Göğüs Büyütme Ameliyatı Sürecim

Merhaba benim de 2.haftada iki meme arası sararmıştı ve hafif mor gibi olmuştu. Hatta ağrı da oluyordu biraz. İyileşme sürecinde oluyormuş. Ama birkaç güne geçti. Çok bakmayın kendiliğinden geçiyor. Yine de doktorunuzun asistanına sorun içinizde kalmasın.

Merhaba benim de 2.haftada iki meme arası sararmıştı ve hafif mor gibi olmuştu. Hatta ağrı da oluyordu biraz. İyileşme sürecinde oluyormuş. Ama birkaç güne geçti. Çok bakmayın kendiliğinden geçiyor. Yine de doktorunuzun asistanına sorun içinizde kalmasın.
Çok teşekkür ederim asistana resim attım doktora gösterdi normal olabilir dedi çok şükür sizden de bu cvbı alınca iyice rahatladım 🙏💐

Merhaba arkadaşlar , göğüs büyütme ameliyatı olmadan önce bana yardımcı olsun diye bu sitede çok fazla gezindim. Bazen içim rahatladı bazen çok korktum ama sonunda o ameliyatı oldum. Tam olarak ameliyatımdan sonra 3. Günümdeyim. Zoru atlattım diye umuyorum.
Öncelikle okuduklarınız ne kadar etkiler bilmiyorum ama benim okuduklarım ve yaşadıklarım arasında fark var bu da kişinin vücut anatomisi ile alakalı. Herkesin vücudu aynı tepkiyi veremiyor.
Öncelikle 1.64 boyunda 50 kiloyum.
Kas altına mentor marka yuvarlak silikon taktırdım. Doktorum yuvarlak olmasını önerdi ve başta çok yuvarlak gelse de zamanla aşağıya inip göğüs altında daha toplu görüntü sağlayacağını söyledi. Doktorunuza güvenmeniz çok çok önemli.
Ameliyat günü o kadar stresli olmama rağmen inatla sakinleştirici istemedim. Ameliyathaneye indiğimizde 2 dk bile beklemeden odaya alındım ve narkoz verildi. Doktorumun elimi tutup sakın korkma ben yanındayım ve her ne olursa olsun hiç yanından ayrılmayacağım dediğini hatırlıyorum. Sen güzelce uyu bitanem demişti sonrası yok uyumuşum. Ameliyatım toplamda odaya çıkartılışıma kadar 3 saat sürmüş. Uyandığımda kıpırdayamıyordum ama öyle göğsümde taş var gibi de hissetmedim. Ever bi gerginlik var ama o da rahatsız edici değil. Beni çok sıkıntıya sokan direnlerdi. Direnlerin olduğu yerler çok ağrı yaptı - dayanılır derecedeydi fakat o rahatsız ediyordu.
Baştan söyleyeyim yanında çok rahat edebileceğiniz bir refakatçi seçin kendinize. Çünkü ilk gece su ve yemek yemeye başlattıklarında narkozu atmak için sürekli lavaboya gitmek istiyorsunuz. Pijamanızı kendiniz indiremiyorsunuz direnler ağrıyor ve zaten kollarını asla kullanma diye tembihleniyorsunuz. Daha sonra antibiyotik serum ve ağrı kesici serum olarak 2 ayrı serum takılıyor ameliyattan 5 saat sonra yürümem istenildi. Hemşireler çok tatlıydı koluma girip direnlerimi tuttu ve 5 tur attık koridorda. Eğer ki o an baş dönmesi mide bulantısı yaşarsan kötüymüş narkozu atamamış oluyorsun ama bende çok şükür olamdı. Sadece yoruldum yeterli nefesi alamadığım için. Sonra yatırdılar yatmak işkence gelse de o ağrı 3-4 saniye içinde geçiyor.
Ertesi gün yani ameliyat sonrası 1. Gün benim doktorum ameliyat saatimi dolduracak şekilde bekledi çünkü 12 de çıkış verilecek denilse de akşam 4 te geldi. Benim ameliyatım da 4 te bitmişti. Direnleri çıkartması iğrençtiiii. Acı yok ama çıkartılırken hissediyorsun kusacak gibi oluyosun o benim hassasiyetimden ama acı yok. Çıkardığında fışkırır gibi köpük sesi geldi ama hemen bandajladı doktorum. Daha sonrası korse takıldı. Korse ölçüm 85 beden aşırı sıkmıyor ama altlardan sargı bezi koydu ondan acımıyor olabilir.
