Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

kızlar sonunda bende ameliyat günü aldım :) ancak kafamda o kadar çok soru var ki anlatamam.. öncelikle ben yapılan ameliyatları hiç beğenmedim:KK43: doktorum gösterdi ancak inanın hiçbiri hoşuma gitmedi tabii eşiminde:KK43: gerçi bu benim gittiğim ikinci doktor ve ilkininkileride beğenmemiştim üstelikte çok uçuk bir fiyat söylemişti şimdiki doktorum gayet makul bir fiyat verdi.. ancak kafam çok karışık benimkilerde öle kötü mü olur, simetrisi bozulurmu, dikişlerde problem yaşarmıyım hep kafamda.. ne olur ameliyat olanlar bana moral verin ve ameliyatın avantaj ve dezavantajlarını açıklar mısınız? hatta doktor bilgilerinide yazarsanız çok sevinirim.. sakıncası yoksa bende doktorumun ismini yazabilirim.. hadi kızlar yardım edin 2 haftam var ameliyata

canım bende senin gibi 1 sene boyunca o doktora gıt bu doktora gıt perısan olmustum hemde korkuda vardı ıstıyordum fakat hep sonrasını dusunuyordum.sonunda oldum ve bgun 5. gunum normal hayatıma basladım hatta bugun araba bıle kullandım dr pansumana giderken hangi şehirde yaşıyorsun?

sevgili sedass ben istanbulda yaşıyorum avrupa tarafında doktorum kadıköy tarafında ama mesafe önemli değil umarım doğru doktoru seçmişimdir kendisi gayet mulayim bir doktor üstelik prof.. ama ne yazıkki yapılan ameliyatları beğenmedim sanki gerçi hiçbirşey orjinaline benzeyemez sonuçta insan eliyle yapılıyor.. ama simetriden korkuyorum ya biri anya bir konya ya bakarsa die :p artık acı çekicem falanıda geçtim yani:) simetriye takmış durumdayım beyaz tenliyim bi süre sonra izler geçer en fazla 6 ayda kaybolacak kadar izler geçer dedi doktorum.. günü mü aldım şimdi tutuştum anlıyacağın canım ya.. sen anlatsana ameliyatı nerde oldun ,nasıl geçti,beğendin mi?, ağrın sızın oldumu? kaçtan kaça indin? cup ları anlamıyorum ama ben normal sütyende 100 e zor sığıyorum o kadar yani :p iğnençç..:p

sevgili sedass ben istanbulda yaşıyorum avrupa tarafında doktorum kadıköy tarafında ama mesafe önemli değil umarım doğru doktoru seçmişimdir kendisi gayet mulayim bir doktor üstelik prof.. ama ne yazıkki yapılan ameliyatları beğenmedim sanki gerçi hiçbirşey orjinaline benzeyemez sonuçta insan eliyle yapılıyor.. ama simetriden korkuyorum ya biri anya bir konya ya bakarsa die :p artık acı çekicem falanıda geçtim yani:) simetriye takmış durumdayım beyaz tenliyim bi süre sonra izler geçer en fazla 6 ayda kaybolacak kadar izler geçer dedi doktorum.. günü mü aldım şimdi tutuştum anlıyacağın canım ya.. sen anlatsana ameliyatı nerde oldun ,nasıl geçti,beğendin mi?, ağrın sızın oldumu? kaçtan kaça indin? cup ları anlamıyorum ama ben normal sütyende 100 e zor sığıyorum o kadar yani :p iğnençç..:p

