Evlilikte aile karışması

Ya anlamadığım ben de boşanmak istiyorum, çocuk hakkında konuşalım dedim velayet icin ilerde nasıl olur falan diye..Adam da bir öfke bir sınır.. konuşurken karşısında düşman var gibi konuşuyor..

O sinir aslında sizden cok kendine, cünkü aslinda halt ettigini biliyor. Bence bu konulari avukat ile görüsün. Hakim neye karar veriyorsa o. Esiniz zaten ailesinin sözünden disari cikamiyor.

Bilmiyorum ki valla bana güvenmiyorsun diyor surekli

Güven verecek ne yapti ki? Mesela aldatmak da degil. Bir insan kendini bir iliskide her konuda güvende hissetmek ister. Adaletli olmak en büyük mesele. Haksiz oldugunuz yerde sizi savunmasina gerek yok, ama size ve evliliginize sürekli saldiriyorlarsa orda adam gibi arkanizda durmasi gerekirdi. Onun yerine kolayi secip sizi bosamaya kalkiyor. Belki de kendince öyle "terbiye" etmeye calisiyor..is bosanmaya gelse belki korkudan boyun eger ailesine kul köle olursunuz diye umdu ve umdugunu bulamayinca kuduruyor. Hic acimayin. Tüm haklarinizi sonuna kadar alin hem kendiniz icin hem cocugunuz icin.

Evliligim eşimin ailesinin çok fazla karışması yüzünden bitiyor..Esimle herseyi ortak yaparken bir ev aldik adaba aldik eşimin ailesine dert oldu..Babası surekli herseyi onun üzerine almamızı istiyor..diğer oğluna da öyle yapıyor ama ben izin vermedim.. Sen misin izin vermeyen ?Yani ben onlara ne kadar iyi de davransam beni asla sevmediler çünkü dediklerini yapmamıştım.Surekli oğullarına mesaj attılar bizim senin gibi oğlumuz yok bu eve gelme falan diye..Esim tek gidiyordu ailesine ve gidince babssi konuşmuyormus..en son arabayi babasına satmış ve 4 ay evel dvaa açtı.. sebebini sorunca da benim ailemle olan ilişkim tamamen bitmişti dedi yapacak birşeyim kalmadı dedi ,sen de yoluna bak dedi..İlk başta ben alttan aldım ama baktım cocuk için evlilik yurutemem deyince ben de sustum..Bu arada annesinin büyü ile uğraştığını da yeni öğrendim.. Beni çok seven eşim simdi sevmiyorum, istemiyorum, soğudum diyor..eski fotoğraflara bakıp ağlıyorum sadcee..Ben de dava açtım ama icjmde büyük bir acı var.Eger ailesi olmasaydı, tek eşim olsaydı bu böyle olmayacaktı.
Eşiniz yanınızda destek olsa ayrılmayın derim.Baskasinin kazancına çökmelerine hakları yok bu ailenin.Bende beddua ettim günah olduğunu bile eş ailesine şimdi Allah kimsenin yaptığını yanına bırakmıyor.

Güven verecek ne yapti ki? Mesela aldatmak da degil. Bir insan kendini bir iliskide her konuda güvende hissetmek ister. Adaletli olmak en büyük mesele. Haksiz oldugunuz yerde sizi savunmasina gerek yok, ama size ve evliliginize sürekli saldiriyorlarsa orda adam gibi arkanizda durmasi gerekirdi. Onun yerine kolayi secip sizi bosamaya kalkiyor. Belki de kendince öyle "terbiye" etmeye calisiyor..is bosanmaya gelse belki korkudan boyun eger ailesine kul köle olursunuz diye umdu ve umdugunu bulamayinca kuduruyor. Hic acimayin. Tüm haklarinizi sonuna kadar alin hem kendiniz icin hem cocugunuz icin.
Ayyy ağzına sağlık aynisi başkaları dedi..Sana göz dağı verecekti olmadi dedi..Mesaj kutun açık ise yazabilir miyim sana

Bundan sonra eşinizin napacağını düşünmeyin, ileride daha çok kırılırsınız. Söylemiş zaten "çocuk için devam ettiremem" diye. Bunu söylemek klişe mi bilmiyorum ama gerçekten değer verse evliliğiniz de siz bu kadar üzülürken bir sınır koyardı ailesine. Sizi gözden çıkarmak çok daha kolay gelmiş. Günün birinde belki hiç evlenmeyebilir ya da yeniden evlenip aynı aileye birini getirir, eğer o zaman sınır koyabildiğini görürseniz çok üzülürsünüz. Evet aile kötü ama burada kilit nokta eşiniz. Aranızdaki bağ sizin sandığınız kadar güçlü değilmiş onun açısından. Bunu söylüyorum çünkü bugün faturayı aileye keserseniz, yarın daha büyük hayal kırıklığına uğrayacaksınız.
Çok çok doğru ya eğer boşanacaksanız hemen harekete geçin.

X