Evli ve mutsuz olanlar buyruuunnnn

20 yaşında evlendim 2 yıllık evliyim bir günümü mutlu geçiremiyorum eşimi çok seviyorum ama o beni seviyomu sevmiyomu bilmiyorum ben alıngan bi insanım eşimde boş boğaz düşünmeden konuşur alınıncada ya ağlarım yada konuşmam çabu kağlıyorum ama tutamıyorum kendimi benim yaptığım hiç bişeyi beğenmez hep kusurlarımı söyler ama aslında bi kusurum yok eşime karşı çocuğuma karşı çok ilgiliyimdirherşeyi dört dörtlük yapmaya çalışırım ama yetmiyo hergünüm eşimle küs kavgalı tartışarak ağlayarak geçiriyorum Allahım içimdeki sevgimi bitirsin onu sevmiyim artık diye dua ediyorum.onu sevmek istemiyorum bende ona karşı soğuk olmak düşman olamk istiyorum ama olmuyo napıcağımı ona nasıl davranıcağımı bilmiyorum

ben eşimden en kısa nasıl kurtulabilirim boşanmaya asla yanaşmıyor başka türlü nasıl olabilir kendimden soğutmaya çalışıyorum buz gibi davranıyorum onuda hiç anlamıyor beni tamamen soğuttu kendinden artık onu istemiyorum ayrılmak istiyorum beni bıraksın istiyorum ama bir yol bulamıyorum

Bizde de hep aynı sorunlar. Biz işyerinde tanıştık severek aşık olarak evlendik. Eşim evlenmeden önce ailesiyle yaşıyor. Evin giderlerini hep o görüyordu. Düğünumuzu bile kendisi yaptı. Ailesinden bir çöp görmedim. Birde babası herkeze nasıl düğün yaptığını anlatıyor hala. 4 senelik evliyim ama bizde 1 gün iiyise ertesi gün kavga gürültü. Agzi bozuk ve ben buna tahammül edemiyorum. 3 yaşında kızımız var yanında küfür etme diyorum ama nafile. Bu yüzden hep tartışıyoruz. Birde kızımı uyutmak istediğimde kızım ağlıyor uyumak istemiyor illa gelip karışıyor. Alıp çocuğu salona gidiyor. Sonra 12 lere 1 lere kadar uymuyor kızım ama kendisi gidip uyuyor. Her günümüz kanka gibi. Hafta sonları dda aynı. kızım uymadığı için. artık hakareti küfürü yüzünden kavga ettikçe yanına gitmiyor salonda uyuyorum. Eskiden gelip Özür diledi şimdi fosur fosur uyuyor. Birde ailesinin herseye burnunu sokması yokmu deli oluyorum. Biz kavga edelim annesi hemen anlasamiyosaniz boşanin diyor.

Bizde de hep aynı sorunlar. Biz işyerinde tanıştık severek aşık olarak evlendik. Eşim evlenmeden önce ailesiyle yaşıyor. Evin giderlerini hep o görüyordu. Düğünumuzu bile kendisi yaptı. Ailesinden bir çöp görmedim. Birde babası herkeze nasıl düğün yaptığını anlatıyor hala. 4 senelik evliyim ama bizde 1 gün iiyise ertesi gün kavga gürültü. Agzi bozuk ve ben buna tahammül edemiyorum. 3 yaşında kızımız var yanında küfür etme diyorum ama nafile. Bu yüzden hep tartışıyoruz. Birde kızımı uyutmak istediğimde kızım ağlıyor uyumak istemiyor illa gelip karışıyor. Alıp çocuğu salona gidiyor. Sonra 12 lere 1 lere kadar uymuyor kızım ama kendisi gidip uyuyor. Her günümüz kanka gibi. Hafta sonları dda aynı. kızım uymadığı için. artık hakareti küfürü yüzünden kavga ettikçe yanına gitmiyor salonda uyuyorum. Eskiden gelip Özür diledi şimdi fosur fosur uyuyor. Birde ailesinin herseye burnunu sokması yokmu deli oluyorum. Biz kavga edelim annesi hemen anlasamiyosaniz boşanin diyor.
Annesi dogru soylemis aslinda ama sen bosanmak istiyormusun onu dusun. Boyle de hayat gecmezki!

