş yaptıktan sonra da birikmiyor ve sorun olmuyor.

Benim fikrimce eğer imkan varsa kesinlikle eve düzenli temizlikçi gelmeli, ben 2 haftada 1 alıyorum, aralarda da süpürge vileda vs. idare ediyorum. Bir de kedi var evde en bol tüylüsünden, 4. gün süpürülmezse ev çok eğlenceli bir hal alıyor... Az daha param olsa her hafta gelmesini isterim.İnsanın ömründen yiyor o vakit, dinlenmeme, kendime bakmama, eşime dostuma ayırırım o vakti de, zaten haftanın 5 günü çalışıyoruz deli gibi... Bu hayata 1 defa geliyoruz :KK24:

evt işte bence de zorunlu durumlarda bizi çok yoracak işlerde alabilriz ama tamamen işten güçten, yemekten elini çekmek hoş gelmiyor bana. O evin kadınıysam biraz elim olması lazım o evde. Ayrıca tamam durumumuz iyi ama çok çokta mükemmel değil yani villalarda, konaklarda oturanlar kadar hiç değil. Harcamalarımızı yapıp, kenarımıza para koyabilioruz şükür. Ve ben kenarıma koyabileceğim kendim çocuğum için harcayabileceğim parayı bir yer silsin bir ütü yapsın, süprsün, toz alsın diye başkasına veremem bende çalışıyorum ve param kıymetli yani bu zamanda geçinmek zor yarın ne olur belli olmaz. Eşim herzaman başımda olur mu o da belli olmaz. 5. kat evimin camlarını çıkıp siliyorum ben. Herkes elbette silmek zorunda değil. Eşim defalarca bu işler için kadın alalım dedi ama elim ayağım tutuyor yaparım diyorum bir günümü sadece ona ayırıyorum mesela ve bence düzenli iş yaptıktan sonra da birikmiyor ve sorun olmuyor.

benim yükseklik korkum var silemem...evin işlerini arada biriktirmiyorum dersem yalan olur..2 küçük bebek ve ailelerden uzakta yaşamanın sonucu.....

benim yükseklik korkum var silemem...evin işlerini arada biriktirmiyorum dersem yalan olur..2 küçük bebek ve ailelerden uzakta yaşamanın sonucu.....

tabii yükseklik korkusu oluca imkansız zaten cam silmeyen ya da silemeyen insanlar yadırganmaz ki olaiblir yanii.. Bende bazen silerken korkmuyor değilim çabuk siliyorum neyse ki. Bebek olunca düzenli iş yapmak zor elbette. Benim de annem başka şehirde hiçbir akraba da yok burada tabii kendi ayakları üzerinde durmayı, evine yetebilmeyi öğrenmek gerekiyor.

tabii yükseklik korkusu oluca imkansız zaten cam silmeyen ya da silemeyen insanlar yadırganmaz ki olaiblir yanii.. Bende bazen silerken korkmuyor değilim çabuk siliyorum neyse ki. Bebek olunca düzenli iş yapmak zor elbette. Benim de annem başka şehirde hiçbir akraba da yok burada tabii kendi ayakları üzerinde durmayı, evine yetebilmeyi öğrenmek gerekiyor.

Oldukça...Bebek varken olan durumla bebek öncesi arasında oldukça fark olduğunu insan yaşayınca görüyor.....Hele tek başına bakmak zorundaysan...Hele ikiz,üçüzse..........

O kadar da bunalma... Sana güzel taktik verenlerde oldu. Planlı iş bölümünde bahsetti biri gerçekten çok işe yarar bu ev işleri mevzusunda...

Evin temiz olmasını, ha yardımcı tutmuşsun ha kendin yapmışsın, ev temizliğinden değer kaybetmez yani. Haa bunalımlı zamanlarındır totonu yayarsın bir işe elini sürmek istemeyebilirsin pasaklı da dolaşabilirsin. Kimseyi enterese etmez.
Eve yardımcı aldığım için eleştirenleri de hiç tınmam ben. Kadınlığı sadece ev işlerinden ibaret görmüyorum.
Sen bu konuyu açarak taktik istemişsin; bir taktik de benden olsun; Odaya gir şöyle bir etrafı kolaçan et. İç sesini falan dinleme, tak kulağına müziğini başla bir yerlerden. İç sesin seni dürtükler ıyy sevmiyorum istemiyorum diye dinleme... :21:

