Genetik taramalı tüp bebek

Panda34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2022
322
191
26
Bu şekil tedavi olanlar bilgilerini paylaşabilir mi? Özellikle yakın zamanda yaptıranlar genetik tarama çok pahalı diye duydum illa ki merkezler fark eder sizler nerede ne kadarsa yaptırdınız sonuçlarınız ne oldu ne kadar süre sonra transfer yapıldı paylaşırsanız çok sevinirim. 2. Tüp bebek tedavisine başlayacağız birkaç aydır doktorumun verdiği ilaçları kullandım rahmi hazırlamak için son 2 gün kaldı ilacı bitirip adet olmayı bekleyeceğim bir de anlamadığım bir şekilde 1 haftadır çok uyuyorum gündüz özellikle uykuya dalıyorum ve sürekli de uyku halindeyim bir anda duphaston kullanıyorum şu an daha öncede kullandım yan etkisi olabilir mi diye düşündüm ama ilk kez böyle yaşıyorum

Tüp bebek için değil ama başka sebeple eşim ben ve oğlumuza genetik tarama yaptırdık 1.5 ay oldu. 3ümüz için 30bin tl gibi bir şey Ödemiş olmalıyız.

gecen ay 3 embriyo icin genetik test ve dondurma ucreti 24000 tl tuttu. ilk denememiz, 37 yasindayim doktor genetige gonderelim saglikli olanlari anlayalim dedi.sisli memoriala gidiyorum bu arada. 3 embriyodan 2 si saglikli geldi. yumurta toplamadan sonra adet oldum, uzerine olacak diger adette transfer sureci baslayacak dediler onu bekliyorum

gecen ay 3 embriyo icin genetik test ve dondurma ucreti 24000 tl tuttu. ilk denememiz, 37 yasindayim doktor genetige gonderelim saglikli olanlari anlayalim dedi.sisli memoriala gidiyorum bu arada. 3 embriyodan 2 si saglikli geldi. yumurta toplamadan sonra adet oldum, uzerine olacak diger adette transfer sureci baslayacak dediler onu bekliyorum
araştırılacak embriyo sayısına göre mi fiyat belirleniyor

Merhaba, bende PGT yaptırdım embriyolarıma. En son opuda toplam 16 yumurta toplandı ve 5 tanesi 5. Güne gitti. Biz bunlardan en iyi olan 4 tanesini genetik teste yani pgt ye gönderdik. Bu sayıya doktorunuz ile birlikte karar verebilirsiniz. Bir embriyo için 300 dolar alıyorlar. Geriye kalan 1 adet embriyo için genetik test istemedik, hem kalitesi daha düşüktü hemde daha sonra da dondurulumuş olan embriyoya bu testi yapabiliyorlar o yüzden dondurup beklemeye aldık. Daha sonra genetiğe gönderilen 4 embriyodan 2 tanesi sağlıklı 2 tanesi de kromozom anamoli geldi. Sağlıklı olanlardan birini transfer ettiler. Yaşım 38 ve daha önce 3 tane negatif tüp bebek denemem vardı. Bu dördünce transferdi ve oldu 🙏 Ben kesinlikle pgt ile ilgisinin olduğa inanıyorum. Tutma ihtimalini kesinlikle arttırıyor. Bebeğimin Gelişimi 1 hafta geriden geliyordu malesef ve 9. Haftada kalbi durdu … 🥹
Bir sonraki denememi yine pgt den sağlıklı olarak gelen embriyo ile yapacağım. Umarım bu defa sağlıkla tutunur ve gelişir. Ben PTG ye inanıyorum, maddi imkanınız varsa bu yöntem kesin çözüm değil tabi ki ama ihtimali arttıyor.

Merhaba, bende PGT yaptırdım embriyolarıma. En son opuda toplam 16 yumurta toplandı ve 5 tanesi 5. Güne gitti. Biz bunlardan en iyi olan 4 tanesini genetik teste yani pgt ye gönderdik. Bu sayıya doktorunuz ile birlikte karar verebilirsiniz. Bir embriyo için 300 dolar alıyorlar. Geriye kalan 1 adet embriyo için genetik test istemedik, hem kalitesi daha düşüktü hemde daha sonra da dondurulumuş olan embriyoya bu testi yapabiliyorlar o yüzden dondurup beklemeye aldık. Daha sonra genetiğe gönderilen 4 embriyodan 2 tanesi sağlıklı 2 tanesi de kromozom anamoli geldi. Sağlıklı olanlardan birini transfer ettiler. Yaşım 38 ve daha önce 3 tane negatif tüp bebek denemem vardı. Bu dördünce transferdi ve oldu 🙏 Ben kesinlikle pgt ile ilgisinin olduğa inanıyorum. Tutma ihtimalini kesinlikle arttırıyor. Bebeğimin Gelişimi 1 hafta geriden geliyordu malesef ve 9. Haftada kalbi durdu … 🥹
Bir sonraki denememi yine pgt den sağlıklı olarak gelen embriyo ile yapacağım. Umarım bu defa sağlıkla tutunur ve gelişir. Ben PTG ye inanıyorum, maddi imkanınız varsa bu yöntem kesin çözüm değil tabi ki ama ihtimali arttıyor.
Ya inşaAllah tez zamanda hayallerinize kavuşursunuz Allah hasretinizi gidersin isteyen herkesin 🌸 Biz de başladık tedaviye doktorumla görüştüm embriyoya genetik bakmayacağım karı koca genetik baktıracağım dedi kan verdik sadece en erken 15 güne çıkıyormuş bekliyoruz bizde Allah hepimize hayırlısını nasip etsin amin

İnşallah sizde en hayırlı en doğru zamanda sağlıkla kavuşursunuz evladınıza, isteyen herkese nasip etsin Allahım 🙏 biz çift olarak genetik test yaptırdık, ikimizden de kan alındı, 25 günde çıktı sonuçlar. Normal çıktı sonrasında da embriyo genetiğine bakıldı. Doktorunuzla konuşarak ilerlemek en doğrusu. En kısa zamanda güzel haber almak ve vermek dileğiyle 🌸🌸🌸

Merhabalar genetik test eşim ve bana yaptırdık normal çıktı fakat embriyoların da pgt kötü geldi ve transfer olmadı , pgt hep kötü mü gelir yoksa bu seferlik mi oldu , denemeye devam etmeli miyim

Canım sen beklerken kendiliğinden mi hamile kaldın 😍 genetik taramalı tüp bebeği araştırırken dikkatimi çektin 🧿

X