gebelikte iğne olanlar

bende coraspıne 100 içiyorum. bebe asprini piyasadan kaldırıldı zannediyorum ben eczanelerde yok..

evet babyprin kaldırıldı..ama bebe aspirini hala piyasada..şenin acıkladığı sebeplerden dolayı doktorlar vermiyorlar uzun tedavilerde bebe aspirinini..arkadaslar lütfen hamile kalmadan önce coraspin 100 ve folik plusa baslayın..ve iğneler için kalp atımını görmeyi beklemeyin..tamamdoktorlar ööle söylüyorlar ama ben onlara uyup 2 gebeliğimi bos yere heba ettim..bu hamileliğimde dinlemedim doktorumu..inat ettim ve keseyi görür görmez iğneleri yazdırdım ona..allaha şükür şimdi kızım kıpır kıpr:))

evet babyprin kaldırıldı..ama bebe aspirini hala piyasada..şenin acıkladığı sebeplerden dolayı doktorlar vermiyorlar uzun tedavilerde bebe aspirinini..arkadaslar lütfen hamile kalmadan önce coraspin 100 ve folik plusa baslayın..ve iğneler için kalp atımını görmeyi beklemeyin..tamamdoktorlar ööle söylüyorlar ama ben onlara uyup 2 gebeliğimi bos yere heba ettim..bu hamileliğimde dinlemedim doktorumu..inat ettim ve keseyi görür görmez iğneleri yazdırdım ona..allaha şükür şimdi kızım kıpır kıpr:))

benim dr. bebeğin kalp atışlarını görelim iğneye başlarız demişti. ben kalp atışlarını gördükten sonra iğneya başladım. dr. rapor hazırladı 20 kutu iğne aldım ilk etapta her kutuda 2 iğne var.

banada doktor keseyi gördükten sonra başlıcaz dedi
acabarapor yazılıp bu iğneler ücretsiz temin edilebiliyormu arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim.....

ben o hataya tam 3 kes düştüm..keseyi gördüler ama kalp atımı gerek dediler..ama cok gecti..bu sefer tekrar ettirmedim olayı ve erkenden istedim iğneyi.
babyborncum iğneleri bende raporla alıyorum..yıllık rapor cıkarttım sğlık kurulundan..en fazla 20 kutu yazıyor doktorcum..buda 40 gün demek..8 mayısta almıstım..17 haziranda bitiş..öteki türlü başa cıkılmaz tatlım..

evet hayatım az buz pahaı degil sen hangi igneyi kullannıyorusun clexan mı ? fraxiparine mi fragmıne mi hangisi arkadaşım?

bende iğneleri raporla ve ssk karnesiyle aldım. reçetenin üzerine ve rapora ANALIK kaşesi yapılırsa ücretsiz alıyorsun buda bir ayrıntı. dr. unutursa hatırlat yoksa 20 kutu iğne için 71 ytl istiyorlar. bir kutu iğne 20 ytl..

günaydın zeytohnm, çocuk aspirini de coraspinde aynı içeriğe sahip (100 mg.lık asetil salisilik asit)...tek farkları çocuk aspirini midede çözünüyor yani uzun süreli kullanımlarda mideye zamanla zarar verebiliyor hassaslaştırıyor, coraspin ise dışındaki koruyucu film sayesinde midede çözünmeden yani midede bozulmadan erimeden bağırsağa geçiyor ve bağırsakta çözünüp kana karışıyor, işte bu nedenle bizler gibi uzun süreli kullanacak olanlara coraspin öneriliyor... umarım yardımcı olabilmişimdir...sevgiler...

canım çok sagooll hemde nası yardımcı oldunn bende zaten çocuk aspirinni yemek kaşına su koyup eritiyorum sonra içiyorum daha iyi oluyo demişlerdi ben 2 günde bir içiyorum bide çok sagolasın beni aydınlattıgın için bende acaba farklı bişemi diyodum ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN CANIM

canım sen arkadasımız cevaplamıs sorunu sag olsun o bizim pirimiz bu konuda cok sey ogrendım ben kendı adıma:teselli:

Allah sıfalar versın hepımızea.s.

evet çok sagolsun allah herkezin gönlüne göre versin o arkadaşımızında cevap yazmış soruma sende çok sagol canım ee bende hepinizden ögreniyorum iştee ALALAH hepinizden razı olsunn cannlarr

bende coraspıne 100 içiyorum. bebe asprini piyasadan kaldırıldı zannediyorum ben eczanelerde yok..

