Fikir verirmisiniz

Şifreyi değiştirin çocuğun İnterneti için kendileri bulsunlar bi çare. Bu devirde şifre verilir mi yasadışı bi şey yapsalar size kalır kimseye de anlatamazsınız. Sadece çocuk değil kendileri de baya kullanıyor cayır cayır 6 cihazdan kullanıldığına göre ayrıca. Hiç sevmem bu tür insanları komşuluk değil terbiyesizlik yaptıkları. Kendini teyzeden üstün tutmak falan, korkunç.

Ben çocuğumu konu komşuya bırakmam hem de bu yaşta ne alaka yani. İnternet olayında da aynı şeyi babamlar yaşadı yan komşunun durumu yok diye dersleri de var diye şifreyi verdiler sürekli film indirmelerinden dolayı kota 3 günde doluyor kardeşim falan kullanamıyordu yavaşladığı için bir de her gelen misafire de şifreyi dağıtmışlar kendi malları gibi. Sonra şifreyi değiştirdik durumu da izah ettik iyilikten maraz doğuyor gerçekten. Artı bu insanlar çok uyanık oluyor böyle sizi kalbinizden vurmak için çocuğa düşkün görünüyorlar. Ben de babamlara geldikçe o kadın kızı bize ver biraz sevip getiririz diye ısrar edip dururdu ne münasebet ya diye sert çıkmıştım en sonunda
Normalde çocuğumu kimseye emanet etmem zaten bu konuda çok hassasim çok dikkatliyimdir ..
Ama oğlumda onlara gitmek istiyor.
Ağlama krizlerine giriyor bazen park park diye değişiklik olsun diye bazen gitmesine izin veriyorum ..
( Kısa süreliğine )

Burdan bakıldığında siz iç disiplini olan ama sınır koyamayan birisiniz.
Yani içiniz dışınızı tutmuyor.
Ve bu uzun vadede çok zorlayıcı bir özellik.
Bahsettiğiniz durum uzun süreli bir şeye benziyor.
Yani bi yıla yakın bi süredir rahatsızsınız onlardan anlaşılan, ama hala tam tavrınızı koyamamışsınız.
Bi de tam içinize sinmeyen insanlara çocuğunuzu bırakmanız makul gelmedi bana.
Evet öyle gerçekten ..
Kafamda oğlumu böyle yetistirmem gerekiyor diye binlerce yapmam gereken şey var ..
Ama hepsi oğlumun ağlama krizine kadar.
Bir an kapı çalınıyor ses duyduğunda yan daireye gitmek istiyor çocuk sonuçta degisikli arıyor ..
İnsanlara çocuk bırakmada şöyle ..
Oğlumun davranışlarından anlıyorum evlerine genelde giriyor koridordan bu ne bu ne diyip çıkıyor bassetigimiz bırakma çocuğu saatlerce bırakma değil ..
Oğlum zaten annemde gelsin diye tutturan bir çocuk misal görüyor ..
Seslerini duyuyor ..
Kapıdan girip onların sebilinden su içmek istiyor ..
Veya izledikleri filme bakmak istiyor ..
Ben zaten oturmak için bile gittiğinde hemen uyku saati yemek saati diye geri alıyorum ..

sizin bu tarz konulariniz cok sanki, eger farkli bir uye ile karistirmiyorsam.
Elinizi verip kolunuzu da kaptiriyorsunuz her seferinde,
cok yanlis secimler yapiyorsunuz.

Gelir durumunuz ayni ise ne diye dusunuyorsunuz ki hic anlamadim, sizin illa ki fazladan harcadiginiz bir seyler vardir, onu kesse al sana internet parasi, ki eba icin indirimli paketler mevcut, illa sinirsiz internete gerek yok ki.

bakin ulkemizde cok cok zor durumda okumaya calisan ogrencilerimiz var,
yani sunu yapacaginiza o ogrencilerimize burs verseniz daha iyi olmaz mi, hem boyle sacma seylerle ugrasmamis olursunuz.
Evet evet doğru hatırlıyorsunuz malesef o benim ..
Dün tavrımi ilk defa koydum ..
Davranışları değişeceğini düşünüyorum dünkü sürat ifadesinden dolayı ..

