flörtüm kilo mu versen dedi..

civilenginar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2019
297
580
Merhabalar, canımı sıkan bir konuyu anlatıp fikir almak için geldim.
1 ay önce bir bey ile tanıştım, ortak arkadaşımız aracılığı ile. 3 saatlik bir mesafe var aramızda farklı bir şehirde yaşıyor. ben 23 yaşındayım beyfendi 32. öncesinde kendi dediğine göre hayatunda kimse olmamış. benim hayatımda insanlar olmuştu. tanıştıktan 15 gün sonra yanıma geldi sabahtan akşama kadar birlikteydik. muhabbeti, düşünce yapısı, anlayışlılığını sevdim. dış görünüş olarak çok etkilenmesem de dış görünüş benim için ikinci planda kaldı. kültürü, bakış açısı, aile yapılarımız da benzer olduğundan şans vermeyi seçtim. bir sonraki hafta yeniden geldi yanıma. gayet güzel vakit geçirdik. bana bakıp gülümsemeler, yüzümü izlemeler, gömleğimin-saatimin yakıştığını söylemeler. tatlı vakitlerdi yani. flört dönemindeyiz zaten. dün akşam telefonda konuşurken ilişkimizin nereye gittiğinden konu açıldı. bana ciddi baktığını vs söyledi. sonra soru işaretlerin, olumsuz fikirlerin var mı benle ilgili diye sordu. bende olmadığından (tamam bazı soru işaretlerim elbet var ama mesela saçlarının çok fazla olmaması ile ilgili bir şey söyleyemem ben. ya da başka şeyleri öyle kırılır diye düşünüp söylemedim) bu ufak sorunlar benim için ilişkiyi zedeleyecek şeyler değil, tölere edebilirim. sonra ben sorduğumda önce söylemedi, sonra da biraz kilon var ya onu versen daha güzel olursun sanki ama ben yanlış bakıyor da olabilirim dedi. ben anladım falan dedim. boyum 1.68. 72-73 kiloyum. biraz fazla olduğunun ben de farkındayım. geçen sene 66ya kadar inip işsizlik sürecimde aldım. keşke almasaydım ama bunu bana söyleyebilmesi benim canımı sıktı. soğukta yaptım, sürekli konu açmaya çalıştı, konuşturmak istedi ama ben istemedim. sonra kapattık. alınmakta haksız mıyım? nasıl devam ettirmeliyim? açıkçası kırıldım da. ben fiziksel olarak hiçbir yorum yapmadım ona, bilmiyorum belki de ben çok hassasımdır.
yorumlarınız için teşekkür ediyorum..

32 yaşında bir erkeğin hayatında hiçkimsenin olmadığına gerçekten inandınız mı?
Bu yaş farkı orta yaş grup için belki çok sorun olmaz ama sizin yaşınız çok genç ve çok yıpranırsınız. Kiloya gelene kadar, önceliğiniz bunlar olsun isterim ama hayat sizin.
İlişki başında fiziksel özellikleri için insanların eleştirilmesi çok ayıp be.
Her zaman ayıp da, daha en baştan yapılması gerçekten hayret edilesi.

Şöyle bir şey de ilk kez gördüğün birine denmez yahuuu, flört ettiğin birine hiç denmez. Sen de tipine bayıılmamışsın bu arada ama tipini beğenmedim dememişsin yüzüne sen ne deseydin git tipi düzelt gel mmi dicektin ... kendi bir şeye benzemeyen biri zayıfla dese extra alınırdım bilemedim yahuu flört dediğin güzel, tatlı başlamalı diğer tarafın canını sıkacak şeyler söylenmemeli.

Bu arada 23 çok genç değil mi bu aracıyla tanışma, uzaktan oturan adamla görüşme vb için neden kendi çevrenden bakmıyorsun?? Ben hep yaşıtın biri olsun yazıyorum, genç çocuklar daha saf ve hesapsız, 30luk erkekler artık k.şarlığa yol alıyor ya da böyle saçma sapan konuşuyor boşver sen bunu da diğer abileri de bence yaşıtlarına bak.

