Fransizca Ögrenmek icin Ne Yapabiliriz??

selam arkadaslar konuyu gorunce yalniz degilmisim diye sevindim:-) bende buraya gelin geldim...9 ay oldu...3 ay zorunlu kurs gordum...sadece kendimi tanitabilecek seyler ogrendim.. simdi ikinci kursa baslayacagim.....yaklasik 6 ay boyunca sadece gunduzleri fransiz tv izledim...aksamlari izlemiyorum cunku dayanamiyorum...surekli evde yalnizim...konusacak kimse yok birde aksamlari kendimi bunaltmak istemedim....apartmanda hic turk yok...fakat bunun faydasida yok.....komsularla bonjour bonjour baska bisey konusamiyorum.....alisverisimi kendim yapiyorum...pazara gidiyorum....birkac arkadas edindim...turklerden....esimde burada yeni..dolayisiyla o da fazla dil bilmiyor...isimiz zor yani...cok sitiyorum ama kafam almiyor.....hem dil zor;hem de psikolojik olarak kafam yerinde degil......9 aydirdi etrafimdaki tanidiklarin elestirisinden bunaldim....burada dogup buyuyen seni asla anlamiyor.....insallah ogrenebiliriz su dili en kisa zamanda:KK50:

evet ya zaten ilk zamankar zor buraya gelmissin alismaya calisiyosun birde etraftaki tanidiklar akrabalar bassliyolar cok bilmis konusmaya daha cok insani bunaltiyorlar,:KK20:,zamanla hersey yoluna girer uzulme;;

bende fransaya gidicem allahın izniyle eşim orda ama merak ettiğim gittiğimz kurstaki hocalar türk olmuycak bildiğim kadarıyla acaba bize nasıl fransızca öğreticekler yani onu anlamyrumm

bende fransaya gidicem allahın izniyle eşim orda ama merak ettiğim gittiğimz kurstaki hocalar türk olmuycak bildiğim kadarıyla acaba bize nasıl fransızca öğreticekler yani onu anlamyrumm
merhaba , ben fransadayim, 17 ya$imd ageldim yani sonradan ogrendim fransizcayi
gelirken sozluk getirin mutlaka

evet hocalar fransiz , evdede duzenli ders çali$man gerekecek , uzerine du$men gerekecek baya
kitabin defterin kapagini sadece ders de açarsan zor
ba$ka turk varsa sinifta ( kii olaacakdir bence ) tercumeye yardimci olabilir ba$larda .. ama aranizda konu$mak yasak olur buyuk ihtimalle.. ozetle azmedersen ba$arirsin, fransizca japonca dan sonra dunyadaki en zor olan ikinci dil ..

çocugun varmi ? hangi $ehire geliyorsun..
e$in fransada dogma buyumemi ( eger oyleyse yardimi olur bu çok guzel)

ben ayle birle$iminden babam aracilgiylaa geldim, yani evde yemek temizlik du$unmezdim ,sadece ders çali$irdim bu yonden $ansliydim, evlenip gelenelr maalesef dilini fazla ilerletemiyor.. bi sure sonra çocuk oluyor vs hersey yarim kaliyor, bide kocalari onlarin yerine heryerde diplerinde olunca ihtuyaç duymuyolar ogrenmeye , kolayi seçiyolar..
evli olunca daha farkli ama dedigim gibi azmedip çali$irsan ba$airisin

ehliyetin vardir in$alalh .. :)

evet cnm ehliyetim var çokk şükür eşim orda doğmamış ama çocukluğundan beri orda vala şimdiden çok azimliyim o da öğrenmemi çok istiyo zaten oda diyo akşamları evde sana ders vericem diye. zannetmiyorum gittiğim yere oda gelsin hem ben de istemem her insanın özeli olur sonuçta inşallah pişman olmam oralar geldiğim için :)

cnm bide sende aile birleşiminden gitmişsin bu valilik onayı dedikleri şey kaç ayda çıkıyo biliyomusunn

cnm bide sende aile birleşiminden gitmişsin bu valilik onayı dedikleri şey kaç ayda çıkıyo biliyomusunn

hiç bilmiyorum canim
ben kaç ya$imda oldugumu yazmami$im
28 im :)
hatiurlamiyorum ne oldu ne bitti biz gelirken

ama kanunlar surekli degi$iyor
ya$adigin yerin valisinin ki$isel goru$ude onemli tabi
keyfi yerindeyse onaylar geçer :))

hangi $ehire geleceksin

evet cnm ehliyetim var çokk şükür eşim orda doğmamış ama çocukluğundan beri orda vala şimdiden çok azimliyim o da öğrenmemi çok istiyo zaten oda diyo akşamları evde sana ders vericem diye. zannetmiyorum gittiğim yere oda gelsin hem ben de istemem her insanın özeli olur sonuçta inşallah pişman olmam oralar geldiğim için :)

iyi bakaim in$alalh ba$arirsin
ama zamana ihtiyacin var bunun için
zaten belli bi saat ders gormeye mecbursun, 300 du galiba
sonrada çali$mak istersen falan bunu ilerletmen lazim yani saati
çali$mayi birakdim, dogum yapsan hastanede ileti$im için dil gerekli
hersey için gerekli aslindada en zoru budur diye du$unuyorum ben

iyi bakaim in$alalh ba$arirsin
ama zamana ihtiyacin var bunun için
zaten belli bi saat ders gormeye mecbursun, 300 du galiba
sonrada çali$mak istersen falan bunu ilerletmen lazim yani saati
çali$mayi birakdim, dogum yapsan hastanede ileti$im için dil gerekli
hersey için gerekli aslindada en zoru budur diye du$unuyorum ben

evet cnm herşey dile bakıyo inşallah öğrenirm parisin bi banliyösine gelcem cnm ama insan korkuyo farklı bi ülke inşallah herkes için en iyisi olur benim içinde :)

bende tam 6 yildir fransadayim ama ogrenemedim dili..cunku burada alisamadim..ben 24 yasinda geldim buraya ve cok buyuk bir sahirden kucucuk bir sehire geldim..egitimli bir insanim turkiyede cesitli kurslara gittim kendi ayaklari ustunde duran biriydim ama burda esimsiz birsey yapamiyorum...o yuzden gelmek isteyenler iyi dusunup gelsinler...

Son düzenleme:
merhaba arkadaslarr ben nancy,de oturuyorum ve bana yardim edermisiniz lutfeeennn. burda bildiginiz gidebilecegim bir dil kursu varmi nancy'e yeni geldik esimle yeni tasindik.zatenben fransaya gelelide 1 sene kadar oldu. o yuzdzn burada bi bilgisi olan varsa lutfen bana yardim edin cok ihtiyacim varrrrrr...

Kizlar bisey sorabilirmiyim ben fransada dogup buyudum fransizcam var ama bu sordugum baskasi icin,
duydum ki strasburg ta cok iyi fransizca ogreten kurs mu okul mu bi yer varmis, anneme bi kadin demis ben 1 senede ögrendim diye.. benim de tanidigim oraya yazilip ogrenmek istiyor acaba birinizden biri hangi okul (kurs) oldugunu biliyormu ?

X