Görücü usulü evlilik mi? Tanışarak evlilik mi?

görücü usulü evlilik yapanların büyük bir çoğunluğu ev kızı diye tabir edilen, dışarıya çok az çıkan kişilerdir:kahve:
bu sırada tabi eş bulacağı bir ortam karşısına çıkmamaktadır
zaten okumasına izin verilmeyen kızların aileleride baskıcı tavırdadırlar
kendi buldukları damat adayları ile evlenilmesini istemektedirler
böyle bir evlilik yapan bir kadın ise ekonomik özgürlüğü olmadığı için
boşanmaya gidemeza.s
böylece görücü usulu evlilikler daha uzun sürer:1closedeyes:

Ne kadar doğru söylüyorsunuz

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

farkeden birşey yok, eğer varsa da kader..
tecrübe ile sabit, örnekler çok fazla elimde..
tavsiye de olsa, görücüde olsa, benm önceliğim
yine de tanımaktan yana..

Her gorucu usülu evlenen cahil veya çalışmıyor değildir, katilmiyorum. sebebi gorucu usulu olarak evlenen doktora yapmis,üniversite mezunu,cok iyi meslek sahibi olan bir suru örnek gösterebilirim.dogru insanı bulamayan veya bulamayacagini düşünen kişiler aileleri aracılığıyla tanısıp evleniyor.. ama gorucu usülude olsa ,kendimiz tanisiptada olsa karşımızdaki insan dogrumu ona karar vermek karşılıkli emek harcanmak istenebilecekmi buna karar vermek gerekio

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Her gorucu usülu evlenen cahil veya çalışmıyor değildir, katilmiyorum. sebebi gorucu usulu olarak evlenen doktora yapmis,üniversite mezunu,cok iyi meslek sahibi olan bir suru örnek gösterebilirim.dogru insanı bulamayan veya bulamayacagini düşünen kişiler aileleri aracılığıyla tanısıp evleniyor.. ama gorucu usülude olsa ,kendimiz tanisiptada olsa karşımızdaki insan dogrumu ona karar vermek karşılıkli emek harcanmak istenebilecekmi buna karar vermek gerekio

ben sözlümle tavsiye üzerine tanıştım. yani önce ailesini tanıdım diyebilirim.
ikimiz da birbirimizi hiç görmemiştik,
zaman verdik, şans verdik. 2,5 ay sonra evlenme teklif etti..
aileler arada olunca daha sağlam oldu.

şansınızı ve kısmetinizi herhangi bir kalıba sokmayın bence, öyle olmasa okul yıllarında tanışıp 4-5 yıl flört eden insanlar ayrılmazdı. :KK31:

ayrıca sözlümü çook seviyorum, ve nişanımıza........

Son düzenleme:
Challenger, seni alıntılamışım canım farketmeden.. :26:

Son düzenleme:
:) görücü usulünü daha uygun bulmakla birlikte sevgilim var ve onunla evlenmek.istiorm.. Degisiyo duruma.gore yani

görücü usulü evlilik yapanların büyük bir çoğunluğu ev kızı diye tabir edilen, dışarıya çok az çıkan kişilerdir:kahve:
bu sırada tabi eş bulacağı bir ortam karşısına çıkmamaktadır
zaten okumasına izin verilmeyen kızların aileleride baskıcı tavırdadırlar
kendi buldukları damat adayları ile evlenilmesini istemektedirler
böyle bir evlilik yapan bir kadın ise ekonomik özgürlüğü olmadığı için
boşanmaya gidemeza.s
böylece görücü usulu evlilikler daha uzun sürer:1closedeyes:

ne kadar cahilce bir yorum sizinki...

Görücü usülü yada anlaşarak evlenmek sonuçta bir tanışma vesilesi... siz nerede nasıl yaşıyorsunuz...hangi çağda kaldıınız da bu tarz çocukca bir yorum yapabildiniz ....

her neyse...

:-)) hemde benim örneğim olmussun cnm süper olmus

ne kadar cahilce bir yorum sizinki...