canım bende avrupa tarafında oturuyorum etiler esteworld plastik cerrahi hastnesınde oldum doktorumdan cok memnundum.ben burda ookadar cok okudum kı artık hazırlıklıydım herseye kımısı anlatıo kucuk delık var akıntı oluyor kımısı dıkıslerde buzulme tarzı seyler oldu vs gıbı :) ben 85e gıyınıordum suan kac oldu tam olarak bılmıorum fakat oldukca kuculdu.Ameliyat oldugun ılk gun cok az bır agrın olcak oda goguslerınden dolayı degıl sırt ustu yattıgın ıcın ben bugun kontrole gıttım bandajların fılan cıktı sutyen takmaya basladım ve suan hıc bır agrım sancım yok canım fakat doktor secımını cok ıyı yap cunku oldukca onemlı bır yer ve sımetrısıde ıyı olmak zorunda.Cok enterasan kı benım 2 gogus olcumde aynı cıktı normalde bılırsın kı bırı kucuk bırı buyuk olur bayanların.ilk acılan gogus dıgerıne gore bıraz daha sancı yapacak cnku ılk acıldıgı ıcın ve ılk ona sekıl verıldıgı ıcın dokularda zayıf olunca agrısı daha cok oluyor dıgerıne gore.Senın doktorun hangı seklı kullancak bılmıyorum fakat bana ters J yaptıkı daha az ız olsun dıe

kızlar sonunda bende ameliyat günü aldım :) ancak kafamda o kadar çok soru var ki anlatamam.. öncelikle ben yapılan ameliyatları hiç beğenmedim:KK43: doktorum gösterdi ancak inanın hiçbiri hoşuma gitmedi tabii eşiminde:KK43: gerçi bu benim gittiğim ikinci doktor ve ilkininkileride beğenmemiştim üstelikte çok uçuk bir fiyat söylemişti şimdiki doktorum gayet makul bir fiyat verdi.. ancak kafam çok karışık benimkilerde öle kötü mü olur, simetrisi bozulurmu, dikişlerde problem yaşarmıyım hep kafamda.. ne olur ameliyat olanlar bana moral verin ve ameliyatın avantaj ve dezavantajlarını açıklar mısınız? hatta doktor bilgilerinide yazarsanız çok sevinirim.. sakıncası yoksa bende doktorumun ismini yazabilirim.. hadi kızlar yardım edin 2 haftam var ameliyata

sevgili yesimay ben 4 yil arastirdim cok doktorla görüsdüm ve son anda iyi dedikleri bir doktora gittim ve konusdum ameliyati nezaman istiyorsun dedi bende mümkünse yarin dedim ve ayarlandi ertesigün ameliyat oldum:KK1:25 gün oldu ve cooook memnunum ben meme ucumu ilkgün hissettim ve halada hissediyorum doktorda sasirdi.asimetri konusuna gelince ikiside esit ve korkucagin gibi asiri agri sizi yok. ben ameliyatdan 5gün sonra arabayla almanyaya dönüs yaptim ve sorun olmadi.arkadasim 2 yil önce ameliyat oldu hic iz yok sasirdim beyaz tenli oldugu icin öyleymis ama ben malesef esmerim ama ize dahi raziyim cok rahatladim:92:

Merhaba yesimay, sanırım benim doktorla görüştün :) Ben de başta beğenmemiştim yapılan işleri ama beğenmememiz normal. Beğenmemiz için o fotoğrafları ameliyattan 5-6 ay sonra çekmesi gerek bu süre içinde anca şekil alıyorlar çünkü :) Oradaki fotoğraflar yanlış hatırlamıyorsam 15 gün, 1 ay gibi sürelere aitti. Annem de 6 yıl önce bu ameliyatı oldu o yüzden biliyorum. Ben şu an bile şekillerinden çok memnunum simetrisi çok düzgün, tabi hala şişler ama şiş halleri bile küçücük. Bu hafta da tekrar kontrole gideceğim 1 bçuk ay oldu. Belki normal südyene geçebilirim, 1 bçuk ay sonra geçebilirsin demişti çünkü, bilemiyorum :) Hiç ağrım olmadı, ertesi günü his geldi. Kısacası ben çok memnun kaldım. Ama sen yine de istersen başka doktorlarla da görüş, onların yaptığı işlere de bir bak. Sonra pişmanlık yaşama. Şimdi aklın hep diğer doktorlar nasıl yapıyor acaba diye kalacak biliyorum :) Ben de başta devlette olmayı düşünmüştüm fiyatlar açısından, ama güvenemedim nasıl bir doktor gelecek diye.

