Görümcem hakkında güncelleme

she86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
2.381
1.408
37
Kızlar selam yeni doğum yaptım ama kafama takılan bir şey var acaba ben mi abartıyorum bu lohusa halimle diye de sormak istedim . Görümcem bana sormadan 6 günlük bebeğimin resimlerini paylaşıyor internette değil yabancı ile değil ama kim olursa olsun bunu gizli saklı yapması rahatsız ediyor . Paylaştığı kişi boşanmış kuzeninin eşi hala yenge olarak görüyorlar farklı yere sahip eşimle görümcemde boşanmış olsa da samimiler hala Almanya da . Ama ben paylaşsın istemiyorum ve ctesi geldiklerinde de söyledim aile fotoğrafı çekildi üstelik söylerken kayınvalide eşim görümcem eşi hepsi vardı kayınvalide ve görümcemin eşi beni destekledi . Sormadan paylaşmak saygısızlık dedim . Fotoğrafları ben çektim o da arkamdan gizli gizli çekti atmak için . Almanya da ki yengenin kızı, eşimin kuzeni ile görüşüyor, ondan duydum resimleri görmüşler .. ya ben kayınvalideye anlatacağım konuşsun kızı ile yada ben arayıp görümceme rahatsız olduğumu söyleyeceğim . Ki neden benim eşimden istemiyorlar da böyle gizli saklı oluyor acayip rahatsız oluyorum açıkçası .. ben mi abartıyorum bu dönemde yoksa haklı mıyım ne yapacağımı bilmiyorum 🤷‍♀️ akıl verir misiniz
Kızlar yukarıda ki konumu biliyorsunuz . Eşimle paylaştım durgunluğumu merak etmiş sordu defalarca bende söyledim . Ben aptal değilim falan filan iyice konuştum güzelce yani . Resim çekmesi sıkıntı değilde insanı aptal yerine koyarak gizli saklı yapması saçmalık . Haklısın falan dedi ben onunla konuşurum ama yüzyüze telefon da değil dedi neyse uzaktayız zaten bayrama anca gideriz muhtemelen unutulur yada aklına gelirse o zaman yine konuşur . Bugün eşim halasını arada hazır uyanıkken görsün dedi bende aradım ama hiç kendmi göstermedim eşime verdim telefonu. Sonra görümcem bana yazmış kuzum berkenin bir şeye ihtiyacı var mı? Bende aradım işte bir şey yokmuş gibi ihtiyacından konuştuk tamam ben alırım falan dedi ses etmedim .. sonra senden bir şey rica edeceğim dedim söyle dedi lütfen bir şey yaparken gizli saklı yapma dedim açık ve net ol ne gibi dedi ctesi günkü mevzu gibi dedim arkamdan resim çekmene gerek yok direk çekebilirsin dedim tvnin yansımasından direk gördüm dedim aaa ben onu kendime çektim dedi sorun değil dedim çek çekme başkasına gönder gönderme zaten yabancıya gönderecek halin yok ama açık ve net ol bahanelerle yapma ki ilerde sorun olmasın dedim . Tamam ya zaten açık ve net olunmalı dedi , hee dedim bendende bi problem var ise açık bir şekilde söyle dedim . Öyle kapandı konu . Şimdi eşime hiç bahsetmeyeceğim o gün geldiğinde kendi konuşsun yine nasıl konuşmak istiyorsa.. eğer bi daha böyle bir şey olursa mesafe koyacağım yada eşime söyleyeyim ben konuştum bir daha olursa mesafe koyacağım ona göre tavır alırım yeğeni konusunda da derim .. değişmezse ona göre davranırım bende ne yapayım ..

Görümcenizle zaten konuşmuşsunuz o da size onay vermiş. Günler aylar sonra tekrar eşinizin konuşmasına ne gerek var ki yani çok lüzumsuz. Söylersiniz eşinize konuştuğunuzu ve anlaştığınızı tekrarı olursa mesafe koyarsınız.
Güzel dille söyleyeceğim bakalım . Eşime de diyeceğim eğer bi daha olursa mesafeli olacağım lütfen bu konuda ısrar etme diyeceğim bu durum bebeğimle ilgili kısıtlama olsa bile derim yani . Çünkü değişen bir şey olmayacak görümcem yine aynı olacak ..

Siz zaten konuşmuşsunuz. Tekrar eşiniz neden konuşsun ki anlamadım. Bayrama daha çok var, eşiniz uzatmamak için tamam konuşurum demiştir muhtemelen. O zamana kadar 50 kere unutur
Dediğiniz gibi unutur zaten sürekli sık sık hatırlatacak mıyım ? Görşmcem değişecek mi hayır 🤦‍♀️ huy . Ama en azından böyle bir şey ile bir daha karşılaşırsak sesini çıkarsın bari bunu unutmasın . Eşime de söylerim konuşup anlaştığımızı

Bebeğinizin isteklerini söyleyecek aldıracak kadar samimisiniz. Ama halası fotoğrafını çekemiyor öyle mi. Kendine bi fotoğraf çekse ne olur yani. Konuyu bilmiyorum da. Böyle gelinler moda bu ara. Erkek ailesi herşeyini alsın yapsın ama hiçbişey diyemesin, yeğeninin fotoğrafını bile çekemesin, uzak dursun, hiçbişeye karışamasın. Kusura bakmayın benim anladığım bu bu konudan

Dediğiniz gibi unutur zaten sürekli sık sık hatırlatacak mıyım ? Görşmcem değişecek mi hayır 🤦‍♀️ huy . Ama en azından böyle bir şey ile bir daha karşılaşırsak sesini çıkarsın bari bunu unutmasın . Eşime de söylerim konuşup anlaştığımızı

Görümcenizle konuşarak bence zaten doğru yapmışsınız ona bir eleştirim yok. Siz konuşup anlamışken tekrar aylar sonra eşinizin konuşmasını istemenizin amacı ne ben onu anlamadım. Görümcenizden hoşnut değilsiniz ama bebeğin eksiğini rahatlıkla aldıracak kadar nasıl samimisiniz?

Bebeğinizin isteklerini söyleyecek aldıracak kadar samimisiniz. Ama halası fotoğrafını çekemiyor öyle mi. Kendine bi fotoğraf çekse ne olur yani. Konuyu bilmiyorum da. Böyle gelinler moda bu ara. Erkek ailesi herşeyini alsın yapsın ama hiçbişey diyemesin, yeğeninin fotoğrafını bile çekemesin, uzak dursun, hiçbişeye karışamasın. Kusura bakmayın benim anladığım bu bu konudan
Hayır yanlış anlamışsınız . Ben resim çekmesine laf etmiyorum halası çeker sever .. ben gizli saklı yapmasına karşıyım . Tam olarak dediğim de bu zaten resim çekeceksen neden gizli saklı yapıyorsun ve göndereceksen gönder neden söylemiyorsun.. bu gizli saklı yapıyorsun benim derdim bu . Tabiki alacak eksiğini , tabiki çekecek resmini . Bende halayım bende aldım bende resim çektim yani .. ama bnu yengemden gizli gizli yapmadım

Görümcenizle konuşarak bence zaten doğru yapmışsınız ona bir eleştirim yok. Siz konuşup anlamışken tekrar aylar sonra eşinizin konuşmasını istemenizin amacı ne ben onu anlamadım. Görümcenizden hoşnut değilsiniz ama bebeğin eksiğini rahatlıkla aldıracak kadar nasıl samimisiniz?
Haklısınız konuşmasına gerek yok . Hoşnut değilim evet defalarca sordu eşime de sormuş o da annesine sor demiş . Hoşnut olmamam bir şey almayacağı anlamına mı geliyor . Halası alacak tabi madem soruyor .. bende halayım

Kızlar yukarıda ki konumu biliyorsunuz . Eşimle paylaştım durgunluğumu merak etmiş sordu defalarca bende söyledim . Ben aptal değilim falan filan iyice konuştum güzelce yani . Resim çekmesi sıkıntı değilde insanı aptal yerine koyarak gizli saklı yapması saçmalık . Haklısın falan dedi ben onunla konuşurum ama yüzyüze telefon da değil dedi neyse uzaktayız zaten bayrama anca gideriz muhtemelen unutulur yada aklına gelirse o zaman yine konuşur . Bugün eşim halasını arada hazır uyanıkken görsün dedi bende aradım ama hiç kendmi göstermedim eşime verdim telefonu. Sonra görümcem bana yazmış kuzum berkenin bir şeye ihtiyacı var mı? Bende aradım işte bir şey yokmuş gibi ihtiyacından konuştuk tamam ben alırım falan dedi ses etmedim .. sonra senden bir şey rica edeceğim dedim söyle dedi lütfen bir şey yaparken gizli saklı yapma dedim açık ve net ol ne gibi dedi ctesi günkü mevzu gibi dedim arkamdan resim çekmene gerek yok direk çekebilirsin dedim tvnin yansımasından direk gördüm dedim aaa ben onu kendime çektim dedi sorun değil dedim çek çekme başkasına gönder gönderme zaten yabancıya gönderecek halin yok ama açık ve net ol bahanelerle yapma ki ilerde sorun olmasın dedim . Tamam ya zaten açık ve net olunmalı dedi , hee dedim bendende bi problem var ise açık bir şekilde söyle dedim . Öyle kapandı konu . Şimdi eşime hiç bahsetmeyeceğim o gün geldiğinde kendi konuşsun yine nasıl konuşmak istiyorsa.. eğer bi daha böyle bir şey olursa mesafe koyacağım yada eşime söyleyeyim ben konuştum bir daha olursa mesafe koyacağım ona göre tavır alırım yeğeni konusunda da derim .. değişmezse ona göre davranırım bende ne yapayım ..
Sen görümce kelimesinin sözlük anlamını yanlış anlamış gibisin lohusa kafası diyorum.. Sana t.ssakli bi görümce lazım benimkini verem mi?

Belki fotoyu gizli çekmek gibi bı niyeti yoktu , siz arkanızı dönmüşsünuz o anda çekmek aklına geldi , siz gördünüz görmediniz farkında bile degil
Yok baştan benim telefonumun kamerası buğulu çekiyor görünmüyor dedi sen çek dedi . Masaya koydu sonra arkama geçip çekti ..

Biraz fazla abartmıyor musunuz!! Kadın iyi niyetli yeğenine de düşkün belli biraz daha hoşgörülü olsanız herşey daha güzel olur
Kötü niyetli demedim zaten ama gizli saklı yapmasına bi ad koyamadım . Tabiki yeğeninin kötü olmasını istemez ondan şüphem yok . Düşkündür tabi çocuğu yok 20 yıldır evli . Sezeryan dan korkuyormuş acı eşiğim çok düşük dedi fln beni ilgilendirmez ama ..

Haklısınız konuşmasına gerek yok . Hoşnut değilim evet defalarca sordu eşime de sormuş o da annesine sor demiş . Hoşnut olmamam bir şey almayacağı anlamına mı geliyor . Halası alacak tabi madem soruyor .. bende halayım

Evet tam da o anlama geliyor. İşinize geldiği gibi davranıyorsunuz. Bir şey aldıracak kadar samimi ilişkiniz var ama fotoğraf çekecek kadar yok mu? İş bir şey almaya gelince halası alacak tabi ama yeğeninin fotoğrafını çekmeye gelince bir ton laf ediyorsunuz. O zaman da halası değil mi? Çok ilginçsiniz gerçekten

X