Görücü usulü evlilik mi? Tanışarak evlilik mi?

Farketmez.
Ama ne olursa olsun aile onayi olmadan evlenmeyin. Olaylara objektif baktiklarindan, sizin yillarca sezemediginiz seyleri onlar hemen anlayabiliyorlar...

Bende 8 sene tanıyıp evlendim.Aramızda saygı da kalmadı artık.En güzeli görücü yada tanışarak fark etmez öyle senelerini harcamadan evlenceksin.
İKİ seneden sonrası daha çok arkadaş gibi oluyorsunuz , sonra asker arkadaşı gibi=(

görücü usulünün de aşk evliliğinin de avantaj ve dezavantajları var. bu işler gerçekten kader kısmet işi. Evlilik nasıl olursa olsun insanlar yeterki mutlu huzurlu olsunlar. bi insanı 1 yılda tanısan 10 yılda tanısan ya da hiç tanımasan farketmiyor aynı eve girince anlıyorsun kimin ne olduğunu. bn işe hayal kırıklığı noktasından bakıyorum. seviyorsun çıkıyorsun bi müddet evleniyorsun ondan sonra erkek değişmeye başlıyor ben bunla nasıl evlenmişim diye hayıflanmak gerçekten üzücü. görüyoruz forumda da keşke evlenmeseydim diyen çok kişi gördüm. bu bana göre çok büyük hayal kırıklığı. görücü usulunde de böyle olabilir ama kendime çok kızamazdım. çok büyük hayal kırıklığına uğramazdım. çünkü insana sevdiğinin yaptığı daha çok koyuyyor. birde görücü usulünde mantıkla hareket edildiği için insanların birbirinden fazla beklentisi olmuyor. çıkarak evlenenler daima sevgi istiyorlar. birşeyleri önceden yaşadıkları için evlilik aşkı öldürüyor ve bir kavgada eşler direk bağları koparıyor. çevremde de çok gördüm. bu insanlar nasıl aşk evliliği yapmış dediklerim var. Allah herkese mutluluk huzur versin. gerçekten bu işler zor, kimin ne olduğunu anlamak gerçekten zor

Gercekten buna biz karar veremeyiz, her iki usulle de mutsuz da olunabilir, mutlu da. Deli-divane asiklar gordum ben simdi aileleri paramparca, ben gorucu usulu ile evlendim,.yani bir arkadasimin yazdigi gibi,.pastanede tanimadigim biriyle damdan duser gibi..Ama iyi ki diyorum ve esimi seviyorum..

Görücü usulü iyidir erkeğin trip yapma halleri azdır,oyalama taktikleride yaşanmamışlıklar vardır saygılı olmak zorundadır,
herşey yenidir ,aile ortadadır kafalar uyuyorsa erkeğinde gizli görüştüğü sevgilisi(tel.ve sosyal medyada) yoksa evlenile bilinir,bunu aile babası mutlaka sormalı

Bence gorucu usulunun avantaji sonucta bi niyetle tanistiriliyosun ve acaba bunun evlenmeye niyeti var mi diye dusunmene gerek duymuyosun..zaten anlasamayinca uzatmaya gerekte kalmiyo..

Açıkcası görücü usulü çok riskli bence yani severek evlendiğinde de riskler var ancak birilerinin vesile olduğu bir ilişkide evlilikte insan nasıl sevebilir ki ancak zamanla alışır içi ısınır gibi geliyor bana sonra yarın öbür gün başkasına gönlün kayma ihtimali çok yüksek çünkü temeli sağlam değil bir kere..

Bir de çevremde de görüyorum yaşı almış başını gitmiş adamlara bir methiyeler çok iyi çocuk çok efendi çocuk diye e o kadar iyiyse başka kızlar neden görememiş bu zamana kadar hiç öyle kendi tercihi deyip sıyrılmaya çalışmasınlar o kadar iyi olsaydı çoktan bir kız kulpu takar kaptırmazdı kimseye bu kadar evlenemeyen kızlar var.

ailelerin kendi başlarına karar verip gençlerin mecbur bırakıldığı görücü usulü evlilik bana göre sıkıntılar doğurabilir.ama şimdiki görücü usulü evliliklerde bile artık aileler gençleri tanıştırıp aradan çekiliyorlar birbirlerine ısınmaları için.beraber vakit geçirip kaynaşmalarına,tanışmalarına fırsat tanıyorlar.hal böyle olunca ha arkadaş ortamında birileri tanıştırmış,ha aileden birileri tanıştırmış fark etmez bence.flört ederek evlenenler de sonuçta araya birilerinin girmesiyle tanışmıyor mu çoğunlukla.