ahh sevgili ker bende seni bekliyordum:) evet senin doktorun, zaten senin yorumlarından sonra o doktoru tercih ettim.. doktor çok mülayim biri yanında çok rahatlıkla konuşabiliyorsun buda çok önemli yani :) ben daha öncede bir doktora gittim ordakileride beğenmemiştim üstelik fiyatta 2 misliydi:KK43: gecenin bu saati oldu uyuyamadım hep aklımda hatta bazen boşver olma diyorum sonra alışveriş geliyor aklıma çektiğim işkence dolu saatler falan kızım bi cesaret diyorum..karmakarışık oldum iş ciddiye binince ne kadar da zormuş :KK43: benim 3 yaşında bir oğlum var hareketler kısıtlanıcak tabi nasıl yapıcaz bakalım:) off hayırlısı ne ise o olsun ama tecrübelerinize ihtiyacım var kızlar ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim..

slm kizlar öncelikle hepinize gecmis olsun.birbuse ben ameliyat olali bir aya yakin zaman oldu sükür dikisimde falan sorun olmadi ama beni normal diktiler estetik yada eriyen dikis degildi dikislerimde almanyada alindi onda sorun yasadim doktor beceremedi doktorum bana sadece antibiyotik krem verdi baska bisey yok.yazdigin bicak saplanmasi türü agruilar bendede oluyor bazen öyle bir giriyorki ciglik atiyorum.netten arastirdim bunlar 2-3 yil olurmus ama ilk zamanki gibi degil cok nadir olurmus.benimde merak ettigim sisler nezaman iniyor ve normal sütyene gecic nezaman

Merhaba cnm. Teşekkür ederim. Sanada hayırlı olsun, geçmiş olsun ayrıca sevindim senin adına :) çok güzel bir duygu :) Evet o anlattığın bıçak saplaması tarzında evet evet aynısı banada oluyor. Ama ben duymamıştım olur olmaz konusunu :KK43: birde sabahları uyuşma ile uyanıyorum onuda yarın soracağım normalmi diye :KK43: Cnm bende şişlik yok varsada bende demek artık meme yok :KK43: bilmiom onuda yarın sorar sana haber veririm :) öptüm cok

sevgili zumush özelden cevap yazamadim ama suanki halimden cok memnunum kuzenin hic düsünmesin hayatimda kendim adima yaptigim endogru karardi.ayni sekilde cok yakin bir akrabamda benim tesvikimle yaptirdi cok memnun ve bu bayan 58 yasinda gerisine sen karar ver

çok teşekkür ederim cevabın için kuzenime okutturdum burda yazılan yorumları korkusu gitti sayılır
psikolojik olarak da kendini daha iyi hissediyor memnun olanları görünce
fiyatı da uygun herkese acil şifalar

sevgili zumush özelden cevap yazamadim ama suanki halimden cok memnunum kuzenin hic düsünmesin hayatimda kendim adima yaptigim endogru karardi.ayni sekilde cok yakin bir akrabamda benim tesvikimle yaptirdi cok memnun ve bu bayan 58 yasinda gerisine sen karar ver

çok teşekkür ederim cevabın için kuzenime okutturdum burda yazılan yorumları korkusu gitti sayılır
psikolojik olarak da kendini daha iyi hissediyor memnun olanları görünce
fiyatı da uygun herkese acil şifalar

arkadaslar hepinize bişey sormak istıyorum ya ben küçültme ameliyatı oldum önceden 75dd idi şimdi mark and spencerdan 75 b aldım oldu buarada ameliyat olalı 4 ay oldu.gecen bı sutyancıye gıttım göğüslerin buyuk 75b olmaz dedi.aslında doktorumda 80b yapmıştı hanı 80b olabılır benım kafama takılan kızın göğüslerin buyuk demesi
boyum158 80b buyukmu yada şişlikler inermi moralim bıraz bozuldu

arkadaslar hepinize bişey sormak istıyorum ya ben küçültme ameliyatı oldum önceden 75dd idi şimdi mark and spencerdan 75 b aldım oldu buarada ameliyat olalı 4 ay oldu.gecen bı sutyancıye gıttım göğüslerin buyuk 75b olmaz dedi.aslında doktorumda 80b yapmıştı hanı 80b olabılır benım kafama takılan kızın göğüslerin buyuk demesi