doğru demişsin arkadaşım iç sesini dinlemeden dalmak lazım işlere.o miskin sese kulak verirsek.o hep "amaaan bir sürü iş oof hiç içimden yapmak gelmiyor" der.hep derim doğru olduğunu bildiğin işlere düşünmeden atla.düşünmek tehlikeli %90 vazgeçersin.:KK50:

daha 2 aylık evliyim..üniversiteyi bile ailemin yanında okudum...yalnız annem çok eğitti beni...Allahtan da eğitmiş...inanın idrar yolu enfeksiyonundan eşim hastaneye götürdü 10 iğne verdiler 2 günde rapor...işe gitmedim malum...eve girince yaptıgım ilk iş perdeleri yıkamak oldu...iğne vurundugum halde...ben duramıyorum..temizlik yapmak beni mutlu ediyor..ve o 2 günde bayram temizliğini yaptım..temizlikçiye verecek parayı da kendime elbise aldım..:):KK74:

Çocuklu ,özellikle de bebekli kadınlar iş mi yapacak ,bebeği ile mi ilgilenecek!Arkadaşımın 2 tane çocuğu var,kız çalışmıyor eşi izin vermediği için. :// Bunalımda...Hayatım ev işi ve çocuk bakımından ibaret diyor.Günlere gidiyor.Eşi kg aldığı için sürekli laf dokundurtuyor.Kadın kendine bakacak,erkek tabiki dışarı kayar,deyip duruyor.O adamı boğasım geliyor. :)) O zaman paraya kıy da kadın tut!..Bencil bir adam!..Eşini sadece ev işi yapmaya,çocuk doğurmaya mahkum etmiş,bencil bir erkek!..Kılını kıpırdatmaz,üstüne üstlük evi de dağıtır.
Evliliğin amacı ne şimdi?Saçını süpürge etmek mi,yoksa hayatın tadını sevdiğin adamla mı çıkarmak?İlla ki konaklarda yaşamak gerekmiyor kadın tutmak,ev işine elini sürmemek için.Herkesin hayat standartı farklı.Kimse kimseyi bu yüzden yargılayamaz.Ev işini öğrenmekte de hiçbir şey yok.Toz almayı,evi silmeyi öğrenmek zor değil.Benim gibi bu konuya vakıf olmayan biri bile bunu bilir. :KK70: Kadın şu bitti,şu lazım vs diye isteklerde bulunuyor.Onları da biliyorsun zaten,alışveriş yaptığın için.Kimse ev işi yapmıyor diye kendisinden bir şey kaybetmiyor,aksine ev işi peşinde beyhude koşan kadınlar bakımsızlaşıyor,hayatı sadece evinin temizliğinden ibaret sanıyor. :) Bu da üzücü bir durum tabiki... :pp

su an ev çok dagınık oldugu için temzlk yapmak istemyrsunuz.öncelikle bi temizlikçi alın.gereksiz, çer çöp her seyi atsın,evi sadelestirsin.o evi bikere dip köşe temizledikten sonra sizin yapacagınız temizlik daha kolay olacaktır.daha sonra da biriktirmeden yani her şeyi bi plan dahilinde yaparsanız inanın hiç zorunuza gitmez.
o karışıklıga ragmen bi de köpeğiniz var.köpek olan evin hiçbir zaman temz olacagna inanmyrm.anlattklarınıza ragmen esinizin anlayısı beni şaşırttı.her koca böyle değildir,değerini bilin.yemek konusunda ise kendnizi heveslendirecek seyler bulun.yemekler ilginizi çekmyrsa hamur işleri,salatalar yapmakla baslayn.internetten farklı tarifler deneyn.ilginizi cekecek mutfak aletleri,kalıplar,önlükler alın ve mutfakta daha uzun süre kalmanızı saglayın

benim henüz kendime ait bir evim yok, allah nasip ederse yakında evleneceğim ve benimde evim olacak.. çalışıyorum ve bu tarz işler nasıl planlanır bilmiyorum. bir gün tatilim var, bende şöyle yapmayı düşünüyorum.
Hergün kapı cam silinmez. ayda bir veya 2 ayda bir olsa yeter sanırım.