Evet evet doğru hatırlıyorsunuz malesef o benim ..
Dün tavrımi ilk defa koydum ..
Davranışları değişeceğini düşünüyorum dünkü sürat ifadesinden dolayı ..

onlarin davranislari hic onemli degil,
ister degissin ister degismesin,
sizin davranisiniz degismeli.

sizin yerinizde olsam ilk is bugun wifi sifresini degistiririm, derim ki 6 kisi daha kullaniyor gorunuyor, o yuzden yapacak bir sey yok degistirmek zorundayim, siz de basinizin caresine bakin.
millet telefonundaki internetle ebaya baglaniyor, illa bulurlar bir caresini.

Allahtan kurallarınız var,çocuğu güvenipte komşuya yollamalarınız da ayrıca düşündürücü.Ve rica ediyorum bu durumlardan rahatsızsan ki ben bile rahatsız oldum buradan çok yüz verme artık.Balı verince yanında kaymağı da isteyen tipler bunlar

onlarin davranislari hic onemli degil,
ister degissin ister degismesin,
sizin davranisiniz degismeli.

sizin yerinizde olsam ilk is bugun wifi sifresini degistiririm, derim ki 6 kisi daha kullaniyor gorunuyor, o yuzden yapacak bir sey yok degistirmek zorundayim, siz de basinizin caresine bakin.
millet telefonundaki internetle ebaya baglaniyor, illa bulurlar bir caresini.
Bunu yapmak acımasızca geliyor ..
Sonuçta 2 seneye yakındır oduyorumda ..
Haberi verdim Martin ilk haftasi kapaticagimi söyledim ..
O süre zarfinda kullanabilirler o hafta kapatırım ..
Kullansinlar birden kesmek bana yakışmazdi ..
Ama bu Şubat ayinda tekrar yüksek fatura gelirse benimde durumum yok ödeyemem dedim ..
Faturayı tekrar yüksek gelirse bu ay onlara vericem faturayı ..

İyi niyet yine kötü kullanılmış.
Siz düşüncelik yaparak yardım ediyorsunuz ve karşılığı ? Kimse kullanmadığı bir hizmetin parasını vermek istemez hele ki bir de güçlendirici bu kadar bilgileri varken nasıl internetsiz kalmışlar şaşırtıcı açıkçası.
Fatura yüksek gelirse ödemeyin dicemde ucu yine size dokunabilir onlarda ödemezse cezalı gelir bu sefer. Verdiğiniz süre sonunda interneti kapatın zaten önceden uyarınızı da yapmışsınız.
Birde lütfen çocuğu başkasına emanet etmeyin neler duyuyoruz görüyoruz

