Evlilik ve öncesi erkekler

sisypos

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2024
31
24
24
Herkese selamlar
Umarım gününüz ve haftanız çok güzel geçiyordur.
Çevremde karşılaşmış olduğum insanlar üzerinden gözlemlediğim kadarıyla sizlere evlilikle ilgili bir soru sormak istiyorum. Bu sorum evli veya boşanmış olan hanımlar için. Evlendikten sonra eşinizde ne gibi davranış değişiklikleri yaşandı? Ya da sevgilik/nişanlılık evresinde asla böyle değildi, çok şaşkınım diyebileceğiniz ne gibi olaylar yaşadınız? Bir de evlendikten sonra kendinize şu soruyu sordunuz mu hiç “ aslında evlenmeden önce şöyle bir sinyal vermiş ama ben fark edememişim, şu huyu varmış ama görmemişim, şimdi anlıyorum” gibi. Yorumlarınızı çook merak ediyorum. Bu arada olumlu veya olumsuz her türlü yorum olabilir.

“ aslında evlenmeden önce şöyle bir sinyal vermiş ama ben fark edememişim, şu huyu varmış ama görmemişim, şimdi anlıyorum”

Bu zaten var.

Hatta burda konu açan kadınlar inkar etseler de daha önceden açtıkları konularda evlenmeden önce şikayet ettikleri şeyleri evlenince düzelir mantığıyla yaklaştıkları için misliyle yaşıyorlar.

Sinyalleri sakın yabana atma.

aslında evlenmeden önce şöyle bir sinyal vermiş ama ben fark edememişim, şu huyu varmış ama görmemişim, şimdi anlıyorum”
tam olarak böyle bir durum oldu. aslında evlenince değişir değil de flört döneminde çok önemsememiştim ya da aşktan dolayı gözümden kaçmıştı. evlendikten sonra değişiklik oldu evet asıl büyük değişim çocuktan sonra oldu diyebilirim.

Ben kendi adıma konuşayım biz evlenmeden önce bir süre birlikte yaşadık sonrası bana hiç sürpriz olmadı. Gerekli bir eylem olduğunu düşünüyorum birlikte yaşamanın
kesinlikle katılıyorum. bir süre birlikte yaşanırsa daha doğru kararlar alınabilir.

Bu zaten var.

Hatta burda konu açan kadınlar inkar etseler de daha önceden açtıkları konularda evlenmeden önce şikayet ettikleri şeyleri evlenince düzelir mantığıyla yaklaştıkları için misliyle yaşıyorlar.

Sinyalleri sakın yabana atma.
Yorum için teşekkür ederim. Ben herhangi
Bir sinyal almadım ama her şekildeİ ince eleyip sık dokuyorum, sadece her insanın göz ardı edebileceği bazen gözümüzün önünde olup biten bir şey olsada farkedilemeyen şeyler oluyor mu oldu mu bunu bilmek istiyorum, artık insanlar gerçekten deli gibi aşık olup sevsede bir süre sonra aşk bitince gözler şaşa kalıyor o nedenle bu zamanlarlda evlilik yürütmek çok meşakkatli, arkadaşlarımın çoğu delicesine severek evlenip mutsuz olanlarla dolu…

Yorum için teşekkür ederim. Ben herhangi
Bir sinyal almadım ama her şekildeİ ince eleyip sık dokuyorum, sadece her insanın göz ardı edebileceği bazen gözümüzün önünde olup biten bir şey olsada farkedilemeyen şeyler oluyor mu oldu mu bunu bilmek istiyorum, artık insanlar gerçekten deli gibi aşık olup sevsede bir süre sonra aşk bitince gözler şaşa kalıyor o nedenle bu zamanlarlda evlilik yürütmek çok meşakkatli, arkadaşlarımın çoğu delicesine severek evlenip mutsuz olanlarla dolu…

Misal bekarken doğru düzgün işe gitmiyorsa evlenince de gitmeyecektir.

Bekarken sen varken eski sevgilisiyle yenisiyle görüştüyse evlenince de görüşecektir.

Anasıyla aşk yaşıyorsa evlenince anasından boşanmayacaktır.

Cimri ise evlenince daha da cimri olacaktır.

Savurgan borç içindeyse evlenince de borç içinde olacaktır.

Her gün arkadaşlarıyla dışarda ise evlenince de olacaktır.

Evlenince düzelir çocuk olunca düzelir deme yeter.

Diğer şeyler halledilir.

Bu neydi mesela? Özel değilse açıklayabilir misiniz
genel bir örnekle açıklayayım. mesela bit tartışma ya da fikir ayrılığı durumunda takındığı tavır hareketleri lafları çok önemli. İlla hakaret olması gerekmiyor bir küçümseme ya da umursamama durumu da olabilir. Bu durum ilişki ilerledikçe evlilik içinde mutlaka daha belirgin hale geliyor.

Biz evlenmeden önce beraber yaşıyorduk, bizde herhangi bir değişim sürpriz vs olmadı. Ben de yukarıdaki yorum gibi herkese tavsiye ediyorum.

Bizde de yıllar içinde yaşla beraber bazı değişiklikler oldu, bunu kabullenmek lazım sanırım, herkes yaş aldıkça biraz değişir. Biraz kök aile yaşlandıkça onlara özlem artar, insanlara tahammül biraz azalır, hayattan beklentiler artar vs vs. Ama karakteri iyiyse çok da b.ktan bir şekilde değişmez insan genelde, yıllarca sevgili olup bunu anlayamamak bana çok tuhaf geliyor. Genelde uzun süre ayrılmadan devam eden çiftler e ayrılmadık hadi evlenelim dedikleri için çok da güzel evlilikler yok ülkemizde.

Misal bekarken doğru düzgün işe gitmiyorsa evlenince de gitmeyecektir.

