Glucophage Hakkinda Bilgi Verirmisiniz.

kız sen ne dıyosun ben 168 boyunda 50 kiloyum dusun artık.bana bıle verdı bu ılacı.mıde bulantısı karın agrısı ıshal ve kılo kaybı yaptı bende ama ben yılmadım.herkes mucıze dıyo bu ılaca

Merhaba bobola aynı hapı bende kullandım kaç tane yumurtan oluştu hamile kaldığın ay klomen kullandın mı kullandıysan günde kaç tane ?Bende kullanıyorum bi tane yumurtam oluştu çatlatma iğnesi verdi dr? sanada çatlama iğnesi verdimi dr?Ben şimdi adetimi bekliyorum inş hamile kalırımCvp yazarsan sevinirim.

ben de bir pko lu olarak bu ilacı kullanıp çok faydasını gören biriyim. günde 2 adet 850 mg tok karnına alıyordum. sizlerin de dediği gibi ilk başlarda çok mide bulantısı yaptı. özellikle tatlı yiyeceklere olan aşırı ilgim ve iştahım birden kayboldu. kullandıkça adetlerim düzene girdi. 8-9 kilo kadar verdim. hamile de kaldım fakat düşük yaptım.hamile kalınca doktorum bu ilacı kesmişti ve düşükten sonra da kullanmamı istemedi. ama ben bu ilacın pko lular için vazgeçilmez olduğuna inanıyorum ve tekrar başlamak istiyorum bu konuda doktorumla konuşacağım. çünkü bıraktığımdan beri iştahım çok arttı kilo almaktan korkuyorum bu yüzden sık sık yürüyüş yapıyorum. pko da kilo almamak da çok önemli. kilo hormonların düzenini bozuyor.

MERHABA BENDEDE AYNI SORUN VAR PKO LUYUM VE DOKTORUM BANADA BU İLACI VERDİ ADETİN 5.GÜNÜ DİANE 35 İLE BAŞLA DEDİ.1,63 BOYUNDAYIM ÇOK YEMİYORUM AMA 64 KİLOYUM BİRAZ FAZLA YESEM KLO ALIRIM EMİNİM AMA BİR TÜRLÜ ZAYIFLAYAMIYORUM ÇOK TEDAVİ GÖRDÜM EN SON DOKTOR BANDA BU HAPI VERDİ.BAKALIM İNŞALAH İŞE YARAR:CüvCüv:

Merhaba bobola aynı hapı bende kullandım kaç tane yumurtan oluştu hamile kaldığın ay klomen kullandın mı kullandıysan günde kaç tane ?Bende kullanıyorum bi tane yumurtam oluştu çatlatma iğnesi verdi dr? sanada çatlama iğnesi verdimi dr?Ben şimdi adetimi bekliyorum inş hamile kalırımCvp yazarsan sevinirim.

mrb doktor bana sadece ilacı verdi.ben sadece ilaçla tedavi oldum.iğneden yada yumurtalarımdan inanki haberim yok.şöyle söyliim.50 günde bir regl olurdum.2 3 ay içinde adetim düzelmedi fakat hamile kaldım.daha önce pko yüzünden bir düşük yapmıştım fakat hamileyken ilaç kullanmamıştım.şu anda doktorum 3 ay geçene kadar glukophace kullan dedi.bu ilaçla yüzlerce hastası hamile kalmış.dualarım sizlerle inşallah hayırlısıyla yavrularımız olur sağ salim kucaklarımıza alırız...

slm bende polikistik over var 2 ay klomen kullandım bu ikinci kullandıgımda yumurtaların 12 ml kaldıgını ögrendim büyüme devam etmedi doktorum bu ay için çük düşük ihtimal dedi gebe kalmak için..ve bana reçetesinde yazan şu gluhophoge 850 tabii doktor yazısı biraz zor okunur malum..henüz almadım ama snaıryorum ki dedigi glucophage..bendede adet düzensizligi sivilcelendme kilo alma gibi sorun var yumurtada oluşuyor ama gelişmiyor.bu akşam başlayacam ortalama 30 aralıkta regl olacagımı tahmin ediyorum geçen ay klomenle 30 günde olmuştum..bu arada benim 8 9 kilo kadar fazlam var acaba bende verirmiyim kilo aynı zmanda bununla..kilo yumurtaları hormanlarıda etkiliyor diye biliyorum ben..yardımcı olursanız çok sevinirim...

arkadaşlar glucophageye ağustos ayında başladım ve 65 gün sonra regl oldum.sonra 55 gün sonra yani şimdi regl oldum.
siz içmeye başldıktan sonra hemen düzene girdi mi reglleriniz,benim bu düzensizlik normal mi?başka bir sorunum mu var diye korkuyorum.bir de hamile kalanlar varsa bu ilacı kullandıktan ne kadar sonra hamile kaldınız?teşekkürler.

