Gebelik haftası sorunuma yardımm

redsparrow

Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2021
14
7
28
Merhaba ben (19ocak)10 gün önce evde erken gebelik testi ile hamile olduğumu öğrendim. 23 ocakta doktora gittim kan testi istemedi. Ultrusonda her şeyin normal gözüktüğü ama kesenin içinde henüz bi oluşum gözükmüyor 10 gün sonra gel kontrol edelim kalp atışını görürüz dedi. Ben heyecandan bi şey sormadım eve dönünce aklıma takıldı. (24 ocak)Ertesi gün sağlık ocağında kan tahlili yaptırdım beta hcg değerim 15000. Ben 26 aralıkta yine kan testi yaptırmıştım grip olduğum için ilaç kullanmadan önce bilelim diye. Değer 2.3 gebelik yok diye bunun üzerine ilaç kullandım. Şimdi benim beta hcg değerime göre bebeğim 6-7 haftalık falan. Ama kan testi yaptırdığım sonraki hafta ocak ayı zaten şu an 5. Haftasındayız. Benim kafam karıştı bu normal mi doktorumun kaç haftalık olduğunu söylemesi gerekmiyor muydu ya da kan testi durumu. Son adet tarihim 1 aralık fakat 5 aydır bebek istiyorduk ve bebek denediğimizden beri adetim bazen 10 gün bazen 6-7 gün geç olmaya başlamıştı. O yüzden pek takipte edemiyordum. Şimdi bi bebek takip uygulaması kullandığımda bebeğimin son adet tarihime göre 9 haftalık olduğunu söylüyor. Olması gereken bu mu bunlar normal mi çünkü benim hesabıma göre daha küçük.
Bu arada ayın 1 ine başka doktora da randevu aldım inşallah o da beni aydınlatacak ama fikir ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Merhaba ben (19ocak)10 gün önce evde erken gebelik testi ile hamile olduğumu öğrendim. 23 ocakta doktora gittim kan testi istemedi. Ultrusonda her şeyin normal gözüktüğü ama kesenin içinde henüz bi oluşum gözükmüyor 10 gün sonra gel kontrol edelim kalp atışını görürüz dedi. Ben heyecandan bi şey sormadım eve dönünce aklıma takıldı. (24 ocak)Ertesi gün sağlık ocağında kan tahlili yaptırdım beta hcg değerim 15000. Ben 26 aralıkta yine kan testi yaptırmıştım grip olduğum için ilaç kullanmadan önce bilelim diye. Değer 2.3 gebelik yok diye bunun üzerine ilaç kullandım. Şimdi benim beta hcg değerime göre bebeğim 6-7 haftalık falan. Ama kan testi yaptırdığım sonraki hafta ocak ayı zaten şu an 5. Haftasındayız. Benim kafam karıştı bu normal mi doktorumun kaç haftalık olduğunu söylemesi gerekmiyor muydu ya da kan testi durumu. Son adet tarihim 1 aralık fakat 5 aydır bebek istiyorduk ve bebek denediğimizden beri adetim bazen 10 gün bazen 6-7 gün geç olmaya başlamıştı. O yüzden pek takipte edemiyordum. Şimdi bi bebek takip uygulaması kullandığımda bebeğimin son adet tarihime göre 9 haftalık olduğunu söylüyor. Olması gereken bu mu bunlar normal mi çünkü benim hesabıma göre daha küçük.
Bu arada ayın 1 ine başka doktora da randevu aldım inşallah o da beni aydınlatacak ama fikir ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
Canim eger bebek 9 haftalik olsaydı doktorun hem bebegi hemde kalp atisini görürdü. Gec döllenme falan olabilir. İçinizi ferah tutun ve bir sonraki kontrolde net sorularinizi sorun.

Uygulama tam olarak adet tarihine göre söylüyor. Ancak durum başka oluyor. Benimde adet tarihime göre 1 hafta fazla olması gerekirken döllenmenin geç olması ve düzensiz adetlerden dolayı haftası farklı çıkıyor.
Tekrar kontrole gittiğinde doktor bebeğin durumuna bakarak net haftayı söylüyor. Adet tarihini baz almıyor.

Kızlar bu ultrasona göre ve sat a göre hafta farkı neden olur benim kafam hala karışık
Sat hamileliğin ortalama doğum tarihini ve gidişatı kontrol etmek için önemli veri ama ultrasonda bebeğin genel durumu gelişimi ve anne babanın genetiği de rol oynar
Her bebek kendi gelişiminde bakılır önde veya geride olması eğer sürekli aynı ivmede ilerliyorsa sorun teşkil etmez zaten sat ve ultrason çok nadir aynı anda gider mesela sizin bebeğiniz 1 hafta önde gidiyorsa bu doğuma kadar bu şekilde ilerler
1 hafta önde olmanız da erken doguracaginiz anlamına gelmez yine sat baz alınır 😊 burada en en önemli olan şey bebeğinizin sağlıkli olması evet hamilelikte zaman gecmiyor ve hep bir panik havası içinde oluyorsunuz ama her şey yolundaysa rahat olmak lazım

Merhaba sonucunuzu öğrendiniz mi kaç haftalıkmis

Hayırlı geceler arkadaşlar size bir soru sormak istiyorum Ben 12 Aralık'ta düşük yaptım 10 Ocak benim son adet tarihim fakat 7 Şubat'ta beklenen adet tarihim geldi ama adet olmadım 12 Şubat'ta kan verdim kanda herhangi bir gebelik çıkmadı 29 Şubat'ta kaset test yaptım çıkmadı ve 6 Mart'ta kaset test yaptım çıktı daha sonra 7 Mart'ta kan verdim kanda çıktı doktora gittim doktor bana diyor ki 5 haftalık 2 şubat'tan hesaplayacağız diyor böyle bir saçmalık olabilir mi haftaya gel kalp atışını dinleriz dedi haftaya gittim bana dediği şey şu kese boş arkadaşlar sizden ricam 12 Şubat'ta kan tahlilinde gebelik çıkmamışsa nasıl oluyor da 2 şubat'tan hesaplanıyor

X