geçmeyen vajinal akıntı,rahim ağzı yarası

lca123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2024
8
0
26
Arkadaşlar merhaba. Yardımınıza veya desteğinize ihtiyacım var çünkü bu konu yıllardır psikolojimi bozmuş durumda. 5 6 yıldır geçmeyen vajinal akıntım var. Defalarca doktora gittim mantar olduğunu söylediler. Herhangi bir kaşıntı, yanma vs yok. Sadece çok yoğun bir akıntı. Kullanmadığım fitil, krem, hap kalmadı. En son Kasım ayında bunları tekrar kullandım ilaçlardan sonra da doktor önerisiyle vajinal duş yaptım. Akıntılardan dolayı vajina iç dudaklarımda yanyana birden fazla pütürlük şişlik oluştu. Siğil sanıp korktum doktor enfeksiyondan dedi. Her yıl düzenli smear veriyorum bir sorun cıkmıyor. Bugun yine smear vermeye gittiğimde doktor rahim ağzında yara olduğunu ilaçlardan sonra geçmezse yakacağını söyledi ve çok yoğun akıntın var diye de ekledi. Duo balance bv cran, nioli yağı her şeyi denedim ama bir sonuca ulasamıyorum hala cok yogun sarı beyaz akıntım var. Tuvalete gitmek istemiyorum akıntılar yüzünden. Simdi de rahim ağzı yarası cıktı basıma. Benzer bi tecrübesi olan var mı? Rahim ağzı yarası mı bunlara sebep oluyor yoksa akıntı mı yara yapıyor? Veya artık akıntılarımı fizyolojik sayıp kabullenmeli miyim? Çok yoruldum.

Aynı durum bende vardı .yarayı yaktirdim geçti.bir süre sonra yine çıktı .meğer hpv varmış.devkette baktirmistim dahabonce ama 15 tipine bakıyor sadece.ozele gidip 41 tipine baktırdım düşük riskli 2 tanesi pozitif geldi şok oldum hiç bir belirti yoktu çünkü.ihmal etmeyin40 tipine baktırın ve evli iseniz muhakkak prezervatif ile kor
Merhaba, yasim 30dan kucuk oldugu icin hpv ye bakmıyorlar ama ben de olabilme ihtimalinden şüpheleniyorum. Smear sonucum enfeksiyon cikmis. Bir turlu kurtulamıyorum geçmiyor. Haftaya kontrole gidecegim yara gecmemisse benimki de yakılacak

Doktor direk j.onkjye yönlendirdi o da direk gün verdi 3 ay sonrasına.hpv varsa kolposkopi öneriliyor smear her zaman net sonuç vermezmiş.temiz çıktı diye rahat olmamak gerek.hem benim rahim ağzında kızarıklık var geçmiyor yakmaya rağmen.bir bakılsın içim rahat eder en azından.bazen düşük riskli olanlarda kötü ilerleyebilir diye okumuştum tamamen kişinin bünyesine, virüsün vücutta kalma süresine de bağlı
Evet maalesef smear in yüzde 25 yanılma payı oluyormuş maalesef.

Sizde de şüpheli alan görülmüş ki parça alınmış.. boyama sonrası şüpheli alan görülmezse parça alınmaz
Benim için yazdıysanız, şöyle anlatayım kolposkopi sonrası doktor hanım odama geldi, işlem anın da gördükleri ile ilgili açıklamasını yaptı, boyama yaptım herhangi bir renk değişimi olmadı, ama ben yine de her ihtimale karşı klasik kolposkopi yaptım, saat yönünde 4 yerden parça aldım dedi, 18.000 tl’ lik bir ücretti ve benim özel sağlık sigortam var, işlemi sigorta karşıladı zaten kendi cebimden tek kuruş ödemedim, o sebeple doktor hanım çalıştığı hastaneye biraz da para kazandırmak istedi, e onların da doldurması gereken kotaları oluyor nihayetinde😊 bana kolposkopi yapılmasının asıl nedeni biraz da, buydu, bende o zaman ki şok ve panikle hemen kolposkopi olmayı kabul ettim.