Görücü usülü yada anlaşarak evlenmek sonuçta bir tanışma vesilesi... siz nerede nasıl yaşıyorsunuz...hangi çağda kaldıınız da bu tarz çocukca bir yorum yapabildiniz ....

her neyse...

tebrikler mavilim :KK9: benzer bir yorum ben yapacaktım, iletiyi bulamadım :KK50:

katılmıyorum, ayrıca görücü usulünde de insanlar tanışsın birbirine alışsın, sevmeden yapılan evlilikte bi nevi aldatma gibi sonuçta :KK34:

Sewerek bence ama gorucu usulu bile olsa iciniz ısınsın yabanci gibi olmayin

Görücü usulü olunca erkek ailesi biraz daha çekiniyor dikkatli ve mesafeli davranıyor gelinin AZICIK kıymeti olabiliyor belki

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Görücü usülü yapılan evlilikler daha uzun sürer çünkü bu usülle evlenen -özellikle kızlar- eğitim seviyesi düşük veya ev kızı, evde oturmak dışında pek bir işi olmayan kızlardır ve kocasının eline baktığı için hiç birşeye ses çıkaramaz. Ailesi mutaasıp olduğu için boşanmak istemeyez çünkü Türkiye'de dul olmak hala kötü bir mevzudur. Evliliği yürütür ve tabiki daha uzun sürer. Evet eğitim seviyesi yüksek aileler arasında boşanma daha yaygın çünkü hiç kimse alttan almıyor. Özellikle kadın yüzünden kısa sürüyor çünkü artık eğitim seviyesi yüksek bayanlar alttan almıyor, herşeyin eşit olmasını istiyor, ataerkilliği reddediyor. Sorunlu bir evlilik yürütmektense dul kalmayı tercih ediyor.

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

severek oldukran sonra farketmez ama bence severek ben eşime deliler gibi aşığım oda bana 3,5 yıldır evliyim toplamda 10 yıl bitti hala ilk günki gibi hatta daha fazla çocuğumun babası oldu artık fazlasıyla arttı kurban olurum ona ben

Görücü usülü tanışıp ayrılıp;severek evlenen bi çiftiz fikrime grlecek olursak severek harcadığınız 10 yılı görücü usülü tanışıp ömüre yayabiliyosunuz..her gün başka bi huyunu,başka bi iyiliğini gördükçe hayranlığınız artıyo. Ama severek evlenip hala çözümleyemedik birbirimizi diyen çift görmedim ben

Görücü usülü yapılan evlilikler daha uzun sürer çünkü bu usülle evlenen -özellikle kızlar- eğitim seviyesi düşük veya ev kızı, evde oturmak dışında pek bir işi olmayan kızlardır ve kocasının eline baktığı için hiç birşeye ses çıkaramaz. Ailesi mutaasıp olduğu için boşanmak istemeyez çünkü Türkiye'de dul olmak hala kötü bir mevzudur. Evliliği yürütür ve tabiki daha uzun sürer. Evet eğitim seviyesi yüksek aileler arasında boşanma daha yaygın çünkü hiç kimse alttan almıyor. Özellikle kadın yüzünden kısa sürüyor çünkü artık eğitim seviyesi yüksek bayanlar alttan almıyor, herşeyin eşit olmasını istiyor, ataerkilliği reddediyor. Sorunlu bir evlilik yürütmektense dul kalmayı tercih ediyor.

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Bu kadar keskin sınırlarla belirttiğiniz düşüncelerinize kesinlikle katılmıyorum bende görücü usülü ewlendim ama ne cahilim ne ev kızıydım nede kültürsüz alt sınıf bi aileden geldim.yapmayın genellemelerle konuşmanız sizin gördüklerinizi kapsar.

Kesınlıkle tanışarak olmalı bence ama gorucu usuluyle evlenenlerden bazıları da mutlu tabı...aslında elektrık meselesi,sonuçta tanıştırıldığın ınsanla dısarda tanışıp ta aşık olabılırdın,nasıl tanıştığın değil,mutlu olup olmadığın önemli...

görücü usulunu tasvip etmiyorum en güzeli severek evlenmek :KK16: ama flört dönemini çok uzatmamak lazım 2 yada 3 yılı geçince tadı kaçıyor biraz :KK14::KK14:

X