Ben evli değilim arkadaşlar evlilikten de korkarım iyice korktum şimdi çünkü çok iyi biliyorum ki birini ancak aynı evde yaşayarak tanıyabilirsiniz Allah hepinize yardım etsin. Bunun dışında bende bir GÖRÜMCEYİM :) 2 abim evli.Biri yakında biri uzakta böyle kayın valideleri duyunca annem bir tane dedim hiçbirine karışmaz, gidip torunlarını sever gelinlerine yardım eder çıkar gelir evine. Yalnız benim büyük yengem, uzakta olan yani onu ben pek sevmem pek anlaşamam. Kötü görümce oluyorum belki onun gözünde ama uzakta olduğu için pek göremiyorum annemi babamı hiç aramaz, sormaz. Akşama kadar kendi kardeşleriyle mesajlaşır asla bana bir şey yazmaz. Bir iki kere ben yazdım cevap bile vermedi son yazdığımda. Yazları gelirdi 2 yeğenim var bir hafta kalırdı çocukları görürdük bizde bu yaz gelmedi hiç yanımıza bir kere bile aramadı. Kardeşi evleniyor kendisi arayıp davet bile etmedi annesi aradı. Gelinlerde birazcık vefalı olmalı bence.

ben eşimden en kısa nasıl kurtulabilirim boşanmaya asla yanaşmıyor başka türlü nasıl olabilir kendimden soğutmaya çalışıyorum buz gibi davranıyorum onuda hiç anlamıyor beni tamamen soğuttu kendinden artık onu istemiyorum ayrılmak istiyorum beni bıraksın istiyorum ama bir yol bulamıyorum
Ayni durumdayim seninle

Ben evli değilim arkadaşlar evlilikten de korkarım iyice korktum şimdi çünkü çok iyi biliyorum ki birini ancak aynı evde yaşayarak tanıyabilirsiniz Allah hepinize yardım etsin. Bunun dışında bende bir GÖRÜMCEYİM :) 2 abim evli.Biri yakında biri uzakta böyle kayın valideleri duyunca annem bir tane dedim hiçbirine karışmaz, gidip torunlarını sever gelinlerine yardım eder çıkar gelir evine. Yalnız benim büyük yengem, uzakta olan yani onu ben pek sevmem pek anlaşamam. Kötü görümce oluyorum belki onun gözünde ama uzakta olduğu için pek göremiyorum annemi babamı hiç aramaz, sormaz. Akşama kadar kendi kardeşleriyle mesajlaşır asla bana bir şey yazmaz. Bir iki kere ben yazdım cevap bile vermedi son yazdığımda. Yazları gelirdi 2 yeğenim var bir hafta kalırdı çocukları görürdük bizde bu yaz gelmedi hiç yanımıza bir kere bile aramadı. Kardeşi evleniyor kendisi arayıp davet bile etmedi annesi aradı. Gelinlerde birazcık vefalı olmalı bence.
İyi düşün iyi olsun.

Bende 1 senelik evliyim. Mutlu muyum? Hayır... Hem de hiç değilim. Ve zoruma giden eşimle problemimin olmaması. Sorunum ailesi ...
Ben eşimin ailesiyle bir duruyorum. Kiraya çıkmaktansa para biriktirip ev alırız diye düşündük. Ailesi nişanlıyken o kadar iyiydi ki salaklık edip kandım ve bir durmayı kabul ettim..
Etmez olaydım...
1 sene içinde eşimle hiç baş başa kalmadım. Evlendiğimiz ilk gün bile annesi babası görümcem evden gitmedi yeni evliler tek kalsın demediler... Görümcem zaten burdan çıkmak bilmiyor. En son 15 gün önce geldi hala burda kalıyor. Bir de 2 tane küçük çocuğu var. Hafta sonları eşimin dayısı çocuklarını alıp buraya kalmaya geliyor.
Sürekli laf sokuyorlar. Kaynanam tam bir iki yüzlü..Eşim yokken ağzıma ediyor eşim gelince melek kesiliyor. Görümcem kıskançlıktan çatlayıp nerdeyse her gün kavga çıkarıyor. Kayınpederim gibi bir adamı Allah düşmanıma vermesin.
Kocamla dışarı çıksak laf oluyor. Bir şey alsak ben para yiyici oluyorum. Eşime anlatıyorum ama o da bi şey yapamıyor. Çünkü babası hemen al karını git diyor.
Eşimin işleri de iyice kötüye gittiği için kiraya da çıkamıyoruz. Kafayı yemek üzereyim. Ya en basiti hamile kaldım hiçbiri sevinmedi. Bebeğim karnımda öldü hepsi sevindi ve kürtaj olduğum gün beni yatırmadılar bile.
Ne yapacağım bilmiyorum. Çıldırmak üzereyim :KK43:

Sabret çok ama gerçekten çok zor sık sık esinle konuş ve ne biliym bütün bunlara onun için göğüs gerdigini aklından çıkarma Allah yardimcin olsun

Kayn
ben bu aileleri anlamıyorum ya insan oğlunun iyi mutlu olmasını ister evladım ne güzel mutlu huzurlu düzenli bi hayatı var gelinim mutlu ediyo demekki diye sevinir ama bizler eşimize ne kadar iyi baksak mutlu etsekte kaynanalar büsbütün çıldırıyolar herşeye burunlarını sokuyolar tabi bütün kaynanalara değil lafım aralarında anne gibi anne olanlar var allah herkese öylesini nasip etsin boş yere evladının evinin huzurunu dirliğini bozuyolar allah çekenlere yardım etsin çektirenleride bildiği gibi yapsın[/QUOTE

Kaynanalar oğullarıni kiskaniyorlar ne kadar iyi olursa olsunnlar

Ondan kurtulmanintek yolu belli bosanmak. O da cesaret istiyor. Cesarette bir adima bakiyor ondan sonrasi kendiliginden gelir zaten. Allah yardimcimiz olsun bu surecte dogru insanlari cikarsin karsimiza

Arkadaslarrr farkindamisiniz burda durmuş kendinizi dolduruyosunuz!! Buna dertleşmek denmez destekde denmez siz napiyosunuz kendinizi daha cok mutsuz ediyosunuz.Ve kimi eşini dostunu bi nevi kötülemis yapmayin yine kendinize ediyosunuz kendinizi beyninizi doldurarak

arkadaslar huzurlu ve mutlu bir evliliğin yolu kalbi Allah (c.c) bağlamakta geçiyor.biz ne kadar baglanirsak o oranda mutlu oluyoruz.bunu yaşadığım acı tecrubelerden sonra öğrendim.namazinizi kilalim eksikliklerimizi gidererek ve de dua edip ibadet yaparak mutsuzlugumuzu onleyelim.

Bende henüz üç aylık evliyim ondan önce uzun süre beraberdir. Anlattıklarınızın aynısını yaşıyorum ve kendısını kusurlu gorup bende kusur bulamıyor dıye konusup canmı sıkmaya calısıyor diye dünüyürum. Hatta bir erkeğe yakısmayacak kadar fazla gereksız yere canımı sıkıyor. Konusup yerıp duruyor sonra yuzum asık durunca ben suclu oluyorum. Sizin durum ne oldu bilmiyorum ama ben daha şimdiden sonunu göremiyorum eevliliğimizin..

10 aylık evliyim çocuk yok, mutsuzum arkadaş.. yok olmuyo saçma sapan sorunlar, kumar oynayan borcu olan ve hala devam eden defalarca söz veren kocam var.. inanmıyorum güvenmiyorum ona artık, sevgimde günden güne azalıyo.. böyle mi geçicek benim ömrüm :KK43: benim maaşıma gelince senin benim ayrımı yok bizim paramız olckmış.. onun maaşına gelince kumarada verir istediğini de yapar..

bu yorumu yazmışım mart 2014te
şimdi ise davam sürüyo 10 aydır baba evindeyim kader işte :KK43:

X