Evli ve mutsuz olanlar buyruuunnnn

sızın hayır sandıgınız şer olabılır...
ımtehanda oldugumuzu unutmayalım cumleten ınşaallah..
rabbım ısteyen herkese hayırlısıyla cocuk nasıp eylesın..
bızlere uzaktan yazmak kolay gelır..
fakat herşey bızler ıcın ...
rabbım gecemeyecegımız yaşamlardan bızlerı sınav etmesın..
gun gelır atlattıgınız dıger sıkıntılar gıbı bunuda atlatırsınız ınşaallah..

Ağzına sağlık cnm ne güzel söylemişsin..Amin cnm inş. Allah hepimizin yardımcısı olsun.hakkımızda en hayırlısını nasip etsinn.

evlendiğim yılı hatırlattın bana.. onu deli gibi severken sevgi dileniyormuşum meğer, onun sevgisiz ilgisiz hatta ters davranışları beni öyle yaralıyordu ki..

5. yıldayız. bir kızımız var. çok şey atlattık. ben işsizdim önceleri işsizliğim çok problemdi, şimdi atandım 2 yıldır çalışıyorum ama kartımı da almasına rağmen hala kölesi gibi görüyor beni. artık gücüme gidiyor. ayda 6 gün çalışıyor onun dışında hep evde ve yardımcı olmasını geçtim her şeyi benden bekliyor.

bir de başka bir boyut var, cinsellik.. ilk evlendiğim yıllar o nöbetteyken onu geceliklerini koklayarak uyurdum. kokusuna hastaydım. uyuşturucu etkisi vardı sanki. şimdilerde son 9-10 aydır ne zaman yakınlaşsak kokusu tiksindiriyor, devam etmek istemiyorum ama bir şey diyemiyorum kendimi mecbur hissediyorum devam etmeye.. sanırım bir danışmana gitmeliyim. kafam gel-git.

Ayni durumlari yasayan ve duzeltmeye calistikca yaralanan duzelmesi bir yana bu yasanilanlara yenileri eklenerek devam eden evliligimin tam 11. Yilindayim. 29 yasindayim... evlilik oncesi ben ve su an ki ben arasinda bir ucurumdan fazlasi var. Artik kendine bile guvenemeyen,kalabaliklara ragmen yanliz hisseden ve bazen bu yanlizlikta cok mutlu olan aglama nobetleri geciren nefesi kesilen ama gulmek zorunda oldugu icin kan kusarken kizilcik serbeti ictim diyenler misali gulucuk sacan bir ben var... hayat daha ne gosterir bilinmez hayirlisini diliyorum herkes hakkinda cunku cok zor... cok aci yasanilanlar unutulmuyor silinmiyor gecmiyor kalbinin bir yani hep kaniyor... ve o kanadigi surece tukendigini hissediyorsun... cok zorr cokk...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende 1 senelik evliyim. Mutlu muyum? Hayır... Hem de hiç değilim. Ve zoruma giden eşimle problemimin olmaması. Sorunum ailesi ...
Ben eşimin ailesiyle bir duruyorum. Kiraya çıkmaktansa para biriktirip ev alırız diye düşündük. Ailesi nişanlıyken o kadar iyiydi ki salaklık edip kandım ve bir durmayı kabul ettim..
Etmez olaydım...
1 sene içinde eşimle hiç baş başa kalmadım. Evlendiğimiz ilk gün bile annesi babası görümcem evden gitmedi yeni evliler tek kalsın demediler... Görümcem zaten burdan çıkmak bilmiyor. En son 15 gün önce geldi hala burda kalıyor. Bir de 2 tane küçük çocuğu var. Hafta sonları eşimin dayısı çocuklarını alıp buraya kalmaya geliyor.
Sürekli laf sokuyorlar. Kaynanam tam bir iki yüzlü..Eşim yokken ağzıma ediyor eşim gelince melek kesiliyor. Görümcem kıskançlıktan çatlayıp nerdeyse her gün kavga çıkarıyor. Kayınpederim gibi bir adamı Allah düşmanıma vermesin.
Kocamla dışarı çıksak laf oluyor. Bir şey alsak ben para yiyici oluyorum. Eşime anlatıyorum ama o da bi şey yapamıyor. Çünkü babası hemen al karını git diyor.
Eşimin işleri de iyice kötüye gittiği için kiraya da çıkamıyoruz. Kafayı yemek üzereyim. Ya en basiti hamile kaldım hiçbiri sevinmedi. Bebeğim karnımda öldü hepsi sevindi ve kürtaj olduğum gün beni yatırmadılar bile.
Ne yapacağım bilmiyorum. Çıldırmak üzereyim :KK43:
Merhaba canım okudum ve çok üzüldüm bu nasıl aileymiş böyle hayret ettim Allah tez zamanda sana eşinle beraber ayrı bir yuva nasip eder inşallah dayanılacak gibi değil :-(