sabah evi toparlayım, çamaşırları makinaya atayım, bulaşıkları yıkayım,
öğlen evi süpüreyim, sileyim, tozları alayım, wc banyo ovayım.
akşam yemek yapayım. sonrasında ütü yapayım.

yalnız bu işleri bir güne sığdırabilmek çok zor :KK43: nasıl olacak bilmiyorum. çünki annem günlük yaptığı için işleri problem olmuyor ama o yokken bir kaç defa denedim, akşamları yorgunluktan ağlama krizine girdim. birde erkek kardeşim var yattı 3 lü koltuğa , şunu getir , bunu götür, şunu yap bunu et. bir şeyin ucundan tutmadı. evlenince kocamda böyle yaparsa ben ne yaparım bilmiyorum.. Nişanlıma "bana yardım et haydi" diyorum, "evlenince" diyor :KK43:
şimdi etmeyen evlenince edermi hiç bilmiyorum :KK43: inşallah eder.

şaka gibi geldi ya..
ben 22 yaşındayım..ana evinde haftasonları sadece temizlik yapardım..
çok alışık değildim ev temizliğine yemeğe ama şuanda koca evi tek başıma idare ediyorum şükür.
bu yapı meselesi galiba yaşla başla alakası yok.
bu zamana kadar olmadıysa düzelmediyse bundan sonrada olumlu bişey olacağı kanaatinde değilim kusura bakmayın.
tek çözüm yardımcı tutmak...
ilerde çocuğunuz olduğunda ne yapacaksınız
durumunuzda yoksa allah yardımcınız olsun ne diyim.kocanızada allah sabır versin.
ben hasta olunca kahvaltısız gidince eşim aklım hep onda kalıyor..mutlaka akşama hasta halimle ona en sevdiği yemeği yapıyorum.
o da gelir çorba yapar bana.
bu sevgidir..
lafı şuraya getircem yani eşinizi seviyorsanız biraz özverili olmak zorundasınız.
en azından evinizde yemeğinizi yapın.yapın ki dışarda yemeyin paranız boşa gitmesin.o paralarla belki temizlikçi tutarsınız.
hakkında hayırlısı arkadaşım

Son düzenleme:
dayanamadım bir cevap yazma isteği duydum. En basiti burada vakit geçirene kadar bile gidip o yerdeki tepecik oluşturan giysileri katlayabilirsiniz. hatta bunu tv karşısında da yapabilirsiniz. sizin geleceğiniz ne yazık ki çöp eve mahkum olmak. üstelik yeni evli olmanız çok üzücü, emin olun çoğu insanın eşi tertipli düzenli olmayabilir o düzeni evin kadını yaratır. hiçbirşey yapmadan hayıflanmak yerine çok şey yapabilirsiniz ama sizin gibi çok örnek var çevremde. ben haftanın 6 günü çalışıyorum ama 3 saat uykuyla bile işe gelmem gerekse o işler evde dururken ben rahat edemem.. ayrıca temizlik, dağınık olmak, yemek pişirmeye üşenmek... bunlar tamamen farklı konular ve tek bir ortak noktası var sizin tembelliğiniz. bu yuva bile uzun ömürlü olmaz böyle.. Bir erkek dağınık olabiliyor maalesef ama bir kadının buna pek şansı yok ... çok üzücü bir durumdasınız. sert yazdım farkındayım ama acilen toparlanmanız gerekiyor...

Tamamen karşıyım kadınların ev işleriyle uğraşmaktan çürüyüp gitmesine, bakımsızlaşmasına, hizmetçi muamelesi görmesine fakat her evli kadın en azından yemeğini yapabilmeli. Genel savunma "kendime mi bakacağım yemek mi yapacağım" yönünde fakat kendine bakım yapmaya zaman bulabilen kadın yemek yapmaya da kolaylıkla vakit bulabilir kanımca. Eşine sürekli önceki günden kalma yemeği ısıtan kadının sonraları evliliğinde kavgalar yüzünden şikayet etme olabilitesi de yüksektir. Onun dışında asla kendinizi ezdirmeyin hiç kimsenin arkasını toplamak zorunda değilsiniz gerek eşiniz gerekse çocuğunuz. Mecbur değilsiniz tüm gün ev işleriyle bunalmaya. Çağırın bi'gündelikçi bakın keyfinize. Zaten eşinizi bir yatak yönünden bir de yemek olayı yönünden memnun ederseniz o adam size her daim sadık kalacaktır..

X