Lekeler, Çiller Fraxel Lazerle Leke tedavisi

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Arkadaşlar bugün izmirde bi güzellik merkezine fraksel lazer hakkında bilgi almak için gittim. Örneklere baktığımda gerçekten sonuçlar çok güzeldi fakat iki şey kafama takıldı.
1- Uygulama acılı olduğundan anestezi yapcaklarını ve bişey hatırlamayacağımı
2- (bence en önemlisi) Bundan sonra ömür boyu cildimi güneşten çok iyi korumam gerektiğini ve şapka vb şeyler kullanmamı tavsiye ettiler.
Daha önce yaptıran arkadaşlara soruyorum , bu işlem ciltte ilk aylar hassaslaşma yapacaktır ve bu doğaldır fakat bana ömür boyu korunmam gerektiği söylendi. Yani ciltte kalıcı bi incelme ve hassaslaşma mı meydana geliyor ki bana böyle söylendi. Açkcası özellikle 2. soruma cevap verirseniz çok sevinirim. Çok umutlu gittiğim merkezden açıkcası bu sebeple çok üzgün döndüm.

Arkadaşlar bugün izmirde bi güzellik merkezine fraksel lazer hakkında bilgi almak için gittim. Örneklere baktığımda gerçekten sonuçlar çok güzeldi fakat iki şey kafama takıldı.
2- (bence en önemlisi) Bundan sonra ömür boyu cildimi güneşten çok iyi korumam gerektiğini ve şapka vb şeyler kullanmamı tavsiye ettiler.
Daha önce yaptıran arkadaşlara soruyorum , bu işlem ciltte ilk aylar hassaslaşma yapacaktır ve bu doğaldır fakat bana ömür boyu korunmam gerektiği söylendi. Yani ciltte kalıcı bi incelme ve hassaslaşma mı meydana geliyor ki bana böyle söylendi. Açkcası özellikle 2. soruma cevap verirseniz çok sevinirim. Çok umutlu gittiğim merkezden açıkcası bu sebeple çok üzgün döndüm.

Bende 3 hafta önce fraksiyonel lazer yaptırdım ilk seans.Dayanılmıcak bi acı değildi işlem.Bana hiç anestezi falan yapılmadı.Anestol pomad sürdüler işlemden sonra.Daha sonrada evde de ben devam ettim.12 saat yanma devam ediyo.saat başı anestol sürüyosun sonrada geçiyo zaten.5 gün boyunca şişlik ve kızarıklık oldu sonrasında da geçti.Ama cildin güneşten korunması sadece lazer için olan bişey değilki hep korumak gerekiyo.Benim ciltte incelme falan olmadı.Normal haline döndü.Cuma günüde 2. seansa gidecem.Fraksiyonel cihazı iki çeşitmiş.Biri alman biride amerikan .Bana kullanılan cihaz alman malı.Acaba bundan dolayı olabilirmi anestezi olayı

ben dudaklarıma dolgu yaptırrken bile uyuşturucu uygulatmadım anestezi olunca bir tabaka oluyo yani sıfır ten olmalı ki tam nüfuz etmeli zaten bir ömür cildimizi güneşten korumalıyız ki laserden sonra ten acılıyor daha hassas bir durum dikkat edilmeli çıplak tenin rüzgarda üşümesi gibi bir durum Adana£da daha uzun süre güneşe maruz kalıyoruz diye ben de bayram dönüşü aralıkta yaptıracam hem kendine yaptıran estetisyenin 3seansını takip ederek gelişmeleri gözlemledim sonuç inanılmaz

ben dudaklarıma dolgu yaptırrken bile uyuşturucu uygulatmadım anestezi olunca bir tabaka oluyo yani sıfır ten olmalı ki tam nüfuz etmeli

Yok benim dediğim anestezi cildin üstünden yapılan tarzda lokal bişey değil. Genel tüm vücut iğneyle uyutulacakmış.İnsanların acsına dayanamadıkları için böyle tercih ettikleirni söylediler wallahi ben de anlamadım bu aletten alete değişen bi durum mu. Aletleri yeniledikleirni ve bu daha iyi ve hızlı atış yapabildiğini söylediler.Fakat lazer cihazını gördüm ucunda bi metal bi başlık var belli uzaklıktan atış yapıyor. Fakat nette gördüğüm başka frakseller direk cilette gezdirilerek temas halinde uygulanıyor. Sizin frakselleriniz nasıl uygulandı acaba?

