Evli erkekle ilikisi olan arkada

Kotu birsey yapan bir insani uyarmamak veya engel olmaya calismamak dinimizce cok sakincali ayni gunaha ortak olmak demek, uyarirdim binlerce kez engel olmaya kalkar her yolu denerdim olmadimi sanirim ilskiyi keserdim ...

Yuva yıkanın ve bir mutsuzluk üzerine mutluluk kurmaya çalışanın iki yakası bir araya gelmez bu bir gerçek ama insanların görünen yüzlerini hepimiz biliriz, bir de görmediğimiz yüzler vardır dört duvar arasında kalan, en derinlerde yaşanan.. Yargılamak, dışlamak en kolayıdır siz de diğer arkadaşlarınız gibi kolayı seçmişsiniz..

tavrını koy ancak fazla iyimser bakıyorsun bence.

bir insan hiç tanımadığı bir insana kötülük yapabilir. arkadaşın o kadını tanımıyor ki onun durumu hakkında kendini paralasın. o kadının durumunu düşünüp böyle bir şey yapmasaydı çok iyi bir insandır. ancak yapmayınca kötü bir insan olmuyor, sıradan bir insan oluyor. yani herkes gibi tanımadığı birinin ruh hali onu ilgilendirmiyor.

etrafındaki herkesin onu silmesi çok acımasızca hem de dostları olacak kişilerin. bence seviyorsan arkadaşlığını sürdür.

Son düzenleme:
Evlilik anlaşması iki kişi arasındadır, sadık kalma sözünü sadece eşler birbirlerine verir 3. kişiler değil. Aldatılan kadının aldatan eşi suçludur. (Kişisel fikrim) Verilen tepkilerin sertliğine bakılırsa arkadaşınız size açıklayamamakta haklıymış.. Onun duygularını düşüncelerini dinlemeden nasıl hayatınızdan silme kararı alabilirsiniz ki? Ki boşanmış zor günler geçirmiş..

Bende pek yuva yikan kadin tanimlamasina katilmiyorum. Evli erkegin gonlu olduktan sonra altama herhalukarda gerceklesir. Ayse olmasa Fatma ile tanisacak hayatinin her noktasinda bazi bayanlarla is olsun tanisma olsun ayni ortamda bulunma olsun munasebetlere girecektir. Erkek hayir deyip kestirip attiktan ve cizgisini koruduktan sonra hangi kadin onu bastan cikarabilir ki... Elbette evli bir erkege musallat olan kadinda suclu ama karsidaki erkek dunden razi olmasaydi o kadin o erkegi nasil ayartacakti? Insan hersey kendi elinde karsindaki insana hayir dersin kestirip atarsin bu kadar basit olay...Bu arada ben kadinin yaptigiyla ilgilenmiyorum bazi insanlar ozel hayatlarinda tutarsiz olabilirler ama bu benim arkadasligimi etkilemedigi surece beni ilgilendirmez. Insanlari ben yargilamam. Yasadigim yerde de bir bayan var evlilik harici cocuklari olmus Amerikada yasiyoruz o kadar dunya tatlisi ki yani o kadar iyi biriki simdi ben nasil boyle bir insani sirf evlenmemis diye silebilirim. Bunun disinda biri esini aldattiysa o esiyle arasindadir aralarina girmem veya tavir almam,arkadasimda eger evli biriyle iliskisi olsa uyaririm davranisindan donmezsede o kisiyi iyi arkadassa silmem sonucta eroin kokain degil ozel hayat adi ustunde... Onu ozel hayatinda ne yaptigi beni etkilemez. Aynisini o yapti diye bende yapacak degilim.

X