Gebelikte Kalp Atışının Durması

Merhabalar bende kontrole diye gidip bebeğinin kalp atışının durmasını öğrenip kahrolanlardanım o anı bir ben birde benim gibi aynı şeyi yaşayanlar bilir benim gebeliğim çok güzel geçiyordu hatta bebeğin gelişimi olması gerekenden çok daha iyi ilerliyordu ben ellerini ayaklarını hareketlerini görürüm diye 10. Haftamda gittiğimde doktor gelişimi 8. Haftada durmuş kalp atışı yok dedi eşimle yıkıldık o an zaten gözlerimiz kıpkırmızı olmuştu çıkıp arabaya bindiğimizdeki o ağlama krizimizi düşündükçe ağlıyorum Allahım kimseye yaşatmasın ve ben uzun zaman sonra bu mutlu haberi almıştım bebeğim öleli 6 ay oldu ben dayanamayıp aşılama yapmak istedim çünkü inanılmaz üzülüyordum ve ağlıyordum benimle beraber hamile kalanlar sosyal medyada bir sürü yeni doğan fotoğraflar attıkça kahroluyordum benim de bebeğim doğacaktı benimde evim bebek kokusu dolacaktı düşüncelerinden alıkoyamadım kendimi hatta üzerine bebek fotoğrafı atanlara sinir oluyordum çokta yakın olan eşimin tarafından bir akrabamız yeni doğmuş bebeğini görüntülü arayıp arayıp hergün gösterdi olmayanları kimse düşünmüyor diye psikolojik olarak zaten çok etkilenmeye başlayınca tedavilere başvurdum şuan 6 haftalık hamileyim şükürler olsun ama ödüm kopuyor aynı şeyleri yaşamaktan Allahım hepimize sağlıklı bebekler nasip etsin sağlıcakla doğurmamızı nasip etsin 🤲🏻
Ne acı duygular. Sizin dilinizden okuyunca ben de tekrar yaşadım aynı şekilde çok sağlıklı giden gebeliğim 14 haftalık su patlamasiyla kaybettim. Aylarca kendime gelemedim. İkinci kez hamile kalınca korkarakta olsa sevinmiştim ama yine yarım kaldı. 8 haftada kalbi durmuştu. İlkinde enfeksiyondu sebep ama ikincide pıhtılaşma dediler. Bakalım kısmet. Sizin de sağlıkla zamanında gelsin İnsAllah bebeğiniz 🙏🏻

Ne acı duygular. Sizin dilinizden okuyunca ben de tekrar yaşadım aynı şekilde çok sağlıklı giden gebeliğim 14 haftalık su patlamasiyla kaybettim. Aylarca kendime gelemedim. İkinci kez hamile kalınca korkarakta olsa sevinmiştim ama yine yarım kaldı. 8 haftada kalbi durmuştu. İlkinde enfeksiyondu sebep ama ikincide pıhtılaşma dediler. Bakalım kısmet. Sizin de sağlıkla zamanında gelsin İnsAllah bebeğiniz 🙏🏻
Rabbim acınızı hafifletsin benim de bebeğimin kalbi durdu vedalaşmadan ayrıldık bebeğimle Allah hepimize sağlıkla tekrar nasip etsin

Rabbim acınızı hafifletsin benim de bebeğimin kalbi durdu vedalaşmadan ayrıldık bebeğimle Allah hepimize sağlıkla tekrar nasip etsin
Geçmiş olsun 🙏🏻genetik pıhtılaşma bozukluğu ola bilir. Test yaptınız mı ? Amin cümlemize İnsAllah 🙏🏻

Geçmiş olsun 🙏🏻genetik pıhtılaşma bozukluğu ola bilir. Test yaptınız mı ? Amin cümlemize İnsAllah 🙏🏻
Yaptırdım Hematoloji doktoru bi şey yok dedi ama e nabızda iki değerimin biri düşük biri de biraz yüksek çıkmış zaten ikinci olursa kese görür görmez kan sulandırıcı başlarız demişti doktorum ama sağlıksız da olabilir hani elden bi şey gelmiyor insan da nedenini çok merak ediyor

Yaptırdım Hematoloji doktoru bi şey yok dedi ama e nabızda iki değerimin biri düşük biri de biraz yüksek çıkmış zaten ikinci olursa kese görür görmez kan sulandırıcı başlarız demişti doktorum ama sağlıksız da olabilir hani elden bi şey gelmiyor insan da nedenini çok merak ediyor
test adları neydi ?

Bende bugün kontrolde öğrendim kalbi durduğunu. Canım kürtaj oldun dimi, ne kadar süre sonra gebe kaldın?
Evet kürtaj oldum ama benim eşimden kaynaklı bir problem vardı şans eseri gelmişti kuzum yaşayamadı 5 ay normal denedik baktık yine olmuyor aşılama ile hamile kaldım Allahım tez zamanda isteyen herkese nasip eder inşallah sağlıcakla doğururuz meleklerinizi Allahım sabır versin çok zor bir süreç 😔

Amin inşallah Allahım tez zamanda size de nasip etsin inşallah hepimiz sağlıcakla bebeklerimizi kucağımıza alırız bebeğin kalbi durunca pıhtılaşmadan şüphe ediyorlar bana da bir sürü test yapıldı çıkmadı şükür bir şey ama benim 2 kaybım olduğu için bu hamileliğimde iğneye başladık ilk üç ay her ihtimale karşı kullanacağımı söyledi doktorum inşallah bu süreçleri ilerde ne zor şeyler yaşadık ama Allahım kavuşturdu bebeğimize diye anarız 🤲🏻

Evet kürtaj oldum ama benim eşimden kaynaklı bir problem vardı şans eseri gelmişti kuzum yaşayamadı 5 ay normal denedik baktık yine olmuyor aşılama ile hamile kaldım Allahım tez zamanda isteyen herkese nasip eder inşallah sağlıcakla doğururuz meleklerinizi Allahım sabır versin çok zor bir süreç 😔
bende aşılama ile kalmıştım.

X