Fikirlerinizi bekliyor olacağım.

Yaşınız kaç ? Eğitim hayatınız ne durumda

Öncelikle merhaba, bu tür nemli bilgiler ilişkiye başlanmadan verilmeli diye düşünüyorum. Ayrıca ailesinin sözüyle hala zorla sözlenmeler vs yapan, yapmaya çalışan adamdan da size hayır gelmez benim mantığıma göre. Bugün size ailesi istiyo diye baskı yapan yarın ailesi isterse sizi de yarı yolda bırakır. Kimse aşk acısından ölmüyor. Aklınızı başınıza toplayın bence.
Haklısınız. Ben zaten onu söylediği zaman bana en başında söylemeliydin. Yanlış yaptın dedim. Kaybetme korkum olduğu için söyleyemedim dedi

Haklısınız. Ben zaten onu söylediği zaman bana en başında söylemeliydin. Yanlış yaptın dedim. Kaybetme korkum olduğu için söyleyemedim dedi
Kaybetme korkusu olan insan mertçe en baştan konuşur bunları. Bahanesi olmuş bence tamamen. Yaşınız küçük sanırım o yüzden kolay kanıp çocuğuna bakıcılık yapacak birini aramış bile olabilir. Hayatınızı zehir etmeyin.

Ailesinin zoruyla iş yapandan bir şey beklemeyin bence. Yarın bir gün evlenirseniz yine "ailesinin zoruyla" bir şeyler yapar o bahaneye sığınır. Ve evlilik yaptığı bilgisini ilişki başlamadan söylemeliydi.
Kesinlikle söylemeliydi. Yanlış yaptı bana. Bunun için çok kızdım zaten ama kaybetme korkusu olduğunu söyledi. Evet, ailem öyle istiyor, ailem böyle böyle diyor diye çok söylüyordu

İnandın mı ailesinin zoruyla sözlenip sözlenip durduğuna. Aslaaa inanmıyorum. Velev ki doğru o zaman beyni yok heralde onun yerine ailesi kaar veriyor evlenince de kv kp herşeyimize karışıyor diye konu açarsın. Ay Bi de çocukla eski eş var. Salak olma ananı babanı dinle başını yakma.

Kesinlikle söylemeliydi. Yanlış yaptı bana. Bunun için çok kızdım zaten ama kaybetme korkusu olduğunu söyledi. Evet, ailem öyle istiyor, ailem böyle böyle diyor diye çok söylüyordu
Hiç başını yakma cidden bu kadar insanının aklı bir burda sonradan pişman olursun. Hoşlanmış olabilirsin ama bu da hayatını heba etmeye değmez gerçekten bu dünyada bi o yok gençsin daha boşver

kaldıramayacağınız şeyler yaşatmış bir de üstüne bir sürü sorun. Boşanmış çocuklu vs olmasını saymıyorum elbette ama ailenin istemediği bir durumda mücadele vermek zor. Başaran varsa tebrik ediyorum. Sizin bu mücadelenize ek bir de çocuk var. Daha önce hiç böyle durum yaşamamış insanlar bile evlenince bir sürü sorun çıkıyor ortaya. Sizinki ek bir de çocuk olacak hep hayatı boyunca bağlı olacağı. Yaşımda küçük diyorsun,kimse vazgeçilmez değil önüne bakmayı dene. Biz insanoğlu yasak olanı kıymete bindirip gerçeklere gözümüzü kapatıyoruz ama gelecekte üzülmektense şimdi üzülmeni tercih ederim. Ayrıca seni gerçekten seven dürüst biri olsa,ne için olursa olsun başka ile bir yola çıkmaz.
Fikriniz için teşekkür ederim. Çok iyi anlamışsınız. Evet, kimse vazgeçilmez değil. Sanırım benim biraz zamana ihtiyacım var. 2-3 gün iyi oluyorum alışmaya çalışıyorum sonra yine bir şeyler oluyor. Evet belki de dediğiniz gibi ben de gerçeklere gözümü kapatıyorum maalesef. Bende öyle dedim ona kaldıramadım nasıl yaparsın. Bana söylediklerin her şey yani. Nasıl başka bi insanla ailenin zoru ile de olsa bi yola çıkabilirsin. Mecburdum diyor. Şu an elim kolum bağlı diplomamı alıp karşılarına çıkıp anca bitirebilirim bunu dedi.

Yaşlar kaç ?

Öncelikle şunu bilin ki hiç kimse kimseyi zorla söz taktırmaz hele ki daha önce bir evlilik yaşamışsa.
Adam sizi baya baya kandırıyor .
Kestirip atın.
23-26
Bende düşünüyorum gerçekten zorla mı yoksa başka şeyler var mı içinde. Daha önce ki evliliği de tanımadığı, bilmediği biriyle ailesi istediği için olmuş. Kandırıyor mu dersiniz? Bir söze, davranışa 😌...

