Glucophage Hakkinda Bilgi Verirmisiniz.

mrh.öncelikle geçmiş olsun bende 4-5 aydır kullanıyorum.2 düşük yaptım 4 aylık ve fazla kilom var onun için verdi, dr.um.anti diyabatik bir ilaç vae yumurtlamayı düzenliyormuş.ama bana kilo verdirmedi.iştahı kesiyo ama ben zaten iştahsız biri olmama rağmen kiloluyum.geçen hafta akupunktur taktırdım.inş .işe yarar.4 aydırda diyetisyene gitmeme rağmen sadece 4 kilo verebildim.galiba ben ümitsiz vakayım.

tiroit kontrolü yaptırdınmı hiç.bende hipotiroidi var tedavi görüyorum kilo aldırıyor ve ne yaparsan normal insandan az veriyorsun.bence baktırmadıysan bir kontrol ettir.benimde iştahım yoktur çok çok az yerim ama veremiyorum.inşallah bu ilaç işe yarar.ben inanıyorum olacak.birde hamile kalmayı kolaylaştırıyormuşya umarım bir iki ayda olur 5-6 ay dana beklemek stemiyorum yaaa.:1no2:

tiroit kontrolü yaptırdınmı hiç.bende hipotiroidi var tedavi görüyorum kilo aldırıyor ve ne yaparsan normal insandan az veriyorsun.bence baktırmadıysan bir kontrol ettir.benimde iştahım yoktur çok çok az yerim ama veremiyorum.inşallah bu ilaç işe yarar.ben inanıyorum olacak.birde hamile kalmayı kolaylaştırıyormuşya umarım bir iki ayda olur 5-6 ay dana beklemek stemiyorum yaaa.:1no2:

bben bi dünya tahlil yaptırdım düşüklerden sonra hormonlar ve troit normal çıktı.ama vücudumda çok ödem oluşuyo onunda sebebi bulunamadı.rahim filmi ve eşli gen analizide yaptırdım.hepsi normal.sanırım anormallik bende.düşükler için hiçbir sebep bulunamadı.umarım bidaha aynı şeyi yaşamam.allah sanada bir an önce hamilelik nasip etsin.ve umarım bebeğini kucağına alırsın.tabiki bende.artık çok korkuyorum hiç cesaretim yok.
:1no2:

inşallah allah hepimize nasip etsin.bu arada ben bir doktor sitesinde doktora sordum ama bana "Bu ilacın tek başına sizin gebe kalmanıza bir yararı olacağını zannetmiyorum" diye tek bir cümle yazmış.ben doktorum verdiğinde çok heveslendim ama sanırım o kadar heveslenmem iyi olmayacak.hayalkırıklığı yaşama ihtimalim çok yüksek.o yüzden zamana bırakıp beklemek en iyisi olacak.kısmet hayırlısı ne zamansa o zaman gelecektir diyip beklemekten başka çarede yok sanırım.allah hepimize inşallah nasip eder.:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:a.s.

amin canım amin.benim hamile kalmakla ilgili fazla problemim yok gerçi ama sonuca ulaşamayınca kötü oluyor.daha hamileliğe sevinirken kaybetmenin acısı çok büyük.hiç cesaretim kalmadı.tekrar aynı şeyi yaşamaktan öyle korkuyorumki.

canım allah hayırlısını nasip etsin.aklına kötü şeyler getirme cesaretin kırılmasın hiç.kötüyü düşünüp negatif olma.inşallah en kısa zamanda hayırlısıyla olur.:emir_bebek:

Glucophage' ı kullanan arkadaşlar, adet döneminde de hapı içmeye devam ediyormusunuz? Bazı dr.lar o dönemde kesilmesini de önerebiliyor... Birde, ganophene ile beraber kullanımında bi sakınca varmıdır acaba?? Bu konuda bilginiz veya tecrübeniz varsa, paylaşırmısınızzz :1rolleyes:

bana dr um hamileligi destekledigi icin vermisti adet olursan bırak dedi, iki hafta kullandım ve adet oldum bıraktım ama simdi tekrar basladım bu ilaca zayıflatıyomus dr öyle söyledi cünkü bende pkolu oldugum icin zayıflamak istiyorum ve bulantı yaptıgı halde iciyorum ama dr yatarken ic demisti ben sabah kullanıyorumki bulantıdan daha az yemek yiyeyim diye

ben ilaca başlayalı bir ay oldu henüz sadece 2 kilo verebildim.sanırım yavaş yavaş gidecek.iştahım hiç ama hiç yok sürekli midem dolu gibi en sevdiğim şeyleri bile yiyemiyorum nasıl bişey anlamadım.
adetime bir hafta var bakalım ilk ayda gebelikle ilgili herhangi bir etkisi olmuşmu.bir hafta sonra göreceğiz inşallah.CADIARZU:sm_confused:

