Evlilik dışı çocuk için nafaka

Abla sen onları eski askerlerle bir tutma. Tabii ki içlerinde iyisi var ama çürük elma oranının da en fazla olduğu meslek grubu bu sanırım. İlk atandığım ilçede fazlasıyla tanıdım. Aynı binada yaşıyorduk. Artık ilçede birini gördüğümüzde uzman olup olmadığını anlardık. 🥹 Mezun ve çok sevdiğim öğrencilerimden de uzman olan var. Hala da görüşürüz ama ne yazık ki böyle bir genelleme var.
Ben MSÜ’ye çok öğrencimi yönlendiriyorum. Hepsi de aile terbiyesi almış, görgülü, düzgün çocuklar. Zaten iyi bir puanla giriliyor, zeki çocuklar hep. Bu uzmanlar seçilirken kriter ne bilmiyorum ama diğer asker gruplarına göre düşük profil olduğu belli. Öncesinde ateşbuz kullanan adam bi bakıyorsun uzman olmuş. Önceden asker denince vaaay derdik, şimdi uzman denince hmmm. Yine söylüyorum içlerinde iyisi de var. Bu memleket için iyi ki varlar ama olan bu.

Yahu ikide bir aile diyorsunuz ama düzgün bir karakterli çocuklar yetiştirmek için baba tek şart değil. Elbette insan hayatında önemli bir eksiklik, hatta bir çocuk için büyük yaradır eminim. Ama benim en yakın arkadaşım, kardeşi boşanmış aile çocuğu. Gayet de düzgün çizgide hayatları. Adamla nikah yapıp aynı eve girince sihirli değnekle değişmeyecek hayatınız, huzurlu aile ortamına gireceğinizin garantisi yok. Eminim her fırsatta başınıza kakacak zorla evlendiğini. Çocuğunuzu bu adam tarafından sömürülmeden, düzgün şekilde yetiştirmek sizin elinizde. Kendi başınıza da yapabilirsiniz bunu.
Arada bir sürü yazışma oldu bende açtığım konuda belirttim zaten ben elimden geleni yaptım ama artık yoruldum bıktırdı dedim bu sebepten bu konuyu açtım zaten burada yazılanların hepsini biliyorum bende anlıyorum sadece ileride bir gün kızım bana sorduğun da ben elimden geleni yaptım diyeceğim gönül rahatlığıyla ben demiyorum ki bu adamı nasıl ikna ederim yıllarca bekledim denedim uğraştım olmadı kızım okula başlayacak artık sabit düzenli hayata geçmem gerek bunun için uğraşıyorum

Kızımın babaannesi bile oğlumun parasının peşinde diyorda ondan öyle yazdım asker olmadan önce beraberliğimiz başladı bilmesine rağmen böyle diyor kendi yalanına kendi inanıyor o yüzden yazdım
Merhabalar
Çocuğu kanunen asker olmadan önce mi tanıdı asker olduktan sonra mi ?

Erkekleri aklama huyunuzdan acilen vazgeçmeniz lazım. Siz de bir kadınsınız ve kız çocuğu annesisiniz. Anneniz rezil bir insan olabilir ancak babanız da iyi biri kesinlikle değil. 5 yıl boyunca sizi görmeme nedeni yumuşak huylu olması değil kötü bir baba olması. Beraber olduğunuz adamın size davranışlarının nedeni de annesi değil kendisinin rezalet birisi olmasından kaynaklı.

