Fikirlerinizi bekliyor olacağım.

Benzer yollardan geçtiğim için yaşayan biri olarak söylüyorum. Sürekli konuşmak için kanallar açmayın bu gerçekten iyileşme sürecini çok uzatıyor. İletişimde kaldıkça kısır döngü zaten içinden yıllarca da çıkamazsınız. Evet zor geçmeyecek gibi geliyor biliyorum. Ama olaydan uzaklaştıkça ne kadar kötü durumların içinde olduğunuzu görebilirsiniz. İçindeyken insan göremiyor. Kendisine yapılan saygıszlıkları vs. Zaman geçince kendinize öyle çok kızacaksınız ki. Bunun için mi kendimi yıpratmışım diye. Geçiyor ama merak etmeyin o yerden bildiriyorum zamanında olmadı diye ağlayıp üzüldüğünüz şeylere,iyi ki olmamış diye seviniyorsunuz sonra, hayat çok garip gerçekten 🙏
Çok teşekkür ederim. Bi nebze de olsa bu yorumu okuduktan sonra içim rahatladı. Evet bazen diyorum kendime de saygım olmalı. Bazen ne yaptığımı bilmiyorum. Dediklerinizi dikkate alacağım. Uzamaması için de kendimi hep durduracağım. İnşallah dedikleriniz benim için de olacak 🙏

Sordum bu kalma meselesini. Bana kalırsa ben ayrı evde yaşamak isterim ama aileme kalırsa aynı ev dedi. Evet, anlattığına göre baskıcı bir aile

Ailesi baskıcı falan değil o bir an önce sizi kapatma derdinde. Sizce size onunla kaçmanızı isteyen bir erkek aile baskısına papuç bırakır mı?. Büyük bir ihtimalle 17 yaşında evlendirilmesinin nedeni bazı erkekler o yaşta çok azgın oluyor aile de karşı koyamadığı için mecburen evlendiriyor. Ailede bu yüzden evlendirmiştir.

Baştan sona saçmalık .
Ailen kesinlikle haklı umarım bir hata yapıp kaçmassın.
ayrıca yukarıda bir üyenin de dediği gibi bu işte bi bokluk var . Sen safsın o ayrı da adamı çözemedim .
Evet bu işte bir şey var gerçekten. Ben de çözemedim inanın...

İlk dakikadan yalan söylemesi olayı zaten bitirmiş bence ama diğer detaylara gelelim. Evlilikte denkliğe inanıyorum siz evlenmemiş o çocuklu boşanmış . Zaten burda kocaman bir denklik açığı var. Çocuklu birinin hayatında asla bir numara olamazsınız, bunu kabullenebilecek misiniz? Boşanmış bir kadınım bekaar bir erkeği açıkçası istemem zira beni anlayacağını, geçtiğim evrelere saygı duyabileceğini düşünmüyorum. Büyük konuşmayayım çocuklu birini de istemem. Sizde çocuklu bir adamın öncelik sıralamasını anlayamazsınız, belki hak veremezsiniz ki zorunda da değilsiniz.

Son düzenleme:
Sevmiyorum diyor ama mecburum sonuçta ailem sözlendirdi sözlüm olarak mecbur bu hareketleri sergiliyorum. Diplomayı alıp karşılarına çıkayım bir şey diyemezler sabredelim diyor. Ama benim aklım almıyor...
Ahahahhahah kız daha bebe buuu, burnunun sümüğünü yiyo daha bu.