Sizi gerçekten seven bir insan olsa size en başta yalan söylemez. Resmen hayatınızı mahvetmeye çalışıyor. Neden size yalan söylemiş çocuklu, kendisi ailesinin lafından çıkmayan bir adamla kaçıp kendi ailenizi üzesiniz. Muhatap bile olmayın kötü niyetli biri. Okulunuz bitsin zamanı gelince size yalan söylemeyen dürüst biriyle her şey olması gerektiği gibi olsun. Hayatınızı mahvetmeyin evlilik oyun değil öyle anlık duygusal manipülasyonlarla sizi kandırmasın kimse. Bu yaşa gelmiş daha önce evlilik yapmış hala ailesinin lafından çıkmayan birinden size aileniz izin verse de hiç bir hayır gelmez.

23-26
Bende düşünüyorum gerçekten zorla mı yoksa başka şeyler var mı içinde. Daha önce ki evliliği de tanımadığı, bilmediği biriyle ailesi istediği için olmuş. Kandırıyor mu dersiniz? Bir söze, davranışa 😌...
Sona doğru bi içiniz geçti sanki.

Adam daha kendi kararlarını kendi başına alabilme yeteneğine bile sahip değil gelişimini tamamlayamamış sözlendiği kıza üzüldüm. Evlenme, boşanma, çocuk gibi önemli durumlar da ilişkinin başında söylenir ortasında değil ailesinin zoruyla evlendiğine de inanmadım siz nasıl inandınız ona da şaşırdım.
O kadar inandırıcı söyleyip anlatıyor ki. En başından beri yaşananları anlattı. Ben de ailesine çok tepki verdim nasıl bir aile neden sana bu kötülüğü yapıyorlar vs. Öyleler diyor tek olduğum için görmek istiyorlar vs.

Sevgiliniz kötü şeyler yaşamamıştır. Ailesinin ağzına bakan bir sünepe olarak eşine kötü şeyler yaşattığı için tekmeyi yemiştir.
Peki akıllanmış mı? Hayır aynı sünepelik devam.

Bini ivlindiriciklir nedir ya? Sanırsın köy yerinde aile baskısıyla nişanlanan ergen kız.
Çoluk çocuk sahibi adam, kendisi ailesine çok karşı çıkabiliyormuş gibi bir de size hadi çık gel diye akıl veriyor. Sizin aileniz bostan korkuluğu herhalde.

Tam hayatındaki kadına hayatı zindan edecek aile kuklası erkek modeli. Sevilecek hiçbir tarafı yok, birkaç yıla fark edersiniz siz de.