İyi Akşamlar hanımlar ..
Nedense kimseye Hayır kelimesini net bir şekilde kullanamıyorum.
2 sene önce bir komşu taşındı yan daireme ..
Ben komşuluk ilişkilerini ve evime Cat kapi gelinmesinden hiç hoşlanmam aslında hep bir yatmak mmodundayiz yada oğlumla oyun oynarız zaten geç kalkarız ..
Kahvaltıdir oyundur birlikte vakit geçirme öğlen yemeği akşam yemeği banyo evi toplama derken akşamı ederiz oğlumla( 3 yaşlarında ..)
Komşumun kronik rahatsızlığı olduğu için pandemi süreci boyunca hiç dışarı çıkmadılar iş yerindende izine ayrilmislardi ..
Bu süreçte tanışmış olduk biz çocuğa baksan markete bakkala gidermisin diye ricada bulundular kabul ettim (50 - 100) metre uzaklıkta söylediğim yerler ve pandemi sürecinde hep alışverişlerini ben yaptım ..
Az çok birbirimizi tanıdık .
Ebadan ders gören çocukları vardı o süreçte internetleri yoktu baglaticak durumumuz da yok dedikleri için internetin şifresini verdim ama bir süre sonra sözleşmenin dolucagini ve kapaticagimi söyledim ..
Sözleşme doldu kapaticagimi söyledim ..
Ve çok üzülduklerini ve alicak durumlarının olmadığını söylediler üzüldüğüm için sözleşmeyi uzattım . Dersten geri kalmaması için ..
İnternet faturam çok yüksek gelmeye başladı ..
Bugün bir uygulama yükledim ve bizim ev dışında wifiye bağlanan 6 kişi daha olduğunu bir tanesinin sinyal güçlendirici olduğunu gördüm ..
Biz hiç internet kullanmıyoruz desem yeridir sadece watsap ve arada sırada TV'den film oda çok nadir ..
Bugün ablayı çağırıp bunun hiç hoş olmadığını ben sadece ebaya girebilmesi için verdiğimi söyledim baya bozuldu ..
Oğlumu seviyordu birden sevmeyi bırakıp oturdu ve suratı düştü internetimin sözleşmesinin Mart ayında biticegini söyledim ..
Olmaz biz Nisan ayında alabiliriz ozmn dedi nisan ayına kadar açık kalsın dedi sözleşme elimde olan birşey yok dedi ( Eşi eşimle aynı işi yapıyor farklı firmalardalar calisiyorlar gelir düzeyimiz hemen hemen ayni tek farkımız onların okuyan bir cocuklarinin olması )
Sizce kabalikmi ettim gerçekten sözleşme Mart ayında bitiyor ve tekrar sözleşme yapmak istemiyorum ..
Sürekli oğlumla vakit geçirmek gelmek istiyorlardi böyle birden severken sevmeyi bırakıp oturması çok garip geldi ..
Yaşları baya olan bir aile bizim yasitimizda değiller ama kötülüklerini gormedim iyi davranışli ve kibarlardir genelde ..
Tek hoşlanmadığım şey ..
Oğlumun her ağlamasında veya bağırmasinda ( 2 yaş sendromu dediğimiz şey sanırım bu ) kapımın calinmasi agliyosa bize gelsin ağlıyorsa biz gelelim diye ..
Evet pandemi sürecinde hiç biryere gidip gelemiyoruz aslında komşumun olması çok iyi ama ..
Bu kadarda herşeye kapımın calinmasi hoşuma gitmiyor aslını sorarsanız ..
Misafirim geliyor ( Ablam kardeşim teyzeleri) bizim oglusumuz hoşlanmaz misafirden diye çocuğumu alıp götürmek istiyor birkaç kez yaşadık izin vermediğimde alındi ve kendisi gitti ..
Veya kız kardeşim geldiginde oğlum ordaysa kardeşimle direk anlamanız için konuşmasını yazicam ..
Kardesim ben geldim yigenimi sevmeye diyor ..
Abla çağır bakalım gelmicekmi diyor kardeşime
Kardeşim teyzos diye bagirdiginda
Bizi daha çok seviyor gelmezki diyor ..
Oğlum 10 dakika kalıyor genelde hemen alıyorsun çocuğu biz rahatız diyor ..
Kimliğini bize versenya diye espiriler yapiyor kendisi bunları şaka olarak yapıyor ama beni bu şakalar guldurmuyor ..
Çok kıskanç olduğumu iddia ediyorlar ..
Birkaç kez bassetigimiz şeyin oyuncak olmadığını dile getirdim
Sizce bendemi bir gariplik var ..
Tamam komşum ama yani ..
Daha önce komşuluk ilişkim olmadığı için soruyorum gerçekten bumudur komşuluk ..
Bu arada gerçekten kötülemek gibi olmasını istemem kurallarım vardır benden izin alınmadan kesinlikle çocuğuma birşey verilmesini istemem
Benden izinsiz birşey izletilmesini istemem .
Kesinlikle üstüne birşey dökülse ( oğlum suluguyla gezer ayran veya hoşaf olur içinde genelde) direk eve gelmesini isterim

Yemek saatlerinde hemen evde olmasını isterim karnı tok olsada bizimle sofrada oturmasını isterim .
Bunlara her zaman uyarlar gün içindede uyku saatleri var zaten fazla vakit geçirmeleri mümkün değil ..
Ben yaklaşık on yıllık komşuma on kez gitöemişimdir çok severim o da beni sever ama mesafe candır