Kafanızın içinde erkekleri kendi aklı fikri olmayan ve yaptıkları kötülükleri kadınların gazıyla yapan saf canlılar olarak kodlamışsınız.
Ben 15 16 yıl öncesini baz alarak konuşuyorum sonuçta 10 yaşında kucuk çocuktum annem hergun döverken babam bana bir kere bile vurmamisti sesini yükseltmemisti o yüzden anneme 18 yaşıma geldiğimde babama gidicem derdim o yasa geldiğimde babam yoktu zaten ortada eski haliyle kaldı aklımda

Kızımın babaannesi bile oğlumun parasının peşinde diyorda ondan öyle yazdım asker olmadan önce beraberliğimiz başladı bilmesine rağmen böyle diyor kendi yalanına kendi inanıyor o yüzden yazdım
Bir askerle evlenen, çilesine katlanmayı göze alan (çünkü zor bir meslek) kadın net seviyordur zaten, başka bir ihtimal yok. Kadın nasıl bir yokluktaysa oğlunu para babası sanıyor. 🙄

Ben 15 16 yıl öncesini baz alarak konuşuyorum sonuçta 10 yaşında kucuk çocuktum annem hergun döverken babam bana bir kere bile vurmamisti sesini yükseltmemisti o yüzden anneme 18 yaşıma geldiğimde babama gidicem derdim o yasa geldiğimde babam yoktu zaten ortada eski haliyle kaldı aklımda
Baban yaşıyor mu? Yaşıyorsa görüşüyo musunuz şu an?

Asker olduktan sonra
O zaman siciline bu dava mutlaka işlendi. Bildiğim kadarıyla TSK bu tarz konularda çok hassas. Beraber yaşama, evlilik dışı çocuk vb gibi Türk toplumunda pek kabul görmeyen olayları ciddiye alıyorlar . Kızınızın babası ile güzelce konuşun taleplerinizi net iletin. Şayet ayak sürer ve zorluk çıkarırsa iyi bir avukat bulun kendisi kızınızın babasına böyle bir dava ile anılması halinde ordudaki amiri tarafından kulağının çekileceğini kibarca anlatsin. Kıçı kırık bir uzman çavuştanvazgeçmek tsk için hiç de zor değil. Zaten köşe bekleyen kopuklarin çoğu uzman çavuş oldu.Birde konuyu tam bilmiyorum ama araştırın . Kızınıza lojman hakkı tanınıyor mu ? Veya ordu mensuplarinin çocuklarına tanınan ordu evlerine veya okullara giriş hakkı . Lojman hakkı " bakım vermekle yükümlülüğü bulunan " kişilere tahsis ediliyor bu adam da kızınıza bakmak zorunda olduğuna göre ? Lütfen araştırın .

Pasiflik işte o iyilik değil. Annenizden şiddet gördüğünüz için babanızı iyi sanıyorsunuz, iyi adam napar eder çeker alırdı sizi o annenin elinden.

Yaşıyor aynı şehirdeyiz ama en son 4 yıl önce gördüm arada telefonla konuşuyoruz sadece
Hala öz kızıyla görüşmemesinin bahanesi ney beyefendinin? Annen anlattığın gibi rezil birisidir belki bilemem sonuçta sen yaşıyosun onunla. Ancak en azından maddi olarak da olsa kızına ve torununa sahip çıkıyor. Peki bu iskele babası neden hala hiçbir şey yapmıyor?

O zaman siciline bu dava mutlaka işlendi. Bildiğim kadarıyla TSK bu tarz konularda çok hassas. Beraber yaşama, evlilik dışı çocuk vb gibi Türk toplumunda pek kabul görmeyen olayları ciddiye alıyorlar . Kızınızın babası ile güzelce konuşun taleplerinizi net iletin. Şayet ayak sürer ve zorluk çıkarırsa iyi bir avukat bulun kendisi kızınızın babasına böyle bir dava ile anılması halinde ordudaki amiri tarafından kulağının çekileceğini kibarca anlatsin. Kıçı kırık bir uzman çavuştanvazgeçmek tsk için hiç de zor değil. Zaten köşe bekleyen kopuklarin çoğu uzman çavuş oldu.Birde konuyu tam bilmiyorum ama araştırın . Kızınıza lojman hakkı tanınıyor mu ? Veya ordu mensuplarinin çocuklarına tanınan ordu evlerine veya okullara giriş hakkı . Lojman hakkı " bakım vermekle yükümlülüğü bulunan " kişilere tahsis ediliyor bu adam da kızınıza bakmak zorunda olduğuna göre ? Lütfen araştırın .
Bu konularda hiç bilgim yok hic sormadım anlatmaz oda bir ara çocuk için kimlik cikaricam diyordu başka da birsey bilmiyorum