Merhaba arkadaşlar sizlerden fikir bekliyorum. Kafam çok karışık. Karışık bir durumun içerisindeyim. Gayet güzel ilerleyen bir ilişkim vardı. İlk bir ay çok güzeldi. Bağlanmıştım, her şeyiyle çok güzeldi, mutluydum. İlişkimizin üstünden 1 buçuk ay geçmişti yine bir gün buluştuk. O çok tedirgin idi. Bir şey olduğunu anlamıştım. Neyin var falan sordum. Bana şöyle demeye başladı. Bir şey var ama söylersem eğer beni bırakacağından korkuyorum. Neyse ben ısrarcı oldum. Bana söz vermemi istedi ne olursa olsun bu anlattığımdan sonra beni bırakmayacaksın falan. Ben de beni korkutuyorsun aklıma farklı şeyler geliyor dedim. Her neyse zar zor çekine çekine söyledi. Söylediği şey ise "Ben daha önce evlendim ve bir çocuğum var. 4 yıl önce de boşandım." O an çok kötü oldum ne diyeceğimi bilemedim. Ağlamaya başladım. O beni sakinleştirmeye çalıştı ve durumu anlatmaya başladı. Bunun ailesi çok baskıcı ve erkenden evlendirme düşüncesinde. 17 yaşında hiç tanımadığı, sevmediği biri ile evlendirmişler. Kötü şeyler yaşamış. Hep birlikte aynı evde imişler. Neyse işte sorunlar doğrultusunda evlilik sona ermiş. Ben bunu kabullenemedim ona çok kızdım neden baştan söylemedin bağlandıktan sonra bana bunu yapmamalıydın vs. O gün ağlayarak ve bitirme düşüncesinde olarak buluşmadan ayrıldım. 3 gün boyunca çok kötü idim. Çok düşünceli kafam karışık. Onu anlamaya çalıştım. 4.gün tekrar görüştük konuşmak için. Çok dil döktü, anlattı. Ben çok seviyorum çok alıştım ve bunu kabul ettim. Kabullenmeye çalıştım. Birbirimizi gerçekten seviyorduk. Aramızda farklı bir bağ vardı. Ben sevgisini hissediyordum ve zorlu bir hayatı var bunu anlamıştım. Neyse daha sonra memleketine gitti. Sürekli sesli, görüntülü konuşuyoruz. Bana şey diyor bu sene söz, nişan yapalım. Ama benim yaşım ve ailem den ötürü öyle bir şey olamazdı. Biraz daha zaman lazımdı bunu zaten en başta da konuşmuştuk ve biliyordu. Ama yine de tekrar tekrar söylüyordu. İlişkimiz ilerledi ve yine bir gün konuşurken şöyle dedi: Ailem artık evlenmemi istiyor. Ya kendi bulduğun ile ya da bizim istediğimiz ile evleneceksin diyorlarmış. Ailenle konuş en azından bi yüzük takalım dedi bana. Yine tabii ki de çok üzgünüm ne yapacağımı bilmiyorum. Babam asla izin vermez onu biliyorum sözünü bile edemem ama anneme söyleme kararı aldım. Anneme anlattım ve tahmin ettiğim gibi karşılık verdi. Babamın asla izin vermeyeceğini, daha yaşımın küçük olduğunu ve daha birçok sebep. Onu aradım anlattım böyle böyle. İkimizde ağladık ve bitirdik, zorunda kaldık. 2 hafta geçti bayram geldi ve bana mesaj attı sonra konuştuk nasılsın falan. Buraya geleceğini söyledi. Okuldan dolayı ve geldi yine görüştük. Çok karışık gerçekten seviyoruz ama olamıyoruz, imkansız gibi bir şeyiz. Görüştük yine eskisi gibi her şeyi unutmuş gibi. Aradan 2 gün geçti sabah beni aradı. Ben memlekete gidiyorum. Hadi sen de çık gel benimle yuvamızı kuralım vs. dedi. Bunu yapamazdım. Beni sözlendirecekler falan dedi bana. Yine hüzünlü bir kapanış. Neyse gitti memleketine hiç konuşmadık. 1 hafta geçti ben dışarıda iken tesadüfen karşılaştık. Bi an birbirimize baktık ve bakışlarımızı çevirdik. Akşamında dayanamayıp yazdım. Mesafeli konuştuk ve yine görüşme ayarladık. Görüştüğümüzde hem çok duygulu hem de çok karışıktık. Bana sözlendiğini söyledi. Ama yine mutsuzdu. Ailesinin istediği bir kız ve mecburiyetten bi ilişki sürdürüyor. Arkadaşlar çok kötü bir durum. Sevdiğim kişiyi başkası ile böyle düşünmek canımı çok yakıyor. Kendime diyorum ben ne yapıyorum. Çabalıyorum, vazgeçmek istemiyorum. Ama önümüzde engel çok. Bana fikir verir misiniz? Çok ayrıntıya giremedim uzamasın diye ama duygu olarak çok farklı. Aslında bana kaldıramayacağım şeyler yaşattı ama kopamıyorum. Çok karışığım. Ne dersiniz
Bu adam yalan makinesi.ve seninde yaşının küçüklüğü ve safliginla seni kandırmaya çalışıyor. Aklını başına al.egitimini bitir gez toz hayatın tadını çıkar erkenden evlenince bi bok olmuyor. Aile zoruyla bisey olmaz senede iyi dalga geçip gönül eğlendiriyor.ayrica dürüst biti değil.o tarz bilgiler başta söylenir.hatta bosanmamis bile olabilir eşi memlekettedir belkide

Yaşınız 15 mi?
Yok istemeden evlenmiste yok aile zoruyla sozleniyomusta. Yavsak. YALAN konuşuyor inanmayın gel kaçalım edelim ne demek ne haddine? Bir bucuk ay cok erken bı süreç sevgililik icin bırakabilirdiniz. Resmen oyun oynuyo sizinle sizi sevdiği falan yok

Sordum bu kalma meselesini. Bana kalırsa ben ayrı evde yaşamak isterim ama aileme kalırsa aynı ev dedi. Evet, anlattığına göre baskıcı bir aile
Sana da ona da kalmayacak bi tane de çocuk var ortada kaç yaşındasın bilmiyorum yeni bi sayfa aç arkana bile bakmadan uzaklaş bu adamdan çocuğu olduğunu sana en başında söyleyecekti geçti borun pazarı

Muhtemelen o kadar işe yaramaz asalak bi erkek mi ailesi sırtlarından atmak için elin kızlarına iteliyorlar bunu. Siz de en şahane erkeğe bile bi ayda boşanmayın. Yavru kedi bile bir ayda zor alışıyor

Kızcağzım ortada çocuk var çocuk.. cidden iyi misin yaşın genç napıcaksın çocuklu adamı. Hiç kolay iş değil. Ailesinin zorla evlendirme mevzusuna girmiyorum bile saçma sapan bi aile. Bu adamla evlenip mutlu olma ihtimalin %0. İletişimi tamamen kes. Ha ben hayatımı karartacağım, mutlu olmak istemiyorum diyorsan görüşmeye devam et evlen falan.

İnandın mı ailesinin zoruyla sözlenip sözlenip durduğuna. Aslaaa inanmıyorum. Velev ki doğru o zaman beyni yok heralde onun yerine ailesi kaar veriyor evlenince de kv kp herşeyimize karışıyor diye konu açarsın. Ay Bi de çocukla eski eş var. Salak olma ananı babanı dinle başını yakma.
Öyle açıklamalar yapıyor öyle anlatıyor ki. Hareketleri olsun tavırları olsun. Diplomayı alıp gittiğimde bitireceğim diyor. Elim kolum bağlı sabredelim diyor. İnanmak istedim heralde ama o kadar kişi aynı görüşleri söylüyorsa o zaman ben kendime gelmeliyim

X