Evlenemedim🥲

Ben de aynı durumdayım artık ümidim de kalmadı benden yaşça küçükler çocuk sahibi oldu benim karşıma düzgün kimse çıkmıyor. Eski sevgililerim ya evlendi yada ciddi ilişkileri var. Ailem de üzülüyorlar eskiden saçma buluyordum illaki evlenmek zorunda mıyım diye ama artık yalnızlıktan sıkıldım
insan gıcık oluyor bir de değil mi? Ne zaman yeni bir kişiyle tanışsan hemen yapıştırıveriyor nisanlım falan filan diye.minibüste bile hangi kadının telefon ekranına baksam yaa isteme fotosu ya nişan fotosu ya da gelinlikli bir foto.hangi kadının telefonu çalsa ekranda aşkımm, bir tanem falan filan yazıyor 😂😂 bütün dünya komplo kurmuş gibi.eskiden daha iyiymiş valla haa.en vasıfsız insanı bile evlendiriyorlarmış bir şekilde.çok sevmeseler bile çoluk çocuk derken yaşlanıp gidiyorlar.benim bazı arkadaşların anneleri o kadar varoş ve eğitimsiz ki.ama gül gibi kocalarla da evlendirmişler kadınları.gerçekten coğrafya kader derler doğduğumuz zaman da kader valla.

Son düzenleme:
Neden evlenmek istediğini söyleyenlere böyle sacma sapan yorumlar geliyor anlamıyorum. Neden dalga geçiliyor yani ayıp mı günah mı? İş arıyorum diyenlere "boşver otur evinde, işi napacaksın, işi olanları mutlu mu sanıyorsun, bak çalışıp çalışıp sömürülüyorlar sonra işten atılıyorlar" diyor musunuz? Hayatıni biriyle paylaşma isteği dünyanın en doğal isteği. Hayatta en az iş kadar önemli bir durum bu. Bu yaşlarda insan hayatını şekillendiren iki büyük şey var iş ve evlilik. Bu konularda kaygılanmaktan doğal ne var? Belki konuştukça kendinde bir şeyler farkedecek, içini dökecek, duygusal ilişkilerde yaptığı hatalarla yüzleşecek en azından duygusal desteğimizi görecek ama izin vermiyorsunuz ki.

Verecek cevabınız yoksa yazmayın. 5 sayfa dalga geçmeli cevap geliyor şaka gibi. Evlilik çok kötü bir şeyse şikayetlenmek yerine boşayın kocalarınızı. Herkesin evliliği kötü gidecek değil.

Neden evlenmek istediğini söyleyenlere böyle sacma sapan yorumlar geliyor anlamıyorum. Neden dalga geçiliyor yani ayıp mı günah mı? İş arıyorum diyenlere "boşver otur evinde, işi napacaksın, işi olanları mutlu mu sanıyorsun, bak çalışıp çalışıp sömürülüyorlar sonra işten atılıyorlar" diyor musunuz? Hayatıni biriyle paylaşma isteği dünyanın en doğal isteği. Hayatta en az iş kadar önemli bir durum bu. Bu yaşlarda insan hayatını şekillendiren iki büyük şey var iş ve evlilik. Bu konularda kaygılanmaktan doğal ne var? Belki konuştukça kendinde bir şeyler farkedecek, içini dökecek, duygusal ilişkilerde yaptığı hatalarla yüzleşecek en azından duygusal desteğimizi görecek ama izin vermiyorsunuz ki.

Verecek cevabınız yoksa yazmayın. 5 sayfa dalga geçmeli cevap geliyor şaka gibi. Evlilik çok kötü bir şeyse şikayetlenmek yerine boşayın kocalarınızı. Herkesin evliliği kötü gidecek değil.
Evlilik değil ama cinsellik bence büyük ihtiyaç.düsünsene o kadar insan aç, suzuz, sokaklarda yaşıyor.savasın ortasında bombalarla mücadele ediyor, açlıktan bir sürü hastalıkla mücadele ediyor ama adamların 7, 8 tane çocuğu var.demek ki gerçekten de önemli ihtiyaçlar.yemek içmekten bile daha büyük ihtiyaç demek ki.allah kimseyi hiçbir konuda mahrum bırakmasın ne diyelim.bir de bu kadar önemli bir ihtiyaç için neden kimse doğru dürüst adım atmiyor o da garip.cinsellik yaşamamak da çok umutsuz yapar bu arada insanı.amann dertten başka birşey değil valla bu dünya.keşke gelmeseydik.

