FSH,LH,E2,PRL,TSH Nasıl?

mrh kızlar benim hormon değerlerim
fsh 9.68
Lh 8,07
Progestron 0,44
prolaktin 9,82
E2 60
TSH 1,55
normal mi sizce?

Kızlar , ben bu ay primalut n kullandım .Adetin 3. günü fsh baktırmak istiyorum ama acaba ilaç kullandığım için yapılabilir mi ?

mrb. bn 9 ay önce guatr ameliyatı oldum ve şuan bi ilaç kullanıorum. 1 senelik evliyim ocak ayından beri çocuk düşünüorum bunun için dr a gttm. doktorum yumurta tembelliği dedi ve bazı tahliller istedi. yaptırdım ama henüz dr ma gösteremedim. sonuçlarda tsh çok düşük 0,053 acaba bu çocuk için engelmidr? ayrıca bn bu tahlilleri evlendiim ilk aylarda adet düzensizliği için yaptırmıştım. orda tsh 3,04 prolaktinde 76,03 dü. yeni olan testimdede prolaktin 28,29 beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

mrb. bn 9 ay önce guatr ameliyatı oldum ve şuan bi ilaç kullanıorum. 1 senelik evliyim ocak ayından beri çocuk düşünüorum bunun için dr a gttm. doktorum yumurta tembelliği dedi ve bazı tahliller istedi. yaptırdım ama henüz dr ma gösteremedim. sonuçlarda tsh çok düşük 0,053 acaba bu çocuk için engelmidr? ayrıca bn bu tahlilleri evlendiim ilk aylarda adet düzensizliği için yaptırmıştım. orda tsh 3,04 prolaktinde 76,03 dü. yeni olan testimdede prolaktin 28,29 beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

tatlım prolaktin yüksekliği bebek olmayı engelliyor ve adet düzensizliği yapıyor.benim de prl 46,fsh 6.41, lh 9.88,tsh 3.46 çıktı. polikistik over dedi doktorum.lh ve fsh değerleri birbirine yakın olmalıymış.ama benimki 2 yıl doğum kontrol hapı kullanmaktan oldu.prolaktiin ise çok yüksek değil ama yine de bu yüzden hamile kalamıyormuşum.dostinex kullanıyorum şuan.bu arad tsh ise 0.35-5.5 arasında olmalı çok da düşük değil seninki.bilgim bu kadar umarım aydınlatabilmişimdir.

merhaba kızlar bende adetimin 3. günü hormon testi yaptırdım ama çalıştığım için ve izin problemi yaşadığımdam dolayı bir türlü doktora sonuçları gösteremedim.
tahlil sonuçlarım;

TSH 1,881

ESTRDL 47.30

HLH 4.25

HFSH 4.98

PRL 10.40

TESTO 56.38

DHE-S 289.33

TBhCG2 0.3

Sizce değerler nasıl bi anormallik var mı?
bilgisi olan yardım etsin :/

merhabalar, bu testleri hangi bölümden randevu alarak yaptırıyoruz acaba

dahiliye,endokrin veya kadın doğumda yaptırabilirsin
ama daha önce alttan muayene olmadıysan kadın doğumda yaptır ve alttan muayene ol
eğer ki alttan bakıldıysa işin uzmanı endokrin oraya git
ama bulunduğun ilde(küçük illerde pek yok) endokrin olmayabilir, yoksa dahiliyeye git
ve prolaktin aç karnına yaptırılmalı kesinlikle
dolayısıyla hepsini aç karnına baktır

arkadaşlar daha önceki sayfada bi arkadaş fsh nin yüksek olması gebeliğe engel diye yazmış bende şimdi korkmaya başladım benim sonuçlarımda şöyle;
TSH:2.52
FSH:14.17
LH:6.22
T4:1.01
T3:2.7
PROLAKTİN:9.11
lütfen yorumlayabilirmisiniz?