Ama bu Şubat ayinda tekrar yüksek fatura gelirse benimde durumum yok ödeyemem dedim ..
Acimasizlik degil fatura yüksek gelse siz ödemek zorundasınız yine

Kural disiplin ve siz ben hic bagdastiramadim.en bastan baslayayim:ben kimseye internet sifresini vermem,sozlesmeyi sirf onlar istiyor diye uzatmam,3 yasindaki cocugu surekli gondermem cok istiyorsa gelsin arada gorsun,bu kadar samimi olmam neticede komşu akraba degil.ayrica size market alisverisini yaptiriyor corona var diye ama sizin evden de cikmiyor.resmen sizi kullaniyor suc sizde kendinizi bu duruma getirmeyecektiniz

Siz uyardıktan sonra ne oldu peki bağlanan sayısına baktınız mı tekrar.. bizimde komsu şifre istemisti . Verdik ama birkaç gün sonra şifre değiştirdik . Daha sonra tekrar istediler. Bizde tabii ki sınırsız zaten beraber kullanabiliriz dedik. Faturayı beraber öderiz dedik. 1 . 2 gün sonra şifreyi değiştirebilirsiniz biz kullanmıyoruz dediler .. baska komşudan almışlar.
Maddi durumları bizim gibiydi komşunun.
Cok iyi yapmissiniz herkes uyanik bu zamanda

acimasizca olan kismi nedir tam olarak, ben anlamiyorum da,

ac degiller acikta degiller degil mi,
kimse 2 gun internete girmedi diye hayati mahvolmaz, merak etmeyin.

dedigim gibi illa yardim etmek istiyorsaniz koylerde gercekten internetsizlikten okuyamayan cocuklarimiz var, onlara internet baglatin,
sizin su durumunuz bile isteye kendinizi kullandirmaktan baska bir sey degil.