Tabi normalde de cildimizi güneşten korumamız gerekir ama benim merak ettiğim size böyle cilidniz daha hassalaşıcak falan dendi mi? Yani merakım ömür boyu mu hassaslaşıcak?Yoksa tabiki yaptırdıktan sonra belli bikaç ay hassas olacaktır ve pekdoğaldır. Ciltte kalıcı incelme falan oluyorsa o zaman sadce güneş değil başka küçük temaslarda da ya da örneğin yeni bi sivilce çıktığında da hemen iz yapacaktır.

Son sorum da bende hala sivilce varken bu uygulamanın yapılabileceğini ve sivilcelerin bi problem olmadığını söylediler. Acaba bu müsteri kapmak için söyeldikleri bişey mi yoksa gerçekten de sorun olmaz mı sivilceli cilde fraksel uygulamak. Çok uzun oldu ilginize teşekkürler :)

çok yeni ir yöntem uygulayanlar da sonraki zamandaki semptomlarını çok bildiklerini zannetmiyorum işte ben de bu yüzden tedirginim we biraz daha mı gözlemleyeyim bekleyeyim diyorum uygulamaya karar verirsen dahi sakın genel anestezi alma bu her zaman bir risktir sonra Allah muhafaza laser olurken şehit düşen ilk hatun diye tarihe geçersin

sitede cok yeniyim .önceki msja cevap vermek istedim.ama msjı ustten nasıl alacagımı bilmiyorum:)bende fraksel yaptırmak istiyorum ama seneye yaptırıcam istanbul dısında oldugum için.gecenlerde bi doktora mail attım..komedonlu cilde fraksel yapılır mı ve fraksel öncesi cildimi nasıl hazırlayayım diye?ertesi gun cevap verdi.komedonlu cilde fraksel yapılabilir gelmeden öncede cildini treatinli kremlerle hazırlayabilirsin dedi.ama tabi ben pek emin deilim..o yuzden roakutana basladım..daha önceden de 2 doktor yazmıstı ama ben emin olamadıgımdan kullanamamıstım..ama artık baş edemiyorum.. roakutan sonrası gözeneklerimin cok acılmasından ve daha fazla iz kalmasından korkuyorum...:KK43:( burada fraksel de yaş sınırı var mı ve esmer beyaz farkediyomu?

yaş sınırı yok tretin çok iyi bir iz kremi beyaz tenlilerin sonrasında daha dikkat etmesi gerekir sadece mevsim zamanlaması var kışın yapılmalı

cnm sen izmirdeysen yasemene gittin heralde ya da orayı önerebilirim sana anesteziyide genel yapmıyorlar eğer oraya gittiysen lokal anestezi yapıyorlar orasıçok iyi bir merkez kullanılan cihazda çok güzel daha hızlı atış yapıyor ben izmirde olsaydım kesinlikle orada yaptırıcaktım...hiç tereddüt etme bence

cnm sen izmirdeysen yasemene gittin heralde ya da orayı önerebilirim sana anesteziyide genel yapmıyorlar eğer oraya gittiysen lokal anestezi yapıyorlar orasıçok iyi bir merkez kullanılan cihazda çok güzel daha hızlı atış yapıyor ben izmirde olsaydım kesinlikle orada yaptırıcaktım...hiç tereddüt etme bence

Evet cnm Yasemen'e gittim de buraya yeni üye olduğum için acaba reklam olur mu diye düşündüm. Bana anestezi yapıcaz dediler ve o günü hatırlamıyacaksın falan dediler. Ben de öyle diyince genel anestezi demekki diye düşündüm. Gerçekten güzel biyer ve daha önce yaptıranları da gördüm fotoları, çok iyi bi düzelme var ama işte tek düşüncem bu cildi ömür boyu güneşten koruma, hassaslaşma olayı :S Onun dışında ben neredeyse yaptırıyordum , son anda caydım şimdilik gerçeğini öğrenene kadar..

