Evlilik ve öncesi erkekler

sisypos

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2024
31
24
24
Herkese selamlar
Umarım gününüz ve haftanız çok güzel geçiyordur.
Çevremde karşılaşmış olduğum insanlar üzerinden gözlemlediğim kadarıyla sizlere evlilikle ilgili bir soru sormak istiyorum. Bu sorum evli veya boşanmış olan hanımlar için. Evlendikten sonra eşinizde ne gibi davranış değişiklikleri yaşandı? Ya da sevgilik/nişanlılık evresinde asla böyle değildi, çok şaşkınım diyebileceğiniz ne gibi olaylar yaşadınız? Bir de evlendikten sonra kendinize şu soruyu sordunuz mu hiç “ aslında evlenmeden önce şöyle bir sinyal vermiş ama ben fark edememişim, şu huyu varmış ama görmemişim, şimdi anlıyorum” gibi. Yorumlarınızı çook merak ediyorum. Bu arada olumlu veya olumsuz her türlü yorum olabilir.

değişeceksiniz ve dönüşeceksiniz orası kesin. ama iki tarafında bağı kuvvetliyse birbirlerine saygılılarsa bağınız daha da güçlenir. Tam tersiyse de inceldiği yerden kopsun zaten :)
''değişeceksiniz ve dönüşeceksiniz'' çok sevdim bunu eşimede diyeceğim :) korkuyoruz biraz galiba bu sorumluluktan. akışa bırakacağım umarım hayırlı zamanda anne baba olma kararını alırız :) teşekkür ederim

''değişeceksiniz ve dönüşeceksiniz'' çok sevdim bunu eşimede diyeceğim :) korkuyoruz biraz galiba bu sorumluluktan. akışa bırakacağım umarım hayırlı zamanda anne baba olma kararını alırız :) teşekkür ederim
rica ederim. Korkmakta çok haklısınız ciddi bir değişim ve sorumluluk ama bir o kadar da güzel. Hakkınızda en hayırlısı neyse o olsun diyelim :KK200:

Herkese selamlar
Çevremde karşılaşmış olduğum insanlar üzerinden gözlemlediğim kadarıyla sizlere evlilikle ilgili bir soru sormak istiyorum. Bu sorum evli veya boşanmış olan hanımlar için. Evlendikten sonra eşinizde ne gibi davranış değişiklikleri yaşandı? Ya da sevgilik/nişanlılık evresinde asla böyle değildi, çok şaşkınım diyebileceğiniz ne gibi olaylar yaşadınız? Bir de evlendikten sonra kendinize şu soruyu sordunuz mu hiç “ aslında evlenmeden önce şöyle bir sinyal vermiş ama ben fark edememişim, şu huyu varmış ama görmemişim, şimdi anlıyorum” gibi. Yorumlarınızı çook merak ediyorum. Bu arada olumlu veya olumsuz her türlü yorum olabilir.

Evlenmeden önce üç yıla yakın birlikte yaşadık o yüzden bir sürpriz yaşamadım. Evlilik bizde pozitif bir durum yarattı, eşim tanıdığımdan daha fazla sorumluluk sahibi ve ince düşünceli oldu

Herkese selamlar
ben boşanmış bir kadın olarak yerimi aldım :) bu konu hakkında söyleyecek çok şeyim var :KK70: evet bana sinyal vermişti çokça ama bi basiret bağlanmış gibi bir olay oldu sanki ne gördüysem görmezden geldim :KK43: keşke nişanlıyken ayrıldığımda tekrar barışmasaydım. evlilikle nişanlılık süreci çok başka kimisi gerçek yüzünü gösteriyor kimisi bir gıdım gösteriyor onu da atlatırız diyorsunuz ve evlenmeye karar veriyorsunuz, bende öyle oldu. fakat evlendikten sonra bambaşka bir insanla karşılaştım. erkekler aynı eve girene kadar gerçek yüzlerini göstermiyorlar malesef.

ben boşanmış bir kadın olarak yerimi aldım :) bu konu hakkında söyleyecek çok şeyim var :KK70: evet bana sinyal vermişti çokça ama bi basiret bağlanmış gibi bir olay oldu sanki ne gördüysem görmezden geldim :KK43: keşke nişanlıyken ayrıldığımda tekrar barışmasaydım. evlilikle nişanlılık süreci çok başka kimisi gerçek yüzünü gösteriyor kimisi bir gıdım gösteriyor onu da atlatırız diyorsunuz ve evlenmeye karar veriyorsunuz, bende öyle oldu. fakat evlendikten sonra bambaşka bir insanla karşılaştım. erkekler aynı eve girene kadar gerçek yüzlerini göstermiyorlar malesef.
Peki gördüğünüz ve göz ardı ettiğiniz sinyaller neydi

Peki gördüğünüz ve göz ardı ettiğiniz sinyaller neydi
birkaç yalanını yakaladım. bir tartışmada kolumu çok kötü sıkmıştı, şiddete meyilliymiş keşke daha ağır bir şiddete başvurmadan önce ayrılsaymışım. bikaç mesaj yakalamıştım hepsini inkar etmişti yalvarmıştı bırakmiyim diye. bir sürü olay aslında.

