FSH,LH,E2,PRL,TSH Nasıl?

Arkadaşlar merhaba benim test sonuçlarımda
tsh: 0.439
Frt4: 1.83
ft3: 3.91
prl: 27
sonuçları nasıl sizce

Merhaba arkadaşlar. Tiroit ilacı kullandıktan sonra ilk kez adetim gecikti. Kadın doğum ultrasonda baktı herhangi bir sorunum olmadığını söyledi. Adetin 3. günü bazı testler yapmamı söyledi. Ama ben adet olmadım dolayısıyla yaptıramadım. Fakat endokrin doktorum adet olmamış olmama rağmen test yaptırdı ve sonuçlar böyle.
Glukoz (AKŞ) 101
İnsülin 14.4
T4 11.66
TSH 1.06
LH 20.61
Estradiol 143
Prolaktin 14.02
FSH 5.38
D Vitamini 15.17
Prpgesteron 5.34

Şimdi bazı yumurtalıkla ilgili testler yüksek gibi. Ama dediğim gibi bunlar adetli iken yapılmadı.

merhaba arkadaşlar bende bugün aldım sonuçları
E2 46
fsh 23,7
LH 12,55
prolaktin 13,97
TSH 2,37
fsh çok yüksek çıktı dierlerindende pek anlamadım 17 sinde gel yumurta varmı bakalım dedi açıklama yapmadı üzülmemem için ben netten araştırınca fsh ta şok oldum :KK43:

E2 46
fsh 23,7
LH 12,55
prolaktin 13,97
TSH 2,37
fsh çok yüksek çıktı dierlerindende pek anlamadım 17 sinde gel yumurta varmı bakalım dedi açıklama yapmadı üzülmemem için ben netten araştırınca fsh ta şok oldum :KK43:
Bu testler adetin kaçıncı günü yapıldı

Merhaba arkadaşlar benim
tsh. 2.79
Fsh.9.48
Lh.21.68
E2.73
Prl. 24.06
Normal mi kafayı yicem ya anlatan arkadaslar nolur bişey soyleyin

Merhaba arkadaşlar benim
tsh. 2.79
Fsh.9.48
Lh.21.68
E2.73
Prl. 24.06
Normal mi kafayı yicem ya anlatan arkadaslar nolur bişey soyleyin
Canım tsh normal değerlerde.
Fsh sınırda gibi
Lh çok yüksek
E2 normal değerlerde ama 50 altında olması daha iyi diye biliyorum
Prolaktinde normal değer 23 sanırım bi tık yüksek ama bu yükseklik önemsenmiyor.
Bu testi reglinin kaçıncı günü yaptırdın.

E2 46
fsh 23,7
LH 12,55
prolaktin 13,97
TSH 2,37
E2 normal 50 nin altında prolaktinde normal
Tsh da sorun yok fsh yüksek çıkmış reğlinin kaçıncı günü yapıldı ultrason muayenesi yaptırdın mı?
reglinin 21. günü progesteron baktırabilirsin yumurtlama var mı yok mu diye

E2 normal 50 nin altında prolaktinde normal
Tsh da sorun yok fsh yüksek çıkmış reğlinin kaçıncı günü yapıldı ultrason muayenesi yaptırdın mı?
reglinin 21. günü progesteron baktırabilirsin yumurtlama var mı yok mu diye

canım çok teşekkürler ben o ay hamile kaldım şu an 4 hafta 4 günlük ama o fsh la nasıl kaldım bilmiyorum artık :))))

canım çok teşekkürler ben o ay hamile kaldım şu an 4 hafta 4 günlük ama o fsh la nasıl kaldım bilmiyorum artık :))))
AA gerçekten mi 10dan yüksek olduğunda gebelik zorlaşıyor diye biliyorum ya testte bir yanlışlık var ya da rabbim istedikten sonra her şey boş.
Rabbim sağlıkla büyütmeyi sağlıkla kavuşmayı nasip etsin evladınıza

AA gerçekten mi 10dan yüksek olduğunda gebelik zorlaşıyor diye biliyorum ya testte bir yanlışlık var ya da rabbim istedikten sonra her şey boş.
Rabbim sağlıkla büyütmeyi sağlıkla kavuşmayı nasip etsin evladınıza

aminnn inşallah arkadaşımm darısı isteyen herkese olsun inşallah...

Amin canım inşallah Allah umudunu kucağına versin en kısa sürede.Allah tan ümit kesilmeyeceğini o ay itibari ile anladım.Allah sanada nasip etsin yuvanın mucizesi gelsin....
Umudum hem var hem yok gibi bilinmezlik o kadar zor ki insanın kafasındaki acabalar her gün beynini kemirirken hayata devam etmek zor .
Bazen vazgeçsem mi diye düşündürüyor ama onsuz bir hayat düşünmek yaşama isteğini bitiriyor.
Kendimle baş başa kaldığımdaysa bu bilinmezliğin beni çok yorduğunu hissediyorum .

Umudum hem var hem yok gibi bilinmezlik o kadar zor ki insanın kafasındaki acabalar her gün beynini kemirirken hayata devam etmek zor .
Bazen vazgeçsem mi diye düşündürüyor ama onsuz bir hayat düşünmek yaşama isteğini bitiriyor.
Kendimle baş başa kaldığımdaysa bu bilinmezliğin beni çok yorduğunu hissediyorum .

kendini sakın sessizliğe mahkum etme...kalbinin sesini dinle önce sen iste gerisini Allah a bırak o senin yüreğindekini görecek ve sana en hayırlısını nasip edecektir...

kendini sakın sessizliğe mahkum etme...kalbinin sesini dinle önce sen iste gerisini Allah a bırak o senin yüreğindekini görecek ve sana en hayırlısını nasip edecektir...
Tek sığınağım rabbim o da olmasa bu yokluğa hiç dayanamaz isyan ederdim ama her şey rabbimden istediğinde nasipte varsa olur.

Canım tsh normal değerlerde.
Fsh sınırda gibi
Lh çok yüksek
E2 normal değerlerde ama 50 altında olması daha iyi diye biliyorum
Prolaktinde normal değer 23 sanırım bi tık yüksek ama bu yükseklik önemsenmiyor.
Bu testi reglinin kaçıncı günü yaptırdın.
Canim polikistik over sendromu dedi doktorum.bugün gittim hastaneye adetimin 3.günü yapıldı bu testler.klomen verdi.Rabbim banada bu evlat nasip eder insallah hayirlisiyla..

Canim polikistik over sendromu dedi doktorum.bugün gittim hastaneye adetimin 3.günü yapıldı bu testler.klomen verdi.Rabbim banada bu evlat nasip eder insallah hayirlisiyla..
e2 ve lh yüksekliğinden belliydi pko oluşu klomenden sonuç alamazsan hemen tüp bebek deneme iğne tedavisi dene bu şekilde hamile kalabilen arkadaşlar var.

X