EYT başvurusu e-Devlet’ten nasıl yapılır?

Başvurusu onaylanan ve maaşını alabilen oldu mu?
Bugün eyt’li ilk maaşını ve ikramiyesini alanı gördüm, benim evraklar daha beklemede
Bir de sanırım direk sgk’dan yapılan başvurular daha çabuk sonuçlanıyor e-devletten yapılan başvurular geç sonuçlanıyor galiba

Bugün eyt’li ilk maaşını ve ikramiyesini alanı gördüm, benim evraklar daha beklemede
Bir de sanırım direk sgk’dan yapılan başvurular daha çabuk sonuçlanıyor e-devletten yapılan başvurular geç sonuçlanıyor galiba

hala muhatap yok, detay yok, evraklar beklemede

Merhaba. 4A’li olarak 3 Mart’da Resmi Gazete yayinlandiktan 2 dakika sonra online basvuruda bulundum. 15 gun sonra tahsis numaram verildi. 30 Mart’da odeme onayi cikti. 4 Nisan’da gunluk odemeyi; 14 Nisan’da tam maas ve 2000 TL bayram ikramiyesini aldim.

Ablam Bag-Kur’lu. 3 Mart’da 17:30 gibi basvurdu. 10 Nisan’da sadece gunluk odeme aldi. Bugun bayram ikramiyesi yatmis. Maasi ay sonunda alacak.

Arkadasim 3 Mart’da 11:00 gibi basvurdu. O da gunluk odeme ve maasini aldi ama henuz bayram ikramiyesi yatmadi. İlk maasla birlikte ikramiye de yatacagina dair bilgi aldi.

Ben 5 Martta e-devletten başvurmuştum hepsi yattı.

Ben 5 Martta e-devletten başvurmuştum hepsi yattı.
Ben 3 martta başvurdum bugün de baktım evrak hala beklemede
Kimi doğum yılına göre bakılıyor diyor (81 doğumluyum) kimi isim baş harfi alfabe sırasına göre diyor 🤷‍♀️
Şuan çevremde maaşını alan çok var yatırılan paranın tutarını mesaj yoluyla gösteren de oldu

Annem 1965 doğumlu. Normal şekilde emeklilik hakkı kazandı. Bir Mart'ta başvuru yaptık ama hiçbir ilerleme yok. İstanbul'da yaşıyoruz.

Ben 3 martta başvurdum bugün de baktım evrak hala beklemede
Kimi doğum yılına göre bakılıyor diyor (81 doğumluyum) kimi isim baş harfi alfabe sırasına göre diyor 🤷‍♀️
Şuan çevremde maaşını alan çok var yatırılan paranın tutarını mesaj yoluyla gösteren de oldu

Başvurulan sgk nin yoğunluğuna göre değişiyor, herkes kendi bağlı bulunduğu il ve ilçedeki sgk üzerinden değerlendiriliyor
Mesela unkapani çok yoğun, aşırı yoğun o yüzden ordan başvuranlar bekliyor ama başka şehirler başka ilçeler daha az yoğun yerlerden başvuranlar oldu emekli

Başvurulan sgk nin yoğunluğuna göre değişiyor, herkes kendi bağlı bulunduğu il ve ilçedeki sgk üzerinden değerlendiriliyor
Mesela unkapani çok yoğun, aşırı yoğun o yüzden ordan başvuranlar bekliyor ama başka şehirler başka ilçeler daha az yoğun yerlerden başvuranlar oldu emekli
Çok teşekkür ederim çok açıklayıcı oldu yorumunuz🤗

Başvurunun üzerinden 2.5 ay geçti ilk gün başvurmuştum 1 arpa boyu ilerlemedik.

Başvurunun üzerinden 2.5 ay geçti ilk gün başvurmuştum 1 arpa boyu ilerlemedik.
e-Devlet üzerinden mi başvuru yaptınız yoksa SGK'ya gidip mi başvuru yaptınız? elden başvurular daha hızlı ilerliyor. Bir de bu ay sonuna kadar bütün EYT lilerin maaşları bağlanacağı söylendi

Annem Eyt kapsamında değil. Bir Mart'ta emekliliği hak etti ama düne kadar sistemde bir ilerleme yoktu. Eski bir öğrencim SGK'da çalışıyor. Rica ettim. Meğer bizim dosya EYTlilerin arasına karışmış ve çok başvuru varmış.
Neyse dün bir adım ilerledik. Darısı size.

Dün Sgk ya gittim. BAGKUR kaydım olduğu için yazışmalar olduğunu uzadığını söylediler. Ama tek bir kurum olduğu halde bekleyen çok. Sanırım biraz daha bekleyeceğiz.

Maaş henüz yatmadı ama emekli olduğuma daha doğrusu "yaşlı maaşı" almaya hak kazandigima dair bir mesaj dün geldi. Yaşlı maaşı nedir yahu?

Dün Sgk ya gittim. BAGKUR kaydım olduğu için yazışmalar olduğunu uzadığını söylediler. Ama tek bir kurum olduğu halde bekleyen çok. Sanırım biraz daha bekleyeceğiz.
Bende aynı durumdayım, isteğe bağlı 1 aylık sigorta yapmış muhasebecimiz, o da bağkur oluyormuş, bağkurdan onayınızı bekliyoruz dediler. Sizin son durum nedir

X