Gece saat başı uyanan bebek

Eliffel

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2024
9
1
28
Bebeğim 6 aylık. 4. Aydan beri gece saat başı uyanıyor ve meme almadan asla uyumuyor . Vermezsem ağlama krizine giriyor.açlık değil diş değil . Tamamen alışkanlık . Ne yapacam bilmiyorum delirmek üzereyim tecrübelerinizi alırım

Emzik kullanmıyor mu?
Memeden kesmek için de çok erken. Kesseniz o da kalkmaz artık diyeceğim de.
Sizi emzik yapmıs.
Alışkanlık evet, birkaç gece uykusuz kalmayı göze alıp memeyi vermeyeceksiniz, başka şekilde uyutacaksınız.

Bebeğim 6 aylık. 4. Aydan beri gece saat başı uyanıyor ve meme almadan asla uyumuyor . Vermezsem ağlama krizine giriyor.açlık değil diş değil . Tamamen alışkanlık . Ne yapacam bilmiyorum delirmek üzereyim tecrübelerinizi alırım
Gece ve gündüzü ayırt etme ayında , bunu yapabildiniz mi acaba ondan kaynaklı olabilir mi

Al koynuna yat bacım. Daha çok küçük diş olur atak olur zart olur zurt olur nasıl sakinleşecek başka türlü? Evet çok uyanmak evet çok birlikte yatmak çok zor sabaha kadar emzirmek çok zor ama sabredecez ve hızla büyüyorlar. Emin ol dünyaya adapte olmakta senin saat başı uyanmandan daha çok zorlanıyordur. Tüm ihtiyaçlarına olumlu ve zamanında cevap vericez ki sağlıklı bir birey olsunlar.

Al koynuna yat bacım. Daha çok küçük diş olur atak olur zart olur zurt olur nasıl sakinleşecek başka türlü? Evet çok uyanmak evet çok birlikte yatmak çok zor sabaha kadar emzirmek çok zor ama sabredecez ve hızla büyüyorlar. Emin ol dünyaya adapte olmakta senin saat başı uyanmandan daha çok zorlanıyordur. Tüm ihtiyaçlarına olumlu ve zamanında cevap vericez ki sağlıklı bir birey olsunlar.
Kucağımda uyumuyor yatağına bırakmam lazım . Denedim yani 😊3 aydır bu durumdayım ve sabır tükeniyor maalesef bazı anlarda

Emzik kullanmıyor mu?
Memeden kesmek için de çok erken. Kesseniz o da kalkmaz artık diyeceğim de.
Sizi emzik yapmıs.
Alışkanlık evet, birkaç gece uykusuz kalmayı göze alıp memeyi vermeyeceksiniz, başka şekilde uyutacaksınız.
Emzik almadı bi türlü ilk aylarından beri. Yoksa sakinleşirdi biliyorum . Dün gece vermedim meme çığlık kıyamet 10-15 dakika sürdü . Bi kaç gece devam edecem dediğiniz gibi . Umarım başarırız

Biz de benzer bir tabloyu aylarca yaşadık. Ne yaptıysak uyanmaların önüne geçemedik. Ağlayarak uyusun diye dahi bıraktık, bazen her ağladığına cevap verdik, bazen canımıza tak etti koyduk beşiğe çıktık, bazen beraber uyuduk. Bazen ben sinirlendim bağırdım uyu falan diye. Gündüz de gece de kötüydü ve ölmüş bitmiştim. Şu an 1 yaşına girmek üzere her şey eskisine göre bir milyon kat falan daha iyi. 10. Aydan sonra bir şeyler kendinden düzelmeye başladı. Bazı bebeklerde ne yaparsan yap yaşayacağınız şeyleri değiştiremiyorsunuz. Sizin yanınızda olduğunuzu anlaması lazım. Her fırsatta telkin edin ama bunu fark etmeleri de vakit alıyor. Sağlık problemi olmadığını biliyorsanız ( ek gıdadan alerji mesela. Biz bunu bilmiyorduk çocuğun meğer alerjisi varmış yeni öğrendik), gündüz çok çok az veya aşırı uyumuyorsa, yine de her şey aynı devam ediyorsa, kabullenin bence. 😂

Ben emzik yapmış sizi vs laflarını hiç sevmiyorum bu arada, emzik zaten sizi taklit etsin diye üretilmiş bir şey. Çocuğunuz sizi istiyorsa, istiyordur. Duygusal bir ihtiyacı vardır. Ben de buna inanmıyordum, sürekli emzirmek ruhumu daraltıyordu, ama şu an hiç böyle değil hali ve o zaman çocuğumun tam olarak buna ihtiyacı varmış dedim.

15 aylik bebegim. Ve halen boyle 30 dk 45 dk uyur direk uyanir ne yaptıysam gecmedi huyu dün gece bile 20 kere uyanmıştır.kafayi yemek uzereyim. Varsa bi önerisi olan bende bekliyorum😢

15 aylik bebegim. Ve halen boyle 30 dk 45 dk uyur direk uyanir ne yaptıysam gecmedi huyu dün gece bile 20 kere uyanmıştır.kafayi yemek uzereyim. Varsa bi önerisi olan bende bekliyorum😢
Uyandığında ne yapmak istiyor? Ağlıyor ayaklarını karnına çekiyor mu?

Nasıl geri uyuyor?

Ben emzik yapmış sizi vs laflarını hiç sevmiyorum bu arada, emzik zaten sizi taklit etsin diye üretilmiş bir şey. Çocuğunuz sizi istiyorsa, istiyordur. Duygusal bir ihtiyacı vardır. Ben de buna inanmıyordum, sürekli emzirmek ruhumu daraltıyordu, ama şu an hiç böyle değil hali ve o zaman çocuğumun tam olarak buna ihtiyacı varmış dedim.
Bu anneyi istemek demek değil ki, çocuk uykuya dönmeyi bilmiyor. O yüzden her saat başı memede. Memeyle uykuya dönmeyi öğrenmiş çünkü. Her uyku döngüsünden sonra anne memesini istiyor ki yeninden uyumaya devam etsin. Evet daha çok küçük ama bu da sağlıklı bir durum değil. Kaldı ki anneyi göz ardı ediyorsunuz bu durumda. Onun da hem sütünün devamlılığı ve kalitesi için hem ruh hem beden sağlığı için iyibir uykuya ihtiyacı var

Bu anneyi istemek demek değil ki, çocuk uykuya dönmeyi bilmiyor. O yüzden her saat başı memede. Memeyle uykuya dönmeyi öğrenmiş çünkü. Her uyku döngüsünden sonra anne memesini istiyor ki yeninden uyumaya devam etsin. Evet daha çok küçük ama bu da sağlıklı bir durum değil. Kaldı ki anneyi göz ardı ediyorsunuz bu durumda. Onun da hem sütünün devamlılığı ve kalitesi için hem ruh hem beden sağlığı için iyibir uykuya ihtiyacı var
Bu dediğinize katılmıyorum. Bebeğim bağımsız uyuduğu zamanlarda da sorunlar aynı devam etti. Her desteksiz uyku eğitimi veren/alana denildiği gibi bir sihirli değnek değmiyor.

Sen böyle diyince 10 ay oncesine döndüm sık sık uyanmalar gündüz uyumama sinirden kaç sabah ağlıyordum yatakda .günde 4 saat yarım yamalak uykuyla duruyordum.Geçiyor zamanla uyanma azaliyir. Yanımda yatirdim uyandığında memeyi verdim. Şuan 17 aylık ve 2-3-kere uyanıyor .acaba gündüz çok mu uyuyor? Güzel bir uyku düzeni hazırlayın ayına uygun. Hergun aynı saatte gece ve gündüz uyutun. Bebekler rutini sever bir uyku rutini oluşturun. Mesela benim banyo masaj beyaz gürültü beslenme ydi. Beyaz gürültüyü duyunca uyku saati olduğunu anlar kendini uykuya hazirlardi. Gündüz 7.00-8.00 uyanma 2-2.5 saatlik uyaniklik süresiyle 3 uyku 1 saat yada en fazla 1.5 saat. Uyansada 1 saat dolmadan odadan çıkmayıp uykuya geri döndürdüm. gecede 20.30 -21.00 uykuya giderdik. Ve en önemlisi TV den uzak tutun. Bakmıyor denen sizin izlediginizde dahil.

Instagramda oyacanak adlı hesaptaki 100 maddede bebek uykusu postunu okumanızı tavsiye ederim. Sayfada sabit hikayelerde var. Defalarca okuyup kendime sürekli hatırlattım inanın burada herkesin kendi tecrübesine göre yapacağı yorumlardan daha faydalı kendi yolunuzu bulmanız

Kızımda yaşadıklarım geldi gözümün önüne bunlari yazarkende 2 aylık oğlumu uyutmaya çalışıyorum 😃 ben asla ikinci çocuğu yapmam demiştim kızım beni yaslandirdi resmen ikinciyi yaptığıma göre unutuyor insan ve geçiyor ben bayılmıştim uykusuzluktan yorgunluktan bir gün acile kaldırdılar beni ambulansta uyumuşum gidene kadar oh be demiştim uykumu aldım 😃😃

Memede uyuyorsa eğer çok zor siizn onu başka türlü uyutmaya çalışmanız lazım benim şuan 2 aylık oğlum kucakta uyuyordu pis pis yaparak çok yoruldum öyle dizimde hafif sallayarak uyutuyorum bir süre sonra beşikte uyutmaya çalışacağım bakalım bu arada benimkide emzik almasına rağmen beni çok fazla emiyor sizinkinin istemeside normal anneyi gündüz dinlendirecek biri lazım gündüzde mi saat başı emiyor ?

Diş görmeseniz de alttan sürmeye acı vermeye devam ediyor etmese bile bebek kesintisiz uyumaz annesine ihtiyacı vardır, gündüz gördüğü şeyler uyandırabilir, ataktı tutaktı iki yaşa kadar öyle oldu sonra geçiyor kesintisiz uyuyacak elbet ama daha zamanı var.
Makina değiliz herkesin uykusu benzersiz, farklı. O da öyle büyüyecektir. Ben de oya çanak önerisiyle geldim muhakkak bakın.

X