benim değerlerim korkunç düşük çıktı..
fsh 0.07
lh 0.01
prolaktin 32.7
tsh 0.069
estradiol : 2000 bu değerin diğerlerinin aksine yüksek olmasına doktor da bir anlam veremedi ve tekrar tahlil yaptırmamı istedi.. moralim çok bozuk . bu anormallik neden neyim var bilmiyorum neden böyle ? çok üzgünüm :KK43:((

aynı hormon tahlillerini bende yaptırdım. kan örneği alarak yapılıyor. fsh ve lh değerinin yüksek olmaması lazım. eğer 10 un üzerinde çıkarsa kadında yumurtlama değerinin zayıfladığına işaret edermiş. fsh değerim 45 çıkmıştı ve dr bana erken menapoz teşhisi koydu. bu ayki adetimin 3. günü tekrar yenileyecek bu tahlilleri ki geçici bir şeymi yoksa gerçekten de menapoz durumu mu o vakit söyleyecek. dediğim gibi bu değerlerin 15 civarında çıkarsa derhal tedaviye başlaman gerekecektir.

fsh 4,5 ancak e2 402, lh 13 ,progesteron 0.55,prolaktin 20,t4 9(düşük) çıktı...
43 yaşında bekar olduğumdan ilkkez 7 ay önce 3 ay adet olamayınca doktora gitmiştim.fsh 64,5 çıkmıştı diğer değerler de hepsi menapoz gösteriyordu çocuk şansım bitti deyip çok üzülmüştüm divina verdi doktor ve ilaç bitince adet oldum,yan etkisi var diye ilacı kesip akışına bıraktım herşeyi.Bu arada bulduğum birçok bitkisel kürü yaptım 2 ayda bir yada 1,5 ayda bir gecikmeli adet görmeye başladım test yaptırmaya korkar oldum aynı neticeleri almamak için.Bu ay adetim yine geç geldi 3.gün hormon testlerim yukardaki gibi çıktı.64,5tan 4,5a inen fsh beni çok sevindirdi,umutlandırdı,doktora salı gidicem gerçi evli değilim ama en azından yumurta rezervim iyi diye sevinmelimiyim acaba,e2 çok yüksek lh 13 bu arada t4 9 çıktı.Araştırdım t4 düşüklüşü lh nin yükselmesine sebep oluyormuş.Halen bebek şansım varmı acaba ne dersiniz?

Arkadaşlar adetin 3.günü bu testleri yaptırdım anlayan var mı sonuç nasıl ben bir şey anlamadım da???
1yıldır bebeğimiz olmuyor onun için yaptırdım.

estradiol(e2) 56
fsh 7.98
Lh 3.48
serbest t3 2.8
serbest t4 0.69
tsh 1.42

bayanlar, benden de bu testler istendi fakat 3.günü 4. günü demedi doktor. sabah aç karnına yaptır getir dedi, zaten 4. günümdü doktora gittiğimde.

benim değerlerim korkunç düşük çıktı..
fsh 0.07
lh 0.01
prolaktin 32.7
tsh 0.069
estradiol : 2000 bu değerin diğerlerinin aksine yüksek olmasına doktor da bir anlam veremedi ve tekrar tahlil yaptırmamı istedi.. moralim çok bozuk . bu anormallik neden neyim var bilmiyorum neden böyle ? çok üzgünüm :KK43:((

ya benimde düşük çıktı tamamiyle stresle alakalı dedi doktor.....:KK43:(

merhaba arkadaşlar benim fsh değerim 4.99 lh değerim ise 11.45 doktorum bu değerlerin birbirinin zıt olması gerektiğini söyleyerek ilaç verdi ve adetimi bekliyoruz bu konuda bilgisi olan varmı? şimdiden teşekkür ederim

Mutlaka adetin 3. günü olması gerekiyor benimde yüksekti 9.83 ama daha sonra yaptırdığımda
Fsh 6.96
lh 2.74
tsh 2.29
E2 79
prolaktin 12.58 son yaptığım tahlil sonuçlarım böyleydi canım bunların hepsi çocuk için önemli ama en önemlisi fsh çünkü bu değer yumrtalık rezervlerinde ki azalmayı gösteriyor.

merhaba bende yeni yatırdım hormon testlerimi benim fsh 9,16 cıktı lh 7,71 sen fshni nasıl düşürdün canım bildiğime göre bunun ilacı yok cevplarsan cok sevinirim

merhaba kızlar, :KK16:
Normal FSH LH ve E2 nin normal değerlerini elinde test sonuç kağıdı olan varsa yazar mısınız? :KK17:Doktora gittim, test için sonuçları vermiyoruz dedi. Ama E2 yüksek dedi. Ne bi ilaç ne bi açıklama hiçbişey söylemedi. Bende çıktım. :26:

FSH 7.2
LH 17.9
E2 312
normal mi?

anlamadım. Lazerli epialsyon yaptıracaktım yaaa :18:

X