merhabalar

ben son 10 aydır cyclo ile yapay bir şekilde adet görüyorum.(yani her kullandıktan sonra adetgörüyorum fakat bıraktığımda tekrar olamıyordum) fakat dr umu değiştirdim. başka bir ilaç tedavisine başladık. ekstra olarak günde 1 adet 1000 lik glucophage alıyorum 1 haftadır. fakat aşırı tatlı isteğim devam ediyor.

yani 500 gr şokellayı bitirip üzerine kavanoz pekmez,üzerine en ağır şekilde kendi midemi bulandırmak için sade tahin,üzerine yarım büyü kutu toblerone çikolata ve üzerine 2 kaswe kaju ve fındık yiyorum.daha da devam edbilirim kaşı kaşık çilek reçeliyle. kendime inanamıyorum ve saate bakıyorum tam 3,5saattir yemek yiyorum ve kendimden korkuyorum. asla midem bulanmıyor.

napacağım?tecrübelilerden ve fikir sahibi olanlardan yardım rica ediyorum.

Son düzenleme:
Brillante;benimde iştahım açıktı.Bende pkos var ve bebeğim olmuyor.Doktor banada glukophage başladı.Bende aşırı derecede bulantı yaptı ve yeme isteğimi azalttı.Önceden kaşık kaşık nutelle yerken şu antiksinti duyuyorum.Günde 1000mg bir kere alıyorsan ve etki etmediyse sabah akşam 850mg 1 er tana al.Mutlaka etki edecektir.

bende 850 mg alıyorum ama çok fazla kesmedi iştahımı kilo verdimmi bilmiyorum ama tahminen vermedim yani gözle degişiklik yok tartılmadımda yaklaşık 10 gündür falan kullanıyorumdur..tatlı istegi bendede oluyor ama bu sanırım regl tarihimin yakın olmasından kaynaklanıyor..

merhaba arkadaslar..bende yaklasık 3aydır glucophage kullanıyorum..ve allahıma sukur su an hamileyim.daha doktoruma gitmedim,acaba hamileyken bu ilacı kullanmaya devam etmelimiyim? yardımcı olabilirmisiniz..!

merhaba arkadaslar..bende yaklasık 3aydır glucophage kullanıyorum..ve allahıma sukur su an hamileyim.daha doktoruma gitmedim,acaba hamileyken bu ilacı kullanmaya devam etmelimiyim? yardımcı olabilirmisiniz..!

arkadaşım 3 ayda düzenli regl olabildin mi ben de kullanıyorum 3 aydır ama düzene girmedi.
ilk aylarda doktorların bazıları bu ilaca devam ettiriyorlarmış düşük olmasın diye ama sen yine de doktoruna sor uzun süre kullanılmaz herhalde. hayırlı olsun inşallah.

Selam..Bende pkoluyum adet düzensizliğim var. Yaklaşık 25 gündür glucophage kullanıyorum ishal yaptı iştahım acayip kesildi arada bir mide bulantısı ve 25 günde 3 kg verdim çok iyi yaa kendimi kuş gibi hissediyorum. Ben 2 ayda bir adet oluyorum genelde bakalım adetlerimi düzene sokacakmı?
Ben bu ay klomen kullandım yumurtalıklarım büyümedi ilk defa klomen kullanmıştım dr. bana bir dahaki ay iğne ile büyütürz demişti fakat ben diyorumki iğne sanırım cok pahalıymış belkide ilerde glucophage sayesinde adetlerim düzene girer ve yumurtlarım büyür yani iğneye gerek kalmaz biraz bekleyelim dicem dr. a bakalım acaba düzelirmi sizce?

arkadaşım 3 ayda düzenli regl olabildin mi ben de kullanıyorum 3 aydır ama düzene girmedi.
ilk aylarda doktorların bazıları bu ilaca devam ettiriyorlarmış düşük olmasın diye ama sen yine de doktoruna sor uzun süre kullanılmaz herhalde. hayırlı olsun inşallah.

kullandıgım dönemde sadece 1 kere adet gördüm o da progestan yüzünden herhalde.doktorum adetimin gelmesi için vermişti..birdaha da adet görmedim.ya bu glucophage bir bende iştahsızlık yapmamış herhalde CADIARZU bu arada Cok sagol canım darısı herkesin basına insallah..:emir_bebek:

merhaba arkadaşlar bende glukofen kullanıyorum günde 850 ml ama bende iştah kesmedi:uhm:

bende ilk kullandığım günlerde iştahsızlık, ishal yapmıştı ama pek de kilo vermedim kilom aynı.fakat eskiden çok tatlı çikolata isterdi canım şimdi onu pek aramıyorum o faydası oldu ilacın.

:çok üzgünüm:merhaba arkadaşlar bende glucophage başladım 850 ama bende tam tersi iştahım acıldı hep aklıma yemek gelıyo kendıme engel olabıyorum 12ayın 24de catlatma ignesi vuruldum hamılemıyım kı dıye şünüyom of kafam karışık
yardım lütfencokacimcoook

X