Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Ben de büyük göğüs mağdurlarındadım. Yaşım 27 ve 80d ölçüsündeyim. Kilom olmadığı halde istediğim kıyafeti rahatça giyemiyorum. Hemen hemen 3 yıldır bu siteyi takip ediyorum. Yalnız olmadığını bilmek insanı rahatlatıyor. Zira etrafımda böyle bir şikayeti olan kimse yok ve beni anlayan da yok. Emzirme problemiydi izlerdi derken bir türlü cesaret edemedim. Ameliyat olanların yorumlarını okudukça bu ameliyatı olmam gerektiğine dair inancım arttı. Yalnız bu konunun ilk sayfalarında yapılmış bazı yorumlara takıldı kafam. Ameliyattan sonra bile hala büyüklüğünden şikayet edenler var. Yani doktor belli bir ölçüye kadar küçültebiliyormuş. Eğer ben b cup ölçüsüne inemeyeceksem böyle bir riske girmemin hiçbir anlamı yok. Özellikle taze ameliyat olmuş ve başarılı sonuç almış olan KER'den bu konu hakkında yormunu rica ediyorum. İstediğimiz kadar küçültmemiz mümkün değil mi acaba??

Herkese merhaba
ben iki buçuk sene önce CEMİL TUGAY a ameliyat oldum hiç memnun kalmadım birinci sebep
istediğim gibi küçültmedi ikinci sebep ise göğüslerim hemen hemen eski haline döndü hem de aşırı kilo alıp verme
veya hamilelik gibi unsurlar olmamasına rağmen
göğüslerim 80 b veya c olmasını istiyordum
85 b ve c cup bana olmuyor şu anda bir başka doktora tekrar ameliyat olmayı düşünüyorum gerisini siz düşünün
hem zamanım hem param hem de sağlığımdan kaybetmiş olacağım
ameliyatı olacak eziyeti çekecek olan ben değilmiyim neden istediğim gibi olmasın ki bu mümkünken.

CEMİL TUGAYI tavsiye etmiyorum ben kesinlikle olcam diyosanız da iyice pazarlık yapın
ne istediğinizi ama şunu da bilin ki bende pazarlık yapmıştım kafasına göre takıldı yinede
bunları bilin yinede siz bilirsiniz. sağlıkla kalın

Ben de büyük göğüs mağdurlarındadım. Yaşım 27 ve 80d ölçüsündeyim. Kilom olmadığı halde istediğim kıyafeti rahatça giyemiyorum. Hemen hemen 3 yıldır bu siteyi takip ediyorum. Yalnız olmadığını bilmek insanı rahatlatıyor. Zira etrafımda böyle bir şikayeti olan kimse yok ve beni anlayan da yok. Emzirme problemiydi izlerdi derken bir türlü cesaret edemedim. Ameliyat olanların yorumlarını okudukça bu ameliyatı olmam gerektiğine dair inancım arttı. Yalnız bu konunun ilk sayfalarında yapılmış bazı yorumlara takıldı kafam. Ameliyattan sonra bile hala büyüklüğünden şikayet edenler var. Yani doktor belli bir ölçüye kadar küçültebiliyormuş. Eğer ben b cup ölçüsüne inemeyeceksem böyle bir riske girmemin hiçbir anlamı yok. Özellikle taze ameliyat olmuş ve başarılı sonuç almış olan KER'den bu konu hakkında yormunu rica ediyorum. İstediğimiz kadar küçültmemiz mümkün değil mi acaba??

Merhaba,
Sanırım bu durum doktordan doktara değişiyor. Benim de okuduğum yorumlarda istediğimiz kadar küçültemediğimizi görüyordum, ben de ameliyat olmadan önce bundan şüpheliydim yani :) Tabi bazı yorumlar da okudum a cup olan bile var aramızda. Benim ameliyat olduğum doktor da sen ne kadar istersen o kadar küçültürüz dedi ve dediğini de yaptı. Ben şu an memnunum, inanın korkacak hiçbir şey yok :) Bende iğne korkusu vardı bu yüzden çok zorlanmıştım sadece. İğne kadar canım acımadı yani :) Bu hafta da tatile çıkıyorum, 1 ay geçti ameliyatımın üzerinden ilk defa denize gireceğim :KK64:

Herkese merhaba
ben iki buçuk sene önce CEMİL TUGAY a ameliyat oldum hiç memnun kalmadım birinci sebep
istediğim gibi küçültmedi ikinci sebep ise göğüslerim hemen hemen eski haline döndü hem de aşırı kilo alıp verme
veya hamilelik gibi unsurlar olmamasına rağmen
göğüslerim 80 b veya c olmasını istiyordum
85 b ve c cup bana olmuyor şu anda bir başka doktora tekrar ameliyat olmayı düşünüyorum gerisini siz düşünün
hem zamanım hem param hem de sağlığımdan kaybetmiş olacağım
ameliyatı olacak eziyeti çekecek olan ben değilmiyim neden istediğim gibi olmasın ki bu mümkünken.

