Fikir verirmisiniz

İyi Akşamlar hanımlar ..
Nedense kimseye Hayır kelimesini net bir şekilde kullanamıyorum.
2 sene önce bir komşu taşındı yan daireme ..
Ben komşuluk ilişkilerini ve evime Cat kapi gelinmesinden hiç hoşlanmam aslında hep bir yatmak mmodundayiz yada oğlumla oyun oynarız zaten geç kalkarız ..
Kahvaltıdir oyundur birlikte vakit geçirme öğlen yemeği akşam yemeği banyo evi toplama derken akşamı ederiz oğlumla( 3 yaşlarında ..)
Komşumun kronik rahatsızlığı olduğu için pandemi süreci boyunca hiç dışarı çıkmadılar iş yerindende izine ayrilmislardi ..
Bu süreçte tanışmış olduk biz çocuğa baksan markete bakkala gidermisin diye ricada bulundular kabul ettim (50 - 100) metre uzaklıkta söylediğim yerler ve pandemi sürecinde hep alışverişlerini ben yaptım ..
Az çok birbirimizi tanıdık .
Ebadan ders gören çocukları vardı o süreçte internetleri yoktu baglaticak durumumuz da yok dedikleri için internetin şifresini verdim ama bir süre sonra sözleşmenin dolucagini ve kapaticagimi söyledim ..
Sözleşme doldu kapaticagimi söyledim ..
Ve çok üzülduklerini ve alicak durumlarının olmadığını söylediler üzüldüğüm için sözleşmeyi uzattım . Dersten geri kalmaması için ..
İnternet faturam çok yüksek gelmeye başladı ..
Bugün bir uygulama yükledim ve bizim ev dışında wifiye bağlanan 6 kişi daha olduğunu bir tanesinin sinyal güçlendirici olduğunu gördüm ..
Biz hiç internet kullanmıyoruz desem yeridir sadece watsap ve arada sırada TV'den film oda çok nadir ..
Bugün ablayı çağırıp bunun hiç hoş olmadığını ben sadece ebaya girebilmesi için verdiğimi söyledim baya bozuldu ..
Oğlumu seviyordu birden sevmeyi bırakıp oturdu ve suratı düştü internetimin sözleşmesinin Mart ayında biticegini söyledim ..
Olmaz biz Nisan ayında alabiliriz ozmn dedi nisan ayına kadar açık kalsın dedi sözleşme elimde olan birşey yok dedi ( Eşi eşimle aynı işi yapıyor farklı firmalardalar calisiyorlar gelir düzeyimiz hemen hemen ayni tek farkımız onların okuyan bir cocuklarinin olması )
Sizce kabalikmi ettim gerçekten sözleşme Mart ayında bitiyor ve tekrar sözleşme yapmak istemiyorum ..
Sürekli oğlumla vakit geçirmek gelmek istiyorlardi böyle birden severken sevmeyi bırakıp oturması çok garip geldi ..
Yaşları baya olan bir aile bizim yasitimizda değiller ama kötülüklerini gormedim iyi davranışli ve kibarlardir genelde ..
Tek hoşlanmadığım şey ..
Oğlumun her ağlamasında veya bağırmasinda ( 2 yaş sendromu dediğimiz şey sanırım bu ) kapımın calinmasi agliyosa bize gelsin ağlıyorsa biz gelelim diye ..
Evet pandemi sürecinde hiç biryere gidip gelemiyoruz aslında komşumun olması çok iyi ama ..
Bu kadarda herşeye kapımın calinmasi hoşuma gitmiyor aslını sorarsanız ..
Misafirim geliyor ( Ablam kardeşim teyzeleri) bizim oglusumuz hoşlanmaz misafirden diye çocuğumu alıp götürmek istiyor birkaç kez yaşadık izin vermediğimde alındi ve kendisi gitti ..
Veya kız kardeşim geldiginde oğlum ordaysa kardeşimle direk anlamanız için konuşmasını yazicam ..
Kardesim ben geldim yigenimi sevmeye diyor ..
Abla çağır bakalım gelmicekmi diyor kardeşime
Kardeşim teyzos diye bagirdiginda
Bizi daha çok seviyor gelmezki diyor ..
Oğlum 10 dakika kalıyor genelde hemen alıyorsun çocuğu biz rahatız diyor ..
Kimliğini bize versenya diye espiriler yapiyor kendisi bunları şaka olarak yapıyor ama beni bu şakalar guldurmuyor ..
Çok kıskanç olduğumu iddia ediyorlar ..
Birkaç kez bassetigimiz şeyin oyuncak olmadığını dile getirdim
Sizce bendemi bir gariplik var ..
Tamam komşum ama yani ..
Daha önce komşuluk ilişkim olmadığı için soruyorum gerçekten bumudur komşuluk ..
Bu arada gerçekten kötülemek gibi olmasını istemem kurallarım vardır benden izin alınmadan kesinlikle çocuğuma birşey verilmesini istemem
Benden izinsiz birşey izletilmesini istemem .
Kesinlikle üstüne birşey dökülse ( oğlum suluguyla gezer ayran veya hoşaf olur içinde genelde) direk eve gelmesini isterim