Son düzenleme:
Benim çevre hiç öyle değil valla.hep kendi kuyruğumu kendim kestim.bazı çevrelerde esamesi bile okunmuyor.sen de istemiyorsun ya hepsi sana geliyor.bu işler böyle.
Belki de dediğiniz gibidir bilemiyorum artık inşallah siz de hayırlısıyla birini bulursunuz. Ama evlenme baskısı da gerçekten çok fazla ve yıpratıcı. Geçen gün annem benden habersiz görücülere buyurun gelin demiş o gün de eve geç geldim bi baktım iki dirhem bir çekirdek aile ellerinde de tatlıları..🤦‍♀️ Annem istemediğimi bildiği halde millete bir ton yol yaptırmış masraf yaptırmış bir de bana neden çocuğu beğenmedin diyor. Normalde bunları yazmazdım ama bu konuda da çok doluyum.

Arkadaşlar bilmiyorum dert mi ama çok kafama takıyorum 30 yaşındayım evlenmek istiyorum cok ve herkes evlendi çevremde benden küçükler de dahil olmak üzere eski konuştuklarım bile evlendi ben hala bekarım ve annem çok baskı yapıyor ben de artık ailemi yuvamı kurmak istiyorum ama kimle görüştüysem olmadı hiç evlenemeyecekmişim gibi düşünüyorum artık böyle tek başıma yaşayacakmış gibi planlar yapmaya başladım evlatlık alırım falan diye düşünüyorum 🥹 benim gibi hisseden var mı arkadaşlarım 23 yaşındaki kızlar bile evli ben hala aile evindeyim ve çok zor artık bu aile evinde yaşamakta bir süre sonra hiçbir kaldıramıyorum hiçbir laflarını 🥹 hiç evlenemeyecekmişim gibi geliyor 30 yaşındayım çok mu geç kaldım sizce
23 yaşında evlenenin aklı yoktur zaten hele bir okuyalım gezelim tozalım demi neden sorumluluk altına girelim genç yaşta bir kadının evlenme yaşı kesinlikle 26-27 olmalı o yüzden çokta geç kalmadın yaa mutsuz bir evlilik mi mutlu bir yalnızlık mi 😅 önce hayırlısını dilemek gerek canım

Belki de dediğiniz gibidir bilemiyorum artık inşallah siz de hayırlısıyla birini bulursunuz. Ama evlenme baskısı da gerçekten çok fazla ve yıpratıcı. Geçen gün annem benden habersiz görücülere buyurun gelin demiş o gün de eve geç geldim bi baktım iki dirhem bir çekirdek aile ellerinde de tatlıları..🤦‍♀️ Annem istemediğimi bildiği halde millete bir ton yol yaptırmış masraf yaptırmış bir de bana neden çocuğu beğenmedin diyor. Normalde bunları yazmazdım ama bu konuda da çok doluyum.
Görücü usülünde adam gibi birileri çıkıyor mu? Hep çaresiz kişilerin işi gibi geliyor bana.duyup gördüklerim de o yönde.