ah bu erkekler..bende 1.5 senelik evliyim kendime soruyyorum 1 günün mutlu huzur içinde geçtimi..hatırlayamıyorum..sabah iyisek akşamına kavga..akşam iyisek sabah kötüyüz..ve bir süre sonra evlilik benim için bir kabusa döndü..çaresiz sıkışmış hissediyorum kendimi..üstüne birde gurbet olunca daha bi beter oluyo insan..benim eşimde ilgisizlik,ne söylediğini bilmemesi,ağzının bozuk olması,aşırı aileci ve onlar mutluysa bizde mutlu,mutsuzsa bizde...gibi durumlar var..6 sene konuşarak evlendim..ama ne konuşması ne anlaşması..bambaşka bir insanla karşılaştım bocaladım,psikolojım bozuldu,kimsem olmadığından aileme anlattım her sıkıntımı,ağladım,yıprandım,bağırdım çağırdım...derken böyle yüzgöz olduk ve halada toparlayamıyoruz..kadın duygusaldır en azından ben öyleyim bilmem ama:)yani bir yüze gülmesi yetiyo unutturuyo herşeyi,önceden yapardı gönlümü almaya çalışırdı,şimdi yataklarıda ayırır olduk,bu evliilk benim için kabusa döndü...napcam bilemiyorum sıkıştım kaldım..anlayış yok,ailemle görüşmüyo sevmiyo,haliyle bende onun ailesiyle pek görüşmüyorum..hayırlısı olsun ama çok mutsuzum..
Kendimi gördüm siz de..anlayis sifir..Ailesiyle aram iyiyse ona yemek bile yapmasam sorun etmez..ama ailesine ufacık bir surat yapsam tepemde gezdirsem yine yaranamam..

aşağı yukarı çoğu kadın aynı şeyleri yaşıyor. evliliklerin çoğu bu kv.ler yüzünden bitiyor. bende 2 sene yaşadım bu şekilde. olmadık kusurlar buldular. tüm sülale beni fiilen tanımazken benden nefret ettiler. sabretmek çok ağır. bazen komşulara filan ufak tefek anlatınca 'aaa avukatların da mı böyle sorunları var' diyorlar. bizde bu toplumun bir parçasıyız. şuan yaşadığım acı veren olayları düşününce gülüyorum. ne çekmişsin be diyorum kendi kendime. beraber oturma sebebim yaşlı kadın ne olacak ki beraber yaşar gideriz dediydim de öyle olmuyormuş hakkikaten. evleri ayırınca eşim 'evdeki huzur zenginlik budur' diye diye gezmeye başladı. zaman geçiyor herşey geçiyor. tavsiyem, araya resmiyet koy. onlar konuşsa da sen cevap verme. içine de atma. sözlü kavgada çok yaralanabilirsin. çocuğun ile ilgilen. onlarla oturmamaya çalış. yapabiliryorsan. özellikle ilişkini koru. onu önemsediğini hissettir. senin sevgine müptela olsun. yuvayı yıkmak kolay, bırak git demek kolay ama ben bunu asla söylemem. sen kocanla aranı sıkı tut. aile birliğini koru. bu konuda daha sık dertleşebiliriz.

20 yaşında evlendim 2 yıllık evliyim bir günümü mutlu geçiremiyorum eşimi çok seviyorum ama o beni seviyomu sevmiyomu bilmiyorum ben alıngan bi insanım eşimde boş boğaz düşünmeden konuşur alınıncada ya ağlarım yada konuşmam çabu kağlıyorum ama tutamıyorum kendimi benim yaptığım hiç bişeyi beğenmez hep kusurlarımı söyler ama aslında bi kusurum yok eşime karşı çocuğuma karşı çok ilgiliyimdirherşeyi dört dörtlük yapmaya çalışırım ama yetmiyo hergünüm eşimle küs kavgalı tartışarak ağlayarak geçiriyorum Allahım içimdeki sevgimi bitirsin onu sevmiyim artık diye dua ediyorum.onu sevmek istemiyorum bende ona karşı soğuk olmak düşman olamk istiyorum ama olmuyo napıcağımı ona nasıl davranıcağımı bilmiyorum
Adama vazgeçilmez oldugunu hıssettırırsen böyle olur. Arada bı sende dusuncesızce konus,kalbını kır, bu ıs boyle gitmez de, artık benı yaralayamazsın de, bendeki senı bitirdin artık de bak neler oluyor