Sağ göğsüme 375 Cc , sol göğsüme 360 CC takılmış. Benim sağ göğsüm bir tık küçüktü. Dengelemek için böyle yapmış.
O gün hastaneden çıktığımda arabaya bindiğimde bir sıkıntı yoktu ama virajlarda sanki silikonlar baskı yaptığından ağrı oldu. Eve geldiğimde arabadan inerken yine ağrı oldu. Geldiğimde direkt yattım 2 yastıkla. Ve o ağrı geçti. Ne zaman kalktım o zaman ağrıdı. Kollarını kullanma dediler kullanamadım zaten. 2. Gün kullanmaya başladım. Lavaboya gidince en azından kendim giyinebildim zorla da olsa.
Bol su içmek çok çok önemli ödem atmakta. Ve ben üzüm kompostosu içtim o da ödem attırıyor. Onun haricinde her geçen 12 saatte daha da fark edilir iyileşme oluyor.
Ben daha diren yerlerime pansuman yapamadım açmaya cesaret dahi edemedim bugün doktoruma gidip pansuman yapmasını rica edicem umarım sıkıntı yoktur.
Dayanılmayacak bir süreç yok. Sadece 2. Gece kendinize kızıyorsunuz çok pişman oluyorsunuz ne vardı rahat mı battı diyorsunuz :))) o da gece sağa sola dönemediğinizden sırtınız kollarınız ağrıdığı için tek başına kalkamadığınız için oluyor. Ama sonraki gün merak etmeyin o duygu gidiyor.
Şu an 3. Günümdeyim hala ağrı var ama nasıl diyeyim vücut hamlık yapmış gibi ağrı. Bayır yukarı çok koşmuş artık böyle pes edecekken inatla az daha koşarsınız da sonrasında vücut kasılır ya zonk eder öyle bir ağrı. Bu arada yatınca öyle oluyor da oturunca o geçiyor.
Narkozdan kaynaklı öksürme ihtiyacınız oluyor hırıltılı bir öksürük o çok zorluyor yalan yok öksürdükçe göğüslerin ağrıyor ama ona da dayanabilirsiniz.
Şimdiki aklım olsa yaptırır mıydım , sanırım yaptırmazdım. Ama belki de 5 gün sonra bu düşüncem değişir. Kesinlikle korkmayın öldürücü ağrılar yok.
Sabah 2 parol
Öğlen antibiyotik
Akşam 2 parol. Sadece bunları kullanıyorum bol su içiyorum.
Saatte 1 buz tutuyorum 15 dk boyuncaki göğsümün kenarlarına tutuyorum bi de 15 dk göğüslerimin üstüne tutuyorum.
Soranlar olmuş diye şu konuya da değineyim göğüs uçlarınız eskiye nazaran büyüyor genişliyor. Ve bende his kaybı olmadı bazılarında oluyormuş ama ilk gece doktor göğüs uçlarımı sıktı ah dedim aaaa hissediyor çok iyi dediler o günden beri de hissediyorum. Korse sütyende hafif hafif elimi gezdirdiğimde her yeri hissediyorum. Şu an sertler ama o da yumuşarmış 1 ile 4 ay arasında.
Şu direnlerin acısı ağrısı geçsin gerisini düşünmüyorum.
Korkmayın hiç. Yaptırmak istiyorsanız yaptırın. Ben 1 günde karar aldım aradım ve boşluk yok denildi sonra kendileri aradı 1 kişi iptal etti isterseniz alalım sizi diye. Önümde 8 gün vardı ilaç asla kullanmayın kırmızı yiyeceklerden meyvelerden uzak durun diyerek liste atıldı limon tarçın vs. Yasaktı. Tamam dedim çat diye 8 gün geçti aniden ameliyat oldum ve geçti giitti. Olacaksanız korkmayın mesajımı yazarken annemin yardımıyla kalktım ve oturmak için salona geldim. Kalktığımda her zamanki gibi 3-4 saniyelik zonklama oldu ve geçti şu an oturuyorum çok şükür bu halimize. Yaşadığım süreç bu umarım yardımcı olmuşturum 🙏🏽
Merhaba nerede oldunuz, ne kadara mal oldu acaba?