Merhabalar, canımı sıkan bir konuyu anlatıp fikir almak için geldim.
1 ay önce bir bey ile tanıştım, ortak arkadaşımız aracılığı ile. 3 saatlik bir mesafe var aramızda farklı bir şehirde yaşıyor. ben 23 yaşındayım beyfendi 32. öncesinde kendi dediğine göre hayatunda kimse olmamış. benim hayatımda insanlar olmuştu. tanıştıktan 15 gün sonra yanıma geldi sabahtan akşama kadar birlikteydik. muhabbeti, düşünce yapısı, anlayışlılığını sevdim. dış görünüş olarak çok etkilenmesem de dış görünüş benim için ikinci planda kaldı. kültürü, bakış açısı, aile yapılarımız da benzer olduğundan şans vermeyi seçtim. bir sonraki hafta yeniden geldi yanıma. gayet güzel vakit geçirdik. bana bakıp gülümsemeler, yüzümü izlemeler, gömleğimin-saatimin yakıştığını söylemeler. tatlı vakitlerdi yani. flört dönemindeyiz zaten. dün akşam telefonda konuşurken ilişkimizin nereye gittiğinden konu açıldı. bana ciddi baktığını vs söyledi. sonra soru işaretlerin, olumsuz fikirlerin var mı benle ilgili diye sordu. bende olmadığından (tamam bazı soru işaretlerim elbet var ama mesela saçlarının çok fazla olmaması ile ilgili bir şey söyleyemem ben. ya da başka şeyleri öyle kırılır diye düşünüp söylemedim) bu ufak sorunlar benim için ilişkiyi zedeleyecek şeyler değil, tölere edebilirim. sonra ben sorduğumda önce söylemedi, sonra da biraz kilon var ya onu versen daha güzel olursun sanki ama ben yanlış bakıyor da olabilirim dedi. ben anladım falan dedim. boyum 1.68. 72-73 kiloyum. biraz fazla olduğunun ben de farkındayım. geçen sene 66ya kadar inip işsizlik sürecimde aldım. keşke almasaydım ama bunu bana söyleyebilmesi benim canımı sıktı. soğukta yaptım, sürekli konu açmaya çalıştı, konuşturmak istedi ama ben istemedim. sonra kapattık. alınmakta haksız mıyım? nasıl devam ettirmeliyim? açıkçası kırıldım da. ben fiziksel olarak hiçbir yorum yapmadım ona, bilmiyorum belki de ben çok hassasımdır.
yorumlarınız için teşekkür ediyorum..
23 yaşa göre 32 yaş çok bence. Sizi küçük gördüğü için dank diye bunu söyleyebilmiş. Baskı böyle başlar işte. İlk önce "kırılma ama" diye başlar sonra dozu arttırır.

Dünyada en sevmediğim şey kibarlık olsun diye söylemen gerekenleri söylememektir. 168'e 72 çok gerçekten de. Alti - yedi kilo verirsen çok daha hoşuna gidecekse bunu neden söylemesin ki?
KKda konu açılıyor, kadın evlendikten sonra kocam 10 kilo aldı yazıyor, yüz sayfa "adamı uyar, dikkat etsin, salmasın" deniyor. Ama ne zaman kadının kilosuna bir şey söylense hemen adam hadsiz ilan ediliyor:) bir çifte standart var bence.

yok aldım demedim. anladım dedim yalnızca.
İşte kilonuza laf ettiği anda " ben de senin her şeyini beğenmedim ama kalkıp bunu söylemek bana çok ayıp geldi. keşke hepimiz eksikliklerimize göre konuşsak." deseydiniz, bir daha ağzını açamazdı bu konuda.

Dünyada en sevmediğim şey kibarlık olsun diye söylemen gerekenleri söylememektir. 168'e 72 çok gerçekten de. Alti - yedi kilo verirsen çok daha hoşuna gidecekse bunu neden söylemesin ki?
KKda konu açılıyor, kadın evlendikten sonra kocam 10 kilo aldı yazıyor, yüz sayfa "adamı uyar, dikkat etsin, salmasın" deniyor. Ama ne zaman kadının kilosuna bir şey söylense hemen adam hadsiz ilan ediliyor:) bir çifte standart var bence.
yok yok ben fazla olduğunun farkındayım ama kendisi de kusursuz değil. ben kibarlık olsun diye söylemedim karşılığında da aynı inceliği bekledim yalnızca

Umarım bu dangalagın hayatında kimse olmadıgı palavrasına inanmıyosunuzdur.. müsait yerimle güldüm okurken. Herkesin kişilik yapısı tarzı farklıdır ben sahsen hassas bir kadın degilim kendimlede cok sık dalga gecerim. Lakin yeni tanıstıgım bir adam bana bunu derse alınmam sadece iletisimimi gözden gecirip yol veririm.

Yaşına başına bakmadan 23 yaşında genç bir kızla konuşmakta ne bilim. Ayı oğlu ayı ya.

X