Merhaba
Naptiniz evliliginizi acaba merak ettim son durum ne??
QUOTE="lutka_, post: 29498049, member: 212920"]Bende 35yasindayim Hamburg'a evlendim istdan ve çok mutsuzum esimin ikinci benim ilk evliliğim napican bilemiyorum ailesi bana karşı iyi fakat esim tr tanisdigim kişi ile burdaki kişi gece ile gündüz gibi sok oldum napican biliyorum uç aay sonra tr gidip donmesem mı napican hiç bilemiyorum evlilik bukadar kotu olamaz!![/QUOTE]
M

Çok gençsin canım .Böyle hissetmen normal.Daha çocukluğunu yaşamadan anne olmussun triplerin ,hataların ondan

20 yaşında evlendim 2 yıllık evliyim bir günümü mutlu geçiremiyorum eşimi çok seviyorum ama o beni seviyomu sevmiyomu bilmiyorum ben alıngan bi insanım eşimde boş boğaz düşünmeden konuşur alınıncada ya ağlarım yada konuşmam çabu kağlıyorum ama tutamıyorum kendimi benim yaptığım hiç bişeyi beğenmez hep kusurlarımı söyler ama aslında bi kusurum yok eşime karşı çocuğuma karşı çok ilgiliyimdirherşeyi dört dörtlük yapmaya çalışırım ama yetmiyo hergünüm eşimle küs kavgalı tartışarak ağlayarak geçiriyorum Allahım içimdeki sevgimi bitirsin onu sevmiyim artık diye dua ediyorum.onu sevmek istemiyorum bende ona karşı soğuk olmak düşman olamk istiyorum ama olmuyo napıcağımı ona nasıl davranıcağımı bilmiyorum

BEN 19 UMDA KAÇARAK EWLENDİM 9 AY SONRA HAMİLE KALDIM SUAN 20 AYLIK BEBEĞİM SENİN GİBİ ARADA OLUYOR KAVGALARIMIZ YANİ O SUSMUYOR BEN CEVAP VERİYORUM SONRA HİÇBİRSEY YOKMUS GİBİ DAVRANIYORUZ BİRBİRİMİZE

MErhaba ben 29 yasımdayim Ağustos'ta evlendim esimin ailesi beni istemedi onlar Alevi ben sunniyim ve cok mutsuzum onlar beni istemediği icin esim nisanlilikta dahil hep mutsuz oldu ve hep bana yansıttı keske evlenmeseydik yasamak istemiyorum artık 8 aylık Evliyiz ama ne sevgi ne istek hic bisey kalmadı bende o da hevessiz mutsuz ikimizde cok mutsuzuz anlayacağınız çünkü Niye kaynanam olacak Cadı beni istemiyor :KK43:

ah bu erkekler..bende 1.5 senelik evliyim kendime soruyyorum 1 günün mutlu huzur içinde geçtimi..hatırlayamıyorum..sabah iyisek akşamına kavga..akşam iyisek sabah kötüyüz..ve bir süre sonra evlilik benim için bir kabusa döndü..çaresiz sıkışmış hissediyorum kendimi..üstüne birde gurbet olunca daha bi beter oluyo insan..benim eşimde ilgisizlik,ne söylediğini bilmemesi,ağzının bozuk olması,aşırı aileci ve onlar mutluysa bizde mutlu,mutsuzsa bizde...gibi durumlar var..6 sene konuşarak evlendim..ama ne konuşması ne anlaşması..bambaşka bir insanla karşılaştım bocaladım,psikolojım bozuldu,kimsem olmadığından aileme anlattım her sıkıntımı,ağladım,yıprandım,bağırdım çağırdım...derken böyle yüzgöz olduk ve halada toparlayamıyoruz..kadın duygusaldır en azından ben öyleyim bilmem ama:)yani bir yüze gülmesi yetiyo unutturuyo herşeyi,önceden yapardı gönlümü almaya çalışırdı,şimdi yataklarıda ayırır olduk,bu evliilk benim için kabusa döndü...napcam bilemiyorum sıkıştım kaldım..anlayış yok,ailemle görüşmüyo sevmiyo,haliyle bende onun ailesiyle pek görüşmüyorum..hayırlısı olsun ama çok mutsuzum..
canım, bu evlilikler genelde mi böyle bilemiyorum. anlattıkların bana da pek yabancı değil. Türk erkeklerinde olan genel bir sıkıntı mı bizimki? gurbetteyim diyorsun, hiç yabancı bir aile biliyor musun bizimki gibi bir evlilik yaşayan, erkeğin bu dengesiz davranışlarını görebiliyor musun onlarda da? kadını evlenene kadar değerli, evlendikten sonra da paçavra muamelesi yapan başka bir millet erkeği var mıdır? bunlar nasıl insandır? bilen var mı, n'olur biri cevap versin?