Ben 5 aylık evliyim. Daha yeni olduğum için değişti falan diyemiyorum sanırım değişen bir şey yok. Çocuktan sonra değişir erkekler derler onu da yaşayınca göreceğiz :-)
Ama kavga yönünden mesela uzun sürmüyor artık kavgalarımız, yan yana olunca sürekli ister istemez barışıyorsun gülüyorsun :)

Herkese selamlar
Değişir, koşa koşa hemen 18,20 yaşında gözün açılmadan ilk gördüğün ile evlenir isen başka yorumlar çıkar
Çalışırken evlensen bambaşka
Ev hanımı iken başka
30 küsürde evlenen başka
Aile tutumu ve senin bakış açın da evliliği etkiler
Muhafazakar ve sıkı aileden giden bir kızla daha sevgililik olayına müdahele etmeyen aileden giden kişi de fark eder :)
Cinsellik yaşamayı evlenmeden normal kabul edenler etmeyenler ...
kriteriniz de çok geniş yelpazeli bence kısıtlanması gerekiyor şu şöyle olsa şartlar olsa evli bekar arasında nasıl bir fark olurdu diye
Büyük küçük şehir bile etkiler
Tamam adamları olumlu olumsuz eleştiriyoruz da sadece onlar değil
Bizim de bir standartımız yok 🤷🏻‍♀️
Evlilik kısmında da 7/24 dip dibe olma ile canım cicimli sevgililik evresi illa farklı olur , orda olay başka :)

birkaç yalanını yakaladım. bir tartışmada kolumu çok kötü sıkmıştı, şiddete meyilliymiş keşke daha ağır bir şiddete başvurmadan önce ayrılsaymışım. bikaç mesaj yakalamıştım hepsini inkar etmişti yalvarmıştı bırakmiyim diye. bir sürü olay aslında.
Çok üzüldüm, umarım ya çözüme kavuşursunuz ya da sağlıklı şekilde yolları ayırabilirsiniz

Ben hiç aşktan ayakları yerden kesilen biri olmadım. Çok ilişkimi de hoşuma gitmeyen, içime sinmeyen şeyler yüzünden bitirdim.( Normal arkadaşlık da dahil ) benden ayrılan insanlar için de geri döndürme çabasında olmadım hiç gittiyse gitsin ne yapayım diye düşündüm. Eşim de düz bir adamdır. İlk tanıdığımda nasılsa hâlâ öyle. Yani bana karşı tavırlarında olumsuzluk görmedim diyeyim. Bir de biz her konuyu çok rahat konuşan iletişimi kolay insanlarız. Kavgayı da sevmez çözüm ararız belki onun da etkisi vardır bilmiyorum. Hasılı aşktan gözleri kör olmak çok tehlikeli bir durum. Bir taraftan karşıdakini gözlemlemeye ve olumsuz tavırları not etmeye gerekirse de ayrılıp kendi yolunuza gitmeye bakmalı insan. Aşk ve sevgililik gözde çok büyütülüyor ve gereksiz bir Arabesk yaklaşım var. Bunlara kanmamak lazim

Cok kavga edıyoduk ama artık etmıyoruz eskısınden daha ilgili. Hıc gezmeyı sevmezdı zaman yok para yok bahane bulurdu. Bende evlenınce aksam onu görsem yeter dıyordum. Ama yetmıyormus bırlıkte bır şeyler yapmak istiyorum ama o istemıyor. Dışardan bıle yesek onu evde söyleyip evde yiyelim diyor. Ailesiyle ilgili sıkıntıları nişanlılık sürecinde gördüm ama idare edılebılır geldiği için devam ettm. Suan aılesel yönden sınır oldugum küçük şeyler yasanıyor ama beklenir şeyler süpriz olmuyor😂

Gözümden kaçan ya da düzelir mantığıyla hareket ettiğim hiçbir şey olmadı. Benim yaşadığım sorun bunun tam aksiydi. Memleketlerden dolayı kültürel farklılıklar vardı ve bu yüzden her şeyi çok net ve detaylı olarak konuşmuştum. Fakat eşim "evlenince hallederiz" diye düşünüp %99 benimle aynı şeyleri düşünüyormuş gibi davranmis ve söylemiş 😅 evlenince bunlarla yüzleştim. 1.5-2 yıl bu problemlerle geçti, hiç taviz vermedim. O da kendi yaptığı yanlıştan ötürü mecbur bana ayak uydurdu

X