Eyvah buzluğum çözülmüş. Leş gibi kokuyor.

esrames01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2023
86
27
45
İyi günler hanımlar. Aslında bu bir bilgilendirme konusu. Yıllar önce başıma gelen bir olaydan bahsetmek istedim.
Yaz zamanıydı ve evimize yeni buzdolabı aldım. Eskisinin içerisindeki tüm malzemeleri, etleri , balıkları, peyniri her şeyi yeniye aktardım fişini taktım ve tatile çıktım. Daha içerisinden bir bardak soğuk su bile içmeden. Bir ay sonra tatilden geldim evde cinayet işlenmiş gibi. Apartmanın topluca şarteri atmiş . Herkes kendi şarterini kaldirmiş bizimkine bakmamislar bile 😡 Buzlukta kurtçuklar oluşmuştu. Aklınıza gelebilecek her şeyi yaptım ama her şeyi. Artık yepyeni dolabını çöpe atmayı düşündüm. En sonunda aklıma gelen fikir işime yaradı. Tüm parçaları ve buzdolabını balkona güneşe taşıdım. İki gün güneşte bıraktım hiç koku kalmadı. Tek kurtarıcı Güneş. Belli belirsiz çok çok hafif bir koku kalmıştı o da fişi taktığım anda geçiverdi. Aklınızda olsun. Her evde başa gelebilecek birşey. ☀️

Bizim de bir kere buzluğun kapısı açık kalmış. Açık kalınca da dolap durmuş. 1 hafta kadar sonra geri dönünce iğrenç kokuyu kapı eşiğinde almıştık. Az çözünen birkaç parçayı kurtardım. Gerisini öğüre öğüre çöpe attım.

Cif, çamaşır suyu, karbonatla ayrı ayrı silip duruladım. Koku kalmamıştı. Belki sirkeyle de silmişimdir en son. Biraz kalmıştı kokusu.

Bunları fiş takılı değilken yaptım tabii ki.

Bizim de bir kere buzluğun kapısı açık kalmış. Açık kalınca da dolap durmuş. 1 hafta kadar sonra geri dönünce iğrenç kokuyu kapı eşiğinde almıştık. Az çözünen birkaç parçayı kurtardım. Gerisini öğüre öğüre çöpe attım.

Cif, çamaşır suyu, karbonatla ayrı ayrı silip duruladım. Koku kalmamıştı. Belki sirkeyle de silmişimdir en son. Biraz kalmıştı kokusu.

Bunları fiş takılı değilken yaptım tabii ki.
Benim buzlukta resmen kurt kaynıyordu. Kızımda koklama tiki kaldı. 1 sene boyunca ellerini kokladı Piskolojik olarak. Allah'ım feci birşeydi 🥺

Benim akıl küpü kocam 2 sene önce tatile çıkarken evin şartelini indirdiği için aynısını yaşamıştık, karbonat ve beyaz sirkeyle temizleyip kurumasını bekledikten sonra koku kalmamıştı

Benim akıl küpü kocam 2 sene önce tatile çıkarken evin şartelini indirdiği için aynısını yaşamıştık, karbonat ve beyaz sirkeyle temizleyip kurumasını bekledikten sonra koku kalmamıştı
İşte bende çok şey yaptım. Ama geçmedi en son güneş geçirdi kokuyu. Ben de herkes bu konudan yararlansın diye buraya yazmak istedim.🥰

İşte bende çok şey yaptım. Ama geçmedi en son güneş geçirdi kokuyu. Ben de herkes bu konudan yararlansın diye buraya yazmak istedim.🥰
Çok iyi yapmışsınız, gerçekten kötü bir durum. Hele ki o koku, korkunç

Ayni apartmanda miydik sizinle 🤣. Bi komsumuz da kurban etlerini yerlestirip tatile gitmisti. Ara ara les kokusu geliyordu. Artik biri evde öldü dedik yani alt kata kadar böcekler indi 🤕. Dolabun kapagi kapanmamis maalesef gelip dolabi attilar da kurtulduk. Dikkat etmek gerek boyle durumlara.

X