Merhaba arkadaşlar sizlerden fikir bekliyorum. Kafam çok karışık. Karışık bir durumun içerisindeyim. Gayet güzel ilerleyen bir ilişkim vardı. İlk bir ay çok güzeldi. Bağlanmıştım, her şeyiyle çok güzeldi, mutluydum. İlişkimizin üstünden 1 buçuk ay geçmişti yine bir gün buluştuk. O çok tedirgin idi. Bir şey olduğunu anlamıştım. Neyin var falan sordum. Bana şöyle demeye başladı. Bir şey var ama söylersem eğer beni bırakacağından korkuyorum. Neyse ben ısrarcı oldum. Bana söz vermemi istedi ne olursa olsun bu anlattığımdan sonra beni bırakmayacaksın falan. Ben de beni korkutuyorsun aklıma farklı şeyler geliyor dedim. Her neyse zar zor çekine çekine söyledi. Söylediği şey ise "Ben daha önce evlendim ve bir çocuğum var. 4 yıl önce de boşandım." O an çok kötü oldum ne diyeceğimi bilemedim. Ağlamaya başladım. O beni sakinleştirmeye çalıştı ve durumu anlatmaya başladı. Bunun ailesi çok baskıcı ve erkenden evlendirme düşüncesinde. 17 yaşında hiç tanımadığı, sevmediği biri ile evlendirmişler. Kötü şeyler yaşamış. Hep birlikte aynı evde imişler. Neyse işte sorunlar doğrultusunda evlilik sona ermiş. Ben bunu kabullenemedim ona çok kızdım neden baştan söylemedin bağlandıktan sonra bana bunu yapmamalıydın vs. O gün ağlayarak ve bitirme düşüncesinde olarak buluşmadan ayrıldım. 3 gün boyunca çok kötü idim. Çok düşünceli kafam karışık. Onu anlamaya çalıştım. 4.gün tekrar görüştük konuşmak için. Çok dil döktü, anlattı. Ben çok seviyorum çok alıştım ve bunu kabul ettim. Kabullenmeye çalıştım. Birbirimizi gerçekten seviyorduk. Aramızda farklı bir bağ vardı. Ben sevgisini hissediyordum ve zorlu bir hayatı var bunu anlamıştım. Neyse daha sonra memleketine gitti. Sürekli sesli, görüntülü konuşuyoruz. Bana şey diyor bu sene söz, nişan yapalım. Ama benim yaşım ve ailem den ötürü öyle bir şey olamazdı. Biraz daha zaman lazımdı bunu zaten en başta da konuşmuştuk ve biliyordu. Ama yine de tekrar tekrar söylüyordu. İlişkimiz ilerledi ve yine bir gün konuşurken şöyle dedi: Ailem artık evlenmemi istiyor. Ya kendi bulduğun ile ya da bizim istediğimiz ile evleneceksin diyorlarmış. Ailenle konuş en azından bi yüzük takalım dedi bana. Yine tabii ki de çok üzgünüm ne yapacağımı bilmiyorum. Babam asla izin vermez onu biliyorum sözünü bile edemem ama anneme söyleme kararı aldım. Anneme anlattım ve tahmin ettiğim gibi karşılık verdi. Babamın asla izin vermeyeceğini, daha yaşımın küçük olduğunu ve daha birçok sebep. Onu aradım anlattım böyle böyle. İkimizde ağladık ve bitirdik, zorunda kaldık. 2 hafta geçti bayram geldi ve bana mesaj attı sonra konuştuk nasılsın falan. Buraya geleceğini söyledi. Okuldan dolayı ve geldi yine görüştük. Çok karışık gerçekten seviyoruz ama olamıyoruz, imkansız gibi bir şeyiz. Görüştük yine eskisi gibi her şeyi unutmuş gibi. Aradan 2 gün geçti sabah beni aradı. Ben memlekete gidiyorum. Hadi sen de çık gel benimle yuvamızı kuralım vs. dedi. Bunu yapamazdım. Beni sözlendirecekler falan dedi bana. Yine hüzünlü bir kapanış. Neyse gitti memleketine hiç konuşmadık. 1 hafta geçti ben dışarıda iken tesadüfen karşılaştık. Bi an birbirimize baktık ve bakışlarımızı çevirdik. Akşamında dayanamayıp yazdım. Mesafeli konuştuk ve yine görüşme ayarladık. Görüştüğümüzde hem çok duygulu hem de çok karışıktık. Bana sözlendiğini söyledi. Ama yine mutsuzdu. Ailesinin istediği bir kız ve mecburiyetten bi ilişki sürdürüyor. Arkadaşlar çok kötü bir durum. Sevdiğim kişiyi başkası ile böyle düşünmek canımı çok yakıyor. Kendime diyorum ben ne yapıyorum. Çabalıyorum, vazgeçmek istemiyorum. Ama önümüzde engel çok. Bana fikir verir misiniz? Çok ayrıntıya giremedim uzamasın diye ama duygu olarak çok farklı. Aslında bana kaldıramayacağım şeyler yaşattı ama kopamıyorum. Çok karışığım. Ne dersiniz
Daha ailesinin sözünden çıkamayan,kendi hayatı ile ilgili konularda bile söz hakkı olmayan adamdan hayır gelmez.Sizi kaçmaya teşvik ediyor gerçekten seven mantıklı bir adam ailenize bunu yapmanıza zaten gönlü razı olmaz.kacinca ne yapacak ailesiyle oturacaksıniz okul hayatınız bitecek. Baştan zaten yanlış yapmış.evlendigini cocugu olduğunu nasıl söylemez? Bu affedilir birsey değil.
Engel olabilir mücadele edilir aşılır da ama sizinki o tür ilişkilerden değil. Bu hikayede yanan siz olursunuz bunu bilerek davranın bence.

Beni sözlendirecekle nedir yaa hani genç bir kız söylese bunu( ne yazık ki yaşanıyor hala) anlarım da koca adam ( üstelik önceden evlilik geçmiş başından) söyleyince komik geldi bilmiyorum. Çalışmıyor mu bu adam çıksın ailesinin yanından kendine hayat kursun zorla evlendirilme değil bu yani o da istiyor belki ki baktı sizden de ses yok gitmiş evlenmiş işte neyine üzülüyorsunuz bu adamın bosverin kurtulmussunuz görüşmeye devam edip sözlendigi kızın hayatini da yakmayın

Ya yalan soyluyor sirf sizi kacirip dugunsuz parasiz kolay bir sekilde sizinle evlenebilmek icin ya da ailesinin sozunden cikamayan birey olamamis biri. Her iki turlu de uzak durun bu kisiden

X