80-75 beden dedigimiz sırt genişligi ölçüsüdür.Sizin gögüs büyüklügünüz b cup,yani şöyle anlatiyim 75b cup çamaşır kullanırsanız belki çamaşırınızın en başındaki kopçasına kancaları takarsınız.80b cup çamaşır kullanırsanız en sondaki kopçalarına takarsınız.Çamaşırınızdaki sırt genişligini genişletirsiniz 80b cupta,inşallah anlamışsızındır :KK53: Biraz karışık gibi geliyor ama degil.B cup bir gögüste gayet normal,hiçte büyük degil moraliniz bozulmasın,bakınız benimkiler D cup :KK69: ayrıca daha 4 ay olmuş kesinlikle şişler,bir seneye kadar ödemleriniz tamamen geçecek ve gerçek gögüs ölçünüz ortaya çıkacaktır diyorum,içiniz rahat olsun.Onlar sizin gögüslerinizi kıskanmıştır o yüzden öyle demişlerdir :KK47:Öpüyorum çok,sıkıntı yok :KK36:

kayra27 arkadasim tam benim yazmak istedigimi yazmisin.normalde memelerimden memnundum ama bugün bir arkadas gurubundaydim bana dedilerki pekde kücülmemis dediler eve gelince sinirden agladim mezroyu elime aldim ölcdüm ve 100 geldi eski ölcüm 109 ameliyatdan önceki son ölcüm.bende kom 85D sütyenini kullaniyordum o dahi tasma yapiyordu.merak ettigim bu ölcü kücülecekmi büyüyecekmi ameliyat olalida 1 ay oldu.ve sporcu sütyenini takmamizdaki zorunluk neden bunu anlayamadim bilen arkadaslar lütfen beni aydinlatsin:21:

arkadaslar ameliyat olanlar özellikle 80b olanlar meme ucununun üstünden olacak şekilde ölçüp kaç cm olduğunu yazarmısınız

canım bende avrupa tarafında oturuyorum etiler esteworld plastik cerrahi hastnesınde oldum doktorumdan cok memnundum.ben burda ookadar cok okudum kı artık hazırlıklıydım herseye kımısı anlatıo kucuk delık var akıntı oluyor kımısı dıkıslerde buzulme tarzı seyler oldu vs gıbı :) ben 85e gıyınıordum suan kac oldu tam olarak bılmıorum fakat oldukca kuculdu.Ameliyat oldugun ılk gun cok az bır agrın olcak oda goguslerınden dolayı degıl sırt ustu yattıgın ıcın ben bugun kontrole gıttım bandajların fılan cıktı sutyen takmaya basladım ve suan hıc bır agrım sancım yok canım fakat doktor secımını cok ıyı yap cunku oldukca onemlı bır yer ve sımetrısıde ıyı olmak zorunda.Cok enterasan kı benım 2 gogus olcumde aynı cıktı normalde bılırsın kı bırı kucuk bırı buyuk olur bayanların.ilk acılan gogus dıgerıne gore bıraz daha sancı yapacak cnku ılk acıldıgı ıcın ve ılk ona sekıl verıldıgı ıcın dokularda zayıf olunca agrısı daha cok oluyor dıgerıne gore.Senın doktorun hangı seklı kullancak bılmıyorum fakat bana ters J yaptıkı daha az ız olsun dıe

bu ameliyatın size maliyeti ne oldu ve doktorunuzun adını yazarmısınız .

Ameliyat olan arkadaslar yara izleri icin krem yada silikon tabaka kullananiniz var mi?ne yapsam daha kolay gecer acaba bu izler?tavsiyeye ihtiyacim varr..

Ameliyat olan arkadaslar yara izleri icin krem yada silikon tabaka kullananiniz var mi?ne yapsam daha kolay gecer acaba bu izler?tavsiyeye ihtiyacim varr..

ben 2 ay kullandım dr.lar bu konuda değişkenlik gösteriyor kimisi krem vermiyor çünki iziniz teninizin rengine göre silikleşiyor diyorlar yani esmersek birazdaha koyu iz kalabiliyo bunun sonucu için en az 1 yıl beklemek gerek ben 5. ayımdayım meme başın altındaki çizgi yok gibi en alttaki çemberde zaten göğüsle bütün gibi ama şöyle bişide araştırdım eğer koyu bir iz kalırsa tıbbi kamuflaj adı altında (ten renginde dövme ) yapılabiliyomuş . dr.larda aml. 8 ay sonra yaptırabilirsiniz diyormuş bilginize ...