Benim fikrim severek evlenmeden yana...tanımadığım,huyunu suyunu bilmediğim bi adamla aynı evde aynı yatakta olmak bana pek parlak gelmiyor..görücü usulüyle evlenenlerede saygım var tabii..önemli olan o evlilikte huzuru ve mutluluğu yakalayabilmek.

Görücü usulünde de , zaten birileri tanışmaya vesile olmuş oluyor.insanlar tanımadığı biriyle evlenmiyor yani
Ha arkadaş ortamında tanışmışsın, ha bilmem kim akraban komşun tanıştırmıs.hic farkı yok
Sonuçta anlaştığın, sevdigin insanla hayatını birleştiriyorsun

Gorucu usulu eskiden zoraki yapilan evlilikti hic tanimadan konusmadan evlendiriyolardi. Oysa simdi birileri tanistiriyo vesile oluyo sevmesen anlasamazsan zaten evlenmiyorsun bende gorucu usuluyle evlendim ve gercekten cok sukur mutluyum

Son düzenleme:
Evlilik kader kısmet biraz.Her ikiside mutsuzluk yada mutluluk getirebilir. Ben 21 yıllık evliyim görücü usülü evlendim.Daha iyisi olamazdı bence

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sağlam zeminli bir tanışma olması önemli bence her koşulda aileyi de ön planda tutmak önemli çünkü aileler bazı şeyleri üçüncü bir göz olarak farklı yönleri de görebiliyorlar fazla duygusal bakmamak lazım .. Aklı kullanmak daha önemli denklik ..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kimse yokken tmm görşcm gelenle diyorm ama iş ciddiye binince olmuyo bi tanıdık benden için bi kız var senin oglana yapalım falan demiş annesi babası gelip bni görcmiş bgnirlrse ogln gelcekmiş bn görşp 15-20 dakkada tmm dickmşim olckmış düşündköe kan bynime fışkırıyo ya ben satılık malmıyımm yada ana babasnn koynunamı gircm nie onlr bgnrsr oglan geliyo önmli oln ççvk dglmi cck görür annr bbsnı yollr anlrm ama bu ne ya bgrdm cgrdm kavga ettik bbmla ii evde kal dedi ya yirmi beş yaşım evdemi kaldm nedir bu baskı bıktım uemn ederim evlilike dair tek bi hevesim tek bi haylim yok bn evlnmk istemiyrum daraldım geberip gitmk istiyorum yorldm sanki hyt evliliktnmi ibarrt:'(((

Okulumu okudum, çalışıyordum da..
Evde oturan (ki küçük asla görmüyorum), çalışmayan sosyal olmayan biri değildim...
Görücü usulü evlendim..
Annelerimizle hep beraber gidip, yan masaya geçip tanışmadık.
Ki çok güldüm bu yorumlara :KK1: :KK1:
Doğru yaa babam beylik tabancasını dayamıştı kafama :KK1: :KK1: :KK1: :KK1:
Hayatta verdiğim en doğru karar..
İyi ki babacım ikna etmiş beni evliliğin çok güzel birşey olduğuna, korkmamam gerektiğine..
İyi ki dualarını almışım, "iki tarafta da sırtın yere gelmesin, hep mutluluk dol" demişler iyi ki...
Görücü usulü evlendim, çünkü kendi verdiğim karar inanılmaz hata olmuştu, 10 aylık bir sevgililik kabustu..
Korkularımı ailemle yendim, huzur ve mutluluğumu eşim ve güzel kızımızla katlıyoruz...

Ama valla pastaneye gitmedik, hele annelerle hiiç :KK52: :KK1: :KK1: :KK1: :KK1:
Abartılmasın lütfen, hakikaten komik :KK1: :KK1: :KK1:

ya bizim burda anne geliyo begnirse oglu kocasyla geliyo falan cocukla bi odaya geçiyorsn yannda biri olması koşuluyla tbi en fazla yarım saat tani ne konuşulr bilmiyorum snra kız srylr olurmu erkge soruyorlr olurmu die ikiside olır derse oluyo yani biray gmrşsnlr tlfnda yda yüzyüze gbi bişy yok brda böle bi evliliği nsl ypıcm bn yşm yirmibeş ailm bskı ypıyo kimse ile grşmwdgm için böle bi evliiğe bi trlü olımlu yklaşamıyorm npcm bn:KK43:((

X