Bu ilacın hipoglisemiye faydasını bilen var mı arkadaşlar,hipoglisemi hastası bu ilacı ömür boyu mu mu kullanmak zorunda,yoksa belli bir süre kullanınca hastalık tedavi oluyor mu?
Bir de yan etkileri nelerdir?

kolay gelsin arkadaşlar. bana da doktor glucophage verdi, bu gerçekten kilo verdiyor mu???? kullananlar yazarsa sevinirim

valla bu ılacı babam kullaanıyor 5 sendır şeker hastaları ogunlerden sonra kandakı seker mıkatarını duzenlemesı ıçın buradakı okuduklarım çok ilginç geldı hiç bılmıodum

bende glukfen kullanıyorum bu da glucophane nin mahadili.20 gün falan oldu başlayalı.biliosunuz bi pko var bi de pkos.sadece adet düzensizliği yaşıosak ve dolayısıyla yumurtlama pko luyuz.fakat tuylenme kılo,sivilce vs. diğer belirtiler varsa pkos hastasıyız ve her ikisinde de bu ınsulın dırencini arttıran ilaçlar verilio.
Umarım faydası olur hepimize.

Ben glukofen yanında,serophane ve farlutal kullanıyorum.dr4 ay kadar kullanmalısın dedi.Yani oz amana kadar umud edemeyeceğim hamişliği ve etrafım hamile dolu.....
zor çok zorrr.

bende kulanıyorum 4 ay kulandım birinci kutum biti 6 ay kulanmam gerekirken kulanmadım pukolu oldugum için şimdi adetlerim bu ilacı kulandıgımda düzene girdi ve şimdi bıraktım adet bile olmuyorum doktorumu bıraktıgım için tekrar kulansam bişey olurmu acaba yaa hamile kalıncada kulanacaktım ilk 3 ay bıraktım şimdi korkmaya başladım banada yardımcı olucakmısınız kızlar

valaha içince öyle bi kilo veriyosunuzki kızlar bazen seviniyosunuz bazende benim giibi kuru olanlar üzülüyo diyebilirim iştah miştah kalmıyo valahaa

bence içmeye başlamalısın,buna hamişken de devam edeceğiz yani inşallah....4 ay sadece bu ilacı mı kullandın?ben yanında serophane ve farlutal kullanıyorum.2. ayım.faydasını görecekmiyim bilmioru ama hemen olsun istiyorum bebeğimm...
gelsin artık ne olurrrrr...

günaydın bende pkol iyim ben 3 ay kullandım bende geri tepti yumurtalıklarım haddinden fazla büyüdü doktor bi bayanda yumurtalıklar kestane kadarken sende 2 kestane kadar büyümüş dedi. kilo olarakta pek etki etmedi hatta hiç Aynı yerde sayıyorum.gerçi çokta kilom yok benim hatta hiç yok..demekki bünyeden bünyeye değişiyor. doktorun verdiyse mutlaka kullan ve aksatma sevgiler

mrb arkadaşlar.bende 1 düşük yaptım.dr pkolu olduğumu söyledi ve glukophage verdi.1.kutu bitmeden adetlerim düzeldi ve 2.ayda hamile kaldım.şu an 5 haftalık hamileyim ve halen kullanmaya devam ediyorum.kesinlikle faydalı bir ilaç...

merhaba arkadaslar
bende de pko var ve yaklasık 2.5 aydır glucophage kullanıyorum adetlerim haddinden fazla duzensiz gecen ayın 22sinde ilacla adet olmustum ve bu ay kendiligimden adet oldum ve 10 kilo verdim bu ilac cok ise yarıyor adetimi duzene soktu ve kilo verdirdi bu ilacı doktoru veren arkadaslar lutfen kullanın ve ihmal etmeyin

X