Glucophage Hakkinda Bilgi Verirmisiniz.

selam ben hipoglisemi ve hipotiroid hastasıyım aslında bunlar birbirine bağlantılı hastalıklar hipotiroid karaciğeri bozuyor ve oda hipoglisemiye sebep oluyor sonuç olarak bu sitede glucophage hakkında okuduklarımdan sonra doktoruma bu ilacı kullanıp kullanamıyacağımı sordum amacım zayıflamama yardımcı olmasıydı ve kullanmaya başladım dediğiniz gibi miğde bulantılarından ilk 2 hafta bişey yenmiyor ama sonra vücut ilaca alışınca acayip bir iştah başladı açıkçası 2 haftada verdiklerimi 1 haftada fazlasıyla geri aldım ve hemen ilacı bıraktımsanırım her bünyede farklı etkiler yaratıyor

allah herkesin yardımcısı olsun çok zor. ben de 3 kez aşılama ve 1 kez tüp bebek denedim ve sonuç negatif, ama yine de ümidi mi kesmiyorum ve hiçbir şey yaptırmamış gibi baştan başladım. doğum kontrol hapı, glucophage ve bir daha ki ayda klomene başlıyacağım. inşallah bu sefer olur:Saruboceq:

arkadaşlar bu ilacı kullanıp bağırsaklarının aşırı çalışması problemi ile karşılaşan var mı??
bu ilacı aldıktan sonra ne yesem hemen bağırsaklarım çalışmaya başlıyor.. :S

slm ben aranıza yeni katıldım arkadaslarsüprizzzzz ben cok düzensiz oluyorum bu glucophage ilacı varmıs adetı düzenlıomus kıloda verdrıomus doktora gtmeden bunu alıp kullansam bıse olurmu acaba cok snrm bozuk yhaaa 4 aydır kanamam olmadı:1no2: napcam ben yaaa yardım edın lütfen smdıden tesk ederm a.s
bu seker ilacı canım eğer seker ile bir rahatsızlığın varsa tetikleye bilir bence önce bir tahlil yaptır eğer gerikli ise doktorun verir ve adetleri düzeltmiyor sadece sekeri düzenleyip en azından kilo almıyorsun

ben de bu ilacı 1,5 aydır kullanıyorum. ilaca başladığımda adet bitimimde yumurtlama olmadığı için sadece ilk ay için beraberinde duphaston da aldım. geçen ay duphaston bitince adet oldum. bu ay da 28.gündeyim. dün çok az bir lekelenmem oldu ama bakalım adet olacakmıyım. gerçi bugün bişey gelmedi ve canım sıkıldı buna biraz. inşallah bugün olurum. eğer olursam da hayatımda ilk defa tam 28.günde adet olmuş olucam.

ben de kullanmaya başladığımdan beri 3 kg. verdim. hiç diyet yaptığım falan yok. tatlıya olan düşkünlüğüm azaldı. mide bulantım yanlızca sabahları çok erken saatlerde oluyor. ilk haftalarda aşırı derece mide yanmalarım oldu. bir de yatağa yattığımda ve ayağı kalktığımda ani hareketlerimde baş dönmesi oluyor. onun dışında devamlı ishal durumu mevcut :p sanırım kilo verimi de bu şekilde oluyor.

bu ilacın mutlaka doktor kontrolünde kullanılması ve ilaca başlanmadan önce mutlaka şeker yükleme testinin yapılması gerekiyor.

ya hep merak ettiğim de bu ilaçla hamile kalan hiç yokmu??? yanlızca bunu kullanıp???? hep soruyorum ama kimse yazmıyor. ümitlerim kırılıyo açıkçası.

merhaba arkadaşlar, ben de 1.5 aydır kullanıyorum glucophage'ı ve pko belirtilerim yok olmaya başladı. inanın bu kadar etki edeceğine ben bile inanmıyordum. ama zamanında adet oldum, sivilcelenmelerim saç dökülmelerim, cildimin yağı hepsi azaldı. umarım git gide daha da iyi olur. şimdi hamile kalmayı bekliyorum. ben de şu ovulasyon günlerini hesaplayamamaktan muzdaribim. sanırım o günlerde bir sıvı geliyormuş yumurta akına benzer. döllenmeye en müsait günler bu bir kaç günmüş diye okudum. ben de o günleri iyi değerlendirmek istiyorum.
aranızda daha ikinci ayından hamile kalanları da okudum çok sevindim. benim de içimde büyük bir umut var ins çok geçmeden sonuç alırım herkes alır.

ben de pko'luyum. doktorum büyük bi ihtimal bana da bu ilaçtan verecekmiş. şimdi tahlil felan verdim insülin direnci için. büyük bi ihtimalle ilaçla çözücez gibi ama kesin değil sakın ümitlenme, işin ucu tüp bebeğe kadar gidebilir dedi. inşallah gerek kalmaz kızlar. Allah herkesin gönlüne göre versin.

benim doktorum da bu ilacı düzenli kullan 6 ay boyunca muhtemelen bana bir daha hamile olarak geliceksin dedi. aslında doktorlar hiç yorum yapmasalar daha ıyı olcak galıba :) ne ümitlenelim boş yere ne de üzülelim..

arkadaşlar ilacı yemekten önce mi sonra mı alıyorsunuz?
ben bunu sormayı unuttum da doktoruma :S
sizlere nasıl önerildi?

Arkadaşlar glukopaghe pkolulara sadece insülin direncini düzenlesin, kilo vermeye yardımcı olsun diye mi veriliyor? Yoksa hamile kalmaya yardımcı yumurtalıklar üzerine kesin bir etkisi de mi var? Cevaplarsanız sevinirm.

pkoluların hamile kalmasında etkili,ancak pkolu olmayıp yine de çocuk sahibi olamayanlar üzerine etkisi var mı bilemiyorum.

Ya kızlar ben 2 aydır bu ılacı kullanıyorum. ılk ay duphastonla beraber kullanıp adet oldum. Bu ay da yanlızca glukofen kullandım. Tam 28.gÜnÜmde bır ıkı damla geldı. Tamam dedım olucm ama 4 gÜn boyunca yanlızca sadece bıkaÇ damla geldı.ve yıne hayal kırıklıĞı. Bu ılaÇ bıle bana fayda etmedı yaa. Çok canım sıkkın. YıNE ıŞTAHIM AÇILDI VE HEMEN ARDINDAN TATLI KRıZLERıM DE BAŞLADI. Bı de acayıp baŞım dÖnÜyo. Bı dahakı ayı beklıyorum bakalım nolucak. Ne gıcık bıŞey Şu pko...

arkadaşlar , ben pko lu değilim sadece kiloluyum. adetlerim düzenli ama az ve bebek istiyorum böyle durumda kullanan var mı ?

X