Bu konularda hiç bilgim yok hic sormadım anlatmaz oda bir ara çocuk için kimlik cikaricam diyordu başka da birsey bilmiyorum
Tabi anlatmaz neden anlatsin enayi mi :) kendini akıllı sanıyor şark kurnazi ama attan büyük deve var . İyi bir avukat bulun. Lojman işini de mutlaka araştırın . En kotu kızınıza bir kart verirler ordu evlerine girer parklarında guvenlice oynar bir asker çocuğunun ayrıcalıklarından faydalanır en azından standardı yükselir . Ama mutlaka avukat tutun. Bunları ona sakin sormayın aptallık olur.

Hala öz kızıyla görüşmemesinin bahanesi ney beyefendinin? Annen anlattığın gibi rezil birisidir belki bilemem sonuçta sen yaşıyosun onunla. Ancak en azından maddi olarak da olsa kızına ve torununa sahip çıkıyor. Peki bu iskele babası neden hala hiçbir şey yapmıyor?
Aileye giren erkekler hep sorumsuz, pasif, ezik. Kadınlar sorumlulukların altında ezilmiş delirmiş. Yarın belki konu sahibinin kızı da babasını melek sanacak çünkü garibim babaya anne kadar maruz kalmamış olacak, çok iyi bişey sanacak.

Aileye giren erkekler hep sorumsuz, pasif, ezik. Kadınlar sorumlulukların altında ezilmiş delirmiş. Yarın belki konu sahibinin kızı da babasını melek sanacak çünkü garibim babaya anne kadar maruz kalmamış olacak, çok iyi bişey sanacak.
Anneye maruz kalmayıp babayla yaşayanlar da anne suçluyor. Baba ve sülalesi çocuğu doldura doldura büyütüyorlar. Ne olursa olsun bizim toplumda hep kadın suçlu oluyor inanılmaz.

Tamam konu sahibinin annesi de normal bir insan değil ama yıllarca çocuğunun suratına bile bakmayan, hala pişmanlık duyup da çocuğuna kendini affettirmeye çalışmayan ve çocuğuyla görüşmemeye devam eden adam nasıl yumuşak huylu iyi bir insan oluyor o kısmı anlayamadım.

Tabi anlatmaz neden anlatsin enayi mi :) kendini akıllı sanıyor şark kurnazi ama attan büyük deve var . İyi bir avukat bulun. Lojman işini de mutlaka araştırın . En kotu kızınıza bir kart verirler ordu evlerine girer parklarında guvenlice oynar bir asker çocuğunun ayrıcalıklarından faydalanır en azından standardı yükselir . Ama mutlaka avukat tutun. Bunları ona sakin sormayın aptallık olur.

Uzman çavuşlar hangi haklardan yararlanabiliyor?
Subay ve astsubay orduevleri ve lojmanlarına adımını bile attırmazlar bildiğim kadarıyla. Dikkat ederseniz kendi içlerinde bile bi hiyerarşisi var.

Konu sahibi kaçarak evlenmişsiniz. Beyefendi alacağını alıp sonra pişman olmuş kurtulmaya çalışmış sizden. Çocukta evlilik dışı doğmamış bildiğin kaçarak evlenmiş sizinle. Çocuk olunca onda da kurtulmaya çalışmış. İkinizi de kendisine layık görmüyor gördüğünüz gibi. Sağlam bir avuakta ve size kaçarak evlendiğinize dair şahit bulup dava açın. Bu adamdan size hayır yok.

X