Merhaba arkadaşlar, benim kas altı amelyatım sonrası ne güzel herşey yolundaydı.4. gecemde istemesem Güldüm tutamadım kendimi , o gece sol göğsüm aşırı gerildi gibi hissettim, gece uyurken çok ciddi sızladı ağrısı özellikle dikişin oralar gibiydi. Ertesi günde sol memem ağrıdı sol kolum daha zor ve acılı hareket etmeye başladı. Tahriş gibi bişedir çok pipirik yapmıyım diye doktora sormadım..şimdi gecesinde de ağrım çok oldu. Nedir bu böyle bişe yaşayan var mı . Dikiş yerimde anormal bişe yok görüntüde hiçbir morluk vs olmadı.

herkese merhaba
ben de cuma günü ameliyat oldum. bugun ameliyat sonrasi 3. gün. ayaklandim yuzeysel seyleri kendim yapabiliyorum. 2 cocugum var onlari giydiremiyorum henuz , kizimi kucaklamiyorum falan. Araba kullaniyorum , kendi kisisel ihtiyaclarimi gorebiliyorum.Dune kadar yattigim yerden kalkamiyordum bugun kendi basima kalkabiliyorum. Bugun banyo yaptim. Benim tek derdim asiri asiri gerginlik ve gogus bolgesinin cok sert olmasi. ust taraf sanki patlayacak kadar gergin. Bu his bu gerginlik ve sertlik ne zaman geciyor ?

herkese merhaba
ben de cuma günü ameliyat oldum. bugun ameliyat sonrasi 3. gün. ayaklandim yuzeysel seyleri kendim yapabiliyorum. 2 cocugum var onlari giydiremiyorum henuz , kizimi kucaklamiyorum falan. Araba kullaniyorum , kendi kisisel ihtiyaclarimi gorebiliyorum.Dune kadar yattigim yerden kalkamiyordum bugun kendi basima kalkabiliyorum. Bugun banyo yaptim. Benim tek derdim asiri asiri gerginlik ve gogus bolgesinin cok sert olmasi. ust taraf sanki patlayacak kadar gergin. Bu his bu gerginlik ve sertlik ne zaman geciyor ?
Ben de cuma günü ameliyat oldum. Bu Pamela Anderson görüntüsü ne zaman geçecek merak ediyorum.

Benim de yarın tam bir ay oluyor, büyük bir şey de koyulmadığı için, yunuşasın da daha doğal dursun istiyorum.
Yumuşama var ama tam ortada birleşmeyi ben de istiyorum.
Ellemeye başlıyım o zaman ben de😀
Bir de artık normal ilişki moduna geçebilir miyiz onu merak ediyorum.
Eşim korkuyor resmen, farklı biri gibi mi görmeye başladı beni anlamadım.
Göstereyim diyorum, dur açma açma daha çok erken, birkaç ay geçsin diyor😅
Neden yaptırdık biz bunları anlamadım🤣
Ya ben okurken buna koptum benimde 7 gün olacak yarın sevgilim elleme açma diyor başka biri gibi görüyor sanırım😂

