gebelikte rubella testi pozitif çıkanlar

Olmasi gereken değer 0.80 alti olmasi gerekirken benim rubella igM 0.86 cikti cok endiseleniyorum sizce problem yaratirmi supheli midir acil yardim bebegim icin endiseleniyorum 7 haftalik

Kimse sonucunu yazmıyor rubella yüksek çıkıp sonra negatif e düşüp sağlıklı bebeği olan arkadaşlar varmı doktorumun 10 haftalık gebeliğimde gözünden kaçan yüksek rubella testi 18 haftalık gebeliğimde başka bir doktorun farketmesi sonucu avidite yaptıramadım şimdiyse sonucum negatif ve konsey kararı bekliyorum alınabilir yada amniyosentez önerebilirler amniyosentezde bebeğe geçip geçmediği anlaşılabiliyormu? Bilgisi olan yazarsa sevinirim.madem kızamıkçık bu kadar tehlikeli gebelikte neden kadınlar bilgilendirilmiyor yaşamasam bilmicem hatta böyle bişey olduğundan dahi haberim olmazdı.en azında sağlık ocakları bilgilendirmeli.sevgiler

Olmasi gereken değer 0.80 alti olmasi gerekirken benim rubella igM 0.86 cikti cok endiseleniyorum sizce problem yaratirmi supheli midir acil yardim bebegim icin endiseleniyorum 7 haftalik
Canım senin değerin çok düşük bende 31.5 çıktı endişelenmesi gereken benim bence

Canım senin değerin çok düşük bende 31.5 çıktı endişelenmesi gereken benim bence

korkulacak hiçbirşey yok ıgg nin pozitif olması demek bu hastalığı daha önce geçirdiğiniz yada aşı olarak bağışıklık kazanmış olduğunuzdandır..toksoplasma ıgm negatif demek ise şu anda bu hastalığı geçirmiyosunuz demektir.

Ben de yeni yaptırdım ve 32.1 çıktı yani hastalığı daha önce geçirmiş ve bağışıklık kazanmışım.

korkulacak hiçbirşey yok ıgg nin pozitif olması demek bu hastalığı daha önce geçirdiğiniz yada aşı olarak bağışıklık kazanmış olduğunuzdandır..toksoplasma ıgm negatif demek ise şu anda bu hastalığı geçirmiyosunuz demektir.

Ben de yeni yaptırdım ve 32.1 çıktı yani hastalığı daha önce geçirmiş ve bağışıklık kazanmışım.

Arkadaar iyi aksamlar cok gec farkindayim ama bnde simdi hamileyim ve 30 haftalik benimde rubella supeli pozitif yani benim gibi olup dogum yapanlar var mi bebeginiz ne durumda lutfen cvp atin inanin cok zor gunler gecmek bilmiyor...

Arkadaar iyi aksamlar cok gec farkindayim ama bnde simdi hamileyim ve 30 haftalik benimde rubella supeli pozitif yani benim gibi olup dogum yapanlar var mi bebeginiz ne durumda lutfen cvp atin inanin cok zor gunler gecmek bilmiyor...
Konu çok eski ama benim rubella ıgg pozitif ıgm sınırda çıktı bu şekilde olan varmı doktor salı günü tekrar test yapıcaz dedi

Benim rubella igm ve igg de pozitif cıktı... avidite yaptırdık 0.55 ara değer cıktı.. dr ben hiç böyle sonuç görmedim bir şey diyemiyorum dedi... ası oldum 2008de dedim kızamıkçık icin ya gene de içim rahat değil dedi.... Öf... şimdi başka özel lab. Avidite gönderdim haftaya sonuç gelecekmiş... bana diyor ne olursa olsun bu çocuğu doğuracak mısın? dedim ben aşıma güveniyorum... kadın kesin sonuç yok almaya niyetlendi... canım sıkıldı ki sormayın bol bol dua ediyorum...

Benim rubella igm ve igg de pozitif cıktı... avidite yaptırdık 0.55 ara değer cıktı.. dr ben hiç böyle sonuç görmedim bir şey diyemiyorum dedi... ası oldum 2008de dedim kızamıkçık icin ya gene de içim rahat değil dedi.... Öf... şimdi başka özel lab. Avidite gönderdim haftaya sonuç gelecekmiş... bana diyor ne olursa olsun bu çocuğu doğuracak mısın? dedim ben aşıma güveniyorum... kadın kesin sonuç yok almaya niyetlendi... canım sıkıldı ki sormayın bol bol dua ediyorum...
Sonucunuz nasil cikti??

Benim de rubella igm negatif cikti ama referans degerilerinin disinda deger cikmis. Bakalim ne diyecek... cmv ile ugrasmistik zar zor kurtulduk derken bir de bu cikti..

Merhaba şuan 7 haftalık gebelik süreci ilk bebeğimi enfeksiyon diiye erken doğumla kaybettik şimdi bu rubella ıgm 2.86 çıkt tıp fakültesine yönlendirdi doktor.bu durumusağ sağlim atlatan var mı acaba bildiğiniz gibi çok endişeliyim

Merhaba şuan 7 haftalık gebelik süreci ilk bebeğimi enfeksiyon diiye erken doğumla kaybettik şimdi bu rubella ıgm 2.86 çıkt tıp fakültesine yönlendirdi doktor.bu durumusağ sağlim atlatan var mı acaba bildiğiniz gibi çok endişeliyim
Acaba sunucunuz ne oldu ben 5+5 haftalık hamileyim igg pozitif igm 2.94 çıktı avidite istediler bugün. Çok korkuyorum

Merhaba çok çok geç yazdım ama aynı durum bendede var sonuçlarınız ne çıktı çok merak ediyorum

Merhabalar benimde rubella testlerim sınırda. Avidite verdim sonuç bekliyorum çok korkuyorum 😒 Lütfen gören arkadaşlar eğer Igm si pozitif çıkan varsa yani hastalığı hamileyken geçiren varsa ne yaptı paylaşabilir mi 🙏🏻 Doğuranlar çocuğunda herhangi bi sıkıntı olan gören Allah rızası için yazsın 😔😔

X