Evlilik dışı çocuk için nafaka

Bide evlilik vaadiyle kandirilmayi nasıl ispatlayacak.Cocuk olduktan sonra bile adamla senelerce görüşmüş mesela Hani demezlermi kaç sene kandirildin?Adamda vardır mesaj tanık vs .Zaman aşımı olmuyormu.Adamda beni çocukla kandırdı çocuğum olmuyor dedi beni evliliğe zorlamak için çocuğu kullandı vs diyemezmi ?
başta kaçmışlar çünkü

başta adam düğün yapamam durumum yok kaçalım demiş
bizim kültürümüzde bu evlilik vaadidir.

o zamanlar asker değilmiş.

başta kaçmışlar çünkü

başta adam düğün yapamam durumum yok kaçalım demiş
bizim kültürümüzde bu evlilik vaadidir.

o zamanlar asker değilmiş.
Üzerinden zaman geçmiş çok iyi bir avukat bulacak bunu ispatlayacak delil gerekir lafla olurmu bu mahkemede.İşi zor bence ben nafakadan başka birşey alacağını sanmıyorum çalışmadan gecinebilecegini de sanmıyorum.Nafaka ile büyümüyor çocuk.Allah yardımcısı olsun ne diyim

Üzerinden zaman geçmiş çok iyi bir avukat bulacak bunu ispatlayacak delil gerekir lafla olurmu bu mahkemede.İşi zor bence ben nafakadan başka birşey alacağını sanmıyorum çalışmadan gecinebilecegini de sanmıyorum.Nafaka ile büyümüyor çocuk.Allah yardımcısı olsun ne diyim
En son yapmaları gereken şeyi başta yapıyorlar sonra bi ton sıkıntı. Okuyacak, meslek edinecek, hayata hazırlanacak yaşta serserinin tekine güvenip gitmiş, bi de 6 yıl keyfini beklemiş bu paşanın. Kendi bir şeyler yapması lazım daha çok hala geç değil, heriften gelecek gözü yaşlı 5 bin tl anca marketi görür.

Kızlar babalık davamizla ilgilenen avukatımiz var ama 2 yıldır nafaka talebinde bulunmadığım için henüz daha onunla görüşmedik burada açılan bir kaç konuya baktım 500 TL bin TL gibi çocuk nafakalarindan bahsediyorlar bu yüzden merak ettim açıkçası 500 TL nafaka için şuan 25 bin TL avukat ücreti ödemek beni zor duruma sokar böyle bir durum yaşayan varmi ne sonuca vardı onu merak ettim aslında
Çekişmeli boşandığım eşim maaşını bordroda 18 bin göstermiş. İki çocuğuma ve bana ikişer binden 6 bin tl bağlandı aralık ayında. Ben çalışıyorum üstelik. Öyle 500 tl falan bağlanmaz. Ayrıca, nafaka davası için çok istemiş sanki avukat, bilemedim tabii.

Iyi bir avukat bulmaniz lazim, yok oyle cocugu yapip kenara cekilmek, tabi ki maddi olarak destek saglayacak. Gecen 5 yila uzuldum, keske daha once nafaka davasi acsaydiniz.

benim çevremde böyle insanlar olduğunu nereden çıkardınız ki? askere gidene kadar herhangi bir mesleğe sahip olamadığı için düşük eğitimli erkekler tercih ediyor. uzman çavuşluktaki tek kabul kriteri, ortaöğrenim mezunu olmaktır. sizin sandığınızın aksine bu insanların hiçbirisi keyfinden ya da çok idealist olduğu için bu mesleği tercih etmez. zira uzman çavuşluk demek, her daim doğuya çakılıp çatışmaya sürülmek demektir. kimse kelle koltukta yaşamayı istemez.

Siz benim böyle bir şeyi ‘sandığımı’ nereden çıkardınız acaba? Ben size bildiğim, tanıdığım, ‘varsayıma’ dayanmayan örnekler sunuyorum. Bu sanmak değil bilmektir. Uzman çavuşun da ne olduğunu biliyorum, ne şartlar altında çalıştıklarını da biliyorum. Tekrar söylüyorum çevremde eğitimsiz, işsiz vs olmayıp eğitimli, iş sahibi, bu ekonomiye göre güzel kazançlı olup da uzman çavuş olanlar da mevcut. Herkes aynı değil yani.

Siz benim böyle bir şeyi ‘sandığımı’ nereden çıkardınız acaba? Ben size bildiğim, tanıdığım, ‘varsayıma’ dayanmayan örnekler sunuyorum. Bu sanmak değil bilmektir. Uzman çavuşun da ne olduğunu biliyorum, ne şartlar altında çalıştıklarını da biliyorum. Tekrar söylüyorum çevremde eğitimsiz, işsiz vs olmayıp eğitimli, iş sahibi, bu ekonomiye göre güzel kazançlı olup da uzman çavuş olanlar da mevcut. Herkes aynı değil yani.

Burada sizin yazdıklarınızla fikrimin değişeceğini düşünüyorsanız devam edin fakat beyhude görüyorum bu çabayı.

Nasıl kanlı bıçaklı olunacak bir dava değil yahu? Bacım dalga mı geçiyosun? Adam çocuğun kendisinden olduğunu kabul etmediğinden dava açılıp DNA testi yaptırılıyor. Mahkemede nasıl bir savunma yaptı bu adam? Mahkeme sırasında tamam çocuk benim deyip direkt nüfusuna geçirse DNA testine kadar gitmek zorunda kalmazdınız. Adamın sana ne muamelesi yaptığının, ne konuma düşürdüğün farkında mısın?
Mahkeme sırasında nüfusa geçirmesine de gerek yoktu, düzgün olan insan o mahkemeye gerek duymadan çocuğu nüfusuna alırdı. Konu sahibi hala adam çok normal bir şey yapıyormuş gibi konuşuyor 🙄

Nafaka davasında 1 tl dahi nafaka bağlansa (ki bağlanacak) karşı taraf davayı kaybetmiş sayılıyor ve dava masrafını karşılamak zorunda bu dava dilekçesinde belirtiliyor zaten. Tazminat davasını kaybederseniz ne olur bilmiyorum.
Bir avukatla görüşüp ücreti karşı taraftan alacağı kesin olduğundan davayı verebilirsiniz. Ekstra ücret talep ederse talep etmeyen bir avukat bulmanızı tavsiye ederim.(Aradaki fark cüzzi bir miktar ise ödeyedebilirsiniz) Tazminatı bilmem ama nafaka davasını kesinlikle açmalısınız.

X