Artık internetten sürekli hastalık araştırmaya başladım. Devamli vajina kontrolü yapıyorum sigil vs var mı diye. İlaçlara rağmen geçmeyince başka bir hastalık mı var diye düsündürüyor psikolojim bu konu yüzünden hiç iyi değil.Ne yapacagımı bilmiyorum artık
Rabbim acil şifalar versin size ve tüm hastalara. Ruh halinizi çok iyi anlayabiliyorum. Aynı ruh hali bende de mevcut. İnşallah güzelce teşhis koyulur ve tedavinizi olur ve iyileşirsiniz. Benim aynı zamanda canımda acıyor ruh halim zaten çok farklı doktorlar halen net bir teşhis koymadı behçet olabilir cildiyeye git dedi. Her adet sonrası vajina girişi sol tarafında bebeklerin ağzında çıkan pamukçuk gibi bir şey çıkıyor öyle canımı acıtıyor ki aynı zamanda psikolojim sizin de dediğiniz gibi internetten araştırmaktan girip bu sayfaları okuyup benim gibi olup da derdine çare bulabilmiş olan var mı diye bakmakla geçiyor. İnşaallah Rabbimin izniyle geçip gitsin tüm hastalıklar.

Rabbim acil şifalar versin size ve tüm hastalara. Ruh halinizi çok iyi anlayabiliyorum. Aynı ruh hali bende de mevcut. İnşallah güzelce teşhis koyulur ve tedavinizi olur ve iyileşirsiniz. Benim aynı zamanda canımda acıyor ruh halim zaten çok farklı doktorlar halen net bir teşhis koymadı behçet olabilir cildiyeye git dedi. Her adet sonrası vajina girişi sol tarafında bebeklerin ağzında çıkan pamukçuk gibi bir şey çıkıyor öyle canımı acıtıyor ki aynı zamanda psikolojim sizin de dediğiniz gibi internetten araştırmaktan girip bu sayfaları okuyup benim gibi olup da derdine çare bulabilmiş olan var mı diye bakmakla geçiyor. İnşaallah Rabbimin izniyle geçip gitsin tüm hastalıklar.
Allah sesinizi duysun 🤲 hepimize sifa olur insallah yoksa bu psikoloji insani cok kotu etkiliyor.. teşekkür ederim yorumunuz icin

Geçmiş olsun aynı can sıkıntısı ben de de var çok iyi anlıyorum.hpv testi yaptırın .özelde yaptırın çünkü devlet sadece 15 tipine bakıyor özelde 49 tipine bakıyorlar . öncelikle vajinayı temiz tutmak önemli eczaneden intim yıkama jelleri var onlarla yıkayın günlük ılık su ile ve kurulayin iyice nemli kalmasin.gerekirse fön makinası ile kurutun .Nioli yağı mikrobu kırıyor hindistan cevizi yağı ile seyreltin yakmasın temizken yaraya sürün sabah akşam.ben hülya kayhanin nioli yağını aldım çok güzeldi.artik mantar oluyorum sayesinde.sizde dediklerimi uygulayin bir düzenli yeme içmeye de dikkat edin tabi hamur ve şekerin her türküsü den uzak durun bol sebze ve su için iç camasiriniz Pamuklu olsun ve ütüleyin .iç çamaşırlarınızı bitkisel bebek deterjanları ile ayrı yikatin kaynatın .bunlara dikkat ederseniz büyük oranda rahatlama olacağını düşünüyorum.hpv ye baktırın mutlaka ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara da baktirabilirsiniz hpv den bir şey çıkmazsa ..

Benim için yazdıysanız, şöyle anlatayım kolposkopi sonrası doktor hanım odama geldi, işlem anın da gördükleri ile ilgili açıklamasını yaptı, boyama yaptım herhangi bir renk değişimi olmadı, ama ben yine de her ihtimale karşı klasik kolposkopi yaptım, saat yönünde 4 yerden parça aldım dedi, 18.000 tl’ lik bir ücretti ve benim özel sağlık sigortam var, işlemi sigorta karşıladı zaten kendi cebimden tek kuruş ödemedim, o sebeple doktor hanım çalıştığı hastaneye biraz da para kazandırmak istedi, e onların da doldurması gereken kotaları oluyor nihayetinde😊 bana kolposkopi yapılmasının asıl nedeni biraz da, buydu, bende o zaman ki şok ve panikle hemen kolposkopi olmayı kabul ettim.
İşlem sırasında veya sonrasında çok ağrınız veya kanamaniz oldu mu peki ? Bana devlet gün verdi ama beklemek istemiyorum özelde yapmak niyetindeyim o da çok pahalı.ozelde yapsam diğer takip süreci yine özelde mi devam etmek zorunda nasıl yapacağım bilmiyorum

