Evliliğe mi alışamadım? Tecrübelerinize ihtiyacım var

Sizin aileniz ne yapıyor? Karşı tarafın ailesinden beklediğinize göre sizinkiler de yapıyor olmalı.
Eşinizden para istemeleri konusunda sizi haklı buldum. Sert şekilde tavrınızı koymalısınız. Adam artık evli, parası da kendi ve eşine.

Yeni atandım diyorsun maasımla elbise bile alamadım diyorsun. Önce bi para biriktirseydin paranın tadını cıkartsaydın yeseydin tatil yapsaydın gezseydin, bakım yapsaydın doya doya yaşasaydın paranla! Her ay kenara bir ceyrek atsaydın. Tamam nikah yapmıs olabilirsin ama hemen evlenmek dügün yapmak ev yerlestirmek zorunda degilsin. Her ay bi miktar para koysan evi bir senede yerlestirirsin borcsuz harcsız.
Benim kayınpederinde mal varlıgı var ama tutupta bir gün olsun ümit baglamadım. Kızı ve damadı agız acar tavlamaya elinden almaya calısır ama ben hiç bir zaman yanasmadım. Hatta onlarada kaç kez söyledi eşim.

Kendine güvenen evlensin. Kimse size birşey yapmak zorunda değil. Ben kimseden bi kurus yardım almadan evlendim. Yeri geldi 50 tl ile bir ayı bitirdim. Kartlarımız - leri gördü. Ama prasızlıktan hiç birbirimizi yemedik.

Lütfen beklentinizi düsük tutun ve pranız yettiğince harcayın dogru planlama yapın. Yoksa cok üzülürsünüz.

X