Lekeler, Çiller Expigment krem kullanp sonu alanlar paylaabilir mi?

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
mrb. arkadaslar benimde biyik bolgemde ve yanaklarimda elmacik kemiklerin uzerinde hafif kahverengi lekeler var buda beni rahatsiz ediyor arkadasimin tavsiyesi uzerine expigment aldim 2 gece kullandim kızarma ve kuruma yapti sadece sorunlu bolgeyemi surmem gerek? kremi cilde yedirmemmi gerek? ve arastirirken acnelyse,monodoks,isotrexin,locoid,tretin,eomavete gibi expigmentle birlikte kullanilan bu isimlerede rasladim tekmi kullanmam gerek yoxa bu kremlerden jellerden herhangi birisi ilemi beni aydinlatirmi bilen arkadaslar????

ya akşam expigment kremi kullandım sadece lekeli yerlere sürdüm sabah kalktım şok oldum yaa krem sürdüğüm yerler kıpkırmızı olmuş bu normalmi bi kaç yorum okudum onlardada olmuş bilen varmı nasıl geçecek bu çok kötüyüm yaa akşamda yemeğe gidecektik:gitme:nasıl geçeck lütfen yardım yaa

ya tamam sürdüm ama bu kızarıklar ne yaa çok kötü oldu yüzüm sanki kızamık olmuşum gibi :gitme:

ya tamam sürdüm ama bu kızarıklar ne yaa çok kötü oldu yüzüm sanki kızamık olmuşum gibi :gitme:

Cildin hassas demekki..Bepanten sürebilirsin kızarıklıkları geçirmek için..
Expigmentten zarar gördüysen..
La roche posay ın mela-D isminde bir kremi var lekeler için..yalnız lekeli bölgeye kullan..
60 tl civarındaydı fiyatı..

merhaba
bir kac gundur suruyorum expigmenti ama ben de hicbir kizariklik olmadi. ilginc olan ozellikle koltuk altimda sanki hafiften bir yesilimsi ton olustu!!!! belki henuz erken bir etki gostermesini beklemek benim icin. %2lik kullandigimda da bir etki gormemistim daha once %4lugun daha etkili olmasini bekliyordum. kremi kullananlarin bazilarinda kirmiziliktan sonra deri dokulmesi sonra alttan yeni deri cikmasi olmus okudugum kadariyla heralde etki gostermesi demek bu. zaten amac yeni deri cikmasi degil mi. malesef ben de olmadi :KK43:

bir kac gundur ciltteki melanin yapisi uzerine okuyorum da bu tur kararmalarda C vitamini almak cok onemliymis yani derinin uzerine surmek degil sadece C vitamini icmek. cunku ciltteki kararmaya neden olan keraten birikmesini engelliyormus. ozellikle sigara icen insanlarin ciltlerindeki kararma sigarinin C vitamini emilimini engellemesinden kaynaklaniyormus. ben de bir sigara icicisi olarak cildim hakikaten karardi. insulin resistansi da eklenince Acanthosis Nigricans denen koltuk alti ve genital bolgede hatta ensemde korkunc kararmalar oldu. kilo alimi da bu lekelenmeleri artiriyormus. metformin adindaki ilaci kullandigimdan beri hem kilo verdim hem de bu lekeler de az da olsa bir acilma oldu ama tamamen gitmesini istiyorum. simdi de expigment gibi tehlikeli bir krem kullaniyorum en hassas bolgelerde. benim durumumda olup da bu lekelerden kurtulmayi basaran arkadaslarin tavsiyelerini bekliyorum... herkese gecmis olsun

Merhaba arkadaşlar. Ben Vitiligo hastasıyım 3 doktor gezdim bana doktorlarımdan birisi vitiligo olmayan bölgeler için expingment verdi yani vitiligo olan kısım beyazladığı için gerçek cilt rengim olan kısıma sürecektim bu kremi.. yani bu krem pingmentleri yok ediyor adından da anlaşışacağı gibi EX=ölü pingment ... pingmentler bildiğiniz gibi tenimize rengini veriyor.. pingmentler öldüğü için renk salgılamıyor o yüzden tenimiz beyazlıyor... ben vitiligo hastası olduğum halede yani yüzümün hastalıklı kısımlarında pingmentlerim öldüğü halde ben yeniden sağlamaya çalışıyorum kullanmadım en son çare kullanacağım çünkü beyazlayan kısım hassalaşıyor ve güneşten aşırı derecede zarar görüyor.. benimde söyliyeceklerim bundan ibaret ..
ayrıca doktorum bana uzun bir tedavi demişti expingment için 1 hafta içinde sonuç alınması kafamı karıştırdı..
sağlıklı günler..:nazar:

bu ilacı dr.a yazdırdım . ama bana bu ilacın yanında hafif kortizon içeren başka bir krem de yazmak istedi ama ben istemedim . % 2 lik aldım. ilk denememi dün gece yaptım ki cidden yüzümde sivilce izleri ,güneş lekeleri gibi bir sürü izler vardı. çok ince bir tabaka halinde sürdüm.sabah uyandığımda yüzümde kızarıklık,soyulma,gerilme gibi herhengi bir şey olmadı. hatta lekelerim ilk güne göre epey hafiflemiş gibi geldi bana. benim cildim gerçekten hassastır. temizleme jelimi değiştirdiğim zaman bile yüzümde kasınma yanma olurdu. galiba burda dikkat edilmesi gereken fazla abartmamak ve çok ince bir tabaka halinde sürmek...şimdilik memnunum...herhalde ileryen zamanlarda daha da memnun olcam...

Expigment de kullnadım daha etkili kremde alnımdaki güneş lekesi geçmiyor.Lazer yaptırmayı düşünüyorum.Bakalım ...

bencede en etkili çözüm lazer..
fiyatları ne kadar lazer seanslarının ?

kızlar, diğer forumlarda okudum lazerden memnun kalanı duymadım aman dikkat iyice araştırın..ilk etapta geçiriyormuş ama güneş görünce; (yapılan bölgede lazer deriyi incelttiği için) eskisinden daha da çok artırıyormuş o bölgede lekeleri..bazı arkadaşlarda delikler oluşmuş..bende düşünüyordum ama vazgeçtim..

kızlar ben 2 gün önce kullandım, 1 sefer. kulak çubuğuyla sürdü. fazla mı sürdüm nedendir, sabah kızamıklı gibi uyandım :mymeka: çok mu sürdüm naaptım anlamadım yaa, ama birdaha o şekilde sürmem. belki tretşnle karıştırıp tüm yüzüme sürerim. bu mereti kullananlar nasıl kullanıyor:gitme:

Kızlar....
Daha önce de yazdım!!!
Uzman hekim önermeden kullanmayınQQQ
Kızarıklık olursa 2 günde bir sür demişti doktor bana ama kızarıklık olmadı.Kullandığım süre içinde beyazlama oldu,cildimde soyulma oldu.Ama 2 haftadır veya 3 haftadır sürmüyorum yine renk koyulaşmaya başladı:KK43:
Tekrar başlayacağım Ramazandan sonra kullanmaya.
Arkadaşlar kızarma normal değil!!!
Dikkatli ve hekim öbnerisiyle kullanın lütfen....

bence bu kremi kullanmak isteyen bütün bayanlar doktora sorup öyle kullansınlar mazallah cilde bilinçsiz yapılan işlemlerle cildi daha kötü yapabiliriz.lütfen bayanlar dikkatli davranın yüz bu başka bi yer deil.

merhaba bir kac haftadir expigment %4 oraninda olanindan kullaniyorum bazi gunler aksatsamda sabah aksam surdum veee sonuc :
lekelerimde bayaaaaa acilma oldu :) cok rahatladim butun omrum boyunca o tuhaf lekelerle yasicam diye dusunmeye baslamistim

ozellikle bikini bolgesinde zenci derisi gibi olmustu benim vucut tenimle alakasi yoktu. bu kadar kisa zamanda sonuc verecegini tahmin etmezdim dogrusu. bence %4 luk oran etkili oldu cunku %2lik kullandigimda hicbir faydasi olmamisti. simdi o simsiyah derinin yerine pembe bir deri geldi. kizariklik pullanma kabuklanma gibi etkilere gelince; kizariklik fazla surdugum gunlerde bende de oldu. heralde ince bi tabaka halinde surmek yeterli fazlasi kizariklik yapiyo. ama kabuklanma biraz koltukaltimdaki derinin katlandigi yerde oldu sonra gitti.koltukaltimda da bi kisminda acilma oldu. 1 ay daha kullanmaya devam edicem sonra birakicam kullanmayi cunku uzun sure kullanilmasi tehlikeli imis. sonuctan gercekten memnunum. ozellikle polikistik over ve insulin direnci rahatsizliklarindan dolayi vucudunda siyah lekeler olusan arkadaslara tavsiye ederim. zenci derisi gibi olan kisim pembelesti.

yalniz bu kremi uygulayip sonra birakan arkadaslarda renk tonundaki koyulasma geri geldi mi acaba? cunku 2 aydan fazla kullanmak istemiyorum bu kremi

X