canım ben aldım bebe aspirin adı degiştirilmiş sadece çocuk aspirini yazıyo aynı yani küçük pembe tadıda güzel çocuklar için oldugundan normal aspirin kutusunda ama çocuk aspirini yazıyo üstünde ama her ikiside aynı görevi görüyosa önemi yok herelde ALLAH gönlüne göre versin canım bak sabahladım ezanda okunuyo bütün bebiş isteyenlere rabbim kucanı boşş bırakmasıınn dua ediyorumm

kızlar bende fraxiparin 0,4 lük kullandım fakat yine olmadı bir dahakine 0,6 lık kullancam dozu az geldi sanırım

canım ben de her gün iğne oluyorum ama göbekten cesaret edemediğim için koldan oluorum.fragmin 2500 benim ilaç.kanda pıhtılaşma çıkmadı ama 5 düşüğüm var tedbir olarak dr.um önerdi.korkma sakın tereddüt etme yani.benim kollar mosmor tatlım normal. geçmiş olsun

mrb nisa 77 bende yeni üyeyim yazılan bütün yazıları okudum benimde 2 düsüğüm oldu yaklasık 8.ve 9. haftalarda bebekler öldü karnımda suan 5+3 günlük hamileyim ama cok korkuyorm yine bisey olcak diye 2.hamileliğimde doktor bebekaspırıni ve folik asit vermisti ama öldü yine karnımda simdide coraspin folik asit kullanıyorm vede iğneye basladım fragmin 0.2 lik kendim hergün göbekten yapıyorm doktora ne zamana kadar kullanacağım dedim kalp atıslarını duyana kadar dedi ama ben tam olarak bise anlayamadım birde kafama takılan bisey var kan pıhtılasması ile ilgili herhangi bir testde yapılmadı bu iğneyi neye göre doktor verdi bilmiyorm genetik testi yapıldı sadece ondada bir sorn yoktu cnm sen ne kadarlık hamilesin simdi iğneleride ne zamana kadar kullanacaksın 5 düsüğün olms cok üzüldüm insallah Allahın izniyle hayırlısıyla kucağına alırsın cocuğunu hamileliğin nasıl gidiyo bi sorn varmı dikkat et kendine cnm

Ben de kullanıyorum Clexane her gün karından oluyor 9 ay kullanılıyor, bebeği besleyen kordonda pıhtılaşmadan dolayı direnç oluşup bebeğe zarar vermemesi için 0,4 vuruluyorum ve yanında ecoprin bebe asprini içiyorum

selam kızlar aranıza yeni katılıyorum.2 düşüğüm var.şimdi tekrar hamile kalmak istiyordum.bugüne kadar gittiğim dr.lar sadece operatördü ve düşüklerle ilgili hiçbir ayrıntı vermediler.izmirde bilindik bir dr. var;ömer sudekan (inşallah reklam dolayısıyla beni atmazlar) ,neyse geçen hafta ona gittim.tüm tahlillerimi götürdüm,beni muayeneye almadan önce onları inceledi ve pıhtılaşma var dedi.benim normalde plt'm düşüktür.bi yerim kesilse zor durur kanama ama hamile kalınca pıhtılaşma hızı çok artmış,ben de dikkat etmiştim.aspirin olayını duymuştum,heralde aspirinle deneriz der diye düşündüm.
bana 6 tane yaptırmam gereken test verdi.bunlar;
tokosplazma Igm
antikardiolipin antikor Igm
faktör V leiden pcr
ureoplasma urolyticum
chlamydia trachomatis
mthfr c677t

bublardan 2 tanesi vajinadan alınacak kültür şeklinde ,ordaki enfeksiyona bakılıyomuş,muayenede söyleyemedim (annemde vardı) bunlar bulaşıcıymış,eşim ve ben ilk defa birbirimizle beraber olduk.yine de gerek varsa yaptırıcam tabi.diğerleri de burdan okuduğum kadarıyla pıhtılaşmayı genetik olarak araştırıyor.izmide sordum özel yerler 600 ytl. civarı para istediler.şu an yer araştırma safhasındayım.1haftadır moralim okadar bozukki canım hiçbirşey yapmak istemiyor,ölü gibiyim ve çok korkak bir insanım hasranelerden hastalıkalrdan,nerden benim başıma geldi bu işler.yani normal zamanda trombosit oranı düşük olup da hamileliğinde bu sıkıntıyı yaşayan avarsa ,neler yaşadıklarını anlatırlarsa çok sevinirim.dr. tahlil sonuçlarına göre ya sadece aspirin ya da iğne ona göre karar vereceğini söyledi,yani aspirin en iyi ihtimal.umarım temiz çıkar,çok korkuyorum,moralim çok bozuk.sanki içimde kanım donmuş gibi.çok uzun yazdım sizleri sıkmak istemem.hepimize geçmiş olsun.

