Evlenme kararını nasıl verdiniz?

ausgburg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2017
2.353
1.047
33
Arkadaşlar genel olarak kararsız bir yapım var birşeyi satın alırken bile birine sorarım terapi almaya başladım eskiye göre daha iyiyim. Evlilik konusunda kafam karışık. 10 aydır ilişkim var. Sevgilim net bugünden evlensek tamam diyor. Ama benim kafam karışık. Cimriliği vardı ama o düzeldi belki ailesi de uyarmış olabilir. Ailesi evlenmesini çok istiyor. Yurtdışında yaşıyor ben işimi garantiye almadan evlenmek istemiyorum o hemen istiyor. Ailemle tanıştırdım annem genel olarak sakin saygılı halini beğendi ama dış görünüşünü bakımsız buldu. Rachel bunu mu bulmuş derler diyor. Ama konuşması olgunluğuna da bayıldı. tanışırken ki yine bakımlı haliydi. Düşünce yapısı böyle minimalist yaşıyor kıyafet almıyor çok. Temiz ama ekstra kendime bakayım yok. Belki de bu durum beni soğutuyor. Ben aşık değilim ama seviyorum birçok konuda kafamız uyuşuyor yanındayken eğleniyorum. Çalışkan kültürlü biri. Hayata bakış açımız gelecek planlarımız taban tabana uyuyor. Evlilik kararını nasıl verdiniz? Uymayan tarafları vardır illaki ne ağır bastı yada basmalı? Yaşlar 33 ve 38

Görüntü ile ilgili kısımlar annenizden ziyade sizi rahatsız ediyor mu bu önemli.
Zenginse evlen gitsin raşo parasını kendi yemesin sen yersin.
Evet beni de ediyor etmiyor diyordum ama ediyormuş. Zengin değil aileden öyle bişey yok şu an iyi kazanıyor ben de yakın kazanıyorum ama para için de evlenilmez :))

38 yasına gelmiş bir adam cimriliğinden vazgeçer mi Allah aşkına.
Onca yıl acıkmasın diye sıçmayangillerden biri düzelir mi sanıyorsunuz.

Bakımsız bir insanla işin olmasın.
Kendine saygısı olmayanın kimseye olmaz.
Öyle değil cimri demekte yanlış terapistim cimri demedi biraz yüzde elli olacak herşey modundaydı ilk zamanlarda ki zaten ben de ödüyorum düzelir düzelmem bilemem ama o yok şimdi hakkını yiyemem.
Bakım kısmıba gelince evet bence de düzelmez :/

Evlilikten beklenti nasıl karar verdiğimiz yaşa göre değişir. Ben 20 yaşında tanıştım aşık oldum ama şimdi 33 yaşındaki size bunu söylemem saçma olur. Sizin yaşınızda olsaydım mantığım önde olurdu ama duygusal çekimsiz evlilikte olmaz. Cimriliği bitti demişsiniz ama sanki sinyaller var gibi geldi. Bir de bakımsızsa evlenince daha çok salar.

Nasil karar verdim bilmiyorum. Eşim, " benim hayatimda evliliğe yer yok" diye dolaniyordu özgür kova. 🙄
Ben de zaten yaşim kucuk bu yaşta evlilik dusunmuyorum diyordummmm......
Evlendik.

Yani bir şey oluyor ve oluyor işte. 😀
Ama bu kadar çok begenmedigin yanlari varken icten icte bunlar gozune batarken bi yandan evleneyim artik arasinda kaldigin icin boyle oluyor bence.
Özellikle dis gorunusu rahatsiz eden birinden nasil hoslaniyorsunuz zaten onu hic anlamam.

Yaşım gençti eşim de bir punduna getirdi 😅 tabii çoğu davranışını gözlemledim öyle kör kuyuya dalar gibi dalmadım. Mesela karar verdiğimizde kafama takılan, sorgulamaya sebep olan bir özelliği yoktu. Öyle böyle 12 yıl oldu evleneli.

uzun süren ilişkimiz vardı aynı evde yaşıyorduk anlaşıyoruz kafamız uyuyor gelecek planlarını beraber yapmaya başladık konusu hep geçiyordu zaten. ben pek hazır hissetmiyordum hayatım kayacak gibi geliyordu. sonrasında da evlenme teklifi etti 5 ay sonra evleniyoruz

Yurtdışına gidecekseniz işinizi garantiye almanız pek mümkün değil. TR içinse 33 yaşında olduğunuza göre bir kariyeriniz vardır diye düşünüyorum. Aynı yatağa gireceksiniz, onun için ülke değiştireceksiniz, bir ömür birlikte olacaksınız bunun kararını cidden siz vermelisiniz. Herkesin evlilik hikayesi çok başka ben aşkımdan ölüyorum diye evlendim mesela, mantıkla uyuştuğu için bu yola çıkan illa ki vardır. Ama hiç heeycanın olmadığı bir evlilik düşünemiyorum

IMG_20240207_190741.jpg

X