CEMİL TUGAYI tavsiye etmiyorum ben kesinlikle olcam diyosanız da iyice pazarlık yapın
ne istediğinizi ama şunu da bilin ki bende pazarlık yapmıştım kafasına göre takıldı yinede
bunları bilin yinede siz bilirsiniz. sağlıkla kalın

Başınıza gelen şeyden dolayı üzüldüm, eski hallerine dönmeleri geçrekten çok sinir bozucu bir durum. Bizim de zaman gösterecek umarım dediğiniz sonuçlarla karşılaşmayız. Geçmiş olsun

slmmmmm sonunda bende kurtuldum 17 agustosta kayseride AHMET TUNA EREN beye ameliyat oldum ve suanda cok memnunum:nazar:yarin dikislerim alinacak sükür ne agri nede baska bisey var.benim merak ettigim sislikler nezaman inecek bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim:KK1:

slmmmmm sonunda bende kurtuldum 17 agustosta kayseride AHMET TUNA EREN beye ameliyat oldum ve suanda cok memnunum:nazar:yarin dikislerim alinacak sükür ne agri nede baska bisey var.benim merak ettigim sislikler nezaman inecek bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim:KK1:

bu forumu ara sıra takip ediyorum estetik ameliyatlar hakkında bilgi edinmek için
ilden ile çok büyük fiyat farklılıkları var anladığım kadarıyla
size maliyeti ne oldu bu ameliyatı
kuzenimle beraber okuyoruz da anadoluda daha ucuzsa gidip orda olabilirim diye bir düşünce ortaya attı ..
çünkü bazen çok abartılmış paralar ödeyenler var..
geçmiş olsun dileklerimle

Son düzenleme:
bu forumu ara sıra takip ediyorum estetik ameliyatlar hakkında bilgi edinmek için
ilden ile çok büyük fiyat farklılıkları var anladığım kadarıyla
size maliyeti ne oldu bu ameliyatı
kuzenimle beraber okuyoruz da anadoluda daha ucuzsa gidip orda olabilirim diye bir düşünce ortaya attı ..
çünkü bazen çok abartılmış paralar ödeyenler var..
geçmiş olsun dileklerimle

tesekkürler cnm.bana maliyeti 3 milyar oldu hersey dahil ACIBADEM hastanesinde oldum ve hersey cok güzeldi

Ankarada amaliyat oldum yalnız saglık proplemi yüzünden amaliyat sonrası izler ve sıkar

şeklinde kaldı izler cok belirgin kahve rengi tekrar doktoruma gidecegim ne yapabilirim bilmiyorum bu konuyla ilgili görüşlerinizi bekliorum:nazar:

sevgili sanfolika ne tür bir sağlık problemiydi sormamda sakınca varmı bilmiyorum ama.. geçmiş olsun buna üzüldüm bende ameliyat olmak istiyorum benimde korkum bu izler ve dikişlerin kapanmaması, büzüşmesi, vs.. çünkü sigara kullanıyorum ve bunun ameliyat sonrası zorluklar çıkardığını pek çok yorumda okudum.. canım sen 5 yıl olmuş ameliyat olalı ve bu zaman içinde tekniklerde ve tedavide pekçok yenilik olmuştur bu yüzden ameliyatını olduğun doktora bir görün belki küçük bir operasyonla izlerde rutuşlar yapabilirler.. umarım herşey istediğin gibi olur..
bu arada ben de sevgili Ker in doktorundan haftaya salı gününe randevu aldım artık kesin kararlıyım görüşücem ve çok düşünmeden bu operasyonu olucam valla üzerime giyecek bişey bulamıyorum alışveriş kabus gibi geçiyor, sırt,omuz,boyun ağrısı da cabası hadi hepimiz için herşey gönlümüze göre olsun.. hepimiz mutlu günler görelim..