Merhaba bende ameliyat olalı 15 gün oldu. Sadece meme ucundan Hem dikleştirme hem de büyütme işlemleri yapıldı. Şu an her işimi yapabiliyorum bayada yumuşamaya başladılar ama biraz fazla mı iş yaptım anlamadım yada ödem atsın diye 4-5 gündür sabah akşam yeşil çay içiyorum ondan mı bilmiyorum sol göğsümün alt kısmında bide sağ göğsümün de meme ucuna doğru sarartı ve hafif morluk gördüm ve acayip kafama takıldı moralim bozuldu herhangi bir ağrı yada sertlik yok sizce hemotom olabilir mi :KK43: böyle bir şey hani az bir morluk sarartı yaşayıp da sonra dan geçen oldu mu? 15 gün sonra özellikle :KK43: bütün uykum kaçtı bu saatte ☹️
Bende ameliyat gününden beri Yeşilçay içiyorum hiç Hematom aklıma gelmemişti ama şimdi korkuyorum olacak diye hala çok şiş ve agrıyor çünkü

Bende ameliyat gününden beri Yeşilçay içiyorum hiç Hematom aklıma gelmemişti ama şimdi korkuyorum olacak diye hala çok şiş ve agrıyor çünkü
Bana doktorum ameliyattan sonra yeşil çay yada kan sulandırabilecek her hangi bir şey içme kanamayı artırabilir demişti. Ben üzerinden süre geçti diye içmeye başlamıştım açıkcası öyle olunca korktum bıraktım şimdi içmiyorum morarma da geçmeye başladı olabilecek bir durummuş normalmiş sizee panik yapmayın ama bu yeşil çay durumunu siz yine de doktorunuza danışın

herkese merhaba
Çok geçmiş olsun, en zor dönemi atlatmışsınız. 2 haftaya baya tıparlamış olursunuz. Sonrasında sadece sabah ilk kalkınca biraz sızlama oluyor. Ben 1 ayı doldurunca tamamen düzeldim. Yani hiç ameliyat olmamış gibi oldum, ödemlerim indi, sızılar tamamen ortadan kalltı. Şuan 2 ayı doldurdum ve çok rahatım.

Çok geçmiş olsun, en zor dönemi atlatmışsınız. 2 haftaya baya tıparlamış olursunuz. Sonrasında sadece sabah ilk kalkınca biraz sızlama oluyor. Ben 1 ayı doldurunca tamamen düzeldim. Yani hiç ameliyat olmamış gibi oldum, ödemlerim indi, sızılar tamamen ortadan kalltı. Şuan 2 ayı doldurdum ve çok rahatım.
Sizin normal meme kıvamına geldimi peki sanki taş gbi hiç yumuşamayacak gbi ve sağ meme hiç hissetmiyorum hissizliği var

Sizin normal meme kıvamına geldimi peki sanki taş gbi hiç yumuşamayacak gbi ve sağ meme hiç hissetmiyorum hissizliği var
İlk 1 aya yakın çok gergindi, sanki içi şişirilmiş balon gibi dokununca çok sertti. O gerginlik hissi rahatsız edici ama sonrasında yumuşuyor. Üst ve yan kısımlar şuanda yumuşak. Bana da geçmeyecek gibi geliyordu 😅 hele de burada 2 haftada yumaşadı diyenleri okuyunca benim yumuşamıyor böyle kalacak sanırım diyordum😁1 haftada ödemi inenler vardı ve ben enflasyon c kullanmama rağmen 3 haftada anca ödemlerim indi. Herkesin bünyesi da farklı, inanın zamanla yumuşuyor ve eskiyi unutuyorsunuz. Şuan eski memelerimi unuttum bile, sanki hep bu halimleymişim gibi benimle bütünleştiler. Hele şu sızlama, gerginlik vs.... geçsin, iyi ki yaptırmışım diyeceksiniz. Neden senelerce bekledim diye kendime kızıyorum.