insan gıcık oluyor bir de değil mi? Ne zaman yeni bir kişiyle tanışsan hemen yapıştırıveriyor nisanlım falan filan diye.minibüste bile hangi kadının telefon ekranına baksam yaa isteme fotosu ya nişan fotosu ya da gelinlikli bir foto.hangi kadının telefonu çalsa ekranda aşkımm, bir tanem falan filan yazıyor 😂😂 bütün dünya komplo kurmuş gibi.eskiden daha iyiymiş valla haa.en vasıfsız insanı bile evlendiriyorlarmış bir şekilde.çok sevmeseler bile çoluk çocuk derken yaşlanıp gidiyorlar.benim bazı arkadaşların anneleri o kadar varoş ve eğitimsiz ki.ama gül gibi kocalarla da evlendirmişler kadınları.gerçekten coğrafya kader derler doğduğumuz zaman da kader valla.
Arkadaşlarının annesine niye varoş ve eğitimsiz diyorsun ya😒 yaşıtlarını kıskandın yetmedi şimdi de koskoca kadınları mı kıskanıyorsun? Ne çirkin laflar bunlar!

Görücü usülünde adam gibi birileri çıkıyor mu? Hep çaresiz kişilerin işi gibi geliyor bana.duyup gördüklerim de o yönde.
Muhafazakar bir çevredeyim buradaki erkekler ve kızlar genelde bu şekilde evlenir hatta 2 abim de görücü usulü evlendi ikisi de gayet düzgün insanlar. Benim karşı olduğum şey görücü usulü değil fikrimin hiç önemsenmemesi ve iyiliğini düşünüyorum adı altında yapılan baskı. Anlamıyorum yani herkes evlenmek istemek zorunda mı ben gayet mutluyum evimde annem babam ben mis gibi yaşıyoruz.

Arkadaşlarının annesine niye varoş ve eğitimsiz diyorsun ya😒 yaşıtlarını kıskandın yetmedi şimdi de koskoca kadınları mı kıskanıyorsun? Ne çirkin laflar bunlar!
Bu sefer gerçekten kıskançlık hissederek yazmadım valla.eee kadınlar eğitimsiz, dan dun konuşan, kilolu, kişisel bakımını bile yapamayan kişiler.iyi anne de değiller ayrıca.Bu kişilere ne demeliyim sizce 🤷‍♀️.

Bu sefer gerçekten kıskançlık hissederek yazmadım valla.eee kadınlar eğitimsiz, dan dun konuşan, kilolu, kişisel bakımını bile yapamayan kişiler.iyi anne de değiller ayrıca.Bu kişilere ne demeliyim sizce 🤷‍♀️.
Forumlarda arkadaş annelerini konuşmak da ne bileyim 🙄 üzüldüm arkadaşlarının adına, iyi ki böyle olur olmadık yerlerde aile bireylerimi konuşacak arkadaşlar edinmedim.

Arkadaşlar bilmiyorum dert mi ama çok kafama takıyorum 30 yaşındayım evlenmek istiyorum cok ve herkes evlendi çevremde benden küçükler de dahil olmak üzere eski konuştuklarım bile evlendi ben hala bekarım ve annem çok baskı yapıyor ben de artık ailemi yuvamı kurmak istiyorum ama kimle görüştüysem olmadı hiç evlenemeyecekmişim gibi düşünüyorum artık böyle tek başıma yaşayacakmış gibi planlar yapmaya başladım evlatlık alırım falan diye düşünüyorum 🥹 benim gibi hisseden var mı arkadaşlarım 23 yaşındaki kızlar bile evli ben hala aile evindeyim ve çok zor artık bu aile evinde yaşamakta bir süre sonra hiçbir kaldıramıyorum hiçbir laflarını 🥹 hiç evlenemeyecekmişim gibi geliyor 30 yaşındayım çok mu geç kaldım sizce
27 yaşındayım. Az önce annem telefonda beni ağlatana kadar yüklendi bu konuda. Yalnız değilsin. Evliliğe karşı değilim, evlenmek mutlu olmak illaki isterim. Bekar kalmakla bir derdim yok ama insan birinin hayatının odak noktası olup onu da kendi odağına koyup yoldaşlık etmek istiyor. Anne baba kardeş arkadaş hepsi bir noktada kendi hayatına dönüyor ve yalnız kalıyorsun. O yüzden ben de evlenmek isterim elbet. Ama kimseyle tanışamıyorum, kimse ilgimi çekmiyor. Biriyle evlilik kararı almadan önce de "işte bu adam o adam" demek bu aydınlanmayı yaşamak istiyorum. Ama olmuyor, olmuyor, olmuyor. İşteyim bir de. Telefonu kapatınca mola verip ağladım ya zaten günlerdir sinirledim bozuk berbat bir hafta.

