Folik asit kullanırken ayak yanması yaşayan var mı?

mihra3

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2024
65
5
26
Tekrardan folik asit kullanmaya başladım doktorumun önerisiyle ama her gün değil iki günde bir kullanıyorum gece yatınca ayaklarım yanıyor önceden kullandığımda da böyle olurdum benim durumumu yaşayan var mı aranızda acaba?

Hiç duymadım. Kaç mg kullanıyorsunuz günde?
Baktım ama mg yazmiyo. Önceden vifolic kullanıyordum o zaman da böyle ayaklarım yanıyordu gece şimdi armefol yazdı doktor simdi de aynı durumu yaşıyorum hergun atmıyorum hapı iki günde bir atıyorum hapı atmadığım gün böyle olmuyo normal oluyo

Baktım ama mg yazmiyo. Önceden vifolic kullanıyordum o zaman da böyle ayaklarım yanıyordu gece şimdi armefol yazdı doktor simdi de aynı durumu yaşıyorum hergun atmıyorum hapı iki günde bir atıyorum hapı atmadığım gün böyle olmuyo normal oluyo

İnternetten baktım şimdi armefol'e. İçeriği şu şekildeymiş, 400 mcg metilfolat (yani folik asit), 5 mg B6, 10 mcg B12, 150 mcg iyot ve 10 mcg D vitamini.
Aslında gayet güzel miktarlar. Beslenme uzmanıyım bu arada. Bu miktarlar size fazla ya da eksik gelmeyecektir. Tam ideal. Bana biraz psikolojik gibi geldi sizdeki bu durum.

İnternetten baktım şimdi armefol'e. İçeriği şu şekildeymiş, 400 mcg metilfolat (yani folik asit), 5 mg B6, 10 mcg B12, 150 mcg iyot ve 10 mcg D vitamini.
Aslında gayet güzel miktarlar. Beslenme uzmanıyım bu arada. Bu miktarlar size fazla ya da eksik gelmeyecektir. Tam ideal. Bana biraz psikolojik gibi geldi sizdeki bu durum.
Valla bilmiyorum cayır cayır yanıyor ayaklarımın altı

Valla bilmiyorum cayır cayır yanıyor ayaklarımın altı
Şuan başka ilaçlar da kullanıyorum onlardan oluyo desem her gün böyle olmam lazım ama folik asiti kullandığım gün böyleyim psikolojik olarak da bişey düşünmüyorum aslında hapı atıyorum geçiyorum

X