yok sadece acıyı hissetmemen için lokal anestezi yapıyorlar yüz bölgesine genel değil...ya sonuçta kışın bile güneş koruyucu kullanın diyor doktorlar ben artık nemlendirici yerine üneş koruyucu sürüyorum:)o merkez çok ilgili ya ben telefonla arayıp sordum uzun uzun bilgi verdiler bana arkadaşım dolgu yaptırdı oraya ve çok memnun

roakutan kullananlar da yaptırabilir deil mi?bugun bi yazı okudum biraz korktum acıkcası..buarada ayhak sen memnunmusun?umarım ii gelmiştir cildine ve hersey yolundadır..yaptıranlar deneyimlerini paylasırsa cok sevinirim...haber bekliyoruz:)

arkadaşlar bende bugün istanbulda çok ünlü bir kliniğe gittim.fraxel lazeri önerdi.seansı 600 dolardan 4-6 seans olduğunu söyledi.fiyatı çok yüksek geldi.istanbulda daha uygun nereye gidebilirim

mezoslim sen istanbuldamısın sanırım uygulamayı yapıyorsunuz.rica etsem yeri ve ücretini yazabilirmisin

Ben ikinci seansımı dün yaptırdım.Şimdi yüzüm şiş ve kıpkırmızı.Ama bunlar 5 gün içinde geçiyo.İlk seansımdan memnun kaldım arkadaşlar.Cildim daha iyi oldu.Zaten çok sorunlu bi cildim yoktu.Daha pürüzsüz ve daha taze görünsün diye yaptırdım.Bi seansım daha var.Ondan sonra daha iyi olacağına eminim.

Ben ikinci seansımı dün yaptırdım.Şimdi yüzüm şiş ve kıpkırmızı.Ama bunlar 5 gün içinde geçiyo.İlk seansımdan memnun kaldım arkadaşlar.Cildim daha iyi oldu.Zaten çok sorunlu bi cildim yoktu.Daha pürüzsüz ve daha taze görünsün diye yaptırdım.Bi seansım daha var.Ondan sonra daha iyi olacağına eminim.

ayhak sen nerde ve kaça yaptırdın

şu lazeri istanbulda yaptıran yokmu.600 dolar bana çok yüksek geldi.daha uygun fiyata yapan biyer arıyorum

ayhak sen nerde ve kaça yaptırdın

Ben ankarada artplast güzellik merkezinde yaptırdım.Bi seansı 500 ytl.sana fiyatı çok yüksek demişler.Ben toplam üç seans yaptıracam.2 seans bitti.Ocağın ilk haftasıda 3.seansı yaptıracam ve bitecek.Tavsiye ederim arkadaşlar.

evt arkadaslar fraksel lazerle ilgili tecrubelerinizi paylasırsanız cok seviniriz..merakla beklioruz:))

Arkadaşlar benim yaptırdığım fraksiyonel lazerdi.Fraksiyonel lazer ile fraksel lazer birbirinden farklıymış.Doktorum öyle söyledi.Arkadaşlar işlem yaptırdığınız gün yüzünüz yanıyo.Ama anestol pomadla yanma hissetmiyosunuz.Saat başı sürmek gerekiyo.Yaklaşık 10-12 saat yanma devam ediyo.Ama dediğim gibi anestol sürdüğünüz için hiç bişey hissetmiyosunuz.İlk seansta yanma daha çok oldu.İkinci seans da yanma çok fazla olmadı.İlk 3 gün yüzüm kızarık ve şiş gezdim.Daha sonra geçti.5 gün de tamamen bitiyo.Yepyeni bi cildiniz oluyo.Daha beyaz daha pürüzsüz.Gözenekler çok küçülüyo.Benim çok sorunlu bi cildim yoktu.Sadece daha taze ve daha pürüzsüz görünmesini istediğim için yaptırdım.Bu işlem süresince izinli olmanız gerekiyo.(Yani evde olmanız şart)Şişlik ve kızarıklık olduğu için.Kırışıklıklarınız azalıyo.Ben memnun kaldım arkadaşlar.Tam etkisi 6 ay sonra görülüyomuş.Ama işlem yaptık hemen sonrada sonucunu görüyosunuz.Gayet iyi.Anlatacaklarım bunlar.Ama sorularınız olursa cevaplayabilirim

X