İşlem sırasında veya sonrasında çok ağrınız veya kanamaniz oldu mu peki ? Bana devlet gün verdi ama beklemek istemiyorum özelde yapmak niyetindeyim o da çok pahalı.ozelde yapsam diğer takip süreci yine özelde mi devam etmek zorunda nasıl yapacağım bilmiyorum
Sanırım devlette anestezi altında yapmıyorlar öncelikle bunu belirteyim aklınızda olsun ona göre karar verirsiniz, ben özel de genel anestezi altında oldum.

İşlem bittikten sonra hafif pembe kanamalarınız oluyor ve adet ağrısı gibi kasık ağrılarınız oluyor, yoğun bir acı veya ağrı yaşamıyorsunuz, hiç korkulacak bir şey değil içiniz rahat olsun, hatta ben kolposkopi olduğum aynı günün akşamı erkek arkadaşımla konsere gidip eğlendim bile😊

Sanırım devlette anestezi altında yapmıyorlar öncelikle bunu belirteyim aklınızda olsun ona göre karar verirsiniz, ben özel de genel anestezi altında oldum.

İşlem bittikten sonra hafif pembe kanamalarınız oluyor ve adet ağrısı gibi kasık ağrılarınız oluyor, yoğun bir acı veya ağrı yaşamıyorsunuz, hiç korkulacak bir şey değil içiniz rahat olsun, hatta ben kolposkopi olduğum aynı günün akşamı erkek arkadaşımla konsere gidip eğlendim bile😊
Lokal anestezi yapılıyordur illaki ama hijyen açısından da hiç güvenemiyorum devlete mecbur özele gidip biran evvel sonuçlansin istiyorum Cevabınız için teşekkür ederim ♥️

Lokal anestezi yapılıyordur illaki ama hijyen açısından da hiç güvenemiyorum devlete mecbur özele gidip biran evvel sonuçlansin istiyorum Cevabınız için teşekkür ederim ♥️
Rica ederim💐
Araştırma hastanelerinde lokal olan arkadaşlar oldu, herkesin acı eşiği farklıdır ama, kimisi zorlandı, kimisi bir şey hissetmedim dedi, insan göze alamıyor maalesef😞

Özelde lokal anestezi ile oldum neredeyse hiç bir şey hissetmedim boş yere korkmuşum .üstüne bir de var olan yarayı yaktirdim gayet iyi geçti ne kanama ne ağrı
Rica ederim💐
Araştırma hastanelerinde lokal olan arkadaşlar oldu, herkesin acı eşiği farklıdır ama, kimisi zorlandı, kimisi bir şey hissetmedim dedi, insan göze alamıyor maalesef😞

Rica ederim💐

Özelde lokal anestezi ile oldum neredeyse hiç bir şey hissetmedim boş yere korkmuşum .üstüne bir de var olan yarayı yaktirdim gayet iyi geçti ne kanama ne ağrı
Çookkk geçmiş olsun, iyi geçmesine sevindim🙏💐
Hangi şehirdesiniz? Ve hangi hastanede kaça oldunuz?
Sonuçlar 15 gün sonra mı çıkacakmış?

Bu arada bende 2 nisanda tekrar 2. Kolposkopimi oldum, çünkü 20 martta yeni bir hpv testi vermiştim bu sefer tip 18 geldi, doktorum daha önce numune alınırken çubuğa tip 18 gelmemiştir ve o nedenle çıkmamıştır dedi, yani tekrar başa sardım, bu sefer yüksek tip gelmesi nedeniyle canım bayağı sıkkın..