Yemek saatlerinde hemen evde olmasını isterim karnı tok olsada bizimle sofrada oturmasını isterim .
Bunlara her zaman uyarlar gün içindede uyku saatleri var zaten fazla vakit geçirmeleri mümkün değil ..
Çok fazla labali olmuşsunuz ben internet meselesinde direk şifreyi değiştirirdim hadi 6kisi bağlanmış güçlendirici ne demek yani.. çocuğunuzda vermeyin 10dk bile olsa

İnternet konusunda uyarı yapmaya geldim.
Bu internet paylaşma işi çok tehlikeli. Yıllar önce bi tanıdığımız internetini komşusuyla paylaşıyordu yine ihtiyaçları var düşüncesiyle. Ancak kullananlardan biri yasal olmayan işlere karışmış ve ip adresinden tespit etmişlerdi. Tanıdığımın konudan hiçbir şekilde haberi olmamasına rağmen internet onun adına olduğu için evi arandı, bilgisayarlarına el konuldu aylarca, karakolda bir sürü uğraşıldı falan. Sonunda onun alakası olmadığı yapan kişi itiraf ettiği için tespit edilebildi. Bir sürü rezillik yani. Aman uzak durun.

Bunu yapmak acımasızca geliyor ..
Sonuçta 2 seneye yakındır oduyorumda ..
Haberi verdim Martin ilk haftasi kapaticagimi söyledim ..
O süre zarfinda kullanabilirler o hafta kapatırım ..
Kullansinlar birden kesmek bana yakışmazdi ..
Ama bu Şubat ayinda tekrar yüksek fatura gelirse benimde durumum yok ödeyemem dedim ..
Faturayı tekrar yüksek gelirse bu ay onlara vericem faturayı ..
Komik.
Ortak kullanıyorsanız ortak ödersiniz
Durumu yoksa beni alakadar etmez ben mi geçim sağlayacağım işine baksın herkes

1.Küçük çocuğunuzu asla tek başına başkasının evine yollamayin.
2. Internetinizi kapatın.
Bu kadar basit.

Ayrica 15 Temmuz sürecinde bu internetin ortak kullanımından dolayi kimler neler yaşadı hic mi duymadınız?

Anlattıklarınizdan hareketle komşunuz cok hadsiz ve sevimsiz. Benim samimiyetim merhaba merhabadan öteye gitmezdi.

Gercekten sinir oldum , size nasil kapatma diyebiliyor ve siz neden ona aciklama yapip icazet alıyorsunuz.

İnsanlar kendi çocuklarıyla zor uğraşıyor...sürekli çocuğunuzu almak istemesi garip geldi..ortak iş kimseyle yapılmaz..internetinizi paylaşmayın zaten herkese şifre vermişler.onların parası kıymetli de sizin paranız kıymetli değil mi.?

sizin konulariniz beni hep cok sasirtiyor, yani hayatimda daha pasif bir cift gormedim.

onceden de esinizin is yerinden arkadasi ve onun esi yuzunden sorun yasamistiniz, durumumuz yok alisveris yapamiyoruz dediler diye 2 ay boyunca her gun yemege cagirdik demistiniz. ne bileyim onlar ds gelip gelip size yikiliyordu. bir dur deseniz yahu bu kadar pasiflik olur mu?