Merhabalar kizlar:KK66: Ben Azerbaycannan Sevda, bende sizin gibi ayni dertle ugrasiyorum. ve internetde araniyorken bu forumu buldum ve cok cok sevindim. Yani ne kadar guzel bir birinize destek oluyonuz , bilgilerle paylasiyosunuz. Size kendim hakkimda yazicam ve lutfen bana yardim edin. Benim 18 yasim var aralikda 19 olucam. Boyum 155 kilom 51-52 ve goguslerim nerdeyse 103-104sm, sutyenimde 75F ( bu qaliba birazcik buyuk bana). Kizlar ben cok sinir geciriyorum ya bedenimin her yeri o kadar guzel yani kendimi seviyorum amma bir tek kompleksim bu gogusler. Artik geceler aglayib yatmam alishkanlik oldu bende. Istedigim herseyi giyemiyorum. Bende 19 oldugumda ameliyyat istiyorum amma kucuk oldugum icin karar veremiyorum. Ailem ilk bashda karsi cikti amma sonunda benim ne kadar aglayib uzuldugumu gordukce izin verdiler, lakin 19dan sonra. Ben ameliyyat Azerbaycanda olmak istiyorum benim oraya gelmem cok zor olur. Ve tabikide Turk doktorlara yaptiricam en guvenlisi bu.Burada 2 doktor buldum: Hayati Akbash ve Teoman Dogan. Simdi ben bu 2 doktor arasinda kaldim. ikisinede mail yazdim ve cvb geldi , yani kabul ediyorlar. Ben arastirdimda onlari amma secemiyorum yani sizden ricam nolur bana yardimci olun hangisine gideyim , hangisi daha iyi?
Size sorularim var cevap yazarsaniz sevinirim. Burada 19 yasinda ameliyyat olan birisi varmi? Varsa Lutfen benle bilgilerini paylash. Ve sormak istiyorum kac sm kuculdu gogusleriniz? ben yapsam ne kadar incelir? Hissiyati kayb etdinizmi? Izler cok belli oluyomu? Ben esmer tenliyim amma goguslerim beyaz kalmis( yazda hic tatil yapamadim :KK59: yanmamislar) yani bende izler nasil olur? birde bu siskinlik olayini ben tam anlamadim(((
Simdiden vereceginiz cevaplar icin tesekkur ederim. Insallah yazdiklarimi anlamissinizdir ben turkce cok az biliyorum. :KK58:

sevgili sevcik yazdıkların gayet açık ve anlaşılır, umuyorum ki aramızdan daha bilgili arkadaşlar sana yardım edeceklerdir ama yinede en doğru cevabı bir doktordan alacaksın muhakkak iki doktorlada görüş zaten sen hangisine güveneceğini görüşmede anlayacaksın..
arkadaşlar benim ameliyatada 1 gün kaldı :) cumartesi sabah ameliyata giriyorum allahın izni ile hepinizin duasını ve pozitifliğine ihtiyacım var.. genç kızlığımdan beri hep istediğim birşey bu ve ben hala ciddiyetinde değilim sanki:) hala hep olucam hep ama ne zaman havasındayım garip değil mi:) neyse ben ameliyattan sonra gelişmeleri sizlere burdan bildiricem nelerle karşılaştığımı neler yaşadığımı herşeyi yazıcam çünkü bende burda yorumları okurken hep sırasıyla neler yaşanıyor diye çok merak ediyordum.. şimdi sıra bende bende sizlere burdan yazıcam, ameliyattan sonra görüşmek dileğiyle hepinizi kucaklıyorum..

cok cok tesekkure ederim. sanada yarin iyi shanslar diliyorum insallah istedigin gibi olur. xaberlerini bekleyicem.:80:

X