Evlilik dışı çocuk büyütmek

meryemgulr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2023
2
2
37
Merhaba arkadaşlar. Fikirlerinize bilgilerinize ihtiyacım var lütfen yardımcı olmanızı rica ederim. 1 çocuğum var evlilik dışı oldu. çocuğum 15 yaşında. tecavüz sonucu oldu. yaşım küçük olduğu için o pislik atamla resmî nikah yapamadılar ve bebek benim nüfusuma kayıt oldu. Adamdan bebek doğar doğmaz ölümü göze alarak kaçıp kurtuldum. Çocuğun kimliğini çıkarttırdım. Nüfus memuru herhangi bir isim söyleyin deyince, Baba ismine kendi ölmüş babamın ismini yazdırdım. Konuya geleyim ben çocuğuma yatırım hesabı açmak istiyorum ancak gittiğim banka benden baba imzası onayı istiyor. Durumu anlatıyorum çocuk benim nüfusumda, evlilikdışı deyince bankacının tavrı değişiyor kovmaktan beter ediyor. Ben çocuğuma birikim yapmak için ona ait bir banka hesabı açamıyorum. Müşteri temsilcisini arayıp durumu anlatıyorum ama sonuç alamıyorum. Bir bilen varsa ne yapmam nasıl yapmam gerektiğini söyler misiniz bana lütfen. Çocuğun velayeti diye birşey yok çünkü ne nikah var ortada ne de boşanma. Haliyle velayeti de yok veya varsa nasıl öğrenilir onu da bilmiyorum. Çocuklara yatırım hesabı açanlar var Vakıfbank üzerinden onları görünce ben de gidip açtırmak istedim ama olmadı. Bilenler yazarsa minnettar olurum

Teknik olarak bilgim yok ama ben olsam zaten 15yasina gelmis, 3 sene kendi hesabimda birikim yaparim. 18 olunca resit oluyor o zaman cocuguma geciririm.

Madem babanizin ustune kayitli ve babaniz sağ degil, bu dediginiz imza isinin istenmemesi gerekiyor. Su an bize oldugu gibi bu evlilik disi oldu vs detayini anlatmazsaniz kim nereden bilecek? Cok sorgulayan olursa babasi gozuken kisinin öldüğüne dair belgeleri gostereceksiniz hepsi bu.

Sizi bu denli zorluyorlarsa hesabi kendi uzerinize acin, 3 sene sonra birikmis olan parayi cocugun ustune gecirin.

Madem babanizin ustune kayitli ve babaniz sağ degil, bu dediginiz imza isinin istenmemesi gerekiyor. Su an bize oldugu gibi bu evlilik disi oldu vs detayini anlatmazsaniz kim nereden bilecek? Cok sorgulayan olursa babasi gozuken kisinin öldüğüne dair belgeleri gostereceksiniz hepsi bu.

Sizi bu denli zorluyorlarsa hesabi kendi uzerinize acin, 3 sene sonra birikmis olan parayi cocugun ustune gecirin.
Hayır babası babam olarak görünmüyor sadece isim benzerliği gibi görünüyor. Çocuğa borsa yatırımı yapmak için kendi adına hesabı olması lazım. İlerde ona hisseleri gönderemem diye kendi adına açıp yatırım yapmak istiyorum

Hayır babası babam olarak görünmüyor sadece isim benzerliği gibi görünüyor. Çocuğa borsa yatırımı yapmak için kendi adına hesabı olması lazım. İlerde ona hisseleri gönderemem diye kendi adına açıp yatırım yapmak istiyorum
Cocugun soyadi sizin kizlik soyadinizla ayni degil mi?

Ya o bankaciya sinir oldum ne kadar iğrenç insanlar var ya sanane kardeşim evlilik dışı da olur isterse 5tane olur sen kimsin ki bir insanı yargiliyorsun,tavrını değiştiriyorsun.
Konu sahibibk,ben olsam senin yapacağın işinde diyip kitapçığı kafasına geçirir bagirir cikardim lanet bankadan ay bak sinir oldum böyle ahlak kumkumasi kesilen çomar insanlardan nefret ediyorum ya.

Merhaba. BDK'ya e devlet girişiyle internet üzerinden şikayet başvurusunda bulunun. Ayrıca bankaya bu durumu yazılı bir şekilde sunup yazılı cevap vermelerini isteyin. Bu cevap üzerine işlem başlatabilirsiniz.

X