sevgili zumush özelden cevap yazamadim ama suanki halimden cok memnunum kuzenin hic düsünmesin hayatimda kendim adima yaptigim endogru karardi.ayni sekilde cok yakin bir akrabamda benim tesvikimle yaptirdi cok memnun ve bu bayan 58 yasinda gerisine sen karar ver

selam kızlar, bende senelerce buyuk goguslerden muzdariptım ıstetıgım hıcbırseyı gıyemedıgımn gıbı rengarenk sutyenler gordukce ıcım gıderdı. ıstanbul etıler esteworld 8 eylulde meme kucultme ıle basen ve popo liposuctıonı oldum ve suan ıcın durumdan gayet memnunum zaman gectıkce sıslıklerım ındıkce dahada mutlu olacagımdan emınım eger dusunupte karar veremeyenler varsa hıc dusunmeden ısleme gecırsınler...:KK52::KK1::KK1:

selam kızlar, bende senelerce buyuk goguslerden muzdariptım ıstetıgım hıcbırseyı gıyemedıgımn gıbı rengarenk sutyenler gordukce ıcım gıderdı. ıstanbul etıler esteworld 8 eylulde meme kucultme ıle basen ve popo liposuctıonı oldum ve suan ıcın durumdan gayet memnunum zaman gectıkce sıslıklerım ındıkce dahada mutlu olacagımdan emınım eger dusunupte karar veremeyenler varsa hıc dusunmeden ısleme gecırsınler...:KK52::KK1::KK1:

Merhaba
Ben ameliyat olalı bir hafta oldu,bugün kontrole gittim doktorum her şey yolunda dedi ama meme yi kaldırıp pansuman yaparken foşş diye bir ses çıktı,sıvı birikmiş içerde malesef,vücut ya kendi emecek yahut bi şekilde dışarı atacakmış,çarşamba günü tekrar kontrole çağırdı..Moralim çok bozuldu pansumanı yapan hemşire takma kafana 1-2 kere daha gelirsin pansumana hallederiz dedi,nasıl olacaksa artık...sizlerde bu sorunu yaşayan arkadaşlar varmı merak ediyorum..inşallah operasyona gerek kalmaz...

2 Temmuz'da ameliyat oldum fakat bana bir takım şeyler normal gelmiyor arkadaşlar....
Dün gittim pansumana 2 günde birde gidiyorum hala.. Sizlerde böylemisiniz ? 2 günde bir pansumana gidiyormusunuz ? Bıçak saplaması tarzında bir sancı giriyor ve ahh dedirttiriyor. uzun süren ağrı değil.. sabahları kalktığımda ise epey bir ağrı çekiyorum ve uyuşma tarzında problem yaşıyorum bunlarada normal diyorlar umarımda normal ağrılardır. dikiş yerimde açılma vardı 25 kuruş büyüklüğünde baya bi küçüldü şu anda leplebi büyüklüğünde oldu ama orada iz kalmazmı diyorum yok diyor bence dikmeliler ama dikmiyorlar parmadığını içeri sokup temizliyor içerisini.. yağ akıyor çünkü oradan. bilmiyorum perşembe günü yine gideceğim. tekrar konuşacağım umarım birşeyler söylerler.

walla böyle ağrılarımın olupması normalmi değilmi ? garip.

ameliyat olanlardan ricam onlarda bendeki bu sorunu yaşıyorlarmı ? cevap verirseniz sevinirim.

birbuse ben ameliyat olalı 4 ay olucak.
1.aydansonra sütyene bağlı olarak acılma oldu.serumla temizlediler 1hafta kadarküçüldü gitti.parmak sokma yok.sonra3.ay cok ufak oldu yıne aynu ben evde yaptım serumla pansuman gecti.suanda bişi yok.ama cok daha kötüleri oluomuş.ağrı sızı oluo özellikle adet günlerimde fazlalaşıo.kramplar falan normal ama uyusma olmadın.peki şişlikler ne zaman iner dedi benımkı hala şiş dedi.6 aya kadar anca iner dedi.sütyen kullanıomusun markası ve bedenını sölermısın

birbuse ben ameliyat olalı 4 ay olucak.
1.aydansonra sütyene bağlı olarak acılma oldu.serumla temizlediler 1hafta kadarküçüldü gitti.parmak sokma yok.sonra3.ay cok ufak oldu yıne aynu ben evde yaptım serumla pansuman gecti.suanda bişi yok.ama cok daha kötüleri oluomuş.ağrı sızı oluo özellikle adet günlerimde fazlalaşıo.kramplar falan normal ama uyusma olmadın.peki şişlikler ne zaman iner dedi benımkı hala şiş dedi.6 aya kadar anca iner dedi.sütyen kullanıomusun markası ve bedenını sölermısın