Kusura bakmayın ama ben ortada kuralları olan bir anne göremedim🙄
Kurallarınız olsa 3 yaş bebeyi alıp alıp evlerine götüremezlerdi. Bu tür konuları okuyunca sinirim bozuluyor, benim çocuğu hangi cesaretle alıp evlerine götürüyorlar bir de istemekle getirmiyorlar??
Bence kural koymaya önce kendinizden başlayın.
İnternet konusunda da basbayağı kendinizi kullandırıyorsunuz inşallah farkındasınızdır. Kadın siz sözleşmem martta bitecek deyince nisandan önce alamam deme cesaretini bulmuş vallahi bravo size. Siz faturayı ödeyin onlar wifi şifresini sağa sola dağıtsınlar, yarın öbür gün fetöden falan polis kapınıza gelirse onlara vereceğiniz cvbı düşünmeye başlayın derim. Bir de sinyal güçlendirici kullanmışlar ya gerçekten inanamıyorum!!
Şifreyi değiştirin fatura çok yüklü geldi gücüm yok deyin kestirin atın. Şu an zaten kanunen suç işliyorsunuz.

Normalde çocuğumu kimseye emanet etmem zaten bu konuda çok hassasim çok dikkatliyimdir ..
Ama oğlumda onlara gitmek istiyor.
Ağlama krizlerine giriyor bazen park park diye değişiklik olsun diye bazen gitmesine izin veriyorum ..
( Kısa süreliğine )
Tek göndermeyin.benim 4 tane kardeşim var ve hepimizin yaşları birbirine yakın . Bir keresinde hiç unutmam bu olayı ben daha küçüğüm babannem makas ile bir şeyler kesiyordu bende makası istedim vermediler tabi hemen ağlamaya başladım babannem dedi ki anneme, makası ver ağlamasın boş yere dedi. Annem de dedi ki bizim köyde ikiz erkek bebek vardı dedi bir tanesi makas ile oynarken şaka yapıyorum sanarak makası ikizinin yüzüne doğru savurmus ve kardeşinin gözüne denk gelmiş tabi gözü kör oluyor bebeğin . Sonra bu ikizler büyüyor ve kardeşinin gözünün neden kör olduğunu soruyor annesine ,annesi de anlatıyor böyle böyle oldu diye . Oğlan da annesine diyor ki "keşke vermeseydin makası ağlar ağlar avunurdum"diyor . Demem o ki ağlamaktan hiçbir şey olmaz siz yeter ki gözünüzün önünden ayirmayin yavrunuzu.

YANLIŞ ANLAMAYIN VE BENİ KÖTÜ NİYETLİ BULMAYIN LÜTFEN AMA BU ZAMANDA HERKESTEN HERŞEYİ BEKLEMEK LAZIM ÇOCUĞUNUZU YALNIZ YOLLAMAYIN EVLERİNE NE MUAMELEDE BULUNDUKLARINI BİLEMEZSİNİZ.SİZİ ÜZÜYOSAMDA LÜTFEN KUSURA BAKMAYIN AMA DURUM BU
Çoook haklısınız . Valla böyle düşünen kadınları çok takdir ediyorum.😍😍😍

İlk önce yapmanız gereken İnternet şifresini değiştirmek olsun.

Bizden de çok isteyen oluyor şifreyi vermiyorum.

Ki siz 1 kişiye vermişsiniz ama kullanan 6 kişi.

Sanal alemde bir olaya karışsalar onların değil sizin başınız derde girecek siz suçlu bulunursunuz.

Çocugunuzuda asla yollamayın.

sizin konulariniz beni hep cok sasirtiyor, yani hayatimda daha pasif bir cift gormedim.

onceden de esinizin is yerinden arkadasi ve onun esi yuzunden sorun yasamistiniz, durumumuz yok alisveris yapamiyoruz dediler diye 2 ay boyunca her gun yemege cagirdik demistiniz. ne bileyim onlar ds gelip gelip size yikiliyordu. bir dur deseniz yahu bu kadar pasiflik olur mu?

