gebelikte miyomu olan var mı?

selamlar aynı durumdan bende muzdaribim,benimki 7 cm ve rahmin dışına doğru büyüyor,ve bana da doktorum hamilelik önerdi 5 aydır bıraktık korunmayı fakat insan gene de çok tedirgin oluyor ister istemez,şuanda çalışmıyorum ama çalışma durumum var ve mesleğim çok stresli miyom hamileliğimi zorlaştırır mı ki acaba ve kanamalarım çok olur mu bundan çok korkuyorum yada hamile kalmama bir engel oluşturur mu tecrubelerinizden faydalanmak isterim şimdiden teşekkürler sevgilerimle..

selamlar aynı durumdan bende muzdaribim,benimki 7 cm ve rahmin dışına doğru büyüyor,ve bana da doktorum hamilelik önerdi 5 aydır bıraktık korunmayı fakat insan gene de çok tedirgin oluyor ister istemez,şuanda çalışmıyorum ama çalışma durumum var ve mesleğim çok stresli miyom hamileliğimi zorlaştırır mı ki acaba ve kanamalarım çok olur mu bundan çok korkuyorum yada hamile kalmama bir engel oluşturur mu tecrubelerinizden faydalanmak isterim şimdiden teşekkürler sevgilerimle..
slm tatlım sana bu durum da hangi dr hamileliği önerdi çok tehlikeli 7cmlik miyomun var hamilelikte miyomlar hormonlardan dolayı çok büyüyor ben gebelikten önce 2 tane doktora gittim
miyom çok küçük olduğu için anlamadılar hamilelikte büyüdü 4,5 aylık hamileyim miyomum 4cm oldu şanslıyımki çok büyümedi doktorumda tahminimden daha az büyüdü diyor bence başka bir doktora git geçmiş olsun:1hug:

slm tatlım sana bu durum da hangi dr hamileliği önerdi çok tehlikeli 7cmlik miyomun var hamilelikte miyomlar hormonlardan dolayı çok büyüyor ben gebelikten önce 2 tane doktora gittim
miyom çok küçük olduğu için anlamadılar hamilelikte büyüdü 4,5 aylık hamileyim miyomum 4cm oldu şanslıyımki çok büyümedi doktorumda tahminimden daha az büyüdü diyor bence başka bir doktora git geçmiş olsun:1hug:

canım doktorun demesi cocuğun konumlancağı yere uzakmış rahmin tepesindeymiş kaçıncı doktor canımcım ameliyatı pek önermiyolar rahme zarar gelir düşüncesiyle ama dediğin gibi insan ürküyo genede hayırlısı artık...

ben de geçen hafta öğrendim 4.5 cm lik bir miyomum varmış rahmin dışına doğru gelişen. biraz korktum tabi ama benim hiçbi sorunum olmadı bugüne kadar ne bir kanama ne lekelenme ne sancı ne bulantı.. bence adet görmediğimiz için daha çok beslenip hamilelik sürecinde büyüyen bişey, doktorum da önemli olmadığını bilen bilmyen her kadının yüzde ellisinde olduğunu söyledi inşallah normal doğum yapmama engel olmaz

canım doktorun demesi cocuğun konumlancağı yere uzakmış rahmin tepesindeymiş kaçıncı doktor canımcım ameliyatı pek önermiyolar rahme zarar gelir düşüncesiyle ama dediğin gibi insan ürküyo genede hayırlısı artık...

canım bilemiyorum herkesinki farklı bir kaç doktora gittmişsin tabiki onlar benden daha iyi bilir rahme zarar gelirse odaha kötüCADIARZU

ben de geçen hafta öğrendim 4.5 cm lik bir miyomum varmış rahmin dışına doğru gelişen. biraz korktum tabi ama benim hiçbi sorunum olmadı bugüne kadar ne bir kanama ne lekelenme ne sancı ne bulantı.. bence adet görmediğimiz için daha çok beslenip hamilelik sürecinde büyüyen bişey, doktorum da önemli olmadığını bilen bilmyen her kadının yüzde ellisinde olduğunu söyledi inşallah normal doğum yapmama engel olmaz

inşallah bende ona dua ediyorum canıma.s.

Benim hamilelğimin 1. ayında 6 cm miyomum vardı. Şimdi 8.5 mm olmuş. Hamileliğin ilk 3 ayında hızlı büyüyormuş miyomlar genelde. Doğuma kadar çok büyüyüp bebeğe zarar verir diye çok korkuyorum. Ama biraz şanslıyım. Miyom rahimin arkasında ve dışa doğru büyüyormuş. Bebeğin kordonu da bebekte miyomdan uzaktaymış.

selam arkadaşlar, benimde miyomlarım var şuan 24 haftalık hamileyim son günlerde çok şiddetli sğrılarım oluyor kasıklarım ve belim kopuyor adeta doktorum endişelenme bol bol dinlen diyor ama dinleniyorum yinede ağrılarım geçmiyor hatta beni uykumdan uyandırıyor bazen. sanırım biri çok büyüdü doktorum büyüklüğü hakkında bilgi vermiyor ama ben dokunduğumda hissediyorum tam kasığımda sol tarafta koca bir şişlik var tahminimce 10 cm var umarım her şey yolunda gider ve bebeğimi sağlıkla dünyaya getiririm ben normal doğum istiyorum ama bu gidişle biraz zor gibi peki sezeryan doğum sırasımda miyomlar alınırmı ve nasıl sonuçlar doğurur böyle bir operasyon geçiren arkadaşlar varsa lütfen bana yazsın çok endişeliyim ve çok sancılı sevgiler :)

yeliz hanımlütfen bilal gökçalın cep telini rica edebilirmiyim.acil bi durum.teşekkür ederim şimdiden

Selam arkadaşlar.ben de 20 haftalık hamileyim ve 4.5 cm çapında bir miyom sahibiyim.geçtiğimiz hafta 4 günlük deniz tatili kaçamağından sonra bu hafta başı itibariyle dayanılmaz kasık ağrısı yaşamaya başladım.doktorum derhal gelmemi ve idrar testi yaptırmamı söyledi.yapılan idrar testinde herhangi bir bulguya rastlanmadı.ve doktorum mesane iltihabı olduğuna kanaat getirip tek kullanımlık monorol adlı suda eritilen bir ilaç verdi.ilacı gece yatmadan hemen önce içmem gerektiğini söyleyip sabaha daha rahat uyanacağmı belirtti.ancak gel gör ki sabah ağrılarım bir önceki günü aratır vaziyette tekrar doktor yollarına düştük.doktorum bu sefer durumdan şüphelenip deyatlı bir ultrason muayenesi yaptığında 4.5 cm çağında miyom olduğunu gördü.serum ve ağrı kesici tedavisi uygulandı ancak ağrılarım devamlı şekilde olduğundan dolayı idrar yolleri enfeksiyonu olduğuna kanaat getirdi.ve tedavisine başlandı.bugün 4.günümdeyim,ilaç tedavisi biraz işe yaradı, artık ayakta daha rahat yürüyor, geceleri biraz daha huzurlu uyuyorum.iki durum öyle bir arada çakışarak gelip beni buldu ki idrar yolları enfeksiyonu mu yoksa miyom mu bana bu kadar sancı verdi halen anlayabilmiş değilim.miyomu olan arkadaşlar bu kadar dayanılmaz sancılar çektiniz mi hiç?arada bir kasıklarınızda kasılma oldu mu acaba?neler yaşadınız, ağrıyan tarafınız patlayacak gibi oldu mu?4 doktor gördü bu yaşadıklarımı ve hiçbiri sorularıma net cevaplar veremedi.asıl ağrıyı yapan enfeksiyon mu yoksa miyom mu sizce?

geçmiş olsun canım.. Benimde 4 cm bi myomum var. Benim haberim yoktu gebelik öncesi tetkikler için gittiğimde tesbit edildi. ılk gittiğim dr ameliyat olmazsan düşük ve erken doğum tehditin var ve ağrılı geçer demişti. Sonra bi prof a gittim o gebelik önerdi gebe kal deneyelim dedi 2 aydır deniyoruz ama bi yandan da korkmuyo değilim myomun gebelikte daha çok büyüdüğünü ve ağrılı geçmesine sebep olduğunu duydum. Senin myomun gebelikte mi 4,5 cm oldu büyüdü mü? Ağrılarının sebebi büyük olasılık myomdan kaynaklanabilir. Allah yardımcın olsun şifa diliyorum.

geçmiş olsun canım.. Benimde 4 cm bi myomum var. Benim haberim yoktu gebelik öncesi tetkikler için gittiğimde tesbit edildi. İlk gittiğim dr ameliyat olmazsan düşük ve erken doğum tehditin var ve ağrılı geçer demişti. Sonra bi prof a gittim o gebelik önerdi gebe kal deneyelim dedi 2 aydır deniyoruz ama bi yandan da korkmuyo değilim myomun gebelikte daha çok büyüdüğünü ve ağrılı geçmesine sebep olduğunu duydum. Senin myomun gebelikte mi 4,5 cm oldu büyüdü mü? Ağrılarının sebebi büyük olasılık myomdan kaynaklanabilir. Allah yardımcın olsun şifa diliyorum.

Teşekkür ederim karamel.benim miyom evvelki gün belli oldu.hamilelikte mi ortaya çıktı yoksa daha önce varmıydı inan bilmiyorum.ve bu konuda doktoruma için için kızıyorum aslında.nasıl daha önce görmez diye.ama yapacak bişey yok, korkma dedi.ben korkmuyorum zaten, olacağı varsa olur, benim derdim ağrının sebebi.

benim de myomum var.hamilelikten önce muayeneye gittiğimde doktor söylemişti.ama rahmin arka tarafında gebeliği hiç etkilemeyecek bi myomdu.sonra hamile kaldım ve başka bi doktora gittim o görmedi ya da gördü söylemedi.sonra kürtaj olunca bu sefer başka bi doktorla devam ettim.ona ben söyledim.ve 2.doktorun göremediğini söyledim.doktor da çok öenmli değil ve çok küçük görmüştür ama söylememiştir dedi.yani diyeceğim o ki bizleri telaşlandırmamak için önemsizse söylemeyebiliyolar.sonra hamile kaldım gebeliğim sonlandırıldıktan sonra da muayenede myomun küçüldüğünü söyledi doktorum.doktor önemli diil diyosa diildir kafaya takmayın.hayırlı doğumlar dilerim hepinize.

bende miyomlarımın olduğunu sezeryanla yaptığım doğumdan çıkınca öğrendim doktorum bir çok miyomum olduğunu çoğunluğunu temizlediğini ancak bazılarını yerinden dolayı alamadığını söylediCADIARZU hamilelik dönemimde herhangi bir sorun yaşamadım hatta gitiğim hiçbir doktor böyle birşeyden bahsetmedi:eek:lmaz:

kızlar teşekkür ederim cevaplarınız için.ben de bu duruma alıştım artık, oturup buna üzülmenin bir anlamı yok değil mi?peki bişey soracağım.boyutuna göre değişir tabi ama miyomu olanlar normal doğum yapabilirler mi acaba?doktorum bu konuda net bişey söylemedi bana.ben de internetten araştırmak yerine başından geçmiş olanlara sorayım istedim.

kızlar teşekkür ederim cevaplarınız için.ben de bu duruma alıştım artık, oturup buna üzülmenin bir anlamı yok değil mi?peki bişey soracağım.boyutuna göre değişir tabi ama miyomu olanlar normal doğum yapabilirler mi acaba?doktorum bu konuda net bişey söylemedi bana.ben de internetten araştırmak yerine başından geçmiş olanlara sorayım istedim.

Normal Doğum yaparsan miyomun için operasyon geçirmen gerekir daha sonra. Sezeryanı miyomuda almak için öneriyorlar. Benimde rahimimde miyom vardı. Rahim ameliyatı oldum temizledi dr.Boyutu yeri çok riskli yerde değilse sıkıntı olmaz.

Normal Doğum yaparsan miyomun için operasyon geçirmen gerekir daha sonra. Sezeryanı miyomuda almak için öneriyorlar. Benimde rahimimde miyom vardı. Rahim ameliyatı oldum temizledi dr.Boyutu yeri çok riskli yerde değilse sıkıntı olmaz.

Rahminde nerdeydi canım benim sağ arkada dedi 4cm miş. Dr gebelik önerdi. ilk dr ameliyat demişti kafam karıştı valla Rabbim hayırlısı neyse onu versin.

benimde gebe kalmadan önce iki tane myomum vardı doktorum hamileliğe engel değil demişti ameliyata da gerek yok demiştri eğer hamile kalırsan sezeryanla alırız diye eklemişti hamile kaldım uzunca bi uğraşıdan sonra hamileliğimde büyüdüpünü biliyorum ağrı sancı oldu ama onun dışında ne kadar büyüdü etti dokotrum bilgisini vermedi önemsiz diyerekten bakalım hayırlısı

X