Bekarken sen varken eski sevgilisiyle yenisiyle görüştüyse evlenince de görüşecektir.

Anasıyla aşk yaşıyorsa evlenince anasından boşanmayacaktır.

Cimri ise evlenince daha da cimri olacaktır.

Savurgan borç içindeyse evlenince de borç içinde olacaktır.

Her gün arkadaşlarıyla dışarda ise evlenince de olacaktır.

Evlenince düzelir çocuk olunca düzelir deme yeter.

Diğer şeyler halledilir.
Çok şükür yapı ve insan analizi noktasında bunları farkına varıp çok kolay şutlaya bilen insanım ve bu şeyler söz konusu değil ancak hayat herşeyi gösterbilir, bazen ak dediğimize kara da diyebiliriz

düşünüyorum da asla böyle bir durum olmadı. nasıl tanıdıysam öyle devam etti. ama ben sevgililik ve nişanlılıkta hiçbir huyuna tahammül etmedim. evlenince aamaan değişir yaağğğ dediğim hiçbir huyu olmadı. değişmezdi çünkü. değiştirmek istediğim bi huyu olsaydı evlenmiş de olmazdım . allahıma bin şükür beni bir gün şaşırtmadı. 2 yıl sevgili 2 yılda evliliğimiz var. daha erken belkide bilmiyorum ama şimdilik her gün iyiki dediğim bir eşim var. ufak tefek pürüzler illaki var ama konuşarak aşamayacağımız hiçbir şey yok.

Biz evlenmeden önce beraber yaşıyorduk, bizde herhangi bir değişim sürpriz vs olmadı. Ben de yukarıdaki yorum gibi herkese tavsiye ediyorum.

Bizde de yıllar içinde yaşla beraber bazı değişiklikler oldu, bunu kabullenmek lazım sanırım, herkes yaş aldıkça biraz değişir. Biraz kök aile yaşlandıkça onlara özlem artar, insanlara tahammül biraz azalır, hayattan beklentiler artar vs vs. Ama karakteri iyiyse çok da b.ktan bir şekilde değişmez insan genelde, yıllarca sevgili olup bunu anlayamamak bana çok tuhaf geliyor. Genelde uzun süre ayrılmadan devam eden çiftler e ayrılmadık hadi evlenelim dedikleri için çok da güzel evlilikler yok ülkemizde.
Bu yoruma kesinlikle katılıyorum, ilişki süreçlerini ve olağan dışı insanım elinde olmayan değişimleride çok güzel özetlemişsiniz

düşünüyorum da asla böyle bir durum olmadı. nasıl tanıdıysam öyle devam etti. ama ben sevgililik ve nişanlılıkta hiçbir huyuna tahammül etmedim. evlenince aamaan değişir yaağğğ dediğim hiçbir huyu olmadı. değişmezdi çünkü. değiştirmek istediğim bi huyu olsaydı evlenmiş de olmazdım . allahıma bin şükür beni bir gün şaşırtmadı. 2 yıl sevgili 2 yılda evliliğimiz var. daha erken belkide bilmiyorum ama şimdilik her gün iyiki dediğim bir eşim var. ufak tefek pürüzler illaki var ama konuşarak aşamayacağımız hiçbir şey yok.
Sizin adınıza çok çok sevindim

tam olarak böyle bir durum oldu. aslında evlenince değişir değil de flört döneminde çok önemsememiştim ya da aşktan dolayı gözümden kaçmıştı. evlendikten sonra değişiklik oldu evet asıl büyük değişim çocuktan sonra oldu diyebilirim.
işte beni ve eşimi korkutan bu. ya çocuktan sonra değişirsek diyoruz. o yüzden çok istesekte beraber geçireceğimiz zaman azalacak diye korkup erteliyoruz hep.

Ama işte bazen insanlar bunu gözlemleyince şu şekilde yorum yapabiliyorlar, ki çok saçma “ o zaman sen sevmiyorsun işte seven insan tahammül eder, bu nasıl sevgi gibi saçma sapan ifadeler” ancak aynı eve girince o konuşanlarla yaşamıycaksınız, dış kapının mandalı olan insanlar için kimse çizgisinden vazgeçmemeli ✍️

Ama işte bazen insanlar bunu gözlemleyince şu şekilde yorum yapabiliyorlar, ki çok saçma “ o zaman sen sevmiyorsun işte seven insan tahammül eder, bu nasıl sevgi gibi saçma sapan ifadeler”
tahammül etmek zorunda değiliz. kusura bakmasınlar rehabilitasyon merkezi değiliz. bir kere geliyoruz şu hayata kimseyi tedavi etmekle uğraşamayız. öyle diyeni en başta şutlayacaksın zaten. belli ki tahammül sınırlarını aştığını kendide anlamış .

işte beni ve eşimi korkutan bu. ya çocuktan sonra değişirsek diyoruz. o yüzden çok istesekte beraber geçireceğimiz zaman azalacak diye korkup erteliyoruz hep.
değişeceksiniz ve dönüşeceksiniz orası kesin. ama iki tarafında bağı kuvvetliyse birbirlerine saygılılarsa bağınız daha da güçlenir. Tam tersiyse de inceldiği yerden kopsun zaten :)

Ben eşimle evlilikten önce beraber yaşamadım ama bir sene kadar görüştüm..Görüşme sürecinde nasılsa evlendikten sonra da öyleydi..Örneğin görüşme sürecinde sevmediğim davranışları huyları evlilikten sonra da devam etti ama tabi ben söyleye söyleye biraz törpüledim😊 Yalnız sevmediğim davranışları da öyle ciddi değildi evlilik öncesi süreçte gerçekten problem yaşanılan davranışlar olaylar varsa bence evlilik kararı gözden geçirilmeli..

X