Aaaaaaa bu o üye mi

Boş yere yazmayın dağılın arkadaşlar

Hiç bi şey yapmaz yapamaz konu sahibi

İyi Akşamlar hanımlar ..
Nedense kimseye Hayır kelimesini net bir şekilde kullanamıyorum.
2 sene önce bir komşu taşındı yan daireme ..
Ben komşuluk ilişkilerini ve evime Cat kapi gelinmesinden hiç hoşlanmam aslında hep bir yatmak mmodundayiz yada oğlumla oyun oynarız zaten geç kalkarız ..
Kahvaltıdir oyundur birlikte vakit geçirme öğlen yemeği akşam yemeği banyo evi toplama derken akşamı ederiz oğlumla( 3 yaşlarında ..)
Komşumun kronik rahatsızlığı olduğu için pandemi süreci boyunca hiç dışarı çıkmadılar iş yerindende izine ayrilmislardi ..
Bu süreçte tanışmış olduk biz çocuğa baksan markete bakkala gidermisin diye ricada bulundular kabul ettim (50 - 100) metre uzaklıkta söylediğim yerler ve pandemi sürecinde hep alışverişlerini ben yaptım ..
Az çok birbirimizi tanıdık .
Ebadan ders gören çocukları vardı o süreçte internetleri yoktu baglaticak durumumuz da yok dedikleri için internetin şifresini verdim ama bir süre sonra sözleşmenin dolucagini ve kapaticagimi söyledim ..
Sözleşme doldu kapaticagimi söyledim ..
Ve çok üzülduklerini ve alicak durumlarının olmadığını söylediler üzüldüğüm için sözleşmeyi uzattım . Dersten geri kalmaması için ..
İnternet faturam çok yüksek gelmeye başladı ..
Bugün bir uygulama yükledim ve bizim ev dışında wifiye bağlanan 6 kişi daha olduğunu bir tanesinin sinyal güçlendirici olduğunu gördüm ..
Biz hiç internet kullanmıyoruz desem yeridir sadece watsap ve arada sırada TV'den film oda çok nadir ..
Bugün ablayı çağırıp bunun hiç hoş olmadığını ben sadece ebaya girebilmesi için verdiğimi söyledim baya bozuldu ..
Oğlumu seviyordu birden sevmeyi bırakıp oturdu ve suratı düştü internetimin sözleşmesinin Mart ayında biticegini söyledim ..
Olmaz biz Nisan ayında alabiliriz ozmn dedi nisan ayına kadar açık kalsın dedi sözleşme elimde olan birşey yok dedi ( Eşi eşimle aynı işi yapıyor farklı firmalardalar calisiyorlar gelir düzeyimiz hemen hemen ayni tek farkımız onların okuyan bir cocuklarinin olması )
Sizce kabalikmi ettim gerçekten sözleşme Mart ayında bitiyor ve tekrar sözleşme yapmak istemiyorum ..
Sürekli oğlumla vakit geçirmek gelmek istiyorlardi böyle birden severken sevmeyi bırakıp oturması çok garip geldi ..
Yaşları baya olan bir aile bizim yasitimizda değiller ama kötülüklerini gormedim iyi davranışli ve kibarlardir genelde ..
Tek hoşlanmadığım şey ..
Oğlumun her ağlamasında veya bağırmasinda ( 2 yaş sendromu dediğimiz şey sanırım bu ) kapımın calinmasi agliyosa bize gelsin ağlıyorsa biz gelelim diye ..
Evet pandemi sürecinde hiç biryere gidip gelemiyoruz aslında komşumun olması çok iyi ama ..
Bu kadarda herşeye kapımın calinmasi hoşuma gitmiyor aslını sorarsanız ..
Misafirim geliyor ( Ablam kardeşim teyzeleri) bizim oglusumuz hoşlanmaz misafirden diye çocuğumu alıp götürmek istiyor birkaç kez yaşadık izin vermediğimde alındi ve kendisi gitti ..
Veya kız kardeşim geldiginde oğlum ordaysa kardeşimle direk anlamanız için konuşmasını yazicam ..
Kardesim ben geldim yigenimi sevmeye diyor ..
Abla çağır bakalım gelmicekmi diyor kardeşime
Kardeşim teyzos diye bagirdiginda
Bizi daha çok seviyor gelmezki diyor ..
Oğlum 10 dakika kalıyor genelde hemen alıyorsun çocuğu biz rahatız diyor ..
Kimliğini bize versenya diye espiriler yapiyor kendisi bunları şaka olarak yapıyor ama beni bu şakalar guldurmuyor ..
Çok kıskanç olduğumu iddia ediyorlar ..
Birkaç kez bassetigimiz şeyin oyuncak olmadığını dile getirdim
Sizce bendemi bir gariplik var ..
Tamam komşum ama yani ..
Daha önce komşuluk ilişkim olmadığı için soruyorum gerçekten bumudur komşuluk ..
Bu arada gerçekten kötülemek gibi olmasını istemem kurallarım vardır benden izin alınmadan kesinlikle çocuğuma birşey verilmesini istemem
Benden izinsiz birşey izletilmesini istemem .
Kesinlikle üstüne birşey dökülse ( oğlum suluguyla gezer ayran veya hoşaf olur içinde genelde) direk eve gelmesini isterim