Nasip ya şuradaki konuları okuyorsanız biraz da insanlarla konuşuyorsanız evliliğin kahraman olmadığını görürsünüz. Yalnız kalacakmış gibi düşünüp plan yapmak için geç kalmışsınız. Yalnızlığı kabul edip hayatınızı yaşamaya başlayın. Ha nasipte varsa birden biri çıkarsa o vakit daha mutlu olursunuz. Ama evli değilsiniz diye kendinizi mutsuzluğa mahkum etmeyin

Evlilik değil ama cinsellik bence büyük ihtiyaç.düsünsene o kadar insan aç, suzuz, sokaklarda yaşıyor.savasın ortasında bombalarla mücadele ediyor, açlıktan bir sürü hastalıkla mücadele ediyor ama adamların 7, 8 tane çocuğu var.demek ki gerçekten de önemli ihtiyaçlar.yemek içmekten bile daha büyük ihtiyaç demek ki.allah kimseyi hiçbir konuda mahrum bırakmasın ne diyelim.bir de bu kadar önemli bir ihtiyaç için neden kimse doğru dürüst adım atmiyor o da garip.cinsellik yaşamamak da çok umutsuz yapar bu arada insanı.amann dertten başka birşey değil valla bu dünya.keşke gelmeseydik.

Cok buyuk dertlerin var senin ferhans valla bu dertlerle nasil basediyorsun sen kiyamam :KK43:

Demissin ya bir de bu kadar buyuk bir ihtiyac varken neden kimse dogru durust adim atmiyor diye iyi ki de atmiyorlar ferhanscim ya. Dusunsene herkesin seninle hemfikir olup 3-5 kisi ile ayni anda sevgili oldugunu. :deli:

Ben ilk evliliğimi 20 yaşında yaptım. Dünya üzerinde sana en çok kim benziyor deseler ilk eşim derim. Beraber büyüdük. 15 sene evli kaldık. Ama o kadar yıprandık ki sonunda boşandık.
ikinci evliliğimi 39 yaşında yaptım.
ben kendi tecrübemden ötürü erken yaşta evliliğe karşıyım. Daha hayatı bilmiyorsun, kendini tanımıyorsun.
Evlilik uzun bir yol. İnsan düşünüp, taşınıp hareket etmeli. 30 yaşta gayet ideal bir yaş.

Konu sahibi evlenmek istemeniz gayet normal ama sizi dogru hatirliyorsam sirf bu evlenme merakiz basiniza is acacak. Nerede abuk sabuk tip var onlari buldunuz. Konularinizi hatirliyorum merhaba bile denmeyecek tiplerle sirf evlenme merakiniz yuzunden kac tane konu acmistiniz.

Ben 31 yaşında evlendim. Eşimi daha erken tanımış olsaydım asla anlaşamazdık. O yaşa kadar beklemem benim hayrımaymış meğerse ki bence asla asla geç bir yaş değil. Hayat beni evliliğe hazırladı, bazı yönlerimi törpüledi. Zaten en iyi evlilik bile çok zor, olgunlaşmadan çok çok daha zor. O yaşa kadar aldım, sattım, iş kurdum, batırdım, çalıştım yine kazandım yurt içi-dışı tatillere gittim, çokça kişi tanıdım, ilişkilerimde çooookça yıprandığım da oldu ama içimde bir şey kalmadı, hepsi bana tecrübe oldu. Tam her şeyi salıp akışına bıraktım, eşimle zihnimin çok sakin olduğu bir zaman tanıştım. Zamandan hayırlısını isteyin ne hikayeler var. İstediğiniz mutluluk en güzel zamanda bulsun sizi de :KK36:

X