fsh ve lh hormonu testi yaptıran varmı

tedavini atlama dedim ya şeker. Sana komik bi hikayem var onu anlatayı. Aşılamaya geçtik geçen mart ayında. Pregon iğnelerimi her akşam oluyoru ve neler olacağını bilmiyorum ilk aşılama heycan dorukta.perşembe günü kontrole gittim ne kadar iğne tedavim olucağınıda bilmiyorum neyse eşim izin alamadı yalnızda gittim dr um demezmi tamam her şey çok iyi c tesi çatlatma iğneni yapıyoruz salı 12 de aşılaman var. ben bunu duydum gerisini hatırlamıyorum bi 12 lafları falan geçti ama vız gelmiş bana. c tesi oldu öğlen 11.50 de poliklinikteyim hemşire bayana bekleyin tam 12 de dedim bekledim tam 12 saniye geçmeden iğnemi oldum: eve gitim eşim doyamı inceliyor hassas davranıyorum ya dosyadaki notu gördü burda az önce yapılan iğne için 24.00 da yazıyor dedi bende bir panik dr umu aradım telaşla anlattım durumu salı günü 12 de gittik dr bir panik hemen alalım diye aşılamam yapıldı ama bütün ekip gülüyor ve dr um dediki yani bunca yıl her şey gördüm ama gece 12 ile öğlen 12 yi karıştıranı ilk sen oldun literatüre girersin diye. Çok heyecan yapmamak lazım yani şeker kısacası.

ay ablacım ya inanmıyorm gerçekten komikti :roflol:güldüm vala ha nasıl da yanlış anlamışsın yaa ekibide güldürmüşsün hah hayyy ALLAH seni ama ben bunu duydum gerisini hatırlamıyorm demişsin ya var koptum orda yaaa evet heyecan yapmamak gerek yanlış anlamalara yol açıyor aman dikkat et bundan sonra heyecan falan yapma ii olmuyo bak ay şu 12 de sana dert olmuş hay ALLAHIM ya :roflol:

sorma şeker ben biraz paniğimdir. Hadi onlar aşılama ama dr um tüp bebek te her şeyin zamanı saati çok önemli diyor o yüzden gerginim biraz yarın lucrin e başlıycam kısmetse. Bu gün bitmedi diyeceksin iğnelere başlamak için sabırsızlanılırmı hem korkuyorum hem sabırsızlanıyorum allah verirse tabi (ikiz olmasını çok istiyorum) bebişlerime kavuşmak istiyorum hemde yumurta toplama işlemi yaklaşıyor diye korkuyorum. Ama kesinlikle zamanlama htası yapmıyacağımı biliyorum:))

mrb yumyum cum ben bu gün lucrine başladım iğnelere start vermiş olduk fepşembe e2 tahlili ve gonal f e geçiyorum zaman geliyor sanırım aralığın 2. haftası yumurta toplama işlemi yapılabilicek sanırım. allah hepimizin yardımcısı olasun sen ne alemdesin hangi aşamadasın tatlım?

mrb yumyum cum ben bu gün lucrine başladım iğnelere start vermiş olduk fepşembe e2 tahlili ve gonal f e geçiyorum zaman geliyor sanırım aralığın 2. haftası yumurta toplama işlemi yapılabilicek sanırım. allah hepimizin yardımcısı olasun sen ne alemdesin hangi aşamadasın tatlım?

ablacım öncelikle GÜZEL ALLAHIM gönlündekini versin inş ikizlerin olur da bende sevmeye gelirim Şenizhem korkma niye korkuyosn bebek için herşeye değer ALLAH yardım cın olsun ablacım ben ne yapıyorm catlatma iğnesi yaptırmıştım ya sonunda yumurtladım :teytey: arkdaşlar napıyosun çiğdem diyolar dı ben yumurtlamaya çalışımyom diyodum sonunda çatladılar bakalım kısmet dr takrar gel demedi bana bakalım bu ay olur inş ALLAHIN izniyle karnımda catlama olduktan sonra ağrılar olmaya başladı neden se eşimde bence tuttuda diyo aşağıya doğru yol almaya başladı diyo varya artık ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız ablacım yaa dalga geciyo artık eşim gerci beni güldürmek icin yapıyoda neyse çok uzattım ablacım sakın korkma bak bol bol dua et bande edecem sana tamam ALLAH inş yüzümüzü güldürür bu arada senin kullandıın ne ilacı ben bilmiyom da tüp bebeğe gecmedik daha bilmiyom ne işe yarıyo o ilac öptüm ablacım ALLAHA emanet ola.s.:teselli:

selam çiğdemcim. İnşallah allahım sana kısmet etmiştir o bebişi. Aşılama esnasında bizdede çatlatma ilaçları kullanılmıştı bende aynen eşlin gibi dalga geçtim hem eşim yanıma otursa yavaş yumurtalarımı çatlatçaksın diye dalga geçerdim. Evlilik esprili olmayı istiyor öyle mutlu olunuyor zaten. Benim kullandığım ilaç tüp bebek için ilk aşama iğneler yumurtaların baskılanmasını sağlıyormuş sonrasında gonal f diye bir ilaca geçiliyor buda lucrinle kontrol altında tutulan yumurtaların istenilen oranda büyütülmesini sağlıyor istenilen boyuta gelincede yumurta toplanıyor eşten alınan spermler işlemden geçirilip en iyi özellikte olanla dölleniyor ve tekrar rahime bırakılıyor. Yapılacak işlem bu: Ama ciddi bi ilaç tedavisi olunuyor şu an lucrini sabah 9 da akşam üzeri 16 da kendim göbeğimden yapıyorum. Yarın gonal f e başlıycaz oda sabah ve akşam 16-20 saatleri arasında yine göbekten yapılacak kısacası mosmor ve delik deşik bir karına sahip oluyorum. Hayırlı haberlerini duymak için sabırsızlanıyorum tatlım. Eşinden sonra ilk burda yaz iyi haberlere çok ihtiyacım var canım. Kendine ve şimdilik varlığını kabul edelim minikliğine dikkat et canım.öptüm.

ah ablam benim ne güzel demişsin inş ALLAH söyletiyodur sana bu güzel sözleri ablacım inş inş hakkında hayırlısı olsun dilerim ALLAHTAH seninde iyi haberlerini alırım üzülme karnım mos mor olacak diye inan gceçek hele ki bebeğini kucağına alınca bütün acıların korkuların bi anda yaşanmamış gibi olacak inşşşş ablacım bak özel mjş bölümü acılmış sen onu kontrol panelinden aç işeretle ben sana ordan msn adresimi vereyim istersen eklersin ok görüşürüz ben seni çok sevdim belki bi gün ğörüşme imkanımız olur inş iyi haberlerini bekliyorm

özel mesaj bölümünü nasıl açıyorum çiğdemcim bilgi verirmisin canım.

ablacım bak şimdi hani sol üst köşede kontrol paneliniz yazıyor ya orayı tıkırtat ondan sonra ayarlarınız yazıyor orayıda tıkırtat orda var zaten özel msj bölümü okuduğun zaman zaten anlarsın ablacım yapacağın şey sedace kutucuğu işaretliyosn ablacım ok

slm arkadaşlar,
adetimin 3.günü fsh , lh,e2,prl,tsh testlerimi yaptırdım,doktorum pcos olduğumu söyledi fakat herhangi bir tedavi vermedi,kilo verirsem hamile kalabileceğimi söyledi,diyetteyim zaten 2 kilo verdim,6 kilo daha vereceğim,ama pcos olanlara hep ilaç veriliyor neden bana verilmiyor dedim,gerekli görmedi,size değerlerimi yazsam bakabilir misiniz,sanırım başka bir doktora daha gideceğim.
fsh:5,92
e2:26.87
lh:6,53
prl:8,12
tsh:1,93

slm arkadaşlar,
adetimin 3.günü fsh , lh,e2,prl,tsh testlerimi yaptırdım,doktorum pcos olduğumu söyledi fakat herhangi bir tedavi vermedi,kilo verirsem hamile kalabileceğimi söyledi,diyetteyim zaten 2 kilo verdim,6 kilo daha vereceğim,ama pcos olanlara hep ilaç veriliyor neden bana verilmiyor dedim,gerekli görmedi,size değerlerimi yazsam bakabilir misiniz,sanırım başka bir doktora daha gideceğim.
fsh:5,92
e2:26.87
lh:6,53
prl:8,12
tsh:1,93

açılan konunun başlığına aldanıp soru sordum,başlık ve konuşulanlar birbirinden alakasızmış,yukarıdaki mesajım buraya uymuyor onu anladım,yukarıdaki mesajımı silmek istiyorum,gerçi farketmez nasılsa yorumlanmıyor.

yumyumcum ben döndüm bu gün işe başladım tüp bebek işlemleri dinlenme sürem bitti şu an telefon bekliyorum sabırsızlıkla. 12 günü bitirdik bayramda sabah kanımı verdim sonucun çıkmasını bekliyorum 1 saat içinde gelicek haber dua et şeker tutmuş olsun. çok öptüm.

açılan konunun başlığına aldanıp soru sordum,başlık ve konuşulanlar birbirinden alakasızmış,yukarıdaki mesajım buraya uymuyor onu anladım,yukarıdaki mesajımı silmek istiyorum,gerçi farketmez nasılsa yorumlanmıyor.

Yardımcı olmak isterdim ama hormonlarla ilgili hiç bir bilgim yok.Belki bilen arkadaşlar yardımcı olurlar.

cnm degerlerden anlamam ama pcos daha çok ultrasondan belli oluyor sanırım.yumurtalıklar oldugundan daha büyük ölçüde oluyor ve yumurtalar daha çok kiste dönüşüyor.ama şu bi gerçek ki pcos lu hastalar da kilo sorunu oluyor.mutlaka kilo vermeye çalış kendi saglıgın için.inşllh en kısa zamanda sende anne olursun.sevgiler.a.s.

canım direk değerleri yorumlamak istemem ama benim değerleri yazıym sana. bir de doktorun söylediklerini. tam cevap olmaz belki ama en azından kafanda bişeyler oluşur belki.
Estradiol:59
fsh:4.47
tsh:3.94
prolaktin:10.5
lh:10.28

bende pkoyum. dr değerlerde sorun yok dedi. zaten ilaç kullanıyodum. hamile kalmak istemediğim dönemde diane 35 alıodum (adet olmak için) hamile kalmak istediğimde ilacı değiştirdi progestan verdi. buay progestanın yanında klomen kullandım. ama yumurtalar yeterince büyümedi. çatlatma iğnesi yapılacaktı,ama yapılamadı. bu aydan sonra rahim filmi çekilecek ve tedaviye onun vereceği bilgilerle devam edilecek. başka sormak istediğin bişey varsa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim canım. bu değerlerin en önemlisi fsh ve lh ın oranıymış. ama o oranın ne olması gerektiğini hatırlayamıyorum malesef. inşallah en kısa zamanda kendiliğinden hamile kalırsın.

canım direk değerleri yorumlamak istemem ama benim değerleri yazıym sana. bir de doktorun söylediklerini. tam cevap olmaz belki ama en azından kafanda bişeyler oluşur belki.
Estradiol:59
fsh:4.47
tsh:3.94
prolaktin:10.5
lh:10.28

bende pkoyum. dr değerlerde sorun yok dedi. zaten ilaç kullanıyodum. hamile kalmak istemediğim dönemde diane 35 alıodum (adet olmak için) hamile kalmak istediğimde ilacı değiştirdi progestan verdi. buay progestanın yanında klomen kullandım. ama yumurtalar yeterince büyümedi. çatlatma iğnesi yapılacaktı,ama yapılamadı. bu aydan sonra rahim filmi çekilecek ve tedaviye onun vereceği bilgilerle devam edilecek. başka sormak istediğin bişey varsa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim canım. bu değerlerin en önemlisi fsh ve lh ın oranıymış. ama o oranın ne olması gerektiğini hatırlayamıyorum malesef. inşallah en kısa zamanda kendiliğinden hamile kalırsın.
merhabalar benim açtığım konuda morgülün gönderdiği linkte ayrıntılı yazıyor bi bakın isterseniz işinize yarayabilir :1hug:

arkadaşlar eminimki yaptırmışsınızdır dr size bi ilaç falan verdimi hangi ilacı kullandınız sonuçlarınız nasıl fsh 5.94 lh ise 11.08 benimkiler nasıl anlayan var mı aranızda dr sadece yüksek dedi bana ilaç falan vermedi aydınlatmadı yani sevgili drum :1no2:

yumyum yumurtalık rezervlerini gösteren hormon fsh ile e2 dir seninde fsh gayet iyi çıkmış yumurtalık rezervlerinle ilgili bir sıkıntın yok bence ama lh hormonu fsh den yüksek oldumu polikistik over rahatsızlığını gösterir yani bence senin yumurtalık rezervlerin gayet iyi ama pko var sende ve doktorununda yüksek dediği lh hormonu bence fsh değil.

LİLİGUM canım benim de hormonlarım yüksek çıktı fsh 45 prolaktin 40 ama hiçbir doktor tedavi için bişey yapmadı çocuğun olmaz dediler sadece sen hangi doktora gidiyorsun çok üzülüyorum bebek istiyorum bende napıcağımı şaşırdım

arkadaşım benim testler 3. günü yapıldı bazıları 12. günü yaptırıyomuş bende onu anlamadım hangisi doğru acaba

mrb testler adetin 2 yada 3,günü yapılıyo.benim fsh değerim yüksek çıktı yumurta tembeliği var dediler glukofen ve ganophene kullandım.tabi doktor tavsiyesi ile

yumyum yumurtalık rezervlerini gösteren hormon fsh ile e2 dir seninde fsh gayet iyi çıkmış yumurtalık rezervlerinle ilgili bir sıkıntın yok bence ama lh hormonu fsh den yüksek oldumu polikistik over rahatsızlığını gösterir yani bence senin yumurtalık rezervlerin gayet iyi ama pko var sende ve doktorununda yüksek dediği lh hormonu bence fsh değil.

simlamutlu, benim adetin 3. günü fsh 3-4 arası, lh ise 9-10 arasında değerlerde çıkıyor. bende de mi pko var acaba? Lh değerini indirebilmek için nasıl bir tedavi yapılıyor biliyorsan bahseder misin? tşk cnm.

X