EYT başvurusu e-Devlet’ten nasıl yapılır?

kusura bakmayın bu soru sorulduysa görmedim.
çalışan kişi işten ayrılmadan başvuramaz mı? illa işten çıkış mı gerekiyor?

Merhaba,ben de EYT liyim,ama prime takıldım.Önüm de 2 seçenek var.
Çalışarak primimi tamamlamak,veya 2 yıl doğum borçlanması yapmak.1 yıl da çalışıp,5.900 prim tamamalamak.
Emekli olunca da çalışacağım için borçlanmak mantıklı mı?bilemedim.
Alacağım maaş 5.500 en düşük maaş bu arada.
Çok kararsız kaldım.

kusura bakmayın bu soru sorulduysa görmedim.
çalışan kişi işten ayrılmadan başvuramaz mı? illa işten çıkış mı gerekiyor?
Evet gerekiyor. ama çıkmadan e devletten emekli olabilir yazısı alın.

Merhaba,ben de EYT liyim,ama prime takıldım.Önüm de 2 seçenek var.
Çalışarak primimi tamamlamak,veya 2 yıl doğum borçlanması yapmak.1 yıl da çalışıp,5.900 prim tamamalamak.
Emekli olunca da çalışacağım için borçlanmak mantıklı mı?bilemedim.
Alacağım maaş 5.500 en düşük maaş bu arada.
Çok kararsız kaldım.
Ben borçlanır emekli olurdum. Karar sizin.

Alacağız tabi ki. Bu sene şakayı 14 Mayıs'ta bekliyorum. İnşallah çok amin🙏🙈

12 gün var ve hala evrak beklemede : )

peki banka promosyonları hakkında ne düşünüyorsunuz? Ne kadar çok artarsa o kadar iyi zira ben depreme bağışlayacağım oradan gelen parayı. Tabii emekli olabilirsem : )

12 gün var ve hala evrak beklemede : )

peki banka promosyonları hakkında ne düşünüyorsunuz? Ne kadar çok artarsa o kadar iyi zira ben depreme bağışlayacağım oradan gelen parayı. Tabii emekli olabilirsem : )
Yoğundur başvurular ergec alacağız. Bir promosyon kampanyası patlatsalar iyi olur. Ben de yarısını bağışlayayim madem. Depremzede bir aile var onlara direkt vereyim diyorum. Bağışlar inşallah yerine ulaşıyordur. Bu bagisim ile ilgili size özelden belge atarım artık resim vs. ne olursa sözüm sözdür. Allah yardımcıları olsun. inşallah bağışlar layığı ile ulaşır.

Yoğundur başvurular ergec alacağız. Bir promosyon kampanyası patlatsalar iyi olur. Ben de yarısını bağışlayayim madem. Depremzede bir aile var onlara direkt vereyim diyorum. Bağışlar inşallah yerine ulaşıyordur. Bu bagisim ile ilgili size özelden belge atarım artık resim vs. ne olursa sözüm sözdür. Allah yardımcıları olsun. inşallah bağışlar layığı ile ulaşır.

Öneriniz bende resmi teklif niteliğindedir, bana hiç bir şey yollamayın : ) Bu işler gönül işi gönlünüz hafifliyorsa bu iş tamamdır...

Müjde geldi en düşük emekli maaşı 7500 TL. 3600 günden emekli olan ile 9000 gün calışıp emekli olan aynı rakamı alacak. 100.000 TL prim yatıran ile 300.000 TL prim yatıran aynı rakamı alacak. Bravo. Çok iyi düşünülmüş. 🤷‍♀️

Kendim tebligatı elden almıştım. Görevli memur 1 ay süreniz var demişti. Posta yoluyla gelen tebligatta da teslim alıp imzayı attığınız gün başlıyor borçlanma süresi galiba.
Eline tebligat ulaşmayanlar ki benimde ulaşmadı maalesef.Mobil bankacılıkları varsa oradan borçlanma yazarak sorgulatsınlar,ben her gün önce e devlet sonra bankalardan adıma borç varmı diye kontrol ettim.

bu arada hani bugün 1 Nisan'da maaşımız elimizde olacaktı? Şans eseri Mart ayı borcunu sormaya gittiğimde 2 dilekçe daha aldılar. Bir emeklilik işlemlerinde ödemeyi durdurma yani nisan ayında borç çıkmaması için bir diğeri de Bağkur ve SSK primlerinin birleştirilmesi. Gitmesem kimse bir ses etmiyor...

Müjde geldi en düşük emekli maaşı 7500 TL. 3600 günden emekli olan ile 9000 gün calışıp emekli olan aynı rakamı alacak. 100.000 TL prim yatıran ile 300.000 TL prim yatıran aynı rakamı alacak. Bravo. Çok iyi düşünülmüş. 🤷‍♀️
Mart ayında başvuranların nisan ayında hakedişleri başlıyacak.Ödemeler nisan ayına yetişmezse ilerleyen aylarda toplu ödenecek deniyor

bu arada hani bugün 1 Nisan'da maaşımız elimizde olacaktı? Şans eseri Mart ayı borcunu sormaya gittiğimde 2 dilekçe daha aldılar. Bir emeklilik işlemlerinde ödemeyi durdurma yani nisan ayında borç çıkmaması için bir diğeri de Bağkur ve SSK primlerinin birleştirilmesi. Gitmesem kimse bir ses etmiyor...
Yetişmesi çok zor. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama İstanbul için imkansız geliyir bana. Bakalım Mayıs 'a yetişecek mi?

Yetişmesi çok zor. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama İstanbul için imkansız geliyir bana. Bakalım Mayıs 'a yetişecek mi?

Kocaeli... Bir İstanbul olamaz ama İstanbul'u da aratmaz.

Bu arada son dakika; maaş bağlanan EYT'li ile görüştüm az önce : ) Yani emekli olan var

Son düzenleme:
X