GÖRÜMCEM BANA durupdururken MİKROP DEDİ EŞİMDE ONU AFFETTİLütfen bana bi akıl verin..

valla eltim dese bozulmam ama gorumcem boyle bisey kullansa bozulurum hatta derim ararim yanlis anlamayi duzeltirim
ama eltim cingene demis arkamdan sallamadim bile
onun dmesiylemi cingene olucem ayy sokarim onu pembe salvarima cikaririm tozzz pembee..
ama sekerim bu olay gorumcenin evinde olmus soraydin orda deseydin ben mikropmuyum deyi
yika beni domestosla pammik gibin olurum deyi..
orada halledecektin bunu evine tasimicektin...
bak herifindende oluyosun
bide boyle islere erkekler karisinca cok fena oluyo

fallenangel ablacım bende sana katılmıyorum bu konuda çünkü bu basit bi görümce-gelin tartışması değil..konu sahibi bazı şeylere çok fazla takılarak içinde büyütüyor...sevgiler :KK16:

aşkitom ben laf sokma kısmına cok takıldım benım laf somya atahammulum yok ama yaaaa

Görümceniz de kusurlu,siz de kusurlusunuz.ama en büyük kusur eşinizde.Eşin bilmiyor muydu senin özelde çalıştığını.ne diye bu konuyu kapatalım deyip sanki biz bundan gocunuyoruz ayağına yatıyor.Görümceniz bir sebepten sizi sevmiyor orası belli ama sevmek zorunda da değil.İçi ısınmamıştır.Sizin kendinizde görmediğiniz bir kusuru görmüştür.Ama bu size kötü davranacağı anlamına gelmez.Saygısızlık yapacağı anlamına hiç gelmez.16 yaşındaki kzın çalışmaması huyuna gelince bütün işi siz yapsanız tamam da annesi yardım ediyormuş zaten,bu kadar takacak bir şey yokmuş ortada.

ben çok önemli bir şey göremedim canım boşancak kadar 5 yaşındaki çocuğun ağzıyla üstelik görümceniz özür dilemiş gittiğinizdede iyi davranmış bence uzatmayın . ayrıca eşiniz davranışıda tipik erkek davranışı bütün erkekler aynıdır ailelerine haksızda olsa laf söyletmezler bunu ilerki yıllarda daha çok iyi anlayacaksın.

Konuyu okurken ne noktalama işareti ne de paragraf başı olduğundan epey zorlandım.(Belirtmeden edemedim)

Fakat konunuzu sabırla okudum,ben de abartılacak bir şey bulamadım.

Yazınızda ailem olsa bana laf ettirmezdi demişsiniz,artık siz başka bir aile kurdunuz ve kendinizi ancak siz savunabilirsiniz,eşiniz bile olsa fazla beklenti içine girmeyin derim ben.

Evliliğinizi bitirecek kadar büyük bir durum değil,ayrılırsanız yazık edersiniz verilen emeklere.

cnm okuyup yorum yapmayı istedim ama denedim okuyamadım... okuduğum satırları tekrar okuorum, kelimeleri gözden kaçırıorum... paragraf, nokta, virgül olsaydı daha iyi okunabileceğine eminim..

bu sizinle görümceniz arasında ki bir mesele.eşiniz müdahale etmediyse siz gereken karşılığı vermelisiniz.kardeşiyle kanlı bıçaklı mı olacaktı?