Canım. 2,5 ay olacak işte 1 ay'ım geçti sütyeni doğru dürüst takmıyorum bile hatta hiç takmıyorum. istediğin sütyenide takabilirsin diyor doktorum. kom'um sporcu sütyenini takmışlardı bana . Şişlik falan kalmadı izlerimde baya bi azaldı yalnız sol göğsümün altında birleşen yerde açılma var işte leblebi kadar bazende cımbız ile temizliyor işte :KK43: acı vermiyor ama 2,5 aydır hala bandajlı olması ve oradan yağ akması canımı sıkıyor. Yoksa şükür hiçbir problemim yok. İz kalır gibi geliyor bana ama kalmaz diyorlar bakalım görecez. Bu yüzdende 2 günde bir hast. çağırıp pansuman yapıyorlar. Benden daha kötü bir hastası var kadınla konuştum hatta gördüm ameliyat yerini çok kötü :KK43: onu 15 günde bir çağırıyorlar onuda anlamış değilim ??? evet adet günlerimde baya bir sancım oluyor onuda sonradan anladım. Ama her sabah uyandığımda baya bir uyuşma ve ağrı ile kalkıyorum. Hatta öyle bir sancı giriyorki ulu orta birden ahhhh diye bağırdığım oluyor bunlarda normalmiş ??? Canım bana 95C den 85 B yaptılar. dahada eğer şişlik varda inecekse bende meme falan kalmaz onuda söylim :))) kafam kadar şeyler dan bisiycik kalmadı yaa :)) Ha bu arada 1 ay olmuştu ameliyat olalı denize bile girdim hemde çok sık. Özel bandajları sarıp giriyorum çok rahatım. şükür bir problemde olmadı. :KK52:

slm kizlar öncelikle hepinize gecmis olsun.birbuse ben ameliyat olali bir aya yakin zaman oldu sükür dikisimde falan sorun olmadi ama beni normal diktiler estetik yada eriyen dikis degildi dikislerimde almanyada alindi onda sorun yasadim doktor beceremedi doktorum bana sadece antibiyotik krem verdi baska bisey yok.yazdigin bicak saplanmasi türü agruilar bendede oluyor bazen öyle bir giriyorki ciglik atiyorum.netten arastirdim bunlar 2-3 yil olurmus ama ilk zamanki gibi degil cok nadir olurmus.benimde merak ettigim sisler nezaman iniyor ve normal sütyene gecic nezaman

sütyen takma yanı takta sporcuyada devam et bana doktorum alttan demirli olmucak dedi sende dikkat et.benı de pansumana hergun cağırmışlardı bana doktorum denize gırme dedi.ordanda mıkrop kapmış olabılırsın.bana cok sık banyo yap dedi.sen hergun banyonu yap yedek bandas al koy.bıde protein cok al yaranın kapanmasına faydası olur.sigara içiyosn oda yapabılır.benımkını önce btikon sürüp sonra serumla temizleıp hava alan bandajla kapatıyolardı.şişlikler 8 ay sonra bıle inen varmış.

kızlar sonunda bende ameliyat günü aldım :) ancak kafamda o kadar çok soru var ki anlatamam.. öncelikle ben yapılan ameliyatları hiç beğenmedim:KK43: doktorum gösterdi ancak inanın hiçbiri hoşuma gitmedi tabii eşiminde:KK43: gerçi bu benim gittiğim ikinci doktor ve ilkininkileride beğenmemiştim üstelikte çok uçuk bir fiyat söylemişti şimdiki doktorum gayet makul bir fiyat verdi.. ancak kafam çok karışık benimkilerde öle kötü mü olur, simetrisi bozulurmu, dikişlerde problem yaşarmıyım hep kafamda.. ne olur ameliyat olanlar bana moral verin ve ameliyatın avantaj ve dezavantajlarını açıklar mısınız? hatta doktor bilgilerinide yazarsanız çok sevinirim.. sakıncası yoksa bende doktorumun ismini yazabilirim.. hadi kızlar yardım edin 2 haftam var ameliyata

X