MErhaba ben 29 yasımdayim Ağustos'ta evlendim esimin ailesi beni istemedi onlar Alevi ben sunniyim ve cok mutsuzum onlar beni istemediği icin esim nisanlilikta dahil hep mutsuz oldu ve hep bana yansıttı keske evlenmeseydik yasamak istemiyorum artık 8 aylık Evliyiz ama ne sevgi ne istek hic bisey kalmadı bende o da hevessiz mutsuz ikimizde cok mutsuzuz anlayacağınız çünkü Niye kaynanam olacak Cadı beni istemiyor :KK43:
off off. bunlar sanki hiç gelin olmadı. bi şey diyim mi: bu erkek anneleri bir rahat verseler oğullarına, hiç bu mutsuzluklar yaşanmayacak. maalesef gerçekten tep sebepler ayrılıklarda. lütfen oğlu olan hanımlar siz bunlardan olmayın.

10 aylık evliyim çocuk yok, mutsuzum arkadaş.. yok olmuyo saçma sapan sorunlar, kumar oynayan borcu olan ve hala devam eden defalarca söz veren kocam var.. inanmıyorum güvenmiyorum ona artık, sevgimde günden güne azalıyo.. böyle mi geçicek benim ömrüm :KK43: benim maaşıma gelince senin benim ayrımı yok bizim paramız olckmış.. onun maaşına gelince kumarada verir istediğini de yapar..

10 aylık evliyim çocuk yok, mutsuzum arkadaş.. yok olmuyo saçma sapan sorunlar, kumar oynayan borcu olan ve hala devam eden defalarca söz veren kocam var.. inanmıyorum güvenmiyorum ona artık, sevgimde günden güne azalıyo.. böyle mi geçicek benim ömrüm :KK43: benim maaşıma gelince senin benim ayrımı yok bizim paramız olckmış.. onun maaşına gelince kumarada verir istediğini de yapar..
Böyle bir adama çocuk yapma zaten
en azından borçlarınız bitene kadar

Ben de evlendim kocam beni hiç mutlu etmedi.Varsa yoksa kendisi ve bencillikleri.Artık bıktım biz 5 yıllık evliyiz ve şuan 8 aylık hamileyim, hamileliğime sevinmeme izin vermedi bile ,ben o bebeği istemiyorum diyerek hep ağlattı beni, şimdi de doğur bebeği git diyor boşanalım diyor,ALLAH akıl fikir versin akla bak bebeği ona bırakacağımı düşünüyor.
Bir de kocamın ağzı çok bozuk,çok kolay küfür eder,kırar döker zararı çoktur yani kalp kırıklıklarımı hiç saymıyorum.Ne oluyor tabi ne saygı kaldı ne de sevgi,nefret ettiğim günlerin sayısını hatırlamıyorum bile.Alıp başımı gitmek istiyorum ama çalışan kadın için buda kolay değil, kafana eseni yapamıyorsun.Kısacası bıktım,yıldım ve aslında hiçbirşey yapmak istemiyorum,çaba göstermekte istemiyorum.Sadece gitsin istiyorum.Üstüne yapar eder bir de kendini acındırır,şaşar kalırsın ağzı iyi laf yapar,nerden beladan bulaştım buna ne günahım vardı diyorum bazen,ama kendim kaşındım hep insanlar uyardılar ama ben onu seviyorum çekerim dedim işte öyle olmuyor,bir süre sonra bıkıyorsun kavgadan tartışmaktan, sonra ne oluyor peki........ Pişmanlıklarla dolu üzüntüyle sıkıntıyla dolu bir geçmiş eline kalıyor,ve geri getiremediğin heba olmuş güzelim gençlik yılların.SAÇINI SÜPÜRGE DE ETSEN yaranamadığın nankör kocan yine seni mutsuz etmeye inadına devam eder.Konuşsan anlatsan kendin nafile ,o yine bildiğinden şaşmaz.O doğrudur çünkü sen ya yalancısındır ya yüzsüz.Daha ne anlatayım ki yaşayan herkes bilir bu yıldınlıkları.............

Canim ne kadar benziyor yasadigimiz nefessizlik ayni durumlar bendede var ben onbes yasinda gorucu usulu evlendim simdi yirmiki yasindayim ve dort yasina girecek bir kizim var ailemde umursamiyor bosanmak istiyorum ama bir egitimim yok hic calismadim calisamam demiyorum ama kendi aile tarafimda sikintili o yuzden kizimi alabilirmiyim bilmiyorum siddet var sozlu siddet var psikolojik.olarak
sikintili yardm edin lutfen alabilirmiyim kizimi

X