Yemek saatlerinde hemen evde olmasını isterim karnı tok olsada bizimle sofrada oturmasını isterim .
Bunlara her zaman uyarlar gün içindede uyku saatleri var zaten fazla vakit geçirmeleri mümkün değil ..
Bu nasıl komşu ya 😤 sizde çok yumuşak başlıymışsınız, okurken bunaldım resmen, bence kesinlikle bağları kopartın ve bir daha yüz vermeyin küserse de daha iyi olur. 🤷‍♀️

Neler görüyoruz ama hergün en yakınları zarar veriyor insanlara hep komşuda kimdir tabi herkeste aynı değildir ama herkese aynı ön yargıyla yaklaşılmalı
Aynen öyle valla çok haklısınız . Ben bekarım yeğenlerim var ve elimden gelse onları kafese kapatacağım hiç kimseye güvenmiyorum Allah'ım tüm kötülüklerden kötü niyetlilerden korusun bizleri sevdiklerimizi ve çocuklarımızı.(amiinn)

Keriz gibi kullaniliyorsun kaba yorum yaptigim icin affet ama kendine vicdan yaptiriyorsun sert yorumum o yuzden. Gelirler ayni sadece okuyan bir cocuk var diye kat kat parasizlik cekecek halleri yok. Ogluna sevgisi gostermelik. Netin sifresini bugun degistir. Arsizlanmişlar birde sinyal guclendirici almislar ahahha. Bal gibi cocuklari icin net baglatacak paralari vardir. Market isine koş, netlerini baglat ooh iki aile gecindiriyorsun kaz gibi yolunuyorsun alooo aç gozunu artik. Netin sifresini degistir kapina 3dkya gelmezlerse bir şey bilmiyorum. Net cok yavasladi kardesim kac cihaz bagladin sadece eba ivin vermedik mi bi film izleyim dedim 10dkda acilmadi modeme rest attim sifresi degismiş bilmiyorum yeni sifreyi alttaki sifre yazisinida koparmisim onceden dersin. Yada kota felaket asilmiş musteri hizmetlerinden aradilar paketi yukseltmezsem fatura yuksek gelecekmiş. Paketimi asarsa fatura fazlasini odeyeceksen girmeye devam edebilirsin de bak kapini calacak mi? 6cihazi gordugum dakika sifreyi degisirim ben olsam. Hey yavrum hey market isinide yapma. Cocuga ders saatlerini soyle sadece o saat acayim neti de ben olsam bunuda demem, tellerine bi paket yapsinlar 30 40tlye cocuklari icin. Cocugunuda sahiplenici konusursa ne munasebet komsusun komsu kal de. Netide verme. Zirt pirt geldi mi ay valla bogazim gicik korona suphem var de. Ben olsam yolarim saclarini simdiye de neyse snjdjddjdj

Aaaaaaa bu o üye mi

Boş yere yazmayın dağılın arkadaşlar

Hiç bi şey yapmaz yapamaz konu sahibi
konularda genelde somuren taraf degisiyor ama konu sahibinin somurulmesi hic degismiyor maalesef. yazik insallah bu sekilde cocuk zarar gormez, bu devirde el kadar bebeyi komsunun evine gondermek buyuk cesaret.

Evet öyle gerçekten ..
Kafamda oğlumu böyle yetistirmem gerekiyor diye binlerce yapmam gereken şey var ..
Ama hepsi oğlumun ağlama krizine kadar.
Bir an kapı çalınıyor ses duyduğunda yan daireye gitmek istiyor çocuk sonuçta degisikli arıyor ..
İnsanlara çocuk bırakmada şöyle ..
Oğlumun davranışlarından anlıyorum evlerine genelde giriyor koridordan bu ne bu ne diyip çıkıyor bassetigimiz bırakma çocuğu saatlerce bırakma değil ..
Oğlum zaten annemde gelsin diye tutturan bir çocuk misal görüyor ..
Seslerini duyuyor ..
Kapıdan girip onların sebilinden su içmek istiyor ..
Veya izledikleri filme bakmak istiyor ..
Ben zaten oturmak için bile gittiğinde hemen uyku saati yemek saati diye geri alıyorum ..

Ben çocuğu onlara bırakıp markete gittiğimiz şeklinde anlamıştım, pardon.
Ama yine de bu anlattığınız durumlar da çok içli dışlılık var gibi.

X