İyi Akşamlar hanımlar ..
Nedense kimseye Hayır kelimesini net bir şekilde kullanamıyorum.
2 sene önce bir komşu taşındı yan daireme ..
Ben komşuluk ilişkilerini ve evime Cat kapi gelinmesinden hiç hoşlanmam aslında hep bir yatmak mmodundayiz yada oğlumla oyun oynarız zaten geç kalkarız ..
Kahvaltıdir oyundur birlikte vakit geçirme öğlen yemeği akşam yemeği banyo evi toplama derken akşamı ederiz oğlumla( 3 yaşlarında ..)
Komşumun kronik rahatsızlığı olduğu için pandemi süreci boyunca hiç dışarı çıkmadılar iş yerindende izine ayrilmislardi ..
Bu süreçte tanışmış olduk biz çocuğa baksan markete bakkala gidermisin diye ricada bulundular kabul ettim (50 - 100) metre uzaklıkta söylediğim yerler ve pandemi sürecinde hep alışverişlerini ben yaptım ..
Az çok birbirimizi tanıdık .
Ebadan ders gören çocukları vardı o süreçte internetleri yoktu baglaticak durumumuz da yok dedikleri için internetin şifresini verdim ama bir süre sonra sözleşmenin dolucagini ve kapaticagimi söyledim ..
Sözleşme doldu kapaticagimi söyledim ..
Ve çok üzülduklerini ve alicak durumlarının olmadığını söylediler üzüldüğüm için sözleşmeyi uzattım . Dersten geri kalmaması için ..
İnternet faturam çok yüksek gelmeye başladı ..
Bugün bir uygulama yükledim ve bizim ev dışında wifiye bağlanan 6 kişi daha olduğunu bir tanesinin sinyal güçlendirici olduğunu gördüm ..
Biz hiç internet kullanmıyoruz desem yeridir sadece watsap ve arada sırada TV'den film oda çok nadir ..
Bugün ablayı çağırıp bunun hiç hoş olmadığını ben sadece ebaya girebilmesi için verdiğimi söyledim baya bozuldu ..
Oğlumu seviyordu birden sevmeyi bırakıp oturdu ve suratı düştü internetimin sözleşmesinin Mart ayında biticegini söyledim ..
Olmaz biz Nisan ayında alabiliriz ozmn dedi nisan ayına kadar açık kalsın dedi sözleşme elimde olan birşey yok dedi ( Eşi eşimle aynı işi yapıyor farklı firmalardalar calisiyorlar gelir düzeyimiz hemen hemen ayni tek farkımız onların okuyan bir cocuklarinin olması )
Sizce kabalikmi ettim gerçekten sözleşme Mart ayında bitiyor ve tekrar sözleşme yapmak istemiyorum ..
Sürekli oğlumla vakit geçirmek gelmek istiyorlardi böyle birden severken sevmeyi bırakıp oturması çok garip geldi ..
Yaşları baya olan bir aile bizim yasitimizda değiller ama kötülüklerini gormedim iyi davranışli ve kibarlardir genelde ..
Tek hoşlanmadığım şey ..
Oğlumun her ağlamasında veya bağırmasinda ( 2 yaş sendromu dediğimiz şey sanırım bu ) kapımın calinmasi agliyosa bize gelsin ağlıyorsa biz gelelim diye ..
Evet pandemi sürecinde hiç biryere gidip gelemiyoruz aslında komşumun olması çok iyi ama ..
Bu kadarda herşeye kapımın calinmasi hoşuma gitmiyor aslını sorarsanız ..
Misafirim geliyor ( Ablam kardeşim teyzeleri) bizim oglusumuz hoşlanmaz misafirden diye çocuğumu alıp götürmek istiyor birkaç kez yaşadık izin vermediğimde alındi ve kendisi gitti ..
Veya kız kardeşim geldiginde oğlum ordaysa kardeşimle direk anlamanız için konuşmasını yazicam ..
Kardesim ben geldim yigenimi sevmeye diyor ..
Abla çağır bakalım gelmicekmi diyor kardeşime
Kardeşim teyzos diye bagirdiginda
Bizi daha çok seviyor gelmezki diyor ..
Oğlum 10 dakika kalıyor genelde hemen alıyorsun çocuğu biz rahatız diyor ..
Kimliğini bize versenya diye espiriler yapiyor kendisi bunları şaka olarak yapıyor ama beni bu şakalar guldurmuyor ..
Çok kıskanç olduğumu iddia ediyorlar ..
Birkaç kez bassetigimiz şeyin oyuncak olmadığını dile getirdim
Sizce bendemi bir gariplik var ..
Tamam komşum ama yani ..
Daha önce komşuluk ilişkim olmadığı için soruyorum gerçekten bumudur komşuluk ..
Bu arada gerçekten kötülemek gibi olmasını istemem kurallarım vardır benden izin alınmadan kesinlikle çocuğuma birşey verilmesini istemem
Benden izinsiz birşey izletilmesini istemem .
Kesinlikle üstüne birşey dökülse ( oğlum suluguyla gezer ayran veya hoşaf olur içinde genelde) direk eve gelmesini isterim

Yemek saatlerinde hemen evde olmasını isterim karnı tok olsada bizimle sofrada oturmasını isterim .
Bunlara her zaman uyarlar gün içindede uyku saatleri var zaten fazla vakit geçirmeleri mümkün değil ..
Bu kadar yüz verirseniz astarını da isterler böyle.
Ne hadsizce.
Bu devirde çocuğu komşuya nasıl gönderebiliyorsunuz çok iyi de tanımıyorsunuz anlattığınıza göre.
İnternet şifresini de vermek garip ya yarısını ödesinler faturanın ya da şifreyi vermem.
Bir İnternet faturasını ödeyemeyen de çocuk yapmasın bir zahmet

Ben yaklaşık on yıllık komşuma on kez gitöemişimdir çok severim o da beni sever ama mesafe candır
Bu arada bizim ev İnterneti azdı sınırlıydı uzaktan egitimde yetmedi. Komşum hep diyordu bizden kullanın diye. O dönem komşuma bizim kota yenilenen kadar rica ettim. Bizimki düzelince haber verdim lütfen şifrenizi değişin dedim. Çünkü siber suç diye birsey var. Bizim kullanmadığımızdan emin olsun içleri rahat etsin diye.
Son 5 yılda bir cok insan telefon uygulaması sebebiyle yargılanıyor. Bizim İnternetten komşumun kullanmasını da istemem. İnternet bence paylaşılmaz

X