İlk 1 aya yakın çok gergindi, sanki içi şişirilmiş balon gibi dokununca çok sertti. O gerginlik hissi rahatsız edici ama sonrasında yumuşuyor. Üst ve yan kısımlar şuanda yumuşak. Bana da geçmeyecek gibi geliyordu 😅 hele de burada 2 haftada yumaşadı diyenleri okuyunca benim yumuşamıyor böyle kalacak sanırım diyordum😁1 haftada ödemi inenler vardı ve ben enflasyon c kullanmama rağmen 3 haftada anca ödemlerim indi. Herkesin bünyesi da farklı, inanın zamanla yumuşuyor ve eskiyi unutuyorsunuz. Şuan eski memelerimi unuttum bile, sanki hep bu halimleymişim gibi benimle bütünleştiler. Hele şu sızlama, gerginlik vs.... geçsin, iyi ki yaptırmışım diyeceksiniz. Neden senelerce bekledim diye kendime kızıyorum.
Ya benim sorunum sadece ödem nerede değil sağa göğsüm aşağı bakıyor resmen İkisi de uçları aşağıda normal göğsümde çok büyük değildi ama saksıda değilde sağa taraf bitti o yüzden biraz daha aşağıdaydı şimdi yine aynı oldu çünkü bana aynı cc koyuldu doktor farklı koymak istemedi Şekilleri beni sıkıntıya sokuyor daha çok erken biliyorum ama

Kas ustumü oldunuz lutfen yanıtlayın kafam cok karışık Dr kas ustu uygun goruyor ama cogunluk yaptıranlar kas altı öneriyor anlamadım bu bır secım meselesinden once dokuya göre karar alınır .Haftaya per. Gunu Olacagım 380 ve 425 arası konulabilir ama cok yapay durmasın dan korkuyorum(kas altımı) yaptırsam yaptırıp memnun kalanlar lutfen bilgiiiii 😔
Kas üstü oldu, aslında baya küçüktü göğüslerim ama meme cebi yeterli olanlara kas üstü yapıyorum dedi doktorum, hiç dokusu olmayanlara kas altı yapıyorum dedi.
Benim bir taraf 295, diğeri 315 cc, kas altı iyileşme süreci uzun ve biraz daha ağrılı oluyormuş ama silikon olduğu daha az belli oluyormuş.

Merhaba, benim 2 sorum var. Kas altı Ameliyat sonrası 11. Günüm ve hala dik uyumak zorundayım. Az yatak durumca sanki memeler içeri batıyor gibi ağrı sızı oluyor. Normal mi geçecek mi .

Diğer bir sorum da ben amelyattan beri hapşıramıyorum. Hapşırma hissi burnuma geldiği gibi geri gidiyor. Bu normal mi geçecek mi. Öksürme gülme gibi şeyler de acı veriyor şuanda. Bunlar geçici midir. Deneyimli arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler

Merhaba, benim 2 sorum var. Kas altı Ameliyat sonrası 11. Günüm ve hala dik uyumak zorundayım. Az yatak durumca sanki memeler içeri batıyor gibi ağrı sızı oluyor. Normal mi geçecek mi .

Diğer bir sorum da ben amelyattan beri hapşıramıyorum. Hapşırma hissi burnuma geldiği gibi geri gidiyor. Bu normal mi geçecek mi. Öksürme gülme gibi şeyler de acı veriyor şuanda. Bunlar geçici midir. Deneyimli arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler
Benimde 10 oldu bendede çok agrı kalmasana biraz öksürünce sızlama agrı oluyor geçecek inşallah yan yatmaya çalıştım sanki ortadan protez battı hani öyle bi acı oldu vazgeçtim

X