GELELİM KONUYA BAYRAM DOLAYISIYLA NETE ANCAK GİRDİM.OLUMLU OLUMSUZ TÜM YORUMLARINIZ İÇİN HEPİNİZE ÇOK TEŞEKÜR EDERİM.....!!!
Ben görümcemi aramadım çünkü onun laf sokması benim için büyük bi sorun oldu,çok takıntılı filan olduğum için değil henüz lise diploması bile alamamış bi görümce tarafından böle bi havalara girmek özelde çalışıyor diye burun kıvırmak,küçücük çocuğun yanında bile insanların arkasından konuşmak gibi huylara sahip kötü bi karekter olduğu için sorun yaptım.BOŞANMA konusuna gelince eşim ben ablamı silemem istiyorsan sen gidebilirsin ayrıca ablamı arayıp bayramını kutlamazsan bende senin aileni silerim dedi.Bende o sinirle işte böle bi konu açtım.
haa bu arada unutmadan görümcemin 16 yaşındaki kızına gelince aslında siz konuyu sadece imla ve noktalama işaretleri hatalı diye değil içeriğinide algılayamamışsınız.Bu kız 16 yaşında evet çocuk yaşta sayılır ama 8 yaşındaki bi çocuk bile masaya çatal bıçak getirebilir, oysaki görümce kızı canı puding filan istediğinde gece saat 2 de bile kalkıp kendine hazırlar yer bulaşığınıda asla kaldırmaz yediği yere bırakır.Ama bende veya onlarda hiç farketmez görümcem hep gelinlerine bize direktifler verir salatayı yap masayı kur kızıda ya tv de müzik dinler ya telefonla erkek arkadaşıyla konuşur yada nette chat yapar.Birlikte bi misafirliğe gittiğimizdede evin genç kızı oturuyorsa kendisi mutfağa giriyorsa hemen eleştirir.Evin kızı oturuyor misafir mutfağa giriyor diye söylenir.Bizim gelinler çok şanslı der benim kardeşlerim hep memur maaşları var birde hiçbişey yapmıyorlar eskiden çamaşır elde bulaşık elde şimdi hep makinası var ohh onlarda süslensin püslensin gezsin der.Gelinlerine el kızı diye bunları sölüyo kendi kızı ise tabağını mutfağa götürmekten aciz ister 16 yaşında olsun ister 20 sonuçta çocuğa verilen terbiye yetiştirme tarzı çok önemli.
Evet belki temizlik konularında takıntım olabilir ama bu benim bütün hayatımın takıntılı olması anlamına gelmiyor,zaten mantıklı bi insanda konuyu dikkatle okursa benim neden bukadar rahatsız olduğu anlar onların yorumlarıda bana yeter.Bütün bunların asla takıntı ile alakası yok böle yorum yapan arkadaşlar hakareti normal bişey olarak algılıyorlar ve kendi hayatlarında kendilerine mikrop v.s. laf sokan hakeret eden arkalarından konuşan insanlara gülücük saçıp neolcak bu çok normal takıntı yapacak bişey yok diye gülüp geçiyorlar galiba

canım ben sana şu kadar söyleyim senin yaşadıklarına benzer bir şey yaşadım bayramda. ama ben umruma getirmedim. eşim geldi özür diledi ağladı. sonuçta senin eşinin karakterini bilemem ama bence bazı şeyleri umursamıyor gibi davran. ne yaparsan yap de.

ablası kadar taş düşsün başına...
canım bunlar da bir garipmiş. anlamadım gitti şu erkekleri. iş meselesinde sana laf soktukları belli yani ama adamlar sesini çıkaramıyor. ablası abisi ne de olsa. ya benim eşim var ya, kuzenivar bi kadına benzer kahkahalar atan y..şak bi tip, benim saçımın beyazına hamileyken laf etmişti "bu da kafayı beyazlatmış" diye, eşim ağzını açıp da ne alaka kardeşim bile dememişti. ben 4 aylık hamileydim, az kaldı boşanıyoduk. eşimi elimden zor almıştı annem:KK43:( ne kötü bi gündü, hamişken yaşadığım tek ve en stressli günümdü. bu erkekler s.lak oluyolar snaırım yaradılış gereği. sen kafana takmıycan bunları, eşin azcık akıllıysa ve sen de akıllı ve kurnaz oluran düzelir herşey. yoksa bu tarz basit konulardan yuvalar yıkılabiliyor ama dikkatli ol ve çocuk için acele etme. şu an da kafana takma, eşinin durumuna göre davran: ya inatlaş ya da her dediğine ok de. her insan farklıdır.

X