fsh ve lh hormonu testi yaptıran varmı

LİLİGUM canım benim de hormonlarım yüksek çıktı fsh 45 prolaktin 40 ama hiçbir doktor tedavi için bişey yapmadı çocuğun olmaz dediler sadece sen hangi doktora gidiyorsun çok üzülüyorum bebek istiyorum bende napıcağımı şaşırdım

canım geçmiş olsun benide fsh 22 banada yüksek olduğunu söylediler direk tüp bebek dendi fakat rahimde bi zar görüldü önce onun alınması gerekiyor yani 2 senedir bebek için uğraşıyoruz 2 sene önce fsh yüksek değildi bende rahimdeki o zarı o zaman görselerdi dr lar şimdi böyle olmazdı benimde biliyosundur fsh yumurta rezervini gösteriyor bana dr um 13 ten üzerini sevmeyiz dedi senin adetin geliyomu ben bişey daha duydum eğer şimdi ilaç falan kullanmıyosan hayıt otu tohumu diye bişey duydum onunla düşüren çok olmuş internetten okudum 70 lerde olan bi kız 8 lere kadar düşürüp hamile kalmış canını sıkma canım nasipse oluyo dimi ya bana dr um moralini bozduğun an fsh ın yükselir yumurta sayın düşer dedi hakket geçen ay 6 yumurtam vardı bu ay 4 e düşmüş etkiliyor yani bence hayıt otunu bi dene bellimi our baharatçılarda var 1 tatlı kaşığı tohuma 1 kaynar su döküp 10 dk demle ağzı kapalı olucakmış oksijenle temas etmiycek sonra süzüp iç ben yapıcaktım tedavim başlıycak diye ters teper şimdi dedim ilaç kullanıyorum çünki içini ferah tut sevgilerimle:1hug:

merhaba arkadaşlar benim fsh: 13 lh:7 çıktı adetimde çok düzensiz geç oluyorum , bu değerler nasıl ,

fsh ın sınırda.13 ile 15 arasına tüp bebek diyolar ama sitede çoğu arkadaş hayıt kullanarak fshını düşürmüş.benimde 8.94 bende bu ay başlıcam kullanmaya.6 ın altında olursa çok iyi diyor dr lar.

Kizlar banada bi el atin...benim degerlerim
lh:6,41
fsh:5,15
ne anlama geliyor bunlar...

merb arkadaslar benımde fsh 12.68 cıktı doktorum ılac tedavısıne baslayacak bır an once hamıle kalmam gerektını soyledı yasımda kucuk oldundan bazı masrafları hASTANE KARSILAMIYOMUS SU AN NE YAPICAM BILGISI OLAN CEVAP YAZA BILIRMI ŞIMDIDEN TESEKKURLER

arkadaşlar bu fsh ın yüksek yada düşük olduğunu nasıl anlarız test yaptırmadan.yani bi rahatsızlık hissedermiyiz

benim bugünkü değerlerim fsh 3,16 lh 2,29 ve progesteron 14,16 bunların anlamı ne oluyorrrrrrrrrrrrr?????

selam hanımlar..fsh degerinin normali 7-8 olması gerekiyormuş..dr. böyle söylemişti..benim 15.59 maalesefki..acele etmem gerekiyormuş tüp bebek yaptırmam gerekiyormuş..çok kararsızım..1 tane oğlum var 6 yaşında(allah bağışlarsa)belkide ondan kararsızlığım..ama 2.kez anne olmayıda çok istiyorum..kendimden çok oğlum için istiyorum 1 kardeşinin olmasını o kadar istiyorki görseniz..

arkadaslar ben bir test yaptırdım 16 küsür cıktı fsh sonra doktor bu degerin değişkenlik gösterebileceğini söyledi ve yineledik testi o zaman 11,3 çıktı..klomen kullandım ve çatlatm a iğnesi yaptık 2 ay..bi şey olmadı.doktor sen yaza kadar %100 hamile kalırsın dedi vucudun yumurta uretiyo dedi..sonra bi ay sıkıntılarım vardı epeyce ve hiç yumurtam olmadı stresten..o zaman doktor aşılama yapalım ama biraz vucudunu dinlendir istersn dedi..bende 2 aydır gitmedim doktora..ve tam olarak ne yapacağımıda bilmiyorum 33 yaşındayım hiç çocuğum yok 3,5 yıllık evliyim..rahim filmi falan çekilmedi banada..kafam karışıkk...

arkadaslar ben bir test yaptırdım 16 küsür cıktı fsh sonra doktor bu degerin değişkenlik gösterebileceğini söyledi ve yineledik testi o zaman 11,3 çıktı..klomen kullandım ve çatlatm a iğnesi yaptık 2 ay..bi şey olmadı.doktor sen yaza kadar %100 hamile kalırsın dedi vucudun yumurta uretiyo dedi..sonra bi ay sıkıntılarım vardı epeyce ve hiç yumurtam olmadı stresten..o zaman doktor aşılama yapalım ama biraz vucudunu dinlendir istersn dedi..bende 2 aydır gitmedim doktora..ve tam olarak ne yapacağımıda bilmiyorum 33 yaşındayım hiç çocuğum yok 3,5 yıllık evliyim..rahim filmi falan çekilmedi banada..kafam karışıkk...

merhaba bende 9 aydır evliyim ve sürekli olarak kan testi yaptırıyorum ve fhs degerim yüksek çıkıyor en son ölçtürdügüm 60 tı ve her gittigim dok bana tüp bebek diyordu ve gecen ay tüp bebege karar vevrdik bu ay inşl tedaviye başlayacagız

merhaba bende 9 aydır evliyim ve sürekli olarak kan testi yaptırıyorum ve fhs degerim yüksek çıkıyor en son ölçtürdügüm 60 tı ve her gittigim dok bana tüp bebek diyordu ve gecen ay tüp bebege karar vevrdik bu ay inşl tedaviye başlayacagız

inşallah olumlu sonuç alırsınn:CüvCüv:

lotus5353 fsh değerin yaşına göre biraz yüksek canım. ben 42 yaşındayım benimki şükür 7 ile 9,30 arası değişiyor şimdilik. 15 yukarı olması iyi değil acil tüp bebek demek.bu değerlerle normal de olabilir ama olması uzayabilir ve olmayabilir de . dr lar en üst çıkan değer baz alınmalı diyor. fsh ne kadar yüksek olursa yumurtlama ve oluşan yumurtanın kalitesi o kadar düşük oluyormuş mesela diyelim 20 yumurtlama olsa bile kalite kötü olduğundan döllenemiyor. bence biran önce iyi bir tüp bebek merkezi uzmanı ile görüş. hem için rahatlar hem zaman kaybetmezsin.

merhaba kızlar ben hormon tahlili yaptırdım ve en son 16 olan fsh şimdi 9.0 düşmüş dok çok güzel dedi inşl önümüzdeki ay adetimin 2 günü tüp bebek tadavisine başlayacagız.peki nasıl düştü diye aklınıza takıldıysa hemen söylemek istiyorum ben hayit tohumu içmiştim o işe yarada sizlerde için.

selam ben 16 yaşındayım 2 aydır adet görmüyorum ve çok düzensiz çene altında da tüylenme başladı östrojen hormonuyla alakalı sanırım internet araştırdığıma göre FSH ve LH testi yapılıyomuş bende yarın doktora gidicem eğer bu testi isterse acaba nasıl yapılıyor kan tahililiylemi açıkcası korkuyorum :)

senin yaşın çok genç ama düzensiz adet kıllanma falan pco olabilirsin. dr kan testi de isteyebilir. seninkini bilemem ama fsh lh e2 testleri adetin 2. veya 3. günü yapılıyor. koldan kan alınıyor. korkulacak birşey yok. allah beterinden saklasın. ben çocukken kalp ameliyatı olmuştum 2 ay önce de tüp bebek tedaisi oldum valla ameliyatta bile tüp bebek kadar iğne olmamıştım :roflol:tabii o çok ağır ve acılıydı ayrı :1no2: allah hayırlı sonuçlar versin

amin ...
cevabınız için teşekkür ederim umarım korkulcak bişi yoktur :) sizede geçmiş olsun Allah daha beterlerinden saklasın :)

kızlar selam bende adetin ikinci günü hormon testi yaptırdım yorumlar mısınız
fsh-3,76
estroidol-371,8
LH-8,75
PRL-11,95

kızlar selam bende adetin ikinci günü hormon testi yaptırdım yorumlar mısınız
fsh-3,76
estroidol-371,8
LH-8,75
PRL-11,95

TATLIM BENCEDE MUHTEŞEM BENıM DE FSH DÜŞÜK AMA LH YÜKSEK ONU Bı DÜŞÜREBıLSEM SONUÇ ALACAĞIZ 3 SENEDıR UĞRAŞIYORUM ALLAH HEPıMıZE YARDIMCI OLSUN

X