Ben de kullanıyorum Clexane her gün karından oluyor 9 ay kullanılıyor, bebeği besleyen kordonda pıhtılaşmadan dolayı direnç oluşup bebeğe zarar vermemesi için 0,4 vuruluyorum ve yanında ecoprin bebe asprini içiyorum

mrb cnm sendedemi kanpıhtılasması var ne kadarlık hamilesin nasıl gidiyo bi sorn varmı

öncelikle herkese merhabalar bende iki düşükten sonra genetik test yaptırdım ve mthfr heterozigot çıktı şimdiyse hamile kalmayı bekliyorum doktorum banada fraksiparin kullanacagımı söyledi ama ben şuan herhangi bir aspirin türevi bişey kullanmıyorum genel olarak herkes hamilelik öncesi coraspin kullandıgını yazmıs acaba kullanmasam aynı sonuçla karşılasırmıyım diye de korkmaktan kendimi alamıyorum coraspin kullanmadan hamile kaldıgını ögrenince iğnelere başlayan arkadaşlar var mı acaba bu arda ben 3-4 aydır folbiol ve bemiks c kullanıyorum hamilelik öncesi ve hamilelikte de kullanmam gerekiyormuş sağlıkla kalın hepimize Allah kolaylıklar versin işimiz kolay degil

slm bende 5 düşük yaptım ama şu an denildiyine göre pıtılaşma oldugundan şüpelendi ve igneden bahseti dok. ve hamile kalınca yapılacak bunda yanıt alıp dogum yapan varmı çok merak ediyorum bana yanıt verecek arkadaşları bekliyorum tşk.

slm arkadaşlar benımde sorunum bu gebelıklerimin 4.5 aynda erken doğum yapıyorum ve gebelıklerim son buluyo yapılan araştrmalar sonucunda kanımda pıhtlaşma oluyomş 2. gebeliğimin bitmesının üzerinden 9 ay gectı doktrum hemn gebe kalmam gerektğini soyledi ben hazr deilim desemde hemen gebe kalmamı istyo doktorum sebebini soylemedi ve gebeliğim boyunca karnımdan iğne vurulacağımı soyledi gebeliğimin 12. haftasındada rahmime dikiş atılacakmş tabi ben hala korkuyorm şuan gebe kalmamı soylediği için bebek asprını ve folic asit kullanmamı syledi ne yapmam gerektğini bilmiyorum neden hemen hamile kalmam konusunda ısrarlı olduğunuda şuan 24 yaşındayım allahtan herkese acil şifa diliyorum

merhaba arkadaşlar, ben de 2 düşükten sonra tahliller yaptırdım. hem homozigot factor v leiden hem de heterozigot mthfr çıktı. yüksek riskli gebeliğe giriyorum. şimdi 10 haftalık gebeyim. şuana kadar gelişimi güzeldi ama yine de elim yüreğimde hergün. doktora gitmekten korkuyorum. ya kalbi durmuşsa diye. iğneler sayesinde sağlıklı doğum yapan çok kişi duydum ama iğnenin de garantisi yok. inşallah hepimize faydalı olur. ben hamileliğimi öğrendiğim günden beri hergün fraxiparine vuruyorum kendime. alıştım, zor gelmiyor, yeter ki işe yarasın.

aftabru geçmişi okurken hamişliğinin devam ettiğini öğrendim inan çok sevindim inşallah kucağına aldığın günleride görürsün arkadaşım ben üçüncü düşükten sonra heterezigot olduğumu öğrendim benim gebeliklerim iki hafta olmadan düşüyor kanda pıhtılaşma belirlendikten sonra doktorum fragmın ve coraspın tedavisi uyguladı ilaçları kullanırken bir ay içinde tekrar gebe kaldığımı öğrenmeden düşük yaptım tabi yine aynı çöküntü bunları sizlere anlatmama gerek yok biliyorsunuz yaşadıklarımı doktorum bu sefer genetik test için eşimi ve beni ankaraya zekai tahir burak hastanesine göndericek genetik test yaptıran arkadaşlarımdan ve senden bu konuda bana fikir vermenizi rica ediyorum

X