Son düzenleme:

Teşekür ederim .İstanbul'dayım özel bir jineonkoloji doktorunun muayenehanesinde gittim 15 bin verdim. sonuç 2 günde çıktı .henüz görüşmeye gidemedim ama temiz çıkmış galiba sadece enfeksiyon var .cok şükür .gittiğimde bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izlemeliyim sorucam .

Bu arada bende 2 nisanda tekrar 2. Kolposkopimi oldum, çünkü 20 martta yeni bir hpv testi vermiştim bu sefer tip 18 geldi, doktorum daha önce numune alınırken çubuğa tip 18 gelmemiştir ve o nedenle çıkmamıştır dedi, yani tekrar başa sardım, bu sefer yüksek tip gelmesi nedeniyle canım bayağı sıkkın..
Canınızı sıkmayın moral çok önemli ve takip ettirdiginiz sürece hiç bir şey olmaz Allah'ın izniyle.yasiniz kaç ve kaç senedir var hpv .benim ta 2018 yılında yanmalarim vardı büyük ihtimalle o zaman da vardı hpv .böyle düşününce kaç yıl olmuş geçmemiş kronik hale geldi diye düşünüp korkuyorum ben de .

Teşekür ederim .İstanbul'dayım özel bir jineonkoloji doktorunun muayenehanesinde gittim 15 bin verdim. sonuç 2 günde çıktı .henüz görüşmeye gidemedim ama temiz çıkmış galiba sadece enfeksiyon var .cok şükür .gittiğimde bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izlemeliyim sorucam .
Gözünüz aydın, 6 ay sonra tekrar kontrole çağırır doktorunuz ve sadece smear testi alır diye düşünüyorum, bende özel muayenehasi olan onkolog jinekoloğa gitmeye başladım, hoca bu şekilde ilerleyelim dedi.

Bu arada bana doktorum D VİTAMİNİ değerini 50’ nin altına düşürmeyelim dedi, aklınızda olsun.

Bu arada hpv testi için sürüntüyü nereden aldılar sizde .ben vajen giriş kısmından kulak çubuğu gibi bir şey ile verdim örneği.rahinagzindan alınması daha mı uygun olur acaba okudukça kafam karıştı

Gözünüz aydın, 6 ay sonra tekrar kontrole çağırır doktorunuz ve sadece smear testi alır diye düşünüyorum, bende özel muayenehasi olan onkolog jinekoloğa gitmeye başladım, hoca bu şekilde ilerleyelim dedi.

Bu arada bana doktorum D VİTAMİNİ değerini 50’ nin altına düşürmeyelim dedi, aklınızda olsun.
Benimki düşük riskli yine de 6 ayda bir der mi bilemedim.biktim doktora gitmekten dert anlatmaktan Allah hepimizin yardımcısı olsun bize sabır ve moral versin

Canınızı sıkmayın moral çok önemli ve takip ettirdiginiz sürece hiç bir şey olmaz Allah'ın izniyle.yasiniz kaç ve kaç senedir var hpv .benim ta 2018 yılında yanmalarim vardı büyük ihtimalle o zaman da vardı hpv .böyle düşününce kaç yıl olmuş geçmemiş kronik hale geldi diye düşünüp korkuyorum ben de .
Yaşım 40 canım. Evet bana doktorum bununla yaşama normal hayatına dön iyi bir şey değil dedi.
Ben zaten son 1 yıldır cinsel aktiftim, ben son 6 ay içinde kaptığımı düşünüyorum açıkçası.

Hpv de kronikleşme pek söz konusu değil de, evliyseniz ve korunmuyorsanız şayet biraz uzun sürmüş olabilir, sürekli bulaş ve pinpon etkisi deniliyor buna maalesef, yani bunu ben değil en önemli hocalar söylüyor diyeyim.

Bu arada hpv testi için sürüntüyü nereden aldılar sizde .ben vajen giriş kısmından kulak çubuğu gibi bir şey ile verdim örneği.rahinagzindan alınması daha mı uygun olur acaba okudukça kafam karıştı
Yok aynı şekilde sizin gibi test alındı benden de, her ikisinde de smear testi gibi alındı yani, her iki belki de tip 18 ilk testte kuluçkadaydı ve çıkmadı, artık orası muamma😔

X