EVİME ATEŞLER SALDILAR

Ay cok tehlikeli. Kuzenim 1. Katta oturuyo ve balkonu alev alev yandi bu yuzden. Bebek odada uyurken ustelik. Bebegi kontrol etmeye gitmese olacaklari dusunemiyorum bile. Pvcler erimis balkonda bi kac kutu ayakkabi varmis hepsi yanmis. Insanlar gercekten cok degisik. Balkona bi küllük koymak cok mu zor ya
Allah korumuş yaa.. bebek dediniz tüylerim diken diken oldu. Benim de pvc erimiş kahverengi leke var ama büyük bir hasar yok. Eşim bekarken üst katındaki kadın, dolan küllüğü camdan aşağı boşaltıyormuş:)) hayır o zaman niye küllük..

Buyulu baslik sandim ajsjjsjsjjsjs

Bizim sitede de var boyle dangozlar; balkonumda izmarit, kemirilmis tavuk budu, kirilmis cam bardak, icilmis meyve suyu gibi envai cesit pislik buldum.

Bizim site yönetimi cozuyor bu isleri, bir de alt katimizdaki izbandut bey, surekli bu sigaralar icin honkuruyor, dolayisiyla bizim pek mudahale etmemize gerek kalmiyor. Ama dogru adres yonetim ofisiniz, fotograflayin sikayetci olun, gecmis olsun.
Teşekkür ederim.. eşimle konuştum o yönetime bildirecek. Açıkçası bu yüzden bir de komşu kavgası yaşanacak endişesi oldu bende. İnşallah hallolur..

Benim de zamanında balkonumda yangın çıkmıştı bu yüzden. Yukarıdan iqsü eksilerde olan birisi izmarit atmış, balkondaki masanın örtüsüne gelmiş. Balkon cayır cayır yanmıştı. Gece 3te oluyor bi de bu olay. Uyurken.. Sitenin güvenliği fark etmese biz de gidiciydik sanırım.

Sitenin grubu yok mu? Bizim site de 7 bloktan oluşuyor yöneticiye söyleyin o herkese mesaj atar, bizim sitede o şekilde mesajlar geliyor gruba. Yaz olsa pencere açık olsa içeri girebilirdi, yangın çıkabilirdi diye. Yada üst katlara her kapıyı çalıp söyleyin kavga ederek değil uyararak.
Çok haklısınız, eşimle konuştum o yönetime bildirecek.. kapı kapı gezsek herkes inkar edecek ve gerginlik çıkar diye korkuyorum..

Teşekkür ederim.. eşimle konuştum o yönetime bildirecek. Açıkçası bu yüzden bir de komşu kavgası yaşanacak endişesi oldu bende. İnşallah hallolur..
Gecmis olsun, hallolur umarim bizde cok dertliyiz acikcasi, basliginiza istinaden esprili anlatmistim.
Benim de zamanında balkonumda yangın çıkmıştı bu yüzden. Yukarıdan iqsü eksilerde olan birisi izmarit atmış, balkondaki masanın örtüsüne gelmiş. Balkon cayır cayır yanmıştı. Gece 3te oluyor bi de bu olay. Uyurken.. Sitenin güvenliği fark etmese biz de gidiciydik sanırım.
Aa yok artik balkon masami iyi ki kaldirmisim su an sukrettim buna. Kiraci olmasam hemen cam balkon yaptirir cozerdim bu sorunu

Eşinize söyleyin tabi ki ve eşiniz susup otursa problem olurdu tabiki gerekirse tek tek dolaşıp söyleyecek böyle bir durum olduğu. Aman tadımız kaçmasın diyecek bir durum yok ki gayet ciddi bi durum

Bizim cam balkon yazın 4-5 camını açıyoruz balkonun içine düşmüş 2-3 tane pervazda da vardı. Bu tam anlamıyla görgüsüzlük evinin balkonundasın bir küllük bulundur çöpe at. Ben de içtim zamanında yere çöp atan bizim millet dışında başka millet yok.
Apartmanda yaşamak gerçekten çok zor Allah kolaylık versin

Merhaba hanımlar. Ben 13 katlı bir binanın 3. katında oturuyorum. Defalarca hem balkonumda hem pencere önlerinde çöp kırıntı izmarit buldum. Kimin attığı belli değil. Bu sabah salonun penceresinin önünde bir izmarit buldum ve yanar halde atılmış. Pencerenin plastik kısmında yanık var. Çok büyük değil ama bu beni çok tedirgin etti. Pencere açık olsa koltuk yanacak yani. Eşime söylesem hiçbir şey yapmadan durmayı kendine yedirmez, gidip tek tek milletin kapısını çalarsa ve istenmeyen sonuçlara sebep olursam da o zaman ben kendimi affedemem. Apartman görevlisi tuhaf bir adam ve bence kulakları yok.. çünkü göz teması kurmadan iletişim kurulmuyor. Onunla da çözülecek gibi değil yani. N e yapsam bilemedim. Bir akıl bir fikir güzel kardeşlerim...
Komşular insanın yaşam kalitesini çok etkiliyor gerçekten. Kötülerine denk gelinirse offf ki ne of…
Daha bu akşam Zeki anlatıyordu radyoda. Ankara’da gürültü yüzünden komşular arasında kavga çıkmış ve adamın teki 5 kişilik aileyi katletmiş… Ben de kötü, rahatsız edici komşulara sahip biri olarak ürktüm bu haberden. Söylesen bi türlü söylemesen yaşanmıyo o şekilde.
Yöneticiyle çözmeye çalışsanız durumu ilk olarak?

Blok çıkış kapısında asılan kağıda yapıştırılmış bir izmarit ve şöyle bir yazı vardı;

Bu sigarayı atan zeki arkadaşım, balkonumda yangın çıktı. Başarılarının devamını dilerim 😁

Daha önce de yazdım, hani ille atacam diyorsa bari söndürüp atsın ona bile razı hale geldim.. Allah korumuş sizi..

Komşular insanın yaşam kalitesini çok etkiliyor gerçekten. Kötülerine denk gelinirse offf ki ne of…
Daha bu akşam Zeki anlatıyordu radyoda. Ankara’da gürültü yüzünden komşular arasında kavga çıkmış ve adamın teki 5 kişilik aileyi katletmiş… Ben de kötü, rahatsız edici komşulara sahip biri olarak ürktüm bu haberden. Söylesen bi türlü söylemesen yaşanmıyo o şekilde.
Yöneticiyle çözmeye çalışsanız durumu ilk olarak?
Hah işte tam da bundan korkuyorum. Eşim gitse konuşsa adam hırt biri çıkar Allah korusun al başına belayı.. bu arada bütün öğrencilik hayatım boyunca Zekiyi dinledim, çok da severim:)

başlığı görünce kafamda beliren görüntü🤦‍♀️

Merhaba hanımlar. Ben 13 katlı bir binanın 3. katında oturuyorum. Defalarca hem balkonumda hem pencere önlerinde çöp kırıntı izmarit buldum. Kimin attığı belli değil. Bu sabah salonun penceresinin önünde bir izmarit buldum ve yanar halde atılmış. Pencerenin plastik kısmında yanık var. Çok büyük değil ama bu beni çok tedirgin etti. Pencere açık olsa koltuk yanacak yani. Eşime söylesem hiçbir şey yapmadan durmayı kendine yedirmez, gidip tek tek milletin kapısını çalarsa ve istenmeyen sonuçlara sebep olursam da o zaman ben kendimi affedemem. Apartman görevlisi tuhaf bir adam ve bence kulakları yok.. çünkü göz teması kurmadan iletişim kurulmuyor. Onunla da çözülecek gibi değil yani. N e yapsam bilemedim. Bir akıl bir fikir güzel kardeşlerim...
Fotoğrafi çekin yöneticiye atın şikayet edin.

Eski evimde benimde başıma geldi bu olay, camdan giren izmarit halımı yaktı öyle küçük falanda değil bayağı avuç kadar bir yanıktı, sonrasında sineklik taktırdım uyarsakta kime anlatacaksın üstümde 7 kat vardı. Bina girişine yazı astım ama yine de öncelikle sineklik taktırdım

Pille calisan cakma kameralar var
Isigi yanip sonuyor falan
Goren kamera taktirdiniz sanar yani
disarda gorunecek sekilde yerlestirin balkona
kamera oldugunu goreni urkutur diye dusunuyorum

Pille calisan cakma kameralar var
Isigi yanip sonuyor falan
Goren kamera taktirdiniz sanar yani
disarda gorunecek sekilde yerlestirin balkona
kamera oldugunu goreni urkutur diye dusunuyorum
Binanın çevresinde dört kamera var zaten. İnsanda insanlık olmayınca kamera bile işe yaramıyor işte..

Yok yapmayın bu çok medeniyetsiz bir davranış. Ben şakayla söyledim sonda gülücük var ama biri çıkar çifter çifter yedirmeye kalkar maazallah..
Medeniyetten anlayan biri olsa zaten yanan sigarayı atar mı öyle? O karakterdeki insanlar altta kalmaz öyle çifter yedirmeye kalkanlar karşılığında neler olabiliri de düşünmesi lazım. O yüzden bu tiplere bulaşmamak gerekir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Medeniyetten anlayan biri olsa zaten yanan sigarayı atar mı öyle? O karakterdeki insanlar altta kalmaz öyle çifter yedirmeye kalkanlar karşılığında neler olabiliri de düşünmesi lazım. O yüzden bu tiplere bulaşmak gerekir diye düşünüyorum.
Hah işte tam da olmasından korktuğum şey bu. Biri atıyor, diğeri itiraz ediyor, atan kişi çifter çifter atarım diyor ve derken geçen gün olan olay gibi 5 ölü.. sırf bu yüzden komşularla bu konularda muhatap dahi olmam, yönetime bildirdik bugün